Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Smierc neonków  (Przeczytany 2192 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wokanda

  • Gość
Smierc neonków
« : 2003-08-15, 14:23 »
Kiedy poszłam do sklepu po rybki spodobały mi sie neonki , więc kupiłam ich 6   :) chciałam tez skalary ale wiedziałam , ze one mogą jesc neonki. Pan ze sklepu powiedział , że skalary są młode  i nie beda ich jesc . Wróciłam do domu z 6 neonkami , 2 skalarami i innymi rybkami. W domu zauważyłam ,że jedna z neonów nie ma ogona więc odłowiłam skalary. Na 2 dzień rybka zdechła    Wymieniłlam skalary na inne ryby. Po paru dniach neonki , były całle pogryzione :cry: Odłowiłam je do kuli. teraz mam 3 neonki z tym ,że 1 pływa bokiem :cry:                                                                                                                                                   :( rezygnuje z nich !                                                                                               PODSUMOWANIE: ICH HODOWLA JEST TRUDNA!!
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Smierc neonków
« Odpowiedź #1 : 2003-08-15, 14:36 »
A jakie masz akwa i jaką obsade w nim. Neonki są bardzo łatwe w hodowli, towarzyskie, troche strachliwe.
Zapisane

Michcio

  • Gość
Smierc neonków
« Odpowiedź #2 : 2003-08-15, 15:00 »
sam miałem kiedyś pare sztuk i chodowla wcale nie jest trudna tylko odpowiednio przygotowane akwa dobrze dobrana obsada do neonów i w poszcznie POKOLEI nie naraz moze zapewnić ci sukces Moje motto:PRzed zakupem ryb dobrze sie na nie przygotuj
Zapisane

Forum Zwierzaki

Smierc neonków
« Odpowiedz #2 : 2003-08-15, 15:00 »

Annn

  • Gość
Smierc neonków
« Odpowiedź #3 : 2003-08-15, 18:27 »
Moze to glupie pytanie ale czy neonki wpuszczone wszystkie odrazu moga siebie same nawzajem gryzc????

Kup sobie mieczyki, ;) fajne rybki i jak narazie osoby ktore znam nie narzekaly na nie a tez sa ladne ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Smierc neonków
« Odpowiedź #4 : 2003-08-15, 18:41 »
Neonki nigdy sie nie gryzą, najpierw rybom robi sie kwarantanne (2 tygodnie) w osobnym zbiorniku, ma sie pewność że są zdrowe, wtedy dopiero wpuszcza sie ryby do ogólnego zbiornika, trzeba wyrównać temperature najlepiej pomalutku wlewając wode z akwa do neonków, potem możesz je bezpiecznie wlać do akwarium, gwarantuje że będzie ok.
Zapisane

wokanda

  • Gość
Smierc neonków
« Odpowiedź #5 : 2003-08-15, 20:02 »
Teraz zostały mi tylko 2 , ale zato urodziły mi się 2 gupiczki  :wink:
Zapisane

wokanda

  • Gość
Smierc neonków
« Odpowiedź #6 : 2003-08-15, 20:07 »
Mieczyki nawet zjadają małe rybki . Moja kuzynka miała mieczyki , które podgryzały nawet gupiki! Ja też mam parkę . A poza tym mieczyki naj bardziej podgryzały neonki!!!!!!
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.064 sekund z 25 zapytaniami.