Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: dwa 4 miesięczne kotki wymiotują kilka razy w ciągu dnia POMOCY!!!  (Przeczytany 3516 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Alexz

  • *
  • Wiadomości: 4
Cześć,
Bardzo proszę o pomoc. 3 tygodnie temu razem z mamą adoptowałyśmy kotka i koteczke w wieku 4 miesięcy. Tydzień temu dostały w mordki płyn na odrobacznie. Zostały też zaczipowane. Jutro mam im podać jeszcze jeden lek na odrobaczanie. Niestety od paru dni bardzo mało jedzą i wymiotują po 2 razy dziennie. Weterynarz powiedział nam, że właśnie wyrastają im stałe ząbki. Nie mam pojęcia co zrobić. Czy to możliwe aby wymiotowały przez rosnące ząbki albo leki odrobaczjące?. Dałam im też troszkę masła bo tylko to chcą jeść. Czy to możliwe, że to wina jedzenia? Bardzo proszę o radę.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
zmienic weterynarza bo bzdury wygaduje. jedna z bardziej prawdopodobnych przyczyn jest to, ze koty byly BARDZO silnie zarobaczone - w polaczeniu z odrobaczeniemw iaze sie to z zatruciem organizmu. W niektorych przypadkach zatrucie jest tak powazne ze kota nie da sie uratowac.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Alexz

  • *
  • Wiadomości: 4
Jedna z kotek ma się już lepiej cały dzień nie wymitowała i więcej je. Za to kot nie wymiotuje ale nadal nic nie je. Weterynarz powiedział żeby podać ten lek i obserwować a jak nic się nie poprawi to przyjść w poniedziałek.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
ten na odrobaczenie jak najbardziej. Odrobaczenie, nawet przy znacznej inwazji pasozytow jest konieczne. Tyle, ze w niektorych przypadkach nie obywa sie bez kroplowek i innych lekow.

jeszcze wazna sprawa - u kota, ktory nie je w ciagu kilku dni dochodzi do stluszczenia watroby, a w efekcie do jej niewydolnosci - w zwiazkuz  tym, wszelkie niejedzenie potrafi byc niebezpieczne.

A jesli chodzi o zeby - wymiana zebow na stale trwa do okolo 9 miesiaca zycia
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Alexz

  • *
  • Wiadomości: 4
Koty już przestały wymiotować i dużo jedzą więc jest naprawdę lepiej. Bardzo dziękuję za pomoc. Będe pamiętała o tym wszystkim na przyszłość. :VoV:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 25 zapytaniami.