Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Użądlenie?  (Przeczytany 953 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Cathycash

  • Gość
Użądlenie?
« : 2004-07-01, 10:14 »
Sonia, mój jamnik podczas głaskania zaczęła głośno piszczeć, skomleć, uciekać. Gdy próbowałam ją wciąść na ręce, to samo.

Znalazłam miejsce bólu - zadek( ;) ). Oczywiście zaraz dostała środki "znieczulające" typu szynka, jej ulubione kocie żarcie, trochę śmietany i masła  :lol: .

Połozyłam ją spać u mnie na łóżku, sama usiadłam przy nim i czytałam gazetkę od czasu do czasu spoglądając na Sońkę. Obudziła się o 4.00 i poszła się napić. Dodam że sama zeszła z łóżka, bałam się pomóc jej na nie spowrotem wejść, bo już sięo dwracała żeby mnie chapnąć. W końcu weszła sama co nie sprawiało jej wogóle bólu...

Rano zauważyłam chyba jakieś użądlenie. Mama mówiła że na spacerze wzięła się za kopanie (Sonia, nie mama :P). Moze jakieś mrówki, osa, pszczoła?

Zrobiłam jej okłady na to miejsce z sody oczyszczonej. Czy takie użądlenie jest groźne dla psa?
Zapisane

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
Użądlenie?
« Odpowiedź #1 : 2004-07-01, 10:45 »
jeżeli pies jest uczulony na jad to może być bardzo groźne. Biegnij do weterynarza na zastrzyk odczulający, zanim pies Ci opuchnie (jeżeli jest uczulony).
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Użądlenie?
« Odpowiedź #2 : 2004-07-01, 10:58 »
To zależy jak dawno został użądlony. Jesli wczoraj - i do tej pory nic się nie dzieje - to już nie powinno się dziać. Niemniej, trzeba obserwować. Sprawdź tylko dokładnie, czy nie zostało żądło.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Użądlenie?
« Odpowiedz #2 : 2004-07-01, 10:58 »

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Użądlenie?
« Odpowiedź #3 : 2004-07-01, 11:01 »
Zwierzęta użądlone przez osy i pszczoły wykazują silny niepokój, reagują szybko opuchlizną. Niekiedy, przy nadwrażliwości, lub jeśli użądlenie ma charakter masowy, może dojść do zapaści, a nawet śmierci. W przypadku użądlenia trzeba błyskawicznie zlokalizować miejsca ukąszeń i usunąć żądła. Zbiorniczek z jadem zwykle wyrywany jest (w przypadku pszczoły) razem z żądłem. Wówczas tkwiące w ciele ofiary żądło, choć już odłączone od ciała owada, jeszcze przez długi czas wtłacza jad z rytmicznie kurczącego się woreczka jadowego. Po usunięciu żądła, by ulżyć cierpieniu zwierzęcia, warto zrobić na opuchnięte miejsca okłady z sody oczyszczonej. Zalecana proporcja to płaska łyżeczka sody na szklankę wody. W przypadku masowych użądleń lub użądleń w szczególnie niebezpieczne miejsca, np. wewnątrz jamy ustnej, należy natychmiast szukać pomocy lekarza.
Zapisane

Puppy

  • Gość
Użądlenie?
« Odpowiedź #4 : 2004-07-01, 13:35 »
Marta , nie powiesz mi że to był twój tekst :D no chyba że cię nie doceniałam :lol: :) przyznaj sie :]
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
Użądlenie?
« Odpowiedź #5 : 2004-07-01, 14:02 »
Dziewczyna chciała po prostu pomóc i wrzuciła nam tu tekst z jakiejś stronki pewnie. :)
Ale napewno, jakby chciała Marta sama mogłaby to wymyśleć!! ;)

Cathy, jak z piesiem?

Dalma
Zapisane

Puppy

  • Gość
Użądlenie?
« Odpowiedź #6 : 2004-07-01, 14:10 »
Cytuj

Dziewczyna chciała po prostu pomóc i wrzuciła nam tu tekst z jakiejś stronki pewnie.  
Ale napewno, jakby chciała Marta sama mogłaby to wymyśleć!!  

Ale marta wie, że to było w żarcie :] (wie,nie?)
Zapisane

Cathycash

  • Gość
Użądlenie?
« Odpowiedź #7 : 2004-07-01, 14:25 »
Piesio jest zmenij żywy niż zwykle, ale jużnie piszczy, daje się dotykać. Została użądlona najprawdopodobniej wczoraj ok 17.00.

Obejrzę jeszcze raz to miejsce. Dzięki za odpowiedzi! (ukosząna została w zewnętrzną, tylną część uda).
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
Użądlenie?
« Odpowiedź #8 : 2004-07-11, 15:37 »
Cytuj

Cytat:

Dziewczyna chciała po prostu pomóc i wrzuciła nam tu tekst z jakiejś stronki pewnie.
Ale napewno, jakby chciała Marta sama mogłaby to wymyśleć!!


Ale marta wie, że to było w żarcie :] (wie,nie


No pewnie że wiem  :lol:  Sama bym takich madrości nie wymysliła  :lol:  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Użądlenie?
« Odpowiedz #8 : 2004-07-11, 15:37 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 26 zapytaniami.