Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: pies się drapie - co to może być?  (Przeczytany 902 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mdgdynia

  • Gość
pies się drapie - co to może być?
« : 2004-09-26, 12:20 »
Moja Joga (ON, 1 rok) od jakiegoś tygodnia drapie się częściej niż dotychczas. W uszy (czego nigdy nie robiła), kark, boki. Myślałam, że to alergiczna reakcja na karmę, więc od dwóch dni gotuję jej mięcho z ryżem i warzywami. Poprawa jest ledwo zauważalna. Uszy ma czyste, pachną normalnie, żadnej wydzieliny, żadnego brudu. W pachwinach lekkie zaczerwienienie skóry, a na brzuchu robią jej się takie krostki - małe czerwone plamki, które trochę przypominają owrzodzenie, a po paru dniach robią się czarne (jakby była spalona skóra w tym miejscu) i następnie ten czarny strupek się ściera. Krostkami się nie przejmowałam, bo ona na naszych leśnych spacerach ma zwyczaj kładzenia się w niezbyt czystych kałużach, ale to drapanie zaczyna mnie denerwować.
Skłaniam się ku wizycie u weterynarza, ale nie chciałabym, żeby się skończyło przepisaniem na oślep jakiejś maści albo tabletek (bez porządnej diagnostyki), więc proszę, podpowiedzcie mi, co to może być, ewentualnie o jakie badanie poprosić, żeby pokazało, CO JOGĘ GRYZIE?
Zapisane

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedź #1 : 2004-09-26, 12:36 »
Może pchły albo kleszscze


a tak to z jakiej dzielnicy z gdyni jesteś??

olc!a

  • Gość
pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedź #2 : 2004-09-26, 13:57 »
Jak wet zamiast zbadać, od razu przepisuje leki, to trzeba go zmienić.
Może to alergia albo jakaś choroba skóry, może pchły albo kleszcze... Trudno powiedzieć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedz #2 : 2004-09-26, 13:57 »

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedź #3 : 2004-09-26, 14:01 »
właśnie, jak przepisuje na oślep to zmień weta i to koniecznie! Może to byc jak juz wcześniej dziewczyny powiedziały jakieś uczulenie, moze kleszcze, albo pchły. Naprawde trudno powiedziec :roll:
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Elfi

  • Gość
pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedź #4 : 2004-09-26, 16:37 »
Może to być alergia, jakies ugryzienia np. pcheł. Bez weta sie jednak nie obejdzie.
Jeżeli to bedzie sie przedłużało musisz w końcu pójść, a jeżeli nie ufasz wetowi to poprostu go zmień. Popytaj jaki lekarz w Twoim miescie jest dobry.

A jezeli chodzi obadanie skory, to tylko jeżeli byłyby to np. sprawy grzybicze czy drożdżaki to takie badanie mogloby to wykazac. Jeżeli jest to alergia...............no cóż musisz liczyc na weta.
Zapisane

Marta Reks Kiwi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5153
  • Kiwi i Reksio
    • WWW
pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedź #5 : 2004-09-26, 17:13 »
A nie kąpałaś przypadkiem ostatnio Jogi??
Zapisane

mdgdynia

  • Gość
pies się drapie - co to może być?
« Odpowiedź #6 : 2004-09-27, 09:41 »
dziękuję za odpowiedzi :-)
mieszkamy na witominie
pcheł brak, kleszcze z kolei często, mimo frontline'a i obróżki
jakiego weterynarza polecacie?
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami.