Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Robaki w wymiotach  (Przeczytany 19448 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ReTrIvA

  • Gość
Robaki w wymiotach
« : 2007-04-02, 02:02 »
uziak od pol godziny wymiotowal. cos jakby gesta piana [barwy brazowej] + robaki +jaja. robaki jak taka grubsza nitka, kilkucentrymetrowe, wijace sie. jaja male biale. takiei kropeczki. teraz psina zasnela [po okolo 10 wymiotowaniach z czego w 2 byly robale a w CONAJMNIEJ 3 bosie nie przygladalam weczesniej jaja]. dzwonialm do weta, rano jade do lecznicy. ktos moze mi powiedziec co to?

a i uzylam opcji 'szukaj' wpisujac fraze "robaki" niestety ciezko jest tak cokolwiek znalezc, a jest 2 w nocy i moje oczy odmawiaja posluszenstwa =/
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #1 : 2007-04-02, 10:12 »
Co to? Pies jest po prostu potwornie zarobaczony - glistnica.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #2 : 2007-04-02, 10:19 »
Biedna psina... jak twierdzi Iras, jest pies zarobaczony... można było temu zapobiegać, co ok. 3mc odrobaczanie psa. też zależy to od tego co pies je.

czekamy na info co z psiną.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedz #2 : 2007-04-02, 10:19 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #3 : 2007-04-02, 10:30 »
piesek był odrobaczany dwa razy, niedługo skończy 6miesięcy. byłam z pieskiem u weterynarza, dał mi tabletki Pratel. mam dzisiaj podać psu 2,5 i za dwa tygodnie też 2,5. tylko... nie wiem jak pieskowi podaje się tabletki :/ weterynarz kazał mi do tego zrobić pieskowi głodówkę. Uzo jeszcze jakąś godz. temu zwymiotował 4 razy, już bez robaków, ale były ich jaja.
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #4 : 2007-04-02, 11:11 »
dałam mu duuuużo wody bo tak  radził wet. pół godziny później jak Uzo zwymiotował, to słychać było chlust i wielka kałuża się zrobiła. praktycznie przezroczysta, takiej lekkiej żółtej barwy. bez robali, bez jaj... za to było coś jaskrawożółtego, nie wiem co to.. :/
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #5 : 2007-04-02, 11:12 »
Retriva, poprostu psu wkładasz tą tabletke głęboko, zamykasz pysk, główka do góry przechylona i głaszczesz po gardle. Pies samoczynnie wtedy połknie tabletke.

Co mu wogóle dajesz do jedzenia?
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #6 : 2007-04-02, 11:14 »
dzisiaj nic, a tak ogólnie to gotowane- ryż z kurczakiem i marchewką ma [3x dziennie]. czasem dostaje makaron z kurczakiem.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #7 : 2007-04-02, 11:59 »
retriva - dopoki wymiotuje to i wody nie dawaj. Tabletke mozna tez podac w czyms - chociaz sposob wepchniecia jej do gardla jest pewniejszy.  Co do tego ze byl 2 razy odrobaczany - najwyrazniej za malo....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Nanami

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #8 : 2007-04-02, 12:02 »
Wąskie, parucentymetrowe, białe "robaki" to zapewne nicienie. Mozna sobie je w google obejrzec ;) Czy wet widział je? Pratel z reguły działa na wiekszosc rodzajów robaków, ale najpewniej jest je spakowac do np. słoika i pokazac wetowi, by zalecił najbardziej skuteczny środek na nie. Po środkach na odrobaczanie zazwyczaj trzeba tez wyjsc z psem na dłuzszy spacer, poza tym staraj sie sprzątac na spacerze jego kupy/wymioty, gdyz jesli inny pies je liznie, to tez sie zarazi nimi, a w ziemi mogą długie miesiące lezec utajone.

Cóz, z nie dawaniem wody sie nie zgodze, mamy ciepełko, a wymioty tez przyczyniają sie do odwodnienia...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedz #8 : 2007-04-02, 12:02 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #9 : 2007-04-02, 12:29 »
Cytuj
Cóz, z nie dawaniem wody sie nie zgodze, mamy ciepełko, a wymioty tez przyczyniają sie do odwodnienia...

wlasnie na tym polega problem - pies wymiotuje po wodzie - w zwiazku z tym odwodni sie szybciej niz gdyby nie wymiotowal i nie pil.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #10 : 2007-04-02, 12:53 »
z tabletkami męczyliśmy się długo, ale w końcu się udało. wody mu w takim razie nie daję jak narazie.
Nanami,
jak narazie psina wymiotuje bez robali i kupki nie robi więc nie mam jak... poza tym opowiedziałam wetowi co za robalki.
Zapisane

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #11 : 2007-04-02, 20:22 »
zwymiotowalo bidulko wlasnie dwa razy, ale b. malutko na szczescie. co mnie zaniepokoilo.... wymiociny to byla taka żółta maź i wokół niej taka ciemnopomaranczowa [albo blado czerwona, nie umiem dokladnie koloru okreslic] maź. czy to ciemnopomaranczowe to nie krew?! :(
Zapisane

Mój koffany dog

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 738
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #12 : 2007-04-02, 21:59 »
ReTrIvA spokojnie, psiak dostał tabletki, głodówka itp. narazie musisz przetrzymać, a niedługo pies bedzie jak zdrowy :) mnie to sie wydaje, ze te rozne kolory wymiotów to poprostu odreagowanie zołądka na to wszystko,a to chyba dobrze nie?  :)

głowa do góry ;) :tuli:
Zapisane
"Mylić się jest rzeczą ludzką, wybaczać - psią" - Anonim

***

Człowiek to psie wyobrażenie boga ..

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #13 : 2007-04-02, 22:01 »
a jak te tabletki zwymiotował [na pewno się rozpuściły już w żołądku po 8 godzinach albo coś....] uważam, że lepiej dmuchać na zimne :( poza tym nic mu nie będzie jak nie je i nie pije?  toż to strach, przecież on ma dopiero pół roku... ehh :( jutro idziemy do weta

a i jedno pytanie. czy szelki lub halti są dobre dla takiego psa? bo jak on ciągnie na smyczy jak widzi innego psa to się dusi i mu się gardziołko podrażnia bo tak kaszle wtedy :(
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #14 : 2007-04-03, 02:05 »
Cytuj
poza tym nic mu nie będzie jak nie je i nie pije?  toż to strach, przecież on ma dopiero pół roku

gdyby mial 3 miesiace - to bylby problem - trzebaby nawadniac, jednak skoro ma pol roku to nie ma az takiego strachu - o odwodnienie sie jest trudniej (choc musisz sprawdzac - podnosisz skore np.  na karku, puszczasz - jesli skora "sterczy" - oznacza to odwodnienie, podobnie jest wolno opada - tyle, ze najlepiej sprawdzac w kilku miejscach, bo roznie to bywa z opadaniem) a co do jedzenia - o to sie nie martw. Pies z powodzeniem (czyt: bez opadniecia z sil) potrafi i miesiac nie jesc. A dieta jest przede wszystkim do ustapienia wymiotow.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedz #14 : 2007-04-03, 02:05 »

ReTrIvA

  • Gość
Odp: Robaki w wymiotach
« Odpowiedź #15 : 2007-04-03, 07:20 »
balam sie wczoraj o te wymioty ale przez cala noc spalismy spokojnie, bylo tylko o 4 rano wyjscie na siusiu ;) przed chwila zrobil kupke, ale taka licha, i.... tam nie bylo jaj ani robali, znaczy byl jeden robal ale tylko jeden. no chyba ze gdzies w srodku, nie wiem nie rozgrzebywalam :D :roll:
piesek sie ze mna bawi, biega. dzisiaj ugotuje mu ryzu z kurczakiem to dam mu troche, ale malo narazie. wody sie napil i nie wymiotuje [chociaz tez malo dostal :) ] to moze po jedzeniu mu takze nic nie bedzie? :)

ps. skóra na karku szybko opada ^^
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.095 sekund z 27 zapytaniami.