Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 236   Do dołu

Autor Wątek: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...  (Przeczytany 878465 razy)

0 Użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1050 : 2007-08-17, 14:41 »
niemniej dobrze,z e takie artykuły powstają.

można negować człowieka, że mimo wszystko tak zarabia (bo w końcu to właśnie myślistwo przynosi mu dochody) ale z drugiej strony niesamowite, że odważył się mówić głośno. przecież wypowiadając takie opinie nieanonimowo ryzykuje utratę źródła dochodu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1051 : 2007-08-17, 15:03 »
Pewnie, że dobrze... Ja go nawet nie neguję, mówię tylko, że będąc wrażliwym człowiekiem nie wytrzymałby takiej atmosfery :/ Ja na pewno bym nie mogła w podobnym procederze uczestniczyć... Wygląda na to, że zdając sobie sprawę z dokonującego się na jego oczach okrucieństwa, nie cierpi zbytnio z tego powodu :/

Też się dziwię, że o tym wszystkim tak otwarcie mówi... Może żegna się z zawodem i już mu nie zależy? Trochę to w sumie dziwnie wygląda... 
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1052 : 2007-08-17, 15:08 »
Okropny tekst....
Cytuj
kiedys na innym forum rozpoczela sie dyskusja o stosowaniu gołębi , zająców do nauki polowania dla psa, zeszło oczywiście na mysliwych
Agamika - czytałem ten wątek i to nie było,wcale tak dawno temu - wypowiedzi osób,które miały odmienne zdanie,zostały usunięte,przez moderatora,bo "zaśmiecały wątek ".....
Mnie,najbardziej wkurzyły rozmowy na temat konkursów norowania,dla terierów i jamników...
osoby zniesmaczone tymi praktykami,były zagłuszane argumentami,że pies poluje z człowiekiem od stuleci i,że te rasy zostały do tego stworzone i nie polując - męczą się.A,drapieżników ( w tym wypadku,lisów ),jest za dużo i w jakiś sposób trzeba je likwidować,a pies,który nie przećwiczy tego w sztucznej norze,nie poradzi sobie - " na żywca "....
A,najbardziej rozwalił mnie,taki argument,że - " podczas konkursu,pies nie zawsze zagryza lisa "......ekstra!.
Ja,dowiedziałem się,natomiast od weterynarza/myśliwego,że jestem kłamcą,bo nic na ten temat nie wiem,gdyż nie jestem myśliwym?...
Cytuj
Kiedy jednak znajdziemy się w zaufanym gronie, usłyszymy: "I ten lis tak piszczał, tak jazgotał, kręcił się w kółko, pewnie dostał śrutem w jądra! Cha, cha, cha!". To akurat wypowiedź, którą usłyszałem niedawno od starszej, nobliwej pani, zapalonej myśliwej.
Takiej " pani ",to bym nie przepuścił - płeć by tu,nie miała znaczenia.... :evil: :bigcry:
Cytuj
to powinno siedawac w szkolach do przeczytamnia, zamiast wpajać jacy to mysliwi sa pozyteczni i szlachetni dbając o nature
W ubiegłym roku,widziałem program myśliwski - bodajże, " Ostoja ",w którym to programie,myśliwi w podstawówce,przekonywali dzieci,jakim to podłym i niepotrzebnym zwierzęciem,jest lis......

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1052 : 2007-08-17, 15:08 »

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1053 : 2007-08-17, 15:10 »
lis, watek ten zostal zaczety tez na innym forum, wlasnie dlatego ze na DGM nie dalo sie wypowiedziec ;)  i tam nie pousówano postów

taa tez slyszlam argumenty typu : psy zaprzegowe mają biegac w zaprzegach , psy mysliwskie mają polowac itd...
ale spodobala mi sie jedna odpowiedz :
ze psy sie mniej roznia miedzy soba nizby to niektórzy chcieli

a chowanie własnych chorych upodobań ( dla mnie czyms takim sa polowania) za dobrem psa jest poprostu.... nawet slow nie moge znalesc , jest to popprostu jedna z glupszych wymówek jakie slyszałam
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1054 : 2007-08-17, 15:17 »
O! - to tego,innego forum,nie znam....
No właśnie - bo,oni na D piszą,że uczestniczą w konkursach norowania,dla psów,bo: " jamniki szaleją "......
A właściciele,mogą się,później pochwalić dyplomem - a cierpienie obiektu ćwiczeń,jest nieważne - bo to " tylko " lis.....

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1055 : 2007-08-17, 15:22 »
Nie wolno podawać adresów konkurencyjnych for! ;p Uprzedzam, żeby zadymy nie było ;)

Lisku, potraktowałbyś z piąchy "nobliwą, starszą panią"? Jak możesz... Ja też bym jej chętnie przywaliła...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1056 : 2007-08-17, 15:26 »
Hi,hi,hi
Cóż - zakaz,to zakaz.....
Mimo,że niezbyt mądry...... :evil: :diabolik:

agamika

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2290
    • WWW
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1057 : 2007-08-17, 15:27 »
Nie wolno podawać adresów konkurencyjnych for! ;p Uprzedzam, żeby zadymy nie było ;)
tak,  to pamiętam z regulaminu,inaczej juz by było wstawione , nie wiem dlaczego oslepłam na wielkość fot :oops:,

edit:
a a propo nobliwej pani... był taki film "Zagadka Powdera "( mogłam przekręcic imię :oops: ) i jedna scena , która do tej pory siedzi mi w pamięci ( a ja mam slabą pamięć ). Tam główny bohater dał odczyćmyśliwemu co czuje umierająca sarna... szkoda że w rzeczywistości tak się nie da . To byloby chyba najskuteczniejsze
Zapisane
Stanisław Lem na krótko przed swoją śmiercią powiedział: "dopóki nie odkryłem internetu, nie wiedziałem, że jest tylu idiotów"...

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1058 : 2007-08-17, 15:33 »
Nikt nie lubi zbytnio czytać regulaminów... Zwykle za długie są ;p

Lisku, :hmmm: Masz szczęście, że mam kiepski wzrok i nie wszystko zauważam ;) Inaczej zaraz bym doniosła, gdzie trzeba :chytry: ;d
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1058 : 2007-08-17, 15:33 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1059 : 2007-08-17, 15:39 »
IBDG - chodzi mi głównie o uzasadnienie zakazu....na innych forach,można wklejać linki do innych for,a tu,trzeba kopiować czyjeś wypowiedzi - a tak,każdy by sobie,sam przeczytał....
Cytuj
a a propo nobliwej pani... był taki film "Zagadka Powdera "( mogłam przekręcic imię Embarassed ) i jedna scena , która do tej pory siedzi mi w pamięci ( a ja mam slabą pamięć ). Tam główny bohater dał odczyćmyśliwemu co czuje umierająca sarna... szkoda że w rzeczywistości tak się nie da . To byloby chyba najskuteczniejsze
Ja,pamiętam taką scenę z filmu animowanego: " Stalowy Gigant " - głównym bohaterem,jest wielki robot,stworzony jako broń,a znaleziony,przez chłopca.
Robot ukrywał się w lesie i,pewnego razu zobaczył na polanie sarenkę... :)
Nagle,padł strzał i sarenka padła martwa.
Robot,podniósł sarnę,czym wystraszył myśliwego.Nie mógł pojąć,czemu sarna się nie rusza....
I wtedy,zrozumiał,że ludzie,potrafią być,też okrutni....

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1060 : 2007-08-20, 01:18 »
Wypowiedź myśliwego - co prawda,dotyczy konkursów norowania,ale jest tu,też sporo o samym łowiectwie:
Cytuj
Podczas polowania jest wiele scen, które laik może uważać za brutalne, nieludzkie, makabryczne... Sam akt zadania śmierci zwierzynie jest odebraniem jej życia, a trudno aby obyło się to bez farby. My - myśliwi- wrośliśmy w ten świat, niekiedy z dziada - pradziada, a jak ktoś na to patrzy pierwszy raz, może mieć negatywne odczucia. Powiem więcej - sami koledzy myśliwi nabrali w ostatnich latach ogłady, i jeśli nawet chwalą się fotkami z polowania, to starają się uwiecznić swoje przeżycia jak najestetyczniej (patrz uwagi w galerii)- tego wymaga szacunek dla pozyskanej zwierzyny i wg. mnie tak powinno być. Oczywiście nie powinniśmy popadać w skrajności, bo to jest w końcu polowanie i udawanie, że martwa zwierzyna spadła z nieba, było by "obdzieraniem ryby z oceanu".
Świat się zmienia, zieloni patrzą nam na ręce (zresztą nie tylko oni) Społeczeństwo oddala się od przyrody zamknięte w blokowiskach, ale jednocześnie staje się coraz bardziej wrażliwe na krzywdę zwierząt. Taki trochę paradoks, ale co zrobić. Knstruktywnej krytyki nigdy za wiele, ale nasza pasja jest tak delikatną materią, że zaszkodzić nam może nawet ta niekonstrukywna...
Widziałem na tym forum trochę fotek z konkursów norowców, ale nigdy nie widziałem fotki np. chwytu. I dobrze, bo taka fotka może dawać fałszywy obraz tego, co się na konkursie dzieje. Pies od lisa jest szybko odczepiany przez normistrzów, lisowi nic się nie dzieje, a wydźwięk takiej fotki może być jaki...? Wiadomo. Podobnie z fotką w "Ł.P'". Bardzo mi się podoba i - jak ktoś napisał - oddaje kwintesencję rasy. Zrozumiem to ja, inni pasjonaci jagów, myśliwi. Tylko....czy my (czyt. Kol. Redaktor Naczelny) nie popadamy w paranoję...? Zabrakło fotek, aby pokazać zalety pracy jaga w norze bez pokazywania farby? A ile jest wygonień na konkursach bez kropli farby...? A może chodziło o celowe pokazanie, że konkursy na Słowacji to brutalna zabawa, której czas jest policzony...?
Szanowny Kol. Redaktorze Naczelny - niech Kolega (mówiąc po młodzieżowemu:) nie ściemnia.:) Jak chciał Kolega zamieścić fotkę oddającą kwintesencję polowania z norowcami i zalety owego, trzeba było zamieścić fotkę, którą ma w profilu forumowy Kolega  To jest polowanie z norowcami - wianuszek lisów strzelonych jednego dnia i piękna dziewczyna!!! :) A nie zakrwawiona kufa jaga...:(
Czyli - odebranie życia zwierzęciu,myśliwego nie rusza,bo:
Cytuj
wrośliśmy w ten świat, niekiedy z dziada - pradziada
A,więc myśliwy,to - po prostu,bezwzględny,nieczuły morderca,którego nic,już nie rusza.... :roll: :(
Ciekawe,jak wygląda to zdjęcie z " łowca Polskiego ",przedstawiające," zakrwawioną kufę jaga ",po chwycie na lisie?.....
Chyba,lepiej nie wiedzieć..... :roll: :/

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1061 : 2007-08-20, 01:24 »
albo... mysliwy z dziada - pradziada bo...

tak mu każe tradycja, z pokolenia na pokolenie.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1062 : 2007-08-20, 01:30 »
Taa.....tych,z " Dziada - pradziada ",jest niewielu - 90% tego " towarzystwa ",to bogacze,biznesmeni i politycy,którzy wydają gruby szmal,żeby przeżyć " dreszczyk emocji "....

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1063 : 2007-08-20, 01:34 »
ehh... :( załamuje się jak słysze o myśliwych.

w pewnej miejscowości w Zabierzowie byłam w lesie i myśliwi wyznaczyli sobie swoje terytorium do polowań i nazwali to "Kraina dzików" - poluja tam na dziki, sarny, moze też i liski...
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1064 : 2007-08-20, 01:37 »
Teraz,to przede wszystkim,na zwierzynę płową - liski,przy okazji.

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1064 : 2007-08-20, 01:37 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1065 : 2007-08-20, 01:39 »
nie za bardzo znam się na tym myślictwie, więc nie mam pojecia na co teraz polują... a kiedy są okresy ochronne?
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1066 : 2007-08-20, 01:45 »
Przeważnie,w okresie wychowu młodych.
Podobno,na zwierzynę płową ( jelenie ),nie będzie,można polować,podczas rykowiska - jelenie gody.
Mysa - zajrzyj,do " lisów " - fajne filmiki,są.;)

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1067 : 2007-08-20, 01:46 »
Lisie, rozumiem. Ale i tak potem dużo młodych ginie...

Już zajrze do działu ;)
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1068 : 2007-08-20, 01:52 »
Tak - najpierw,pozwalają,żeby zwierzęta urodziły i odchowały młode,a potem - te młode,się zabija.....
Tak jest,np.z lisami.
Niestety,nawet okres ochronny,nie gwarantuje zwierzętom spokoju - są myśliwi,którzy łamią zakaz - np.polują na lisy w kwietniu,maj i czerwcu - lub kłusują na jelenie,sarny i dziki.
Wielu kłusowników,to myśliwi....
Niestety,i ci pierwsi i ci kłusujący - są kryci,przez kolegów....

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1069 : 2007-08-20, 01:54 »
głupota ludzka... nie zna granic :roll:
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1070 : 2007-08-20, 02:11 »
Tak.
Głupota ludzka i brak wrażliwości,na cierpienie zwierząt,skoro zabijanie,odbierają z takim stoickim spokojem....
To,jeszcze wkleję tu,bo dotyczy,nie tyko lisów,ale też tego,jak jest myśliwy postrzegany,przez społeczeństwo i co myśliwi,chcą z tym zrobić - a,także,co chcą zrobić,żeby przekonać społeczeństwo,że lis,jest " be " - a,oni - " cacy ":
Cytuj
Gdyby sięgnąć pamięcią dalej wstecz to znajdziemy w ŁP artykuł gdzie to lisa wszem i wobec przedstawia się jako rabusia i mordercę zwierzyny drobnej.
To w końcu jak to jest ?
Skoro lis taki brzydki niszczy zajączki to dlaczego ci panowie myślwi z tymi zakrwawionymi pieskami nie mogą z nim walczyć w norach ?
Dlaczego na calej stronie w poczytnym łowieckim czasopiśmie zamieszcza się takie zdjęcie?
Skoro społeczeństwo nie akceptuje takich działań myśliwych, takich metod polowania, to należy coś z tym jak najszybciej zrobić.Ale czy takimi metodami ?
Przede wszystkim należałoby najpierw przedstawić zwykłemu zjadaczowi chleba dlaczego tak poluje się na lisy.Dlaczego wogóle poluje się na lisy.
W ŁP powinno być więcej artykułów edukacyjnych takich które dogłębnie przedstawiają istotę łowiectwa w dzisiejszych czasach i jego rolę dla środowiska, w tym oczywiście temat norowania.
Quo vadis polskie norowanie ?
I
Cytuj
A tak właściwie czy nie można było pokazać jak lis zarzyna kożle?
Chcą,nas edukować? - proszę bardzo!
Mam nadzieję,że niewielu ludzi,nabierze się,na ich gadkę.
A,co do tej,ostatniej wypowiedzi,to chodzi o propagandę - żeby ludzie,zaakceptowali ich krwawe hobby...
Więcej cytatów,będzie w lisach,bo to ich,dotyczyła dyskusja..

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1070 : 2007-08-20, 02:11 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1071 : 2007-08-20, 12:48 »
A tak właściwie czy nie można było pokazać jak lis zarzyna kożle?

Wkurza mnie podobna gadka... A cóż to za argument? Zwierzę poluje, bo musi, człowiek dlatego, bo chce :/ Pewnie, każde usprawiedliwienie jest dobre, nawet bezsensowne... Podobnie było z wilkami, nalezało je wybić, bo polowały na owce. A wystarczyłoby porządnie zagrodzić miejsce wypasu i owce byłyby bezpieczne. Tylko po co wydawać kasę na siatkę, zawracac sobie głowę robotą, skoro można wystrzelać wilki :roll: Prościej, taniej i... przyjemniej, przynajmniej niektórym :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1072 : 2007-08-20, 13:06 »
Ciekawy cytat,dotyczący istoty łowiectwa,jest na poprzedniej stronie,a więcej w lisach.
Co do wilków,to hodowcy owiec mówią,że jak nie było wilków,nie trzeba był pilnować owiec,a teraz trzeba mieć psy,grodzenia.....oczywiście,chodzi o kasę.....
Hodowcy owiec mówią,że jeżeli chce się zobaczyć wilka,to od tego jest ZOO,Animal Planet i 4 kanały Discovery.....
Myśliwi,chcą nas edukować - piszą,że " mieszczuchy " ich nie rozumieją,tylko rolnicy,są za nimi - proszę bardzo!
Ciekawy jestem,ich argumentów.
Jeszcze raz,wklejam cytat z poprzedniej strony,bo nie wszyscy tam zajrzą,a jest on,bardzo ciekawy:
Cytuj
Podczas polowania jest wiele scen, które laik może uważać za brutalne, nieludzkie, makabryczne... Sam akt zadania śmierci zwierzynie jest odebraniem jej życia, a trudno aby obyło się to bez farby. My - myśliwi- wrośliśmy w ten świat, niekiedy z dziada - pradziada, a jak ktoś na to patrzy pierwszy raz, może mieć negatywne odczucia. Powiem więcej - sami koledzy myśliwi nabrali w ostatnich latach ogłady, i jeśli nawet chwalą się fotkami z polowania, to starają się uwiecznić swoje przeżycia jak najestetyczniej (patrz uwagi w galerii)- tego wymaga szacunek dla pozyskanej zwierzyny i wg. mnie tak powinno być. Oczywiście nie powinniśmy popadać w skrajności, bo to jest w końcu polowanie i udawanie, że martwa zwierzyna spadła z nieba, było by "obdzieraniem ryby z oceanu".
Świat się zmienia, zieloni patrzą nam na ręce (zresztą nie tylko oni) Społeczeństwo oddala się od przyrody zamknięte w blokowiskach, ale jednocześnie staje się coraz bardziej wrażliwe na krzywdę zwierząt. Taki trochę paradoks, ale co zrobić. Knstruktywnej krytyki nigdy za wiele, ale nasza pasja jest tak delikatną materią, że zaszkodzić nam może nawet ta niekonstrukywna...
Widziałem na tym forum trochę fotek z konkursów norowców, ale nigdy nie widziałem fotki np. chwytu. I dobrze, bo taka fotka może dawać fałszywy obraz tego, co się na konkursie dzieje. Pies od lisa jest szybko odczepiany przez normistrzów, lisowi nic się nie dzieje, a wydźwięk takiej fotki może być jaki...? Wiadomo. Podobnie z fotką w "Ł.P'". Bardzo mi się podoba i - jak ktoś napisał - oddaje kwintesencję rasy. Zrozumiem to ja, inni pasjonaci jagów, myśliwi. Tylko....czy my (czyt. Kol. Redaktor Naczelny) nie popadamy w paranoję...? Zabrakło fotek, aby pokazać zalety pracy jaga w norze bez pokazywania farby? A ile jest wygonień na konkursach bez kropli farby...? A może chodziło o celowe pokazanie, że konkursy na Słowacji to brutalna zabawa, której czas jest policzony...?
Szanowny Kol. Redaktorze Naczelny - niech Kolega (mówiąc po młodzieżowemu:) nie ściemnia.Smile Jak chciał Kolega zamieścić fotkę oddającą kwintesencję polowania z norowcami i zalety owego, trzeba było zamieścić fotkę, którą ma w profilu forumowy Kolega  To jest polowanie z norowcami - wianuszek lisów strzelonych jednego dnia i piękna dziewczyna!!! Smile A nie zakrwawiona kufa jaga..

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1073 : 2007-08-20, 14:45 »
jeste zszokowana, w jednym miejscu lisy wchodzą do domu i bawią siena trampolinie a w drugim takie coś, jakby do mnie do ginazjum przyszedł kolo i zaczoł gadać że myśliwi są dobrzy to albo bym w nigo kszesłem rzuciła albo bym go zwyzywała od morderców
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1074 : 2007-08-20, 14:49 »
nienawiść do myśliwych powoli we mnie wzrasta...
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1075 : 2007-08-20, 14:55 »
u mnie mysa juz sięgła zenitu, już jest poza kreska :P i tak sięjeszcze podnosi, jakbym zobaczyła mysliwego to nie wiem co bym zrobiła :grr: (czytał ktoś ksiażke 'koń zwany cieniem' tam dziewczyna rzuciła sięz kopystka na faceta ja bym chyba zrobiła coś gorszego )
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1076 : 2007-08-20, 15:04 »
ja bym się zarejestrowała i nagadała bym im :) tylko nie wiem czy ci nerwów starczy
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1077 : 2007-08-20, 15:10 »
Nie wiem,tylko,czy nie-myśliwi,mogą się tam zarejestrować....
Najpierw,bym próbował porozmawiać z nimi - dopiero,gdyby oni zaczęli na mnie najeżdżać,to bym im nagadał....
Zawsze,lepiej jest się zachowywać kulturalnie i nie zniżać sie,do poziomu rozmówcy. :)
Renia - obejrzyj sobie,dwa filmiki.;)

Forum Zwierzaki

Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedz #1077 : 2007-08-20, 15:10 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1078 : 2007-08-20, 15:18 »
Ja bym wogóle nie próbowała rozmawiać z ludźmi z tak niskim ilorazem inteligencji - myśliwi.
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: CO sądzicie o myśliwych... dobre to czy złe...
« Odpowiedź #1079 : 2007-08-20, 15:38 »
No tak,ale oni,chcą nas edukować,więc my ich,też powinniśmy.
Strony: 1 ... 34 35 [36] 37 38 ... 236   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.133 sekund z 28 zapytaniami.