Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak rozróżnić płeć u welonek ?  (Przeczytany 29177 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

madeline111

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 65
  • Kocham zwierzęta ! :)
    • WWW
Jak rozróżnić płeć u welonek ?
« : 2008-02-09, 13:32 »
Mam pytanie jak rozróżnić płeć u welonek ?  Wiem może takie tematy już były ale szukałam i nie potrafiłam znaleźć. Proszę odpiszcie.

Myślę, że innym osobom które niewiedzą ten temat też się przyda.
Zapisane
- 112l - 2 welonki  i 1 teleskop
- 25l - red cherry :)
- 30l - gupiki

tukal

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 97
Odp: Jak rozróżnić płeć u welonek ?
« Odpowiedź #1 : 2008-02-09, 16:36 »
W temacie "Odp: nowe akwarium - welonki?" - http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=32536.msg997168#msg997168
W poście nr 41 storm napisał:

"u welonek płeć można rozpoznać w czsie godow wtedy samce mają wysypke na głowie jezeli masz dobre oko to mozesz sprobować określić płeć patrząc na rybki z gory wtedy samice są grubsze samce smuklejsze".

to tak na początek.

a po za tym:
 w wątku "Jak sie odróżnia płeć u welonek?" - http://www.zwierzaki.org/index.php?topic=9408.msg200099#msg200099

w poście nr 9 Kesi napisała:

"W okresie poprzedzającym tarło skrzela samców pokrywają się drobnymi, białymi brodawkami, a odbyt i brzuch samicy są uwypuklone. Rozpłód przeprowadza się w dużych zbiornikach, gęsto obsadzonych roślinami, z czystą i świeżą wodąo temperaturze 20-24 stopni. Podłoże powinien stanowić przemyty gruboziarnisty piasek, a poziom wody powinien być niski. Obsadę rozpłodową stanowią 2 lub 3 samce i jedna samica, która składa wcześnie rano na liściach i pędach roślin od pięciuset do parutysięcy jaj. Po zakończeniu tarła ryby odławia się. Wylęg następuje po 3-6 dniach, a po dalszych dwóch dniach narybek zaczyna żerować. Początkowo podajemy wymoczki, oczliki, sproszkowane żółtko, a potem drobniejszy i większy plankton. Po 8-12 miesiącach młode uzyskują kolory i kształty podobne jak ryby dorosłe."

Pozdrawiam:)
Zapisane

madeline111

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 65
  • Kocham zwierzęta ! :)
    • WWW
Odp: Jak rozróżnić płeć u welonek ?
« Odpowiedź #2 : 2008-02-09, 19:10 »
och dzięki jesteś wielki
Zapisane
- 112l - 2 welonki  i 1 teleskop
- 25l - red cherry :)
- 30l - gupiki

Forum Zwierzaki

Odp: Jak rozróżnić płeć u welonek ?
« Odpowiedz #2 : 2008-02-09, 19:10 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 25 zapytaniami.