Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Sen ryb  (Przeczytany 7132 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyraffka

  • Gość
Sen ryb
« : 2003-03-09, 10:42 »
Może się to wydać głupawe ;)  ale od dłuższego czasu zastanawia się nad snem ryb... Wiem że one śpią ale jak ? Przecierz chyba powiek nie mają. A jak czasem wstaje w nocy to widze jak pływają... Powieki zauważyłam tylko u glonojada, czasem jak siedzi na dnie to sobie mrugnie ;) ale jak jest z innymi rybami ??
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sen ryb
« Odpowiedź #1 : 2003-03-09, 12:03 »
faktycznie glonojad ma powieki, ale potrzebne mu są nie do spanie, ale do oczyszczania oczu z mułu itp. Kiryski też mają powieki i fajnie mrugają ;)  ryby śpią ale nie tak jak np pies lub kot, wyłączają połowe swego mózgu i ona wtedy odpoczywa a druga połowa zarządza czynnościami oddechowymi i całą resztą, przez całą noc mogą tak robić pare razy, dlatego prawie zasze widzi się ryby pływające, ale powolutku. Inna sprawa dotyczy ryb morskich one naprawde śpią pełnym snem ( nawet mają sny! ) chowają sie wtedy w załomy i groty i otaczają kokonem (nie wszystkie) z własnego śluzu. chroni on rybę przez drapieżnikiem. pełni role podobną do pajęczyny rola czuciowa.
Zapisane

zyraffka

  • Gość
Sen ryb
« Odpowiedź #2 : 2003-03-09, 19:50 »
O_o ja pierdziele ;) to się cieekawych rzeczy dowiaduje ;) Dziekuje pieknie za zaspokojenie mojej ciekwosci ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sen ryb
« Odpowiedz #2 : 2003-03-09, 19:50 »

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sen ryb
« Odpowiedź #3 : 2003-03-09, 20:21 »
niema za co służe pomocnym słowem  ;)            
pozdrawiam!!!
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Sen ryb
« Odpowiedź #4 : 2003-03-16, 21:34 »
Cytat: harpia
faktycznie glonojad ma powieki, ale potrzebne mu są nie do spanie, ale do oczyszczania oczu z mułu itp. Kiryski też mają powieki i fajnie mrugają ;)  ryby śpią ale nie tak jak np pies lub kot, wyłączają połowe swego mózgu i ona wtedy odpoczywa a druga połowa zarządza czynnościami oddechowymi i całą resztą, przez całą noc mogą tak robić pare razy, dlatego prawie zasze widzi się ryby pływające, ale powolutku. Inna sprawa dotyczy ryb morskich one naprawde śpią pełnym snem ( nawet mają sny! ) chowają sie wtedy w załomy i groty i otaczają kokonem (nie wszystkie) z własnego śluzu. chroni on rybę przez drapieżnikiem. pełni role podobną do pajęczyny rola czuciowa.


Wow! Też byłam ciekawa, dzięki!
Zapisane

Michcio

  • Gość
Sen ryb
« Odpowiedź #5 : 2003-03-18, 15:16 »
teraz jeśli pozwolicie  to chcialbym pogadać na temat.......ziewania ryb
czasami jak je obserwuje to te ich oteory gęboowe otwierają sie na jakieś pare sekund i zamykają.


albooo    puszczaniu przez ryby ....bąków  czasmai przysiądą na dnie i puszczą bąka -skąd wiem ?bo widze wielką bańke powietrza jak im z odbytu wychodzi ;)
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sen ryb
« Odpowiedź #6 : 2003-03-18, 16:08 »
no, a jakie pierdziaste są kiryśniki? o hoho!!! :wink:  a to ziewanie, to ryby sobie rozciągają gębke, a to wygląda jak ziewanie.
Zapisane

Michcio

  • Gość
Sen ryb
« Odpowiedź #7 : 2003-03-19, 14:06 »
nio dobra.............a co powiesz na bekanie hmm :?:
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
Sen ryb
« Odpowiedź #8 : 2003-03-19, 16:02 »
u mnie to motylowce są nr.1 w bekaniu, takie fajne bąbelki wypuszczają. Dziwne ale przeważnie rano przed karmieniem, może to nie bekanie, niewiem co to. :?:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sen ryb
« Odpowiedz #8 : 2003-03-19, 16:02 »

Jak ci leci??

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Sen ryb
« Odpowiedź #9 : 2009-08-25, 20:48 »
Moja ryba to potrafi pierdzieć bekać i ziewać nawet godzine :co-jest: :ryba: :ryba: :tak: :papa:
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Sen ryb
« Odpowiedź #10 : 2009-08-25, 22:05 »
prosze o zablokowanie użytkownika "Jak ci leci??"
Zapisane
The Beatles
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.053 sekund z 27 zapytaniami.