Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Nie kupuj zwierząt na prezent!  (Przeczytany 5711 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #30 : 2004-12-17, 23:33 »
Ale to trochę co innego kupowanie psa od hodowcy niż ze sklepu zoologicznego... U normalnego hodowcy ogląda sie pieski, poznaje sie ich stosunek do innych zwierząt, są w obecności matki. A dość trudno jest zapoznać się z psem przez szybę akwarium... Sprzedawca powie "Kupuj albo spadaj". No, może nie dosłownie, ale coś w tym rodzaju  :P  Nie ma się możliwości zaprzyjaźnienia się ze szczeniakiem. A może się on okazać trudnym do wychowania psem...
 
Cytuj

Jeszcze tak na marginesie: niedawno widzialam w ktoryms zoologiku promocje swiateczna na zwierzeta

Bez komentarza... :?
Zapisane

Michał z Warszawy-Ursus

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 640
  • Kocham Boga, ludzi i zwierzęta.
    • WWW
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #31 : 2004-12-18, 12:31 »
Wiecie obojętnie gdzie czy u hodowcy czy w sklepie. Powinno być tak że sprzedający powinien się pytać kupującego po co mu ten piesek z jakich powodów chce go mieć i tak dalej i wtedy da się wyczuć po rozmowie z człowiekiem czy wie po co chce mieć pieska czy nie, i to wcale nie jest ciekawość tylko troska o zwierzątka.
Pozdrawiam, życze zdrowia.
Zapisane
,,Trzymaj się wąskiej i krętej ścierzki"- Śp. Ojciec Pio.

Raven

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #32 : 2004-12-18, 12:49 »
Cytuj

Wiecie obojętnie gdzie czy u hodowcy czy w sklepie.

No nie wiem... Przecież od razu widać w jakich warunkach mieszkają sklepowe psy. A pozatym jeśli komuś zależy na rasowym psie, to raczej nie powinien brać psa z zoologika, tylko ze sprawdzonej hodowli. Wiadomo, że pies odziedziczył geny dobrych rodziców.
Cytuj

Powinno być tak że sprzedający powinien się pytać kupującego po co mu ten piesek z jakich powodów chce go mieć i tak dalej i wtedy da się wyczuć po rozmowie z człowiekiem czy wie po co chce mieć pieska czy nie, i to wcale nie jest ciekawość tylko troska o zwierzątka.

Ale w dzisiejszych czasach małokogo obchodzi los sprzedawanych zwierząt. A także, jeśli sprzedawca tak kocha i troszczy sie o swoich podopiecznych, to raczej by ich nie trzymał w klatkach albo akwariach w ciasnocie (chodzi o psiaki i kotki). Wogóle by nimi nie "handlował"... :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #32 : 2004-12-18, 12:49 »

Cieciorka

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #33 : 2005-01-19, 19:51 »
Wiersz Marka Majewskiego:
Kiedy już miną święta, nieraz w dzień styczniowy
takie oto wśrod piesków toczy się rozmowy:
-zbudziłem się pod drzewkiem, w domu mi nieznanym, w ciepłym koszu z kokardą.
Byłem podziwiany, tulony i glaskany,
 jeść i pić dostałem,
ale kiedy nazajutrz wyjść na dwór musiałem, nikt o tym nie pamiętał, więc choć się broniłem,
w końcu nie wytrzymałem i się załatwiłem.
Tak trwało przez dni parę. Ja już miałem dość,
a w oczach nowych państwa, też widziałem złość.

-Mnie też najpierw pieszczono, lecz się okazało
że moje psie jedzenie kosztuje niemało,
szczepienia i badania- a w domu jest bieda,
 więc dalej tak nie można.
Psa trzymać się nie da.

Te rozmowy się toczą (czy państwo uwierzą?)
pomiędzy szczeniakami w schroniskach dla zwierząt,
które się zapelniają po grudniowym święcie,
 psami, co pod choinkę ktoś przyniósł w prezencie.
Gdy po pierwszych zachwytach czar nowości pryska,
to rozkoszny prezencik trafia do schroniska.

Dlatego ostrzegamy- panowie i panie,
nie dawać psa w prezencie!
Zwłaszcza niespodzianie!
Trzeba dojrzeć do tego, żeby mieć zwierzaka.
Żeby nie powtarzała się rozmowa taka, jak na początku wiersza.
To zbyt częsty błąd
Poza tym dużo szczęścia i wesołych świąt!

Wiersz przepisałam z "Mojego psa"
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #34 : 2005-01-19, 20:15 »
kupujemy w prezencie na 3 urodziny rybki dla córci. gabi od urodzenia uczona jest odpowiedzialności i ponieważ kot jest mój i to mój obowiązek to rybki będą obowiązkiem gabi. z radością karmiła kota gdy jeszcze jadł sucha karmę więc i cieszyć się będzie z rybek. na razie uczy sie podstaw akwarystyki od babci ale zaraz bedzie mogła działać przy swoich rybkach.
myślę, ze pierwszy post jest jak najbardziej słuszny, jednak zamiast nie kupujcie powiedziałabym 300 razy przemiślcie zanim kupicie
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #35 : 2005-01-20, 10:06 »
Cioci naszych znajomych dziecku kupiono psa ale oczywiście oddano go pod opiekę Joli (bo tak ma na imię ciotka) a ona go do schroniska oddała! Takich ludzi to powinno się :killer:  :walenie:
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

mam_psine

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #36 : 2005-01-20, 18:50 »
Hodowcy nic nie robia. Nie szukaja wytlumaczenia. Np. marzylam by miec psiaczka Yorka. Przed 6 grudnia 2003 r. mama zaczela dzwonic po hodowcach i wkoncu znalazla pania która powiedziala ze odda ja za darmo byle miala cudownych wlascicieli. I oddala za darmo nam. Oddala i sumia ma u nas super! Kapiemy ja rzadko bo nie lubi (i nie ma potrzeby), gdy nasiusia nie dostaje ochrzanu, spi w lózku, ma poslanko z kocykiem, wlasny fotel, zawsze psie smakolyki i wogóle jest jej dobrze. Jak ja sie poplakaloam jak ja dostalam.

P.S. Pozdrawiam moja najukochansza sunie Buffy i super rodziców

P.S.2. Buffy obecnie wyleguje sie w Swoim pokoju sluchajac jakiejs muzyczki.

P.S.3. Ma wlasny pokój i lózko i biórko i wszystko! Nawet wieze stereo!
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #37 : 2005-01-20, 19:58 »
moi znajomi mieli piękne doświadczenie. córka pragnęła kotka i po wielkiej naradzie rodzinnej postanowiono go kupić. na giełdzie zwierząt w szkole podstawowej dziewczynka zobaczyła małego, rudego egzotyka. podeszła do kotka przytuliła go i zaczęła płakać. nie robiła scen, histerii czy coś w tym stylu. po prostu tuliła kotka i łzy cikły jej po policzkach. płakała bo wiedziała, że to drogi kot i nie będą mogli go kupić. miała tego świadomość i było jej smutno... szukali jeszcze kotków ale tylko ten jeden zrobił tak wielkie wrażenie na dziecku, dziecko zaś przez swą wyrozumiałość i wrażliwość zrobiło tak wielkie wrażenie na sprzedawcy, ze dostała tego kotka w prezencie... co prawda znajoma nie zgodziła sie na tak drogi prezent więc ustalono jakąś symboliczną sumę i kotek został "kupiony".

kiedy czegoś naprawde pragniemy, tak z całego serca to będzie nam dane. a zwierzaki na prezent tez mogą być dobrym rozwiązaniem pod warunkiem, ze jest to 100 razy przemyślana decyzja
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

olc!a

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #38 : 2005-01-20, 21:12 »
Cytuj

Hodowcy nic nie robia. Nie szukaja wytlumaczenia.

Tzn? Jaki to ma związek z tą historią o yorku?

Pao - co innego kiedy prezent kupuje np matka córce, do tego nic nie mam, ale co innego jeśli koleżanka koleżance na utrzymaniu rodziców kupuje, załóżmy, króliczka czy kotka, bo 'nie będą mieli serca wyrzucić', a rodzice o całej sprawie nie wiedzą.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #38 : 2005-01-20, 21:12 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #39 : 2005-01-20, 21:30 »
wcześniejszy mój post o tym traktował i jego koniec zacytuję:
Cytuj

myślę, ze pierwszy post jest jak najbardziej słuszny, jednak zamiast nie kupujcie powiedziałabym 300 razy przemiślcie zanim kupicie


 i to nie matka córce i i w takich prezentach zwierzaki mogą być przedmiotowo traktowane. widziałam jak stała cała rodzina i patrzyła jak dziecko bawi sie żółwiem. kładło zwierzaka na skorupie i robiło karuzelę. nikt z dorosłych nie reagował a kiedy ja zareagowałam to myślałam, że mnie zlinczują...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

olc!a

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #40 : 2005-01-20, 22:02 »
Może nie do końca jasno się wyrazilam. Kiedy w domu byla rozmowa o tym konkretnym zwierzaku, wiadomo, że wszyscy go chcą, a że przy okazji zbliżają się urodziny synka, to rodzina kupuje - w takim przypadku nie mam nic przeciwko, jak chyba wszyscy forumowicze ;)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #41 : 2005-01-20, 22:27 »
a ja mam, bo to ze wszyscy chcą nie oznacza jeszcze, że sa na to gotowi. myślę, że jeszcze przemyśleć należy kilka (set) razy, bo często jest tak, że niby wszyscy chcę, oczątkowo wszyscy lubią i rozpieszczają a potem jest przepychanka "ty idź bo to Twój pies" i pies idzie sam na spacer przed blok załatwić się do pieskownicy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

olc!a

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #42 : 2005-01-20, 22:31 »
No to jest, dla nas - miłośników zwierząt - tak oczywiste, że chyba nie trzeba pisać o tym na forum, przynajmniej mam taką nadzieję.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #43 : 2005-01-20, 22:38 »
niestety z tego co widzę nie wszyscy rozumieją pewne kwestie w ten sam sposób... lepij jest wytłumaczyć swój punkt widzenia niz budować niiedomówienia. skróty myślowe często wprowadzają niepotrzebne zamieszanie. choć znając życie to myśmy to teraz omówiły a trzy opsty dalej ten temet powróci, bo nie wszyscy czytaja wszystkie posty (czasem jest to niewykonalne ;) )
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

olc!a

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #44 : 2005-01-21, 11:11 »
Cytuj

choć znając życie to myśmy to teraz omówiły a trzy opsty dalej ten temet powróci

a, to jest standard, ja już nawet nie zwracam na to uwagi ;)
[stąd się bierze kilka topiców - na jednej stronie - o dokładnie tym samym ;) ]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #44 : 2005-01-21, 11:11 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #45 : 2005-01-21, 11:41 »
też to zauważyłam ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #46 : 2005-01-21, 14:31 »
Ja zawsze marzyłam o tym żeby dostac kota na prezent i jakos nikt się nie domyslił ;), chociaż wszyscy wiedzą że uwielbiam zwierzaki ;) ;) ;)

Pao bardzo ładna ta historia o dziewczynce i kociaku, miło że jeszcze są tacy ludzie, którzy nie traktują hodowli kotów wyłącznie w celach dochodowych !!
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #47 : 2005-01-21, 15:03 »
początkowo był problem by tate przekonać do jednego. teraz maja cztery !!! w tym jednego persa ode mnie. mieszkają w kawalerce ale sa szczęśliwi. koty górą  :wink:  i miłośnicy zwierzat też!!! :wink: no i oczywiście wszystkie inne zwierzaki takze!!! :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #48 : 2005-01-21, 16:19 »
ja dostałam Batusia na urodziny, ale to było dokładnie zaplanowane ;) ale jestem za tym, zeby nie kupować zwierząt jeśli ktoś się wogóle nie spodziewa że dostanie pupilka ;)
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #49 : 2005-01-21, 16:41 »
Stanowczo nie powinno się kupować zwierzaka jeśli decyzja nie została DOBRZE przemyślana... Mam w tej chwili taką sytuację że ludzie którzy kupili od nas psa chcą.... go uśpić bo nie djaą sobie z nim rady (znaczy się oni po prostu nie potrafią wychować psa) pies nie jest niewiadomo jak agresywny - do nich absolutnie nie, z domu wywalili go do kojca, z kojca wyłazi, zerwał sobie więzadła a ci (...) nawet się nie pofatygują żeby go zoperować. Pies ma rok i 2 miesiące więc jak najbardziej jest do ułożenia , tylko ci ludzie są zbyt durni.... (ciciałby ktoś może pręgowaną filę z rodowodem za darmo?)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #50 : 2005-01-21, 17:22 »
ja bym i chciała (bo kocham zwierzaki) ale niestety nie będe w stanie zapewnić właściwej opieki :(  ale myśle, że znajdzie sie dobry opiekun
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedz #50 : 2005-01-21, 17:22 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #51 : 2005-01-21, 20:23 »
Koniecznie wrzuć wiadomość na kilku forach, napewno ktoś sie znajdzie !!
Zapisane
BC + koci podrostek

olc!a

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #52 : 2005-01-21, 21:54 »
www.molosy.pl <- wejdź na forum i napisz ogłoszenie, może ktoś się znajdzie...
Zapisane

Kira

  • Gość
Nie kupuj zwierząt na prezent!
« Odpowiedź #53 : 2005-02-14, 00:15 »
ja widazalam dokrólika karma animals i siano :lol:
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 27 zapytaniami.