Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!  (Przeczytany 1683 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

monikaa

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« : 2005-01-06, 09:11 »
szukana krew A  Rh minus, na bialaczke
dziecko  umiera. nr tel; 0698734317
jesli mozecie pomóc to dzwoncie a jesli nie to przeslijcie dalej.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #1 : 2005-01-06, 11:20 »
czy jesteś pewna, że apel jest prawdziwy??? ostatnio kręciły sie takie (dokładnie) smsy. od zaprzyjaźnionych lekarzy wiem, że nie jest to rzadka krew i w bankach jest jej wystarczająca ilość. jeśli jest to dziecko , które znasz to nie bedzie problemu ze znalezieniem pomocy, a jeżeli dostałaś tę informacje z zewnątrz to obawiam się, że ktoś zrobił sobie nieciekawy dowcip. czekam na odpowiedź i w zależności od niej będę lub nie będę działać.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #2 : 2005-01-06, 11:46 »
Wiadomość dostałam od przyjaciólki, pierwszy raz cos takiego do mnie dotarło ona mówi że to prawda i zeby sie odezwać pod ten numer, kurcze nie pomyslałam ze to moze być zart :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedz #2 : 2005-01-06, 11:46 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #3 : 2005-01-06, 16:38 »
Cytuj

kurcze nie pomyslałam ze to moze być zart


No niestety... ludzie wykorzystują wrednie chorobę do zbierania kasy na piwko itp.... :grr:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #4 : 2005-01-06, 16:52 »
Już się kiedyś spotkałam z tego typu oszustwem  :evill:
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

kasia8989

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #5 : 2005-01-06, 16:59 »
takich oszustw jest pełno a zadzwonisz nA numer nic się nie dowiesz a rochunek będzie w szwach pękał.
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #6 : 2005-01-06, 23:40 »
ostatnio dostałam taka wiadomość od znajomego. wydawało mi się że wiarygodna sprawa bo on podobnie jak ja profesjonalnie zajmuje sie pomocą (przede wszystkim zdrowotną) więc natychmiast rozesłałam masę smsów i wiedomość rozpełzła się natychmiastowo. ludzie dzwonili, robili co mogli by pomóc, ale moja przyjaciółka (maniaczka internetowa) szybko dotarła do informacji o tym niesmaczym żarcie. wypytałam zaprzyjaźnioną panią chirurg co o tym sądzi i wytłumaczyła, że banki krwi są pełne i takie apele mają sens w przypadku nietypowych biorców (mam kolegę o krwi AB Rh+-) podejrzewam, że i tu ktoś wpadł w sidła niemądrego dowcipu... ale cieszy to że reagujecie, może przyjść moment, gdy pomoc rzeczywiście będzie potrzebna
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

kasia8989

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #7 : 2005-01-07, 15:08 »
najlepiej w takiej sytuacji zadzwonić do banku krwi bo tam udzielą ci wszystkich potrzebnych info.
bardzo dobrze że ludzie reagują tylko po co do cholery niektórzy są tak niedorozwibnięci że produkują takie rzeczy w końcu będzie tak że jak naprawde ta krew będzie potrzebna to nikt nie zareaguje bo wszyscy będą myśleli że to żart :(
Zapisane

monikaa

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #8 : 2005-01-08, 11:05 »
ja nie moge powiedziec ze to zart bo wiadomośc dostałam od przyjaciółki która twierdzi ze to prawda dlatego nie chce krytykować narazie
Zapisane

Forum Zwierzaki

UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedz #8 : 2005-01-08, 11:05 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #9 : 2005-01-08, 11:51 »
co do sensu takich żartów to najbardziej korzystają na tym operatorzy telefonii komórkowych... nie wiem, to hipoteza i obawiam sie, że moze być krzywdząca ale ktoś te dowcipy robi a telefonie korzystają...
a co do Twojej przyjaciółki to sama padła ofiarą niewybrednego żartu...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #10 : 2005-01-08, 15:23 »
pao -sprawdzałas to?
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #11 : 2005-01-08, 20:00 »
pod podany przez ciebie numer nie można się dodzwonić, całkiem tak samo jak ostatnio. poza tym to nie jest rzadka grupa krwi więc nie powinno być problemu, tym bardziej, że w bankach mają dane honorowych krwiodawców i kontaktują się z nimi w razie zagrożenia życia. mój mąż jest honorowym krwiodawcą od wielu lat...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

monikaa

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #12 : 2005-01-08, 23:22 »
ale obciach zaraz do niej napisze ze to jakas sciema. Wybaczcie nigdy juz nie uwierze w takie kwasy. :?  zniesmaczona jestem...
Zapisane

kasia8989

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #13 : 2005-01-08, 23:23 »
ja też no ale cóż są ludzie i ludożercy... :(
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #14 : 2005-01-11, 13:28 »
i nigdy nie mów nigdy, moze sie zdarzyć, że apel jest prawdziwy...
wczoraj dostałam taki apel. dziecko znalezione po ataku tsunami, nie wiadomo z jakiego kraju pochodzi, szukaja rodziców, krewnych, sąsiadów...nie ważne, byle dotrzeć do rodziny. maile wysłałam juz do wszystkich znajomych, poszły również za granicę (mail jest dwujęzyczny). ten apel był pisany przez ludzi :D
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedz #14 : 2005-01-11, 13:28 »

kasia8989

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #15 : 2005-01-11, 14:44 »
i monikaa nie obciach normalna ludzka reakcja. ja gratuluje bo pewnie wielu ludzi którzy by to dostali po prostu olali by sprawę :wink:  :wink:
Zapisane

Kira

  • Gość
UWAGA!! bardzo potrzebna pomoc!
« Odpowiedź #16 : 2005-02-14, 00:24 »
kiedys byla zbiórka srebereka z papiersów takich góryn ceto tezniby milo pomcna czyjas oprwacjempotemokazywallo sie zetotylko zarty :roll: a ludize wto  wierzyli
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.07 sekund z 25 zapytaniami.