Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Każdy może zostać ekologiem  (Przeczytany 7900 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Każdy może zostać ekologiem
« : 2007-09-16, 09:57 »
W dzisiejszych czasach nie możemy patrzeć obojętnie na los przyrody. Gorąco zachęcam każdego z Was do wstąpienia do jakiejś organizacji ekologicznej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #1 : 2007-09-16, 12:20 »
ja moge tylko na necie być w organizacji jakieś. mimeszkam w małym mieście i napewno ni ma tu takiego 'klubu'
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #2 : 2007-09-21, 20:25 »
ja moge tylko na necie być w organizacji jakieś. mimeszkam w małym mieście i napewno ni ma tu takiego 'klubu'
Przecież możesz się zapisać do jakiejś ogólnopolskiej organizacji ekologicznej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedz #2 : 2007-09-21, 20:25 »

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #3 : 2007-09-22, 00:01 »
Kiedyś w podstawówce, nasza szkoła należało do jakiegoś koła ekologicznego i co roku w dniu Sprzątania Świata wozili nas na Kopce i zbieraliśmy pełno śmieci, bardzo sie w to angażowaliśmy, zebraliśmy bardzo duże wory śmieci, trwało to przez 3 lata, pewnie dalej szkoła to organizuje, przez co naprawde jest to świetna sprawa, bo naprawde ludzie się w to angażują.

W chwili obecnej nie naleze do jakiejś organizacji, tak działam na własną rękę, bardziej indywidualistycznie ;) ale moze kiedyś pomyśle nad tym, bo naprawde porzyteczna sprawa dla dobra środowiska.
Zapisane

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #4 : 2007-09-30, 03:09 »
zapisalam sie jakis ponad miesiac temu do WWF.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #5 : 2008-09-15, 11:14 »
zoolog, a ty jakie organizacje czynnie popierasz lub z którymi współpracujesz?
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #6 : 2008-09-15, 14:59 »
Kiedyś w podstawówce, nasza szkoła należało do jakiegoś koła ekologicznego i co roku w dniu Sprzątania Świata wozili nas na Kopce i zbieraliśmy pełno śmieci, bardzo sie w to angażowaliśmy, zebraliśmy bardzo duże wory śmieci, trwało to przez 3 lata, pewnie dalej szkoła to organizuje, przez co naprawde jest to świetna sprawa, bo naprawde ludzie się w to angażują.

U mnie w podstawówce też się chodziło na jakąś łąkę, albo koło szkoły zbierać śmieci...
Nie wiem, czy w tym roku też tak jest, ale w moim gimie pierwsze klasy też szły na zbieranie śmieci.

A co na przykład się robi w organizacjach?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #7 : 2008-09-15, 16:19 »
zoolog, a ty jakie organizacje czynnie popierasz lub z którymi współpracujesz?
Jestem członkiem Ogólnopolskiego Towarzystwa Ochrony Ptaków, WWF-Polska oraz Polskiego Klubu Ekologicznego. Oprócz tego uczestniczę w akcjach międzynarodowego portalu ekologicznego Care 2 (rozmaite petycje, klikanie na rzecz bezdomnych zwierząt wielkich kotów, lasów tropikalnych itd). Jestem również internetowym członkiem Greenpeace Polska.
Popieram z całego serca działalność Pomorskiej Fundacji Rottka.
Ppx każda organizacja ekologiczna ma trochę inny profil działania, jednakże jako całość świetnie się uzupełniają. Mogą również łączyć swoje siły np. Koalicja dla Puszczy Białowieskiej.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #8 : 2008-09-15, 17:10 »
dzięki  za informacje :)
ja nie jestem zrzeszona ale gdy potrzeba mojej pomocy to stawiam się w razie konieczności ;) w czwartek będzie u mnie kolega z jakimś pomysłem ale jeszcze nie wiem co i jak.

ppx - każda organizacja ma inny profil i inne nieco działanie. Koalicja na rzecz bałtyku to projekt międzynarodowy i tu było strasznie dużo papierkowej roboty zatem pomoc osób niewykwalifikowanych była chwilami nudna, ale sa i inne projekty: jak działaliśmy na rzecz recyklingu to zasuwałam ze sprzętem przez dwa tygodnie i po 3 godziny dziennie zbierałam materiały od ludzi na ulicach w tym zakresie. z cyklu co wiedzą czy sa zainteresowani itp. potem trzeba to było obrobić, a to już mniej przyjemne ;)

w zależności od wieku i kwalifikacji działanie może być różne. zarówno działalność edukacyjna w szkołach, jak i pikiety tematyczne uświadamiające społeczeństwo (to akurat nie zawsze lubi być uwiadamiane w ten sposób), młodzież najczęściej działa aktywniej w czynny sposób, pikiety, happeningi, przedstawienia, akcje, petycje. Z czasem jest więcej papierów ale to też potrafi być emocjonujące :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedz #8 : 2008-09-15, 17:10 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #9 : 2008-09-15, 17:29 »
A co trzeba zrobić, żeby być w jakiejś organizacji? :)
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #10 : 2008-09-15, 17:38 »
He,he - ja to bym się chyba do żadnej ptasiej organizacji nie nadał ;) - na innym,przyrodniczym forum o profilu bardziej ptasim nie jestem zbyt lubiany - oni lubią przede wszystkim ptaki,a ja bronię drapieżników,których oni nie lubią.;)
Mnie,najbardziej interesowało by coś takiego,gdzie można by mieć kontakt ze zwierzętami,szczególnie takimi,których nie widuje się na co dzień. ;p

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #11 : 2008-09-15, 18:31 »
ppx zorientuj się czy jakaś działa w twojej okolicy. większość dużych ośrodków miejskich ma takowe. jeśli jesteś z małej to pozostaje internet i samotne działanie lokalne. samotne na razie bo kiedyś przyłączy się ktoś do ciebie zapewne :)

niemniej organizacje organizacjami, najważniejsze co robimy na co dzień :)


lis, ekologia to równowaga w środowisku, ekosystem to sieć wzajemnych zależności. póki nie wywyższasz lisa nie będzie kłopotu ;) no chyba że jesteś na forum miłośników ptaków, bo tu już inna sprawa.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #12 : 2008-09-15, 19:33 »

lis, ekologia to równowaga w środowisku, ekosystem to sieć wzajemnych zależności. póki nie wywyższasz lisa nie będzie kłopotu ;) no chyba że jesteś na forum miłośników ptaków, bo tu już inna sprawa.

Jestem na ogólno przyrodniczym forum,ale o profilu bardziej ptasim - nie wywyższam lisa ;) ale go bronię - zresztą,to troszkę dziwne forum,zbyt ... hmmm ... przeintelektualizowane ( wszystko,najlepiej trzeba podpierać cytatami ),i trochę wrogie zwykłym użytkownikom,a administrator twierdzi,że " dobry lis to martwy lis ' a w każdą norkę amerykańską należy rzucać kamieniami ...

parus

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 95
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #13 : 2008-09-15, 20:55 »
Cytat: lis
Jestem na ogólno przyrodniczym forum,ale o profilu bardziej ptasim - nie wywyższam lisa ;) ale go bronię - zresztą,to troszkę dziwne forum,zbyt ... hmmm ... przeintelektualizowane ( wszystko,najlepiej trzeba podpierać cytatami ),i trochę wrogie zwykłym użytkownikom,a administrator twierdzi,że " dobry lis to martwy lis ' a w każdą norkę amerykańską należy rzucać kamieniami ...
Też jestem na tamtym forum. Teraz wytnę twoją wypowiedź i wyślę adminowi :P żeby pokazać jakie kulturalne jest wstawianie czyichś wypowiedzi bez jego wiedzy i zgody. (żartuję ;p )
Cytat: pao
niemniej organizacje organizacjami, najważniejsze co robimy na co dzień :)
np. http://www.wwf.pl/kampanie/kampania_energia1_link.php

Zapisane
Kocham wodę, wiatr, a ogniem się pieszczę
Kocham ogień, wiatr, kocham ogień z deszczem.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #14 : 2008-09-15, 21:03 »
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedz #14 : 2008-09-15, 21:03 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #15 : 2008-09-15, 21:15 »
Też jestem na tamtym forum. Teraz wytnę twoją wypowiedź i wyślę adminowi :P żeby pokazać jakie kulturalne jest wstawianie czyichś wypowiedzi bez jego wiedzy i zgody. (żartuję ;p )


A proszę ;) - z tamtego forum raczej nie wklejam cytatów,a wypowiedzi admina zgorszyły także innych użytkowników.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #16 : 2008-09-15, 22:44 »
bo być może admin jest miłośnikiem ptaków i tyle :P

pamiętajmy ze pod potocznym znaczeniem słowa ekolog kryje się wiele znaczeń
ktoś jest wegetarianinem już mu przykleją łatkę ekolog chociaż zajada się fastfoodami i pije cole a zwierzęta i przyrodę zna z tv
ktoś głośno krzyczy w modnej sprawie i dostaje łatkę ekolog chociaż za dwa tygodnie nie będzie o tym pamiętał
ktoś stanie przy pikiecie w nadziei na zadymę
takich ktosów jest dużo a łatka przypięta. Ludzie są różni i różne pobudki nimi kierują:
jeden się martwi losem ptaków, inny zwierząt hodowlanych, jeszcze inny stanem wód w bałtyku. każdy z nich daje swoją cegiełkę w jakąś stronę a nam pozostaje mieć nadzieję, ze przynajmniej w jedną stronę te cegiełki położą ;) zresztą właśnie od tego są organizacje: by te cegiełki były tam gdzie trzeba i wzajemnie nie przeszkadzały sobie. gorzej gdy organizacje się wzajemnie zwalczają i pokładają sobie świnie (również dzika) no ale niestety to tez się zdarza...  chyba właśnie dlatego od lat nie jestem nigdzie stowarzyszona, nawet z wegedzieciaka poszłam... ja po prostu wole robić swoje i tyle a pomóc innym gdy tego potrzebują. nic na siłę :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #17 : 2008-09-15, 23:28 »
Święte słowa - ja,np.nie uważam siebie za ekologa,to zbyt duże pojęcie i powinno byc zarezerwowane dla kogoś,kto naprawdę coś robi dla dobra ogółu i całej planety - nie jestem,też przyrodnikiem - mógłbym siebie określić jako miłośnika i obrońce zwierząt,ale to już się może kojarzyć z jakimiś skrajnymi ruchami ;),z którymi nie mam nic wspólnego.

bo być może admin jest miłośnikiem ptaków i tyle :P


Tylko że przyrodnik nie powinien przejawiać wrogości wobec obiektów swoich obserwacji - przyrodnik powinien obserwować i poznawać otaczającą go przyrodę,a nie dyktować,które gatunki są lepsze a które gorsze - zresztą,podobnie mu tam napisano.;)

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #18 : 2008-09-16, 09:16 »
Cytuj
Tylko że przyrodnik nie powinien
ale przyrodnik jest człowiekiem a każdy człowiek jest uwikłany w miliardy powinności ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #19 : 2008-09-17, 16:43 »
Chciałbym w tym miejscu jeszcze podnieść kwestię natury ogólniejszej. Otóż im więcej członków ma dana organizacja ekologiczna tym większa jej siła oddziaływania. Innymi słowy więcej może zdziałać w danej sprawie (lub sprawach). W związku z tym warto działać w grupach zorganizowanych posiadających osobowość prawną.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #20 : 2008-09-18, 14:53 »
http://www.youtube.com/watch?v=WzlbkwW0haw
troche na wesoło :)

ja działam w niby kółku ekologicznym w szkole, niestety w tym roku dyrektor nie przeznaczył godzin na kółko ale pani zgodziła sie organizować jakies akcje (dzien ziemi, zbiórka puszek) i spotykac sie nieregularnie co jaksi czas :roll:
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedz #20 : 2008-09-18, 14:53 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #21 : 2008-09-18, 14:58 »
Cytuj
niestety w tym roku dyrektor nie przeznaczył godzin na kółko

to należny interweniować. wy jako uczniowie i rodzice. jeśli przyjdziecie i przedstawicie sprawę dyrekcja bedzie musiała sie ustosunkować :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Kamyczek87

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2088
Zapisane
''moim sąsiadem jest anioł
on strzeże ludzkich snów
dlatego wraca późno do domu
na schodach słyszę dyskretne kroki
i szelest
zwijanych skrzydeł
on rano staje w moich drzwiach
otwartych na oścież
i mówi:
twoje okno znowu
świeciło długo
w noc...''

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #23 : 2008-09-21, 21:51 »
Ciekawe gdzie on trzyma te dżownice :p W ogródku chyba, no nie?
Fajny wywiad. ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #24 : 2008-09-21, 22:45 »
kompostownie z założenia są w ogródkach ;)

fajny artykuł :)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #25 : 2008-09-21, 22:47 »
Cytuj
kompostownie z założenia są w ogródkach ;)

np. w moim :P a dżdżownice same z siebie sie wprowadzily :P
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #26 : 2008-09-22, 08:57 »
mnie w tym artykule, a raczej postawie człowieka nie podoba się jedno: umartwianie siebie... skoro mieszka na wsi i potrzebuje samochodu to nie powinien czuć z tym źle, szczególnie, że zadbał by to był możliwie najmniej szkodliwy pojazd. co innego gdyby nie był mu potrzebny a miałby i korzystał bez konieczności ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #27 : 2009-01-26, 00:17 »
Fragment materiałów do nauki z przedmiotu Edukacja ekologiczna - zamieszczone na innym forum:

Cytuj
1.Ekohipokryzja ?

To nowe słowo wynalazł profesor Andrzej Delorme. W praktycznym działaniu polscy ekolodzy dzielą się na pazernych, którzy chcą od inwestorów potężne dotacje liczone w setkach tysięcy złotych i głupich, dla których trasa wędrówki dżdżownicy lub przelotu jakiegoś ptaka jest ważniejszą sprawą niż życie ludzi.
Ten drugi model ekologa jest bardziej romantyczny – to zazwyczaj młodzi ludzie, wychowani na swoistej wersji pogańskiej religii holistycznej, czy deistycznej, dla których bogiem jest natura, wszystko co żyje i przy okazji nie jest ani człowiekiem, ani znienawidzoną przez nich cywilizacją. Oczywiście, nie pływają oni na drewnianych łódeczkach, tylko supernowoczesnymi statkami w stylu greenpeaceowskiego „Rainbow Warriora”, ale robią to z obrzydzeniem w imię lepszej sprawy. Ten rodzaj ekologów jest nasączony działaczami zwyczajnie głupimi, o czym świadczy częste ich pojawianie się na manifestacjach solidarności ze środowiskami homoseksualnymi (co na to natura?), feministycznymi (produkt uboczny cywilizacji) i lewackimi. Tego typu organizacje, jak choćby Front Wyzwolenia Zwierząt, skupiają zazwyczaj ludzi młodych i bardzo młodych, dla których uratowanie życia jednej norce jest sukcesem.
Bardziej z punktu widzenia prawa, gospodarki i zdrowego rozsądku są ekolodzy pazerni, tacy jak na przykład warszawska organizacja „Przyjazne Miasto”.

Forum Zwierzaki

Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedz #27 : 2009-01-26, 00:17 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #28 : 2009-01-27, 15:22 »
Nie skomentuję tego  co podał Lis. Myślę, że  komentarz jest tu zbyteczny.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Każdy może zostać ekologiem
« Odpowiedź #29 : 2009-01-27, 19:23 »
No, na taką "mundrość" nie wiadomo, co odpowiedzieć ;p :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.076 sekund z 27 zapytaniami.