Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Glony na kamieniach  (Przeczytany 5060 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Rybiara

  • *
  • Wiadomości: 1
Glony na kamieniach
« : 2010-03-27, 14:58 »
Cześć!
Mam na kamieniach w akwarium zielone glony. Próbowałam myć ale nie dałam rady. Co mam zrobić żeby ich nie było ?

Opis akwaria:
 :| 30 litrów
 :| 8 ryb 1 glonojad
 :| 3 rośliny
 :| Muszle, kamienie, żwirek
 :| Filtr, grzałka, termometr
 :| Stoi na parapecie przy oknie, więc nie mam oświetlenia.

Julka
Zapisane

Bard

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 1029
  • Oel ngati kameie
    • WWW
Odp: Glony na kamieniach
« Odpowiedź #1 : 2010-03-27, 19:00 »
glonojadek za duży na takie akwarium no ale omińmy kwestie fauny.
Ad1. Wyrzuć muszle bo zatwardzają wodę
Ad2. No właśnie dlatego że stoi na parapecie masz glony, nie jesteś w stanie regulować ilości swiatła, a światło bezposrednio padające przez okno daje takie rozkwity że szkoda gadać, zainwestuj w jakieś oswietlenie, nie jest to drogie.
Ad3. Jakie to kamienie ? każdy kamień można oczyścic z glonów :] przepis mój -miske napełnij wodą i dolej sok z 1 duzej cytryny, wrzuć kamienie na 24H, glony obumrą w kwasie po czym weź szczotkę jakąś twardą i usuń martwe glony ;] zero chemii i trujących związów, powodzenia
Zapisane
The Beatles

kasztanka456

  • *
  • Wiadomości: 37
Odp: Glony na kamieniach
« Odpowiedź #2 : 2010-06-01, 19:38 »
Ja mam swoje akwarium dopiero rok i nie mam zbytniego doświadczenia, ale przeczytałam w książce i w necie że glony powstają od naturalnego naświetlenie ( nie wiem czy to prawda ), więc położenie na parapecie to niezbyt dobry pomysł.
Ja też miałam taki osad tylko na muszlach, ale mocno szorowałam i zniknął  :) :) :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Glony na kamieniach
« Odpowiedz #2 : 2010-06-01, 19:38 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Glony na kamieniach
« Odpowiedź #3 : 2010-06-02, 00:14 »
Kasztanka wyjmij muszle z akwa , bo zmieniają parametry wody
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 27 zapytaniami.