Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: uczulenie  (Przeczytany 1370 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewka

  • Gość
uczulenie
« : 2004-09-10, 20:29 »
Witam.....moja kotka ma na imie Zuzanna.Przygarnelam ja spod smietnika w mcu maju.Zaadoptowala sie pieknie.Niestety w sierpniu dostala uczulenia i lek wet. stwierdzil,ze prawdopodobnie od mleka.Dostala 3 zastrzyki i przez 2 tygodnie bylo dobrze.Teraz znow zaczyna sie drapac i wokol szyi  ma strupki.Mleka od tamtej pory nie daje jej a mimo to uczulenie wrocilo.Je pokarm z puszki( tylko wolowine) innego nie chce jesc. Czytalam gdzies,ze wysterylizowana kotka ma maly apetyt moja ma szalony apetyt tylko by jadla.Prosze i informacje co mam robic,zeby zlikwidowac to uczulenie.Czy sa jakies karmy antyuczuleniowe.Pozdrawiam :)
Zapisane

Skarb

  • *
  • Wiadomości: 1977
uczulenie
« Odpowiedź #1 : 2004-09-10, 21:34 »
A jakiej firmy puszki jej dajesz?
Zapisane

ewka

  • Gość
uczulenie
« Odpowiedź #2 : 2004-09-11, 07:06 »
Karmie Ja whiskasem, czasem kupuje puszki aro
Zapisane

Forum Zwierzaki

uczulenie
« Odpowiedz #2 : 2004-09-11, 07:06 »

Eli

  • Gość
uczulenie
« Odpowiedź #3 : 2004-09-11, 07:59 »
a nie lepiej zabrać kotka znów do weterynarza? ...
Zapisane

myszka

  • Gość
uczulenie
« Odpowiedź #4 : 2004-09-11, 08:56 »
Ewka - karmisz ją niestety bezwartościowymi śmieciami i tu tkwi przyczyna jej "apetytu", po prostu musi zjeść bardzo dużo tej jałowej papki, żeby zaspokoić choćby w części swoje potrzeby żywieniowe. W karmieniu też zapewne tkwi przyczyna dokuczliwego uczulenia - to chyba najłagodniejsze, co można zrobić kotu tą farbą z konserwantami...
Zapisane

ewka

  • Gość
uczulenie
« Odpowiedź #5 : 2004-09-11, 11:36 »
Dziekuje za dobre rady.Nigdy nie mialam kota wiec ciezko mi jest domyslac sie co mam jej dac do jedzenia.Prosz poradzcie co mam jej dac zeby nie musiala jesc "smieci".Napewno niektorzy tutaj na forum sa doswiadczonymi kociarzami i podziela sie ze mna dobra rada.Wlasnie wrocilam od wet. nie jest zle te strupki to pozostalosc po uczuleniu. :)
Zapisane

myszka

  • Gość
uczulenie
« Odpowiedź #6 : 2004-09-11, 11:44 »
Tematów o żywieniu było już hohoho i trochę ;) możesz je w wolnej chwili przejrzeć dla szczegółowych jadlospisów, a tak w skrócie, to najlepiej podawać: mięsko surowe przemrożone, każde oprócz wieprzowiny, im tłustsze i bardziej żylaste, tym lepiej dla zębów, dalej twarożek, surowe żółtko, gotowane całe jajko, jogurt naturalny, wywary mięsno - warzywne bez przypraw, czasem ryba gotowana, do tego dobre suche: Nutra, Purina to najniższa jakość, jaka jest dopuszczalna we w miarę zdrowym żywieniu, optymalnie Royal Canin dostosowany do wieku i rodzaju kota (długość włosa, tryb życia, tusza, itp.). Jeśli puszki, co jednak wychodzi drożej niż naturalne, to Animonda, Le Chat, ogółem to, czego nie dostaniesz w byle warzywniaku na rogu i co na etykietce po sformułowaniu mięso i prod. poch. zwierzęcego legitymuje się przynajmniej 40% udziałem tegoż (Whiskacze i kitikety - 4%).
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 25 zapytaniami.