Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Dziki kot w domu?:o  (Przeczytany 24620 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Karoolina

  • Gość
Dziki kot w domu?:o
« : 2005-11-12, 18:26 »
Ostatnio gdzieś obiło mi się o uszy że normalnie można w domu mieć dzikiego kota takiego jak tygrys pantera czy inne :? jesli to prawda to tylko pogratulowac ludzią głupoty :roll:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #1 : 2005-11-12, 20:52 »
Legalnie można mieć dzikiego kota, pod warunkiem że możesz zapewnić mu odpowiednie warunki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

ESIO

  • Gość
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #2 : 2005-11-12, 23:51 »
Legalnie można mieć dzikiego kota, pod warunkiem że możesz zapewnić mu odpowiednie warunki.

Tak, nie można głupoty, trzeba im pogratulować niewątpliwie! :x


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedz #2 : 2005-11-12, 23:51 »

Karoolina

  • Gość
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #3 : 2005-11-13, 10:19 »
no tak ale kto  im zapewni odpowiednie warunki?! przeciez one się beda męczyc :roll: bo zyja na wolności!
Tak samo jak w zoo czy w cyrku!!co one tam mają?! Małą klatke i nic więcej :( nie popieram!!
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12525
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #4 : 2005-11-13, 12:14 »
Trzeba być właścicielem jakiegoś rezerwatu, żeby dzikiemu kotu zapewnić odpowiednie warunki... Ludzka bezmyślność, egoizm i pazerność nie mają granic, bo takie są przyczyny "przerabianiania" dzikich zwierząt na domowe maskotki. Jedni robią kasę na tym procederze, a inni zaspokajają swoje chore zachcianki... Powinniśmy się wstydzić!  :grr: 
Zapisane
IBDG Wrocław

ESIO

  • Gość
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #5 : 2005-11-14, 23:15 »
no tak ale kto im zapewni odpowiednie warunki?! przeciez one się beda męczyc :roll: bo zyja na wolno¶ci!
Tak samo jak w zoo czy w cyrku!!co one tam maj±?! Mał± klatke i nic więcej :( nie popieram!!

Trzeba być wła¶cicielem jakiego¶ rezerwatu, żeby dzikiemu kotu zapewnić odpowiednie warunki... Ludzka bezmy¶lno¶ć, egoizm i pazerno¶ć nie maj± granic, bo takie s± przyczyny "przerabianiania" dzikich zwierz±t na domowe maskotki. Jedni robi± kasę na tym procederze, a inni zaspokajaj± swoje chore zachcianki... Powinni¶my się wstydzić! :grr:

W sumie to jest racja :brawo:
Obie wypowiedzi :wink:
Koty dzikie koty i inne dzikie zwierzęta powinny żyć na wolności :niom:
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #6 : 2005-11-15, 13:26 »
Widziałam tygrysa, który mieszka w hotelu i jest atrakcją turystyczną. :(. można powiedzieć, że warunki ma zbliżone do zoo, ale co wieczór występuje, pokazując różne sztuczki.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #7 : 2005-11-15, 19:11 »
Widziałam tygrysa, który mieszka w hotelu i jest atrakcj± turystyczn±. :(. można powiedzieć, że warunki ma zbliżone do zoo, ale co wieczór występuje, pokazuj±c różne sztuczki.
Jeżeli widziałaś go w Polsce to jest to nielegalne.Tygrys jest gatunkiem chronionym i nie może być trzymany jako "maskotka" hotelowa.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #8 : 2005-11-15, 20:57 »
Tiaa, a potem w gazecie artykuł nt. okrutnego tygrysa który zagryzł małe dziecko..
Tak się składa, że okrutny tygrys powinien żyć na wolności, bo w domu jest po pierwsze zagrożeniem, a po drugie ma złe warunki..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedz #8 : 2005-11-15, 20:57 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #9 : 2005-11-16, 07:56 »
Heh... paranoja, ludzie nie potrafia wychować zwykłego psa, więc co dopiero dzikiego kota,..tym bardziej, że dzikie koty nie sa gatunkiem udomowionym, czyli , żaden z instynktów nie esthmmm jak to powiedzieć "zagłuszony"
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #10 : 2005-11-16, 14:40 »
Ten tygrys nie mieszka w Polsce.
W tym hotelu to nie jest pierwszy tygrys (fotki są w temacie "ulubiony dziki kot"), poprzednio był biały tygrys i wiem że zaatakował opiekuna podczas występu. Czytałam o tym w jakiejś gazecie, na szczęście nie był to artykuł o złym tygrysie.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #11 : 2005-11-16, 15:38 »
znajomi widzieli pod Gdynią w lesie gościa na spacerze z panterą.... ludzie są głupi... a później piszą, że ich taki "kotek" zaatakował i jaki to jest straszny zwierz i trzeba zabić - jakby jeden z drugim idiota zastanowił się, że jest to dzikie zwierzę, którego instynktu nie da się nigdy całkowicie zagłuszyć, to by nie opowiadał takich głupot :?
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #12 : 2005-11-16, 17:40 »
Sorki, niektórzy nie potrafią wychować DZIECI, a  sięgają po dzikie zwierzęta... Głupota jest krótka,ehhh brak słów. Sama posiadam , dzikie stworzenie(czytaj z niewiadomego  pochodzenia) .  TO Jest kotka, ale nieraz zastanawiam się, czy nie jest spokrewniona z łasica :|
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #13 : 2005-11-16, 19:35 »
Marioka, ale różnica między kotem a tygrysem jest taka, że kot 'pacnięciem' łapy nie połamie Ci żeber..
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #14 : 2005-11-17, 08:20 »
Cytuj
TO Jest kotka, ale nieraz zastanawiam się, czy nie jest spokrewniona z łasica
spokrewniona z łasicą? pokaż mi osobe, która stworzyła taka hybrydę. Kot i łasica to dwie różne rodziny - czyli nie jest możliwe by powstało pokrewieństwo

Cytuj
jest to dzikie zwierzę, którego instynktu nie da się nigdy całkowicie zagłuszyć,
całkowicie zagłuszyć nie da się instynktu psa, tygrys czy inny dziki kot, zyje głownie instynktem...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedz #14 : 2005-11-17, 08:20 »

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #15 : 2005-11-17, 12:37 »
o rany, no przecież wiem, Iras nie bierz tak do serca .. Przypomina mi łasice jak stanie na  tylnych łapach i wyciągnie "żurawia" ( szyję) .
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #16 : 2005-11-17, 15:43 »
ja mam takie zdanie że z jednej strony dobrze że jest to legalne, bo wtedy dobrzy ludzie mogą zwiększyć kopulacje tych dzikich kotów, a jak nam wiadomo powoli giną... co do mieszkań hoteli itp... to powinno być całkiem zabronione z powodu meczenie się zwierzęta i narażenia czlowieka na wielkie niebezpieczeństwo, 1 np tygrys powinnien mieć bardzo duza przestzeń do poruszania się, więc jeżeli weszło takie prawo co mozna tygrysa np do mieszkania wziąść to żyjemy w chorych upierdliwych czasach :roll:
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #17 : 2005-11-17, 17:42 »
Cytuj
o rany, no przecież wiem, Iras nie bierz tak do serca .. Przypomina mi łasice jak stanie na  tylnych łapach i wyciągnie "żurawia" ( szyję)

Napisałam o tym na wszelki wypadek - zdarzaja sie ludzie ktorzy nie wiedza ze takie krzyzowki nie sa mozliwe bez babrania sie w genach.... - nic osobistego.

Cytuj
ja mam takie zdanie że z jednej strony dobrze że jest to legalne, bo wtedy dobrzy ludzie mogą zwiększyć kopulacje tych dzikich kotów

mysha, wybacz, ale NA GLOWE UPADLAS???? dopoki ludzie nie beda potrafili wychowac psa czy wlasnych dzieci, to jedynym skutkiem trzymania dzikich kotow bedzie stworzenie zagrozenia dla otoczenia. Zwiekszyc populacje? wiesz dzikie zwierzeta bronia swoich mlodych i gdyby ktos rozmnozyl swiadomie tygrysice ( i ona rzeczywiscie by zaszla) to "nagle" by sie okazalo ze tygrys siedzi sam w domu i odzywia sie swoim "wlascicielem" ktory za bardzo zblizyl sie do mlodych...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #18 : 2005-11-17, 18:27 »
Dokładnie, najlepszy efekt daje zwiększanie populacji zagrożonego gatunku w, albo nieopodal jego naturalnego środowiska, tyle że na terenie objętym ochroną. Wtedy zwierzęta pozostają dzikie, i człowiek tak nie ingeruje w ich życie. A trzymanie tygrysa w domu, już tymbardziej z myślą o rozmnażaniu, to próba oryginalnego samobójstwa..
Zapisane

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #19 : 2005-11-17, 19:05 »
Ok, ok  spokojnie :D. ja też nieraz ( hm.. przeważnie ) palnę coś ,a miało to być z przymrużeniem oka.. :D
Zapisane

madziaro

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3801
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #20 : 2005-11-17, 19:07 »
marioka bo pomyliłaś zwierzę - twoja kicia to jest skrzyżowana z diabłem tasmańskim... z przewagą diabła :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedz #20 : 2005-11-17, 19:07 »

marioka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1696
  • nie istnieje
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #21 : 2005-11-17, 19:25 »
aaaa   :| aaa :D  No jasne.. tylko że skad w moich rejonach diabeł...??  i ten zawiniety ogon ... dodatkowo  :D
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #22 : 2005-11-17, 19:57 »
spokrewniona z łasic±? pokaż mi osobe, która stworzyła taka hybrydę. Kot i łasica to dwie różne rodziny - czyli nie jest możliwe by powstało pokrewieństwo
 całkowicie zagłuszyć nie da się instynktu psa, tygrys czy inny dziki kot, zyje głownie instynktem...
Iras z tym instynktem absolutnie nie mogę się zgodzić.Ludzie uważają,że zwierzęta w swoim życiu kierują się tylko lub głównie instynktami.Jest to pogląd jakże mylny.Po pierwsze również u ludzi występują zachowania instynktowne.Po drugie instynkt to tylko  część zwierzęcych zachowań,coś w rodzaju schematu,czy wzorca.Zwierzęta w swoim życiu świadomie myślą,wyciągaja logiczne wnioski,uczą się metodą prób i błędów lub w drodze obserwacji,kochają,odczuwają smutek,a nawet (niektóre gatunki) posiadają samoświadomość.Instynkt jest tylko ich fundamentem.Poza tym mogą tworzyć zupełnie nowe modele zachowań.Pisząc,że tygrys żyje głównie instynktem pozbawia go całkowicie życia emocjonalnego.Czyni to z niego rodzaj biorobota.
« Ostatnia zmiana: 2005-11-17, 20:03 autor zoolog »
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #23 : 2005-11-17, 20:45 »
Cytuj
.Instynkt jest tylko ich fundamentem.
o to mi chodzilo - naucz się nie brać wszystkiego dosłownie, dokładniej chodzi mi o to że instynkt u tygrysa jest ma o wiele większy wplyw na zachowania i o wiele trudniej jest go zagłuszyć niż u psa
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #24 : 2005-11-17, 22:20 »
Iras źle mnie zrozumiałeś, a raczej sie źle wyraziłam... nie chodzi mi o jakies tam trzymanie w domach tygrysów, i innych dzikich kotów, tylko jeżeli ktoś ma swoj rezerwat to wtedy, może sie źle wyraziłam :lol:
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #25 : 2005-11-30, 23:35 »
mysha , wcale nie głupio. utrzymanie możliwie dużej pupulacji i póli genów jest  bardzo ważne, ale to żeby te geny trzymać w różnych miejscach na wypadek jakowejś zarazy jest nie mniej ważne. Jeżeli można do tego celu wykorzystac prywatnych hodowców(prywatne pieniądze) to czemu nie. wszystko leży w mądrych przepisach i odpowiedniej kontroli. Trzymanie duzego psa w małym mieszkaniu jest już kontrowersyjne, dzikiego kota to absurd. Weźcie jednak pod uwage w jakich warunkach żyją one w np. krakowskim zoo. Wcale nie tak trudno stworzyć lepsze warunki niz tam. Jeżeli prywatny czlowiek jest w stanie zapewnić kociakowi godne warunki to ja niewidzę przeciwwskazań. Najpierw jednak trzeba by kilku mądrych ludzi ustaliło jakie to są te godne warunki.
I tu pytanie:
Ktoś wie dokładnie jak ta sprawa jest uregulowana prawnie w Polsce?
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #26 : 2005-12-03, 10:07 »
Drogi Szuwarze ja jednak widzę przeciwskazania.Dom czy ogród nie jest naturalnym środowiskiem dzikich kotów.Należy chronić ich środowiska życia i powiększać ich populację w naturze,a także zmieniać nasz stosunek do nich.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #27 : 2005-12-04, 10:07 »
Szuwar, ale to nie polega na tym, żeby zapewnić dzikiemu zwierzęciu warunki lepsze niż w zoo. To jest odwracanie kota ogonem. Człowiek powinien zapewnić takiemu stworzeniu genialne warunki, a zoo to po prostu nieporozumienie.. Pierwotnie powinny sie w nim znajdować chore bądź zagrożone wyginięciem zwierzęta, teraz jednak to się zmienia. Gdybyśmy patrzyli na to, jakie warunki zwierzęta mają u innych, to by była tragedia. Poza tym już jest praktykowane trzymanie tygrysów w domach, i kończy się to cierpieniem zwierząt i ich 'właścicieli', którzy nie potrafią się normalnie i dobrze zająć rybką, a co tu dopiero mówić o potężnym, dzikim drapieżniku..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedz #27 : 2005-12-04, 10:07 »

szuwar

  • Gość
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #28 : 2005-12-05, 01:03 »
Drogi Szuwarze ja jednak widzę przeciwskazania.Dom czy ogród nie jest naturalnym ¶rodowiskiem dzikich kotów.Należy chronić ich ¶rodowiska życia i powiększać ich populację w naturze,a także zmieniać nasz stosunek do nich.
Masz rację w każdym zdaniu tylko pierwsze mi nie pasuje - to że te następne to przeciwwskazania. To że zwiększa się populacje w naturze nie znaczy że nie powinno się zwiększać zaplecza (o znanych genach) utrzymywanego w rękach  człowieka zwłaszcze jeżeli chodzi o podgatnki tygrysów, irbisy czy gepardy. I taka właśnie funkcję przypisuja sobie ogrody zoologiczne biorace udział w międzynarodowych programach hodowlanych. Jeżeli więc osoba prywatna jest w stanie zepewnic zwierzęciu jeszcze lepsze warunki i zwierze owo jest na listach organizacji zjmujacej sie ochroną  danego gatunku to ja nie widzę przeciwwskazań. A ty?
Zapisane

szuwar

  • Gość
Odp: Dziki kot w domu?:o
« Odpowiedź #29 : 2005-12-05, 01:09 »
Gdyby¶my patrzyli na to, jakie warunki zwierzęta maj± u innych, to by była tragedia.
Co przez to rozumiesz?
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.11 sekund z 28 zapytaniami.