Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: znalazłam papugę  (Przeczytany 2301 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vespa

  • Gość
znalazłam papugę
« : 2004-07-22, 13:23 »
jakiś czas temu na śmietniku znalazłam rozellę. nie wiem kto ją tam dał  :( jest prześliczna. stała w małej klatce. na łapce ma obrączkę. wziełam ją do domu i tak u mnie została. :D  nie boi się ludzi. nie wiem czy to pan czy pani i ile ma lat.
poradźcie mi co taka rozella lubi najbardziej, jakie przysmaki?? i jak się dowiedzieć jaka jej płeć?? i jak w przybliżeniu określić wiek?? ile takie ptaki żyją w ogóle?? i co można odczytać z tej jej obrączki??
tu możecie ją zobaczyć http://www.epuls.pl/members/pictures/519/519197_l.jpg
Zapisane

Joanna

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #1 : 2004-07-22, 17:38 »
W zasadzie wszystkie rady zawarte w moim serwisie o nimfach (z wyjątkiem tych najbardziej szczegółowych, jak np. mutacje) nadają sie także dla rozell - http://www.papugi.resnet.pl

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

vespa

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #2 : 2004-07-22, 18:07 »
dziękuję bardzo:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

znalazłam papugę
« Odpowiedz #2 : 2004-07-22, 18:07 »

Aluniek

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #3 : 2004-07-22, 19:51 »
Samice rozelli maja mniej wyraziscie czerwone glowy i maja okragly "dekolt". U samcow jest bardziej intensywna czerwien ulozona w "serdaczek" - czy jak to sie tam nazywa.
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=3353
- na tym zdjeciu samiec jest po lewej, samica po prawej
natomiast tu:
http://www.zwierzaki.org/album_showpage.php?pic_id=3952
- beznadzieje zdjecie, ale rowniez widac roznice w ubarwieniu. Tym razem pierwsza od lewej jest samica, drugi samiec... reszta banda maluchow i kij od szczotki ;)


Ze zdjecia podanego przez Ciebie wyglada to na samiczke. Jednak z tego co wiem, to samiczki raczej nie sa obraczkowane - choc moge sie mylic.
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
znalazłam papugę
« Odpowiedź #4 : 2004-07-23, 12:43 »
Samiczki nie są obrączkowane? Przecież to taki sam ptak, jak i samiec! Coś mi tu pachnie bzdurą, pierwszy raz słyszę, że sie nie obrączkuje samiczek... :?


Cytat: kkaassiiaa

blebleble nabiałam sobie kolejnego posta :lol:
Powinni Cię za to wywalić z forum. Już zgosiłam Twojego posta moderom... :roll:
Zapisane

Aluniek

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #5 : 2004-07-23, 13:54 »
Cytat: gunia
Samiczki nie są obrączkowane? Przecież to taki sam ptak, jak i samiec! Coś mi tu pachnie bzdurą, pierwszy raz słyszę, że sie nie obrączkuje samiczek... :?

Ja spotkalam sie z tym, ze zwykle samce sa obraczkowane. Gdy kupowalismy zarowno nimfy jak i rozele czy kanarki,  tylko samce mialy obraczki. Wiec bzdura to raczej nie jest, a dopuszczalnym dzialaniem.
Nie wiem na czym polega to, ze glownie obraczkuje sie samcow. Po prostu sie z tym spotkalam.
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #6 : 2004-07-24, 20:54 »
Ptaki obraczkuje się, gdy sa jeszcze za młode, by odróżnić płeć, więc to najpewniej zupełny przypadek. Chyba, że chodzi o obraczki zaciskowe zakładane dorosłym.
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
znalazłam papugę
« Odpowiedź #7 : 2004-07-25, 23:05 »
Jak można papuge na śmietnik wyrzucić  :evill:
Zapisane

Margot

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #8 : 2004-09-01, 15:34 »
Okropne :(

A może ona sama komuś uciekła/odfrunęła ???  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

znalazłam papugę
« Odpowiedz #8 : 2004-09-01, 15:34 »

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
znalazłam papugę
« Odpowiedź #9 : 2004-09-01, 18:00 »
Cytuj

stała w małej klatce


Odfrunęła sama :P
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

Margot

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #10 : 2004-09-03, 09:33 »
Oj nie zwróciłam uwagi :oops:   :P
Zapisane

gunia

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2599
znalazłam papugę
« Odpowiedź #11 : 2004-09-05, 12:56 »
Aluniek, hodowcy obrączkują ptaki, tak? Gdy kupowałam kanarka wszystkie ptaki u hodowcy miały obrączki, samiczki też. A w sklepie zoologicznym najwyraźniej jedne ptaszki są od hodowców, inne od kogoś innego, dlatego jedne maja obrączki, drugie nie.

Monika, co to te obrączki uciskowe? Głupio się przyznać, ale pierwszy raz się z tym spotkałam... :oops:
Zapisane

Monika zeberki:)

  • Gość
znalazłam papugę
« Odpowiedź #12 : 2004-09-05, 19:37 »
Nie uciskowe, a zaciskowe, takie, które mozna założyć na nóżke ptaka w każdym wieku (zamkniete tylko małemu pisklęciu), sa kolorowe i służą głównie oznaczeniu ptaka, by nie mylił się z innymi. Zakłada się je też ptakom z odłowu. Mozna je w każdej chwili zdjać. Zamkniętą zakłada się na stałe, bo jej zdjęcie to juz poważna i trudna sprawa.

Nie wszyscy hodowcy obraczkują ptaki.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.051 sekund z 25 zapytaniami.