Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(  (Przeczytany 9574 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blanka

  • Gość
Temat odrobaczania już był, ale nie znalazłam takich informacji.

Azja już się przyzwyczaił do regularnego odrobaczania co 3 m-ce i jest ok, ale mój nowy kot Rudy, ciągle wymiotuje...próbowałam na czczo jak kazał vet i po jedzonku lekkim- bo dzięki temu u Azji jest ok i nic, ciągle to samo. Stosuję ...Endopar P Pasta chyba tak to się nazywa. Podaję kotu sama w domu ze strzykawki dawkę odmierzoną przez veta, zgodnie z wagą kota...niby kot się nie stresuje ale.... Słyszałam, że są środki na odrobaczanie w zastrzykach...czy może coś wiecie...czy są bardzo drogie...czy skuteczne  :?:
Zapisane

Karla

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #1 : 2004-06-23, 18:27 »
a czy przypadkiem Frontline ten na pchly i kleszcze aplikowany na skore na karku nie zabija tez wewnetrznych robalkow?
cos mi sie chyba o uszy obilo...ale nie wiem czy dobrze :)
Zapisane

Kochatka

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #2 : 2004-06-23, 18:51 »
zastrzyki z tego co wiem są dla zwierząt hodowlanych, był kiedyś taki wątek na miau.pl
Ja odrobaczam moje koty pratelem, wkładam im do pysia albo przemycam w mięsie. Odrobaczałam w ten sam sposób dzikie kotki, które były u mnie po sterylce aby dojść do siebie, nigdy nie było żadnych problemów.
Frontline z tego co wiem nie działa na wszystkie robale(ale mogę się mylić).
Jeśli kociak jest mały to najlepiej się z nim wybrać do weta aby wet go zobaczył, zważył i sam podał odpowiedni preparat.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedz #2 : 2004-06-23, 18:51 »

Greta

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #3 : 2004-06-23, 19:05 »
Frontline nie dziala na wewnetrzne pasozyty! Tylko na pchly i kleszcze.
Na wewnetrzne pasozyty dziala Stronghold /aplikuje sie tez na skore/.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #4 : 2004-06-23, 19:11 »
Cytat: Kochatka
Jeśli kociak jest mały to najlepiej się z nim wybrać do weta aby wet go zobaczył, zważył i sam podał odpowiedni preparat.


pisałam w pierwszym poście, że to lekarz przygotowuje dawkę i waży majego kota, ja tylko podaję mu za chwilę w domu, bo mniej się stresuje... ;)
Greta:Dziękuję za nazwę -stronghold-... a czy wiesz może ile to kosztuje orientacyjnie?  :)




dodaję, bo nie mogę wpisać nowego postu :poczytałam o Stronghold i jest super: działa na posożyty wewnętrzne, zewnętrzne i nawet profilaktycznie na świerzbowce , dzięki
 :cosik:
Zapisane

Sal

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #5 : 2004-06-24, 08:39 »
Polecałabym Stronghold, bo u mojgo Dyźka bezobjawowo przeszło zastosowanie, a Krawatek, który dostał tabletki (nie pamiętam nazwy) miał straszną biegunkę...
Zapisane

Maxim

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #6 : 2004-06-24, 16:46 »
Moja kociawka kilka razy była odrobaczana pastą Vetminth, po której reguralnie po 2 godzinach od podania zwracał. Lekarka stwierdziła, że niektóre koty w ten spobób reagują na ten środek i od tego czasu kot jest odrobaczany tabletką Drontal Kot. Tabletkę rozkruszam i w czymś przemycam , najlepszy do tego celu jest pasztet.
Zapisane

Blanka

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #7 : 2004-06-25, 07:04 »
Witam, witam
kitek przeszedł pomyślnie powtórne odrobaczanie właśnie tabletką Drontal -podobno mniej podrażnia; vet trzymał go aż tabletka się rozpuści w pyszczku i jak się zaczęło pienić to wyglądał jakby miał wściekliznę  ;) rozmawiałam z vetem o stronghold'zie i okazało się, że ma on ograniczone spektrum działania - ale to specjalistycznie brzmi  ;) - i zabija tylko glisty, a na inne robale nie działa podobno- lepsze są pasty i tabletki. Zgadza się, że na niektóre koty środki te mogą zawsze działać podrażniająco.
Zapisane

Dominka

  • Gość
Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedź #8 : 2004-06-30, 22:00 »
Drontal ponoć działa na wszystkie robale łącznie z tasiemcami, które innymi preparatami trudno wytępić. Dlatego jest chyba najlepszym środkiem odrabaczającym, aczkolwiek problematycznym jeżeli chodzi o podanie. Tak to już jest z tabletkami i kotami :?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Ko ciągle wymiotuje po odrobaczaniu, co robić? :(
« Odpowiedz #8 : 2004-06-30, 22:00 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 24 zapytaniami.