Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Operacja oczka  (Przeczytany 1047 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ania_z_Malborka

  • Gość
Operacja oczka
« : 2004-09-03, 12:03 »
Mój nowy kociak Migdałek będzie miał we wtorek zabieg otwarcia oczka. Oczko to jest zrośnięte i troszkę spuchnięte. Boję się strasznie, że kotek bedzie cierpiał. Teraz jest wesoły i wcale to oko mu nie przeszkadza, ale wet się upiera, że trzeba coś z tym zrobić, bo nie wiadomo co jest pod powieką. Możliwe, że tylko przetną powiekę, ale jeśli będzie tam ropień to możliwe jest nawet usunięcie całej gałki ocznej. Jednak według niego kot wtedy bardzo by źle się czuł, a tak nie jest. Może ktoś ma doświadczenia z takimi zabiegami?
Zapisane

Sal

  • Gość
Operacja oczka
« Odpowiedź #1 : 2004-09-03, 13:29 »
Abakus miał takie doświadczenia z Krecikiem.
Poszukaj na forum, ewentualnie pisz na PW do Abakusa.
Jak znajdę linki, to ci podrzucę.



to znalazłam http://www.zwierzaki.org/viewtopic.php?t=9969&highlight=
Zapisane

Abakus

  • Gość
Operacja oczka
« Odpowiedź #2 : 2004-09-06, 20:57 »
Witajcie:)
Nie bylo mnie przez jakis czas bo mialem trozke problemow ale juz jestem.
No tak niestety mialem doswiadczenia z kotem ktory mial problemy z oczami. Najwazniejsze jest fachowe podejscie weta, ja tego szczescia nie mialem i kot byl skazany na wiele miesiecy cierpienia. Ale to tylko ze wzgledu na zaniedbania, brak wiedzy czy juz nie wiem co...
Mysle ze jak jest tylko troszke spuchniete to bedzie wszystko ok. wszytstko zalezy jak wspomnialem od weta. jessli fachowo podejdzie do sprawy i bedzie oko jeszcze nie zabardzo zniszczone to uda mu sie uratowac je. Ale jesli zaczely by sie problemy z okiem ze by mimo leczenia dalej zaczelo by byc napuchniete kot by sie zle czol i widac by bylo ze nie wiedzi sama to sprawdzisz. to pros zadaj o usuniecie galki ocznej. Wet sam pewnie oceni ze oko jest zniszczone i nadaje sie jedynie do usuniecia. tylko nie czekajcie w rzie takiej deccyzji na puzniej. Czasem padaja arumenty ze kot to lepiej przejdzie jak kot bedzie starszy itd... nie prawda jak zostawia sie oko ktore puchnie moze dojsc do  infekcji ktora moze nawet zatakowac caly organizm. Tak bylo z Krecikiem lezal kilka dni nieprzytomny z goraczki nie wiezlylem ze przezyje ale to silna bestia:)  
Ale mysle ze w Twoim przypadku napewno bedzie lepiej i kot ozdyska wzrok, a chociaz czesciwy to bedzie sukces i najpierw trzeba wykluczyc prawdopodobienstwo ze kot bedzie widzial. A kot bez oka nie jest wcale okaleczony i nie cierpi jak to niektorzy nieznajacy sie w temacie mowia. Wiem cos o tym:) nie wiem mam teraz Krecika to ten niewidomy i Szprotke ona znowu dla niewtajemniczonych jest glucha, ale ten niewidomy jest najcudowniejszym kotem pod sloncem, terazz wiem ze warto bylo walczyc o niego byl i jest tego warty. a brak oczu nie jest dla niego wielkim problemem:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Operacja oczka
« Odpowiedz #2 : 2004-09-06, 20:57 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.063 sekund z 26 zapytaniami.