Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Pchełka umiera ;( -zawiniły robale  (Przeczytany 3694 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Sal

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #30 : 2004-09-06, 10:47 »
Moje dostawały tabletki, po krótych Krawatek miał straszną biegunkę. Podobnie po paście. Taki już jego organizm, a jest dorosłym kotem. Nie dziwi mnie, że maciupeństwo tak zachorowało. Odrobaczanie to podawanie chemii. Ale wet - kurde - powinien wiedzieć co dać i ile dać.  :?
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #31 : 2004-09-06, 11:14 »
MÓJ wet wszystko zrobił dobez. Taki szok po odrobaczeniu zdarza się, ale bardzo żadko. Chodzi o to, że Pchełka była bardzo mocno zarobaczona. Po podaniu Aniprazolu robale zginęły, ale kociątko nie było w stanie ich wydalić. Robale zaczęły się rozkładać, wytwarzając przy tym toksyny. W efekcie mała zatruła się tymi toksynami, doznała szoku i prawie umarła :cry:

Winię weta z pogotowia weterynaryjnego, bo mimo moich sugestii, nie sprawdził czy to akurat to i podał małej serię niepotrzebnych zastrzyków. A pomógł tylko jeden, ewentualnie dwa :grr:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #32 : 2004-09-06, 16:45 »
a czasami pomaga zwykla parafinka  :?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedz #32 : 2004-09-06, 16:45 »

halina

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #33 : 2004-09-06, 17:41 »
ufffffff to dobrze ze z pchelka juz wszystko dobrze;) :D
Zapisane

Emilka

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #34 : 2004-09-06, 18:05 »
my mamy Rylka odrobaczac za tydzien kiedy skonczy 3 tygodnie i jak sobie o tym pomysle to az mi ciarki przechodza
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #35 : 2004-09-07, 11:24 »
Nie trzeba -takie coś się rzadko zdarza. Poprostu Chou była za bardzo zarobaczona.
Zapisane

danuta

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #36 : 2004-09-07, 17:17 »
Tutaj nie można winić wet.Robale są przyczyną śmierci dużego odsetka małych kociąt jeszcze jak dojdzie do tego koci katar szanse są znikome.Odrobaczyć i tak trzeba i tak ponieważ w małym organiźmie robią niesamowite spustoszenia.Dochodzi do przebijania ścianek jelit ,ścianki narządów wewnętrznych są naszpikowane ich larwami.Dochodzi również do zaburzeń neurologicznych.Po podaniu środka na odrobaczenie często dochodzi do "zatkania".To czy kocinka z tego wyjdzie zależy od jej kondycji i rodzaju robali tj czy podany środek zniszczył wszystkie robale.W maju miałam dwie 4 tygodniowe siostry i niestety robaki je pokonały.Wet.mi wszystko wyjaśnił i myślę z perspektywy czasu , że podając im środek na odrobaczenie postąpił słusznie-chociaż moja pierwsza reakcja  :evill: wet.Trzymam kciuki ,żeby się udało. ;)
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #37 : 2004-09-07, 18:39 »
Ja nie winię mojego weta za odrobaczenie, tylko weta z pogotowia, że mimo mojej sugestii nie wziął pod uwagę właśnie zatrucia robalami. A z maleńką juz jest wszystko OK -bryka jak nienormalna i je za trzech :D No i trzeba jej poświęcać mnóstwo uwagi :lol:
Zapisane

Kira

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #38 : 2004-09-07, 20:59 »
:) no widzisz ze wszysko dobshe sie skończyło... :wink:
(jeszcxe jutro porozmawiamy na temat klatki od 7 swinek... mianowicie jedna swinka w zawansowanej ciazy juz ma nowy dom  druga zaczela rodzic isie szykowac i ta klatka od ciebie jest znowu zajeta ..musze przewiescswoja 80 cm ze starej szkoly mam nadzieje ze mi sie to w sobote uda... )
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedz #38 : 2004-09-07, 20:59 »

Yzalbe

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #39 : 2004-09-07, 23:19 »
Nie spiesz się -zawsze możesz wysłać pocztą. Koszt przesyłki będzie wynosił chyba 5 złotych :) Możesz też klatkę sprzedać i poprostu przesłać mi pieniążki.
Zapisane

Kira

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #40 : 2004-09-08, 22:11 »
oki to ew  wysle nie ma sprawy ...   :)  dzieki za wsxzystko ...naprawde uatowalas zycie 7 swinkom i krolisia ma dobry dom... :)  u mnie ale ostatnio mnie podrapla... :} i poklucilasiez szarotką :lol:
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #41 : 2004-09-08, 23:17 »
:oops: Mówiłam, że ma charakterek... A ze szczoteczką trzeba delikatnie... A czy "burczy" na Ciebie jak coś się jej nie podoba?? (Uwaga na siano!! wścieka się!!)
Zapisane

Maxim

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #42 : 2004-09-09, 13:53 »
Dobrze,że z Pchełką już jest Ok.  :D Niestety takiego szczęścia nie miał Kubuś, którego smutna historia została opisana w "Kocich Sprawach". Kotek został przygarnięty ze schroniska i jego nowi opiekunowie zawieźli go do weta. aby ocenił jego stan zdrowia, zaszczepił itp. Poddany został też odrobaczeniu. Niestety wet. nie zwrócił uwagi na jego wydęty brzuszek przy ogólnym zabiedzeniu. Robaki zostały zabite ale ich ogromna ilość spowodowała,że trawiący je koci organizm spowodował uwalnianie toksyn do krwioobiegu i powolne zatruwanie. Kilku kolejnych wetów nie zdiagnozowało właściwie choroby a kiedy w końcu to się stało było już za późno. Kubuś odszedł pozostawiając ogromną pustkę w sercach jego opiekunów choć był z nimi tak krótko....  :(
Zapisane

halina

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #43 : 2004-09-09, 14:18 »
oejju........... ale to smtune;(
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #44 : 2004-09-09, 15:28 »
Cytat: Maxim
Dobrze,że z Pchełką już jest Ok.  :D Niestety takiego szczęścia nie miał Kubuś, którego smutna historia została opisana w "Kocich Sprawach". Kotek został przygarnięty ze schroniska i jego nowi opiekunowie zawieźli go do weta. aby ocenił jego stan zdrowia, zaszczepił itp. Poddany został też odrobaczeniu. Niestety wet. nie zwrócił uwagi na jego wydęty brzuszek przy ogólnym zabiedzeniu. Robaki zostały zabite ale ich ogromna ilość spowodowała,że trawiący je koci organizm spowodował uwalnianie toksyn do krwioobiegu i powolne zatruwanie. Kilku kolejnych wetów nie zdiagnozowało właściwie choroby a kiedy w końcu to się stało było już za późno. Kubuś odszedł pozostawiając ogromną pustkę w sercach jego opiekunów choć był z nimi tak krótko....  :(


Dzięki temu artukułowi wiedziałam co sie stało Chou.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedz #44 : 2004-09-09, 15:28 »

Kira

  • Gość
Pchełka umiera ;( -zawiniły robale
« Odpowiedź #45 : 2004-09-11, 10:18 »
:( przynajmniej jedna śmierć  uswiadomiła  niejednego właścicila.... :(
vetci tez beda pamietać :(  :cry:
Za Kubusia <'>
Zapisane
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.056 sekund z 27 zapytaniami.