Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3   Do dołu

Autor Wątek: Sobota - kastracja - Oszalał :D  (Przeczytany 5500 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

weronika

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #30 : 2004-11-30, 16:59 »
Moj tez lizal.... tez wet stwierdzil , ze absolutnie takie lizanie nie zaszkodzi.A szwy mial nierozpuszczalne.U mojego kotka naprawde slicznie sie wszystko zagoilo,chociaz pieronek lizal sie niemilosiernie.Balam sie , ze wlasnie bede musiala mu w koncu zalozyc taki "abazur" ... on chyba zwariowalby . :lol: .nie znosi nic obcego  na swoim cialku,nawet gdy czasami posmaruje mu lapke pasta odklaczajaca , zlosci sie i lata po calym domu probujac ja otrzepac z siebie.Ale jak mowie, na cale szczescie ranka sie zagoila bardzo szybko,wet prosil , zeby przyjsc po paru dniach na posmarowanie ranki lekarstwem, okazalo sie , ze ranki nie trzeba wlasciwie smarowac, bo jest super zagojona wiec tylko tak machnal lekarstwem dla formalnosci  :o .
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #31 : 2004-12-01, 09:17 »
No tak pewnie zależy nie tylko od rodzaju szwów tylko też od rozległości rany!! U kocurka to 3-4 szwy, a moje biedactwo musiało nosić abażur przez tydzień bo miała tych szwów 16 po operacji nogi :(
Zapisane
BC + koci podrostek

myszka

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #32 : 2004-12-01, 09:32 »
Cytat: Eli
tak gwoli ścisłosci to on był sterylizowany a nie kastrowany ;)


Czyli dalej ma jąderka? Dlaczego zdecydowałaś się na takie rozwiązanie, pytam z ciekawości, bo sama sterylizacja przecież nie usuwa tego, co w płodnym kocurze najuciążliwsze - hormonów, znaczenia, zapaszku. Tyle, że kociąt nie spłodzi :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedz #32 : 2004-12-01, 09:32 »

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #33 : 2004-12-01, 11:45 »
a nie odwrotnie? bo mi sie wydawało że odwrotnie.
Tak, ma jąderka, ale wet mu ze środka coś tam wycinał.
No i powiedział że nie będzie znaczył.
Zaznaczam że kotek jeszcze nigdy nie znaczył terenu. Zrobiłam to przed.
Zapisane

Sal

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #34 : 2004-12-01, 13:56 »
A moje nie mają pomponów.
Tzn. były kastrowane?
Bo głupieję.  ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #35 : 2004-12-01, 14:06 »
Czekajcie!
Sterylizacja: brak popędu, znaczenia
Kastracja: bezpłodność
TAK ? czy nie? bo już nie wiem.
Olimp ma pompony, tylko dwa małe nacięcia na nich. To co, wet mnie oszukał? Powiedział że nie będzie znaczył.
Zapisane

myszka

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #36 : 2004-12-01, 14:17 »
Odwrotnie - sterylizacja, czyli pozbawienie płodności z zachowaniem całości narządów i związanych z tym funkcji, więc produkcji hormonów, w przypadku kocura - znaczenia, zapachu. Kastracja - pozbawienie narządów rozrodczych - jąder, macicy i jajników.
Kot po kastracji może wyglądać, jakby jajeczka miał (trochę mniejsze), bo moszna się nie obkurcza momentalnie i całkowicie. Najlepiej spytaj weta, czy mu wyciął pompony ;)
Zapisane

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #37 : 2004-12-01, 14:23 »
no w sumie to ma mniejsze. I zostały takie dwa nacięcia muleńkie. Jedna ma z półtora centymetra
Zapisane

Sal

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #38 : 2004-12-01, 15:02 »
Zdecydowanie - kastracja (mówię o swoich). Nic pod ogonkami nie mają. I Dyź przestał znaczyć.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedz #38 : 2004-12-01, 15:02 »

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #39 : 2004-12-01, 15:19 »
czyli pompony mu znikną z czasem?
ja nie wiem czy Oli nie bedzie znaczył, sie przekonam dopiero bo nigdy tego nie robił..
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #40 : 2004-12-01, 20:34 »
Cytat: Eli
czyli pompony mu znikną z czasem?
ja nie wiem czy Oli nie bedzie znaczył, sie przekonam dopiero bo nigdy tego nie robił..


Podejrzewam, ze byl jednak kastrowany - niektorzy weci zostawiaja worek mosznowy usuwajac tylko jadra.  Kot wyglada wtedy jak jajcarny, tylko ma mniejsze pompony.

Sama sterylizacja kocura nie zablokowalaby znaczenia. Jedynie ubezplodnilaby samca.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #41 : 2004-12-01, 21:40 »
Standartowo to moszne sie zostawia, co znaczy że Olimp jest jednak pewnie wykastrowany. A na VetServis to nawet jest opis takiej operacji ze zdjęciami !!
I nie sa to zdjęcia szokujące, polecam bo wogóle ciekawa strona :)
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #42 : 2004-12-03, 16:48 »
Oszalał :lol: jest gorzej niż było :lol: dzisiaj wstał o 6, i biegał przez dwie godziny po kortyarzu, moim łóżku, parapetach, stołach, blacie w kuchni... zachowywał się jak 3 miesięczne dziecko, tak jak na początku jak był u mnie ... :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #43 : 2004-12-03, 20:18 »
Nie sądzę żeby to był skutek zabiegu, poprostu Olimp miał świetny dzień i jakoś to chciał Tobie pokazać ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

.:dominika:.

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #44 : 2004-12-03, 20:46 »
mój kotek po kastracji.. spał cały dzień..a potem długo dochodził do siebie..  :lol: a co do zachowania Olimpa zgadzam się z Ekoteczka.. mój kotek ma juz prawie 4 lata i ciągle tak się zachowuje :P  :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedz #44 : 2004-12-03, 20:46 »

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #45 : 2004-12-03, 21:56 »
Echhh moja ma 8 latek i tez często dostaje "głupawki"  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #46 : 2004-12-03, 22:14 »
heheh tak, wiem że to z tego powodu, ale po prostu jakaś nadzieja we mnie jest że sie choć troche uspokoi :lol: a z rana dał taaaaaaaaki popis  :lol:
Jeszcze gdyby to robił z gracją kooota.. ale nie.. jak on biegnie to sąsiedzi myslą że przebiegło stado słoni :lol: zero delikatności :lol:
Zapisane

amnesiac

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #47 : 2004-12-03, 23:25 »
Cytat: Eli
Jeszcze gdyby to robił z gracją kooota.. ale nie.. jak on biegnie to sąsiedzi myslą że przebiegło stado słoni :lol: zero delikatności :lol:

:) Wypisz-wymaluj - Bzo. Kot z gumy, kaskader. Kastrowako już za 3 m-ce... A biedny Karol to znosi. I my z TZem znosimy.
Zapisane

Yzalbe

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #48 : 2004-12-04, 10:33 »
Cytat: Eli
Oszalał :lol: jest gorzej niż było :lol: dzisiaj wstał o 6, i biegał przez dwie godziny po kortyarzu, moim łóżku, parapetach, stołach, blacie w kuchni... zachowywał się jak 3 miesięczne dziecko, tak jak na początku jak był u mnie ... :lol:

Pewnie jajeczek szuka -Mikus mial to samo  :lol:
Zapisane

weronika

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #49 : 2004-12-04, 13:49 »
Moj  tez to ma! Prowokuje mnie do biegania w koncu tak lobuza wyganiam , ze pada wykonczony :lol: I spi do konca dnia :lol: Dopie
ro wieczorem sie budzi, stara sie otworzyc zaspane oczeta,jest mu trudno, bo spioch z niego jakich malo , w koncu otworzy te zaspane slepka i prowokuje mnie do powtornej zabawy.Pobawimy sie troche , potem biore lobuza na rece , wkladam pod swoja koldre i oboje zasypiamy, ja i moje kocie szczescie :kocham:
Zapisane

Eli

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #50 : 2004-12-04, 14:02 »
Olimp nawet jak już z otwartym pyszczkiem biega ze zmeczenia i dyszy biedny, to i tak bedzie dalej szalał :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedz #50 : 2004-12-04, 14:02 »

.:dominika:.

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #51 : 2004-12-04, 14:07 »
Ja też się ze swoim ganiam... ;)
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #52 : 2004-12-04, 18:47 »
Moją wystarczy postraszyć co jakiś czas, gania sama z ogonem jak szczotka najeżonym :)
Zapisane
BC + koci podrostek

weronika

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #53 : 2004-12-06, 18:32 »
Ekoteczka, a co miala kicia, ze musiala miec operacje nozki?
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #54 : 2004-12-06, 20:42 »
Kicia udawała spadochroniarza i spadła z drugiego piętra z balkonu i miała rozwalony staw kolanowy i biodrowy i ich rekonstrukcję. A wszystko to przez srokę której jednak nie upolowała. Ale teraz jest duzo mądrzejsza i na barierkę nie wychodzi.  :)

PS- zaraz nas pogonia że nie na temat ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

M0j0_J0j00

  • Gość
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #55 : 2004-12-06, 21:03 »
Mó kot po kastracji spał cały dzień i zapomniałem mu kuwete przynieść pod sam koszyk gdzie przespał caly dzionek no i sie stało nasikał na mojej łóżko  :lol:  :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #56 : 2004-12-09, 16:29 »
ekoteczka tu nie chodzi o madrosc, kot polecial za instynktem.. :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #57 : 2004-12-09, 22:48 »
VioaoiV wiem że chodzi o instynkt, ale teraz kot nie wchodzi na barierki tylko siedzi na podłodze i wygląda przez siatkę. Więc jednak jakos zmądrzała bo wyżej wejść sie boi !!
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedz #57 : 2004-12-09, 22:48 »

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #58 : 2004-12-10, 14:22 »
:roll:

widzisz roznice miedzy zmadrzeniem a strachem przez niemile doswiadczenie? ja owszem

a na twoim miejscu zalozylabym jak najszybciej siatke na balkon, zeby sie nie okazalo, ze kota "zmadrzala" do pierwszego ptaka :roll:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Sobota - kastracja - Oszalał :D
« Odpowiedź #59 : 2004-12-11, 14:22 »
Siatka była i przed wypadkiem i jest nadal !! Nie mam pojęcia jak mój kot dostał sie na górę, bo siatka wystaje ponad barierkę i jest zagieta do wewnątrz!! Uważam że najlepiej zabezpieczyłam balkon jak tylko jest to mozliwe.
Poprostu w pewnym momencie sąsiadka z parteru przyszła do mnie z informacją że mój kot chyba spadł bo siedzi w jej ogródku i miauczy. A moja Kocia jest cichutka i czasami tak się schowa że szukamy jej czy wogóle jest w mieszkaniu, więc się nie dziw że kota nie widziałam.
Cytuj
widzisz roznice miedzy zmadrzeniem a strachem przez niemile doswiadczenie? ja owszem

A uczymy sie jak? przecież na swoich doswiadczeniach dobrych i złych. Nie wiem po co mamy sie kłócić o nazwę. Zapewniam że dbam o bezpieczeństwo swojego kota :)
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: 1 [2] 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.101 sekund z 29 zapytaniami.