Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Świerzb-bardzo proszę o poradę  (Przeczytany 3424 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

wirus

  • Gość
Świerzb-bardzo proszę o poradę
« : 2005-10-31, 13:54 »
Witam!! Mój kot ma świerzb, dosyć zaawansowany stan, tak myślę. Część skóry na karku przypomina "skorupę". Dosyć długo go nie było w domu, po jego powrocie zauważyłem u niego te zmiany skórne. Wcześniej były to jakieś ranki, bo należy on raczej do tej walecznych kotów, ciągle gdzies łazi i się "okłada" z kotami. Po południu wybieram się z nim do weterynarza, ale chciałem się Was poradzić, jakie jest na to najlepsze lekarstwo, czy da się to w 100% wyleczyć, czy jest to zaraźliwe, czy może przejść na inne zwierząta (mam jeszcze inne kotki i psa).

I drugie pytanie.Mam małą kotkę. Mniej więcej kiedy osiąga ona stan płodności i co najlepiej zrobić, by nie miała małych??

Bardzo proszę o pomoc i zgóry dziękuję za wszelkie pomocne odpowiedzi
Zapisane

MoniŚ

  • *
  • Wiadomości: 2554
Odp: Świerzb-bardzo proszę o poradę
« Odpowiedź #1 : 2005-11-04, 15:52 »
1)Świerzb jest zaraźliwy
2)Aby nie miała młodych nalezy przeprowadzić sterylkę (jeżeli masz kocury to najlepiej też je wykastruj)
3)Weterynarz!! Choroba rozprzestrzenia się bardzo szybko. Spewnością przepisze jakieś leki, ale widze że stan kota jest bardzo zły. Jeżeli leczenie zaczniesz od teraz to być może wyleczy się w 100%. Leczenie spewnością będzie trwało kilka tygodni. Wet powinien przepisać preparat przeciwświerzbowy. Od kiedy on ma świerzb? I idź do weta! Moim zdaniem nie ma co się zastanawiać, bo TYLKO wet może pomóc.


Data wysłania: 2005-10-31, 14:00
No i jak z tym kotem? :roll: bo nic wogóle nie piszesz. Czekamy na odpowiedź!
Zapisane
Black then white are all I see in my infancy.
Red and yellow then came to be,
reaching out to me, lets me see.
As below so above and beyond I imagine,
drawn beyond the lines of reason.
Push the envelope. Watch it bend.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.047 sekund z 23 zapytaniami.