Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Łysiejąca kotka proszę o poradę  (Przeczytany 1496 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

futrzaki

  • Gość
Łysiejąca kotka proszę o poradę
« : 2006-07-10, 22:03 »
Witam

Kicia - Demolka w tej ma chwili cztery lata u nas przebywa od drugiego dnia życia. Jako niemowlę była karmiona sztucznym mlekiem a po roku została wysterylizowana. Pomijając łysienie kicia jest zdrowa skora do zabawy (jak ma dobry humor :) ) jest szczepiona. Demolka jest wybredna, bardzo mało je w porównaniu z naszym drugim kotem to prawie nic.
Problem pojawił się po sterylizacji i polega na tym, że Demolka strasznie łysieje. Szczególnie w tym roku ubyło jej futerka do tej pory łysy był tylko brzuszek i wewnętrzne strony tylnych łapek a teraz są jeszcze placki na boczkach, pod szyją i łapki są prawie całe łyse. Poprzednio szczególnie na zimę futerko trochę odrastało a tym razem wcale się na to nie zanosi.
Weterynarz twierdzi, że to na skutek zmian hormonalnych po sterylce i po tym sztucznym mleku, ale przecież inne sterylizowane kotki mają normalne futerka a mleko może faktycznie jest przyczyną.
Grzyba, świerzbu czy jakiejś innej choroby tego rodzaju Demolka nie ma. Myje się normalnie nie za dużo ani nie za mało nie drapie się ani nie gryzie nie ma żadnych przebarwień ani innych zmian na skórze. Choroba nie jest zakaźna, nie przenosi się na inne zwierzęta.
Demolka dostaje witaminy w tabletkach (o dziwo jej smakują), kupiliśmy Royala na problemy skórne i futerko (tego jeść nie chce). Dostawał w maju witaminy w zastrzyku, które pomogły na trochę, po czym kicia wyłysiał jeszcze bardziej.
Wygląda okropnie, nam to nie przeszkadza jest naszym domownikiem bez względu na wygląd, ale boimy się reakcji obcych ludzi, która może być różna na widok chorego zwierzaka.

Bardzo proszę o jakieś porady, może ktoś będzie wiedział jak pomóc naszej kici.

pozdrawiam

Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
Odp: Łysiejąca kotka proszę o poradę
« Odpowiedź #1 : 2006-07-11, 22:04 »
Cytuj
kupiliśmy Royala na problemy skórne i futerko (tego jeść nie chce)

Nie dziw się bo Royal zmienił teraz fabryke i moja kotka też tego nie chce jeść.

Zajrzyj tutaj: http://www.vetserwis.pl/

Zadaj to pytanie wetom, sama jestem ciekawa co powiedzą, moja kotka jest tez po sterylce ale nie było nigdy z nia takich problemów.
Zapisane
BC + koci podrostek

futrzaki

  • Gość
Odp: Łysiejąca kotka proszę o poradę
« Odpowiedź #2 : 2006-07-13, 22:15 »
Dzięki za zainteresowanie :) i przepraszam że odpowiadam dopiero dzisiaj.

Vetserwis ma urlop do końca września i nie odpowiadają na maile. Znalazłam inną stronę z poradami weterynaryjnymi  www.cztery-lapy.pl

i dowiedziałam się, że dolegliwość Demolki może mieć podłoże alergiczne lub psychogenne. Przebadamy ją pod tym kontem. Może w końcu wyjaśni się skąd to łysienie i będzie można kici pomóc a jeśli nie no cóż będziemy mieli prawie rasowego kota ;).
Jeśli chodzi o jedzonko to Demolka prawie nic nie je albo wybrzydza raz jej coś smakuje a za chwilę już nie taka z niej „anorektyczka” aż dziw bierze, że ma tyle energii co inne koty które jedzą normalnie. Może poluje jak wyjdzie na dwór. Nasz kocurek do Royala dla kastratów przekonał się, chociaż trwało to dosyć długo i od jakichś dwóch miesięcy wcina aż mu się uszy trzęsą.
Twoja kicia nie ma problemów po sterylce i większość innych też go nie ma za to Demolka stanowi jakiś dziwny ewenement :)

Napiszę jak wypadły wyniki.


Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Łysiejąca kotka proszę o poradę
« Odpowiedz #2 : 2006-07-13, 22:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.048 sekund z 25 zapytaniami.