Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Biegunka...[Pomocy!]  (Przeczytany 8420 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

WinQ

  • Gość
Biegunka...[Pomocy!]
« : 2006-08-06, 13:36 »
Witam.
Mój, kot ma biegunke, a wet. jest otwarty dopiero jutro, dałem mu kawałek węgla leczniczego, dla ludzi, nie wiem czy mu to pomoże, ale psom pomaga...
Pomocy, czy moge jeszcze coś dlaniego zrobić, może jakieś "domowe", lekarstwo??
Dodam ze tego kota mam od 2 dni, i ma dopiero ok. 6 tygodni...
I czemu może, mieć te biegunke, czy to są efekty, przystosowawcze?? Stresuje się, że jest w nowym otoczeniu??
Wiem, żę koty gdy są w nowym otoczeniu się często stresują, znam przypadke kiedy kot przez to, nie oddawał moczu przez 3 dni...
Prosze o pomoc!!
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #1 : 2006-08-06, 14:46 »
A nie dostawał mleka? Wielu ludzi uważa że koty (zwłaszcza małe) powinny pić mleko a to wcale nie jest prawdą, wiele kotów nie może pić krowiego mleka. Co może pomóc kociakowi? Nie mam pojęcia, ale możesz spróbować dać mu jogurt (moja kotka przez 2 lata chorowała na brzusio, weterynarze nie mogli nic z tym zrobić i pomogła kuracja jogurtem!!).Powodzenia i napisz co z kiciakiem
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #2 : 2006-08-06, 16:56 »
Kiciu troche za czesnie zostal bez mamy. Wegiel dla takiego malucha nie jest za dobry. Predzej smecta. Bardzo wazna jest przyczyna biegunki - czy to choroba wirusowa, czy pierwotniaki, zarobaczenie, blad zywieniowy.
Skad masz kociatko?
No i jutro koniecznie do weta. Biegunki u takich maluchow moga byc smiertelne.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedz #2 : 2006-08-06, 16:56 »

WinQ

  • Gość
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #3 : 2006-08-06, 17:19 »
Niestety nie mam jak dać mu jogurtu, bo w domu nie mam, a mieszkam na wsi, i wszystkie sklepy w niedziele pozamykane...
Ale już widać że sie lepiej czuje, bo już się nawet bawi. ;)
A Kotka miałem ze schroniska.. I tam juz prawdopodobnie trafił, bez matki, bo były same małe kotki...
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #4 : 2006-08-07, 00:03 »
powiedz o tym wetowi. Schroniska to niestety skupiska wirusow, bakterii i innych chorob. Od panleukopenii przez pierwotniaki, robaki, zatrucia pokarmowe i wiele innych.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #5 : 2006-08-07, 15:00 »
Schronisko dało ci tak małego kota? Zazwyczaj są one tam odrobaczane, następnie szczepione i dopiero po osiągnięciu odpowiedniego wieku mogą trafić w nowe ręce.

Co dostaje do jedzenia? Początkowo powinien dostawać pokarm, do którego jest przyzwyczajony. Do innego przyzwyczaja się kota stopniowo.

Bez wizyty u weta się nie obejdzie, niech zobaczy kociaka, odrobaczy, poinformuje na temat karmienia i ustali termin szczepień.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #6 : 2006-08-07, 15:37 »
Schronisko dało ci tak małego kota? Zazwyczaj są one tam odrobaczane, następnie szczepione i dopiero po osiągnięciu odpowiedniego wieku mogą trafić w nowe ręce.

A w ktorym to schronisku?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

PorannaRosa

  • Gość
Odp: Biegunka...[Pomocy!]
« Odpowiedź #7 : 2006-08-07, 18:15 »
W większości tych, które znam. Niestety  jednak nie we wszystkich.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.045 sekund z 25 zapytaniami.