Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Ślepota, ale inna  (Przeczytany 1041 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Visenna

  • Gość
Ślepota, ale inna
« : 2003-11-26, 19:36 »
Mój kot ma 14, prawie 15 lat. Od paru dni zauważałam u niego coś takiego jak np. to, że wpada na nogę od krzesła. Ale nie było to częste. Dziś razem z mamą zauwazyłyśmy że nasza kotka już nic nie widzi. Raz miała napad drgawek. Boję się, że może być to guz mózgu. Ale jeśli nie to pytam się Was jakie jeszcze choroby mogą powodować ślepotę u starszych kotów. I czy prowadzą one do śmierci?
P.S. Prosze o nie pisanie jako odpowiedzi postów typu "strasznie Ci współczuję, nie wiem co robić..." gdyż zwracam sie do Was z prośbą o pomoc a nie o współczucie.
P.S.2. Po drgawkach żadnych innych problemów nie było. Kot zachowywał się normalnie...
Zapisane

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Ślepota, ale inna
« Odpowiedź #1 : 2003-11-26, 20:15 »
Nie jestem weterynarzem więc pewnie Ci za bardzo nie pomogę. Powinnaś na pewno pójść z kotką do weterynarza. Może to być związane z mózgiem. Niepokojące są również te drgawki. Jak będziesz coś wiedziała to napisz. Aha, do ślepoty może prowadzić zaćma lub jaskra.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Ślepota, ale inna
« Odpowiedź #2 : 2003-11-26, 22:32 »
Cukrzyca rowniez, i sprawdz poziom mocznika, bo choroby nerek powoduja zatrucie organizmu, które może wywoływać objawy neurologiczne co z kolei może objawiać się drgawkami i problemami ze wzrokiem.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Ślepota, ale inna
« Odpowiedz #2 : 2003-11-26, 22:32 »

lawenda

  • Gość
Ślepota, ale inna
« Odpowiedź #3 : 2003-12-08, 16:56 »
Ja sie na tym zabardzo nieznam wiec raczej ci niepomoge, ale wybierz się z kotkiem do weterynarza - on ci napewno pomorze
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.044 sekund z 25 zapytaniami.