Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Luźna kupka...  (Przeczytany 2315 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

darude

  • Gość
Luźna kupka...
« : 2003-12-09, 14:46 »
kocio ma ''luźną'' kupke dzisiaj :( boje sie ze to jakas biegunka moze dlatego ze pije juz tylko wodę? a wczoraj pił i wodę i mleko? help :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #1 : 2003-12-09, 14:50 »
czy wodę i mleko pił cały czas? Czy tylko wczoraj?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #2 : 2003-12-09, 14:51 »
pil mleko z tego co kojarze chociaz u znajomych woda stala rowniez obok jedzenia..:(
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedz #2 : 2003-12-09, 14:51 »

szampan0

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #3 : 2003-12-09, 14:53 »
To normalne, czym prędzej leć do weta!
P@ps!
PS: Twój gryzoń mógł się od innego gryzonia zarazić tą wodą.
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #4 : 2003-12-09, 14:59 »
szampan- to w koncu to normalne czy nie? :? i tu chodzi o kota a nie o gryzonia :?

BTW- biegunka moze byc spowodowana piciem mleka.
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #5 : 2003-12-09, 14:59 »
Koty b. często miewają sraczki po mleku. Lepiej podawać śmietankę lub jagurty naturalne. Na razie odczekaj trochę - jeśli kupa jest bardzo luźna, możesz podać smectę. Jeśli tylko bardziej miękka - daj kociowi nieco obgotowanej wołowinki.

Ważne, żeby przy bardzo wodnistej kupie kić dużo pił.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #6 : 2003-12-09, 14:59 »
wiesz z niego nie leci woda...tylku taka luzniejsza kupka jak juz sie zalatwia nie miauczy tylko obawiam sie ze moze za szybko odstawilem mleko i za szybko dostal sama wode..? jesli biegunka bedzie sie utrzymywala to polece do weta oczywiscie ale jeszcze poczekam moze mi cos poradzicie ...bo moze mieliscie tez takie przypadki co? :(
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #7 : 2003-12-09, 15:00 »
Cytat: szampan0
To normalne, czym prędzej leć do weta!
P@ps!
PS: Twój gryzoń mógł się od innego gryzonia zarazić tą wodą.


A możesz jaśniej?
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #8 : 2003-12-09, 15:00 »
myszka dzieki bardzo uhh podnioslas mnie na duchu.. 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedz #8 : 2003-12-09, 15:00 »

szampan0

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #9 : 2003-12-09, 15:04 »
Cytat: Myszka.xww
[..]



A możesz jaśniej?

Sory, pomyliło mi się.
Myślałem że tu chodzi o chomika :]
Zapisane

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #10 : 2003-12-09, 15:06 »
no tak chomika jasne pewnie kocurek pacnalby go lapa i byloby po chomiku  :? lece do sklepu po wolowinke myszka..obgotuje i dam eh eh co ja bym bez WAS doswiadczonych zrobil?  :oops:  :P dzieki
Zapisane

szampan0

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #11 : 2003-12-09, 15:13 »
Cytat: darude
no tak chomika jasne pewnie kocurek pacnalby go lapa i byloby po chomiku  :? lece do sklepu po wolowinke myszka..obgotuje i dam eh eh co ja bym bez WAS doswiadczonych zrobil?  :oops:  :P dzieki


Korzystaj z porad niedoświadczonych :D
P@ps
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #12 : 2003-12-09, 15:24 »
Cytat: szampan0
[..]


Sory, pomyliło mi się.
Myślałem że tu chodzi o chomika :]


No wiesz, to jest forum o kotach ... :roll:
Zapisane

Asia Evenstar

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #13 : 2003-12-09, 15:29 »
ja tam sie zgadzam z innymi, pozatym nie ważne czy kot czy chomik jest chory wieć idź do weta czymprędziej.... ale nie zapowieda sie jakoś szczególnie groźnie...
Zapisane

Nank

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #14 : 2003-12-09, 16:35 »
Tak, koty zdecydowanie po mleku mają rozwolnienie... Ale się do tego mleka garną, moja Kulka kiedyś dorwała mi się do kubka (MOJEGO, bo w trosce o zdrowie kota przestałam dawać im mleko) i piła jak oszalała...

Pytanie do Myszki (bo podobno Ona tu ekspertem od żywienia) - czy mleko tak bardzo szkodzi, że "broń boże nie", czy tak "raczej nie"?
I co z kaszką manną? Można?

I skoro już tak o żywieniu, to co z jajkiem - na miękko można podawać, czy raczej samo żółtko? I jak często?

Będę bardzo wdzięczna za porady:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedz #14 : 2003-12-09, 16:35 »

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #15 : 2003-12-09, 16:50 »
myszka ta wolowinke to mam ugotowac calkowicie czy tylko lekko obgotowac? bo zakupilem i sie zastanawiam jak ...acha i jesli juz przy miesku to powiedz mi od razu jakie miesko mam podawac i jak je przyrzadzac ok? bede naprawde wdzieczny :) 8)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #16 : 2003-12-09, 17:10 »
Nank, ekspertem od żywienia jest tutaj druga myszka ;)

Jeśli chodzi o mleko - wystarczy, że u ogromnej większości kotów powoduje biegunke, a biegunka jest dosyć niebezpieczna - długotrawała powoduje znaczne odwodnienie organizmu, powoduje zmniejszenie przyswajania składników odżywczych, może doprowadzić do śmierci. Jednym słowem - sraczka może zabić :lol: Taka zostawiona sama sobie. ;)
Zamiast mleka polecam przetwory mleczne - śmietankę taką 12%, jogurcik naturalny, twarożek (ser żółty ostrożnie, jest ciężkostrawny)
Kaszkę manną owszem, jednak zrezygnowałabym z mleka - patrz wyżej. Niemniej, czy kasza manna ma jakieś właściciowści odżywcze dla kocich?? Nie przypominam sobie...
Jajko możesz dawać w całości - ugotowane. Surowe tylko żółtko ze sparzonego jaja (sparzonego z uwagi na salmonellę - koci mogą ją złapać)


Darude - wołowinkę pogotuj z pół godzinki, albo po prostu malutkie kawałeczki oparz - wrzuć na kilka sekund do wrzątku.
Resztę możesz podzielić na porcje i zamrozić. Potem wołowinkę się rozmraża do temperatury pokojowej i taką surową kićki lubią zszamać ;) (wołowinka powinna się mrozić przynajmniej dobę, a dwie doby to już byłoby bardzo dobrze )
Możesz podawać kurczaczka parzonego, przemrozonego, gotowanego, podroby przemrożone (serduszka, żołądki; nereczki i wątróbkę rzadziej - mimo niewątpliwych zalet miewają i wady ;) ) indyka na ten sam sposób. Wystrzegaj się tylko wieprzowiny - nie jest dla kocia najzdrowszym pokarmem, choćby z racji możliwości zawierania wirusa choroby auyeszky'ego.
Rybkę koci bardzo lubią - gotowaną najchętniej. Też niezbyt często ;)


Resztę opisze Wam myszka, jak się zjawi.  Ona jest lepsza w te klocki :mrgreen:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #17 : 2003-12-09, 17:23 »
no to dzieki bardzo :) spisuje wszystko i bede gotowal miecha dla kocurka :) nie dam mu sie zapychac whiskasami :) ehh no coz czuje sie jak tata ktory ma malenkie dziecko :) hihi
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #18 : 2003-12-09, 17:24 »
Cytat: szampan0

Korzystaj z porad niedoświadczonych :D
P@ps


Yyyy... :roll:

Cytat: Myszka.xww
Ona jest lepsza w te klocki


Hihi Mysza-w te KLOCKI :wink:
Zapisane

Nank

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #19 : 2003-12-09, 17:26 »
Cytuj
Kaszkę manną owszem, jednak zrezygnowałabym z mleka - patrz wyżej. Niemniej, czy kasza manna ma jakieś właściciowści odżywcze dla kocich?? Nie przypominam sobie...


No właśnie o mannę z mlekiem mi chodziło, czy neutralizuje działanie. Ale chyba jednak nie.. A z tymi jajkami - to jak często można podawać? Tak raz na tydzień? Dwa?
Zapisane

szampan0

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #20 : 2003-12-09, 17:43 »
Eee.....wiesz. Ja bym dawał jedno na tydzień. Ale ja bym tylko dawał takie inne rzeczy nie jajka.
P@ps!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedz #20 : 2003-12-09, 17:43 »

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #21 : 2003-12-09, 18:03 »
Szampan, pisz jaśniej. Co to te "takie inne rzeczy"?

Nank , mleko to nie kwas, kasza nie zasada. Nie neutralizują się. Kasza manna z mlekiem ciągle zawiera mleko i jego składniki.
Jajko raz na jakiś czas. Cięzko wyczuć co ile  dokładnie. Przyjmuje się że tak raz na tydzień lub dwa wystarczy.

Darude, kociaki generalnie wolą mięsko surowe. Spokojnie możesz mu dawać surową wołowinkę lub podroby surowe, byle przemrożone ;) Będzie Cię kochał nad życie :wink:
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #22 : 2003-12-09, 18:35 »
ołkej bede zywil jak radzisz :) dla mojego kocurka wszystko :) byleby byl szczesliwy i zdrowy :)
Zapisane

myszka

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #23 : 2003-12-09, 23:33 »
Trochę późno - net szaleje, ble :? - ale lepiej późno niż wcale. Po kolei - luźna kupa może być po mleku, albo jest to reakcja na nowy typ pożywienia, całkiem normalna.
Mleko - można podawać o ile kot nie reaguje biegunką. Wiele niestety reaguje.
O żarciu Mysza napisała.
Szampan - proszę o pomyślunek przed stukaniem w klawiaturę.
Zapisane

Sal

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #24 : 2003-12-10, 08:39 »
Moje piją tylko mleko i nie mają biegunki, ale to koty "ze wsi"  :lol: przyzwyczajone do krowiencego mleka.
Biegunkę miały tylko wtedy, gdy były zarobaczone i zazywały antybiotyki z powodu infekcji bakteryjnej.
Jak wyzdrowiały, wszystko minęło.
Zapisane

darude

  • Gość
Odp: Luźna kupka...
« Odpowiedź #25 : 2003-12-10, 10:38 »
dzieki wielkie za pomoc :) kocio juz dzisiaj 'luznej' kupci nie ma :P dostal gotowana wolowinke i minela :) ale wasze rady przydadza sie na pozniej..jesli chodzi o zywienie w ogole :) :wink:
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.067 sekund z 28 zapytaniami.