Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4 5   Do dołu

Autor Wątek: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.  (Przeczytany 23221 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #60 : 2007-11-11, 13:19 »
IBDG nei znam siezabardzo an Ameryce, jakie tam są stany kto gdzie mieszka :oops: u nas tez mozna pomarzyc o takiej policji :roll:
Renia, atlas w łapkę i sprawdzić proszę :P Ameryka Ameryce nierówna... Między Północną, gdzie są USA a Środkową czy Południową jest przepaść, jeśli chodzi o prawa zwierząt :(
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #61 : 2007-11-11, 13:45 »
Cytuj
W czasie wystawy niektóre osoby prosiły o uwolnienie psa.
Artysta odmówił.
Z tego cytatu wynika,że nie wszyscy się biernie przyglądali...
Oczywiście,nie można obwiniać tylko " artysty " - ci,którzy spokojnie na to patrzyli,są winni,chyba w jeszcze większym stopniu,niż on - bo brali w tym udział...
Wielu,jest takich artystów: - był jakiś gościu,co robił rzeźby z ciał ludzi/zwierząt - mam gdzieś fotki z pokazów mody - kapelusze z częściami ciał zwierząt - ptaków,lisów,itp...jak znajdę,to wrzucę...
...Niestety,tej " Vivy ",akurat nie mam... :roll:

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #62 : 2007-11-11, 14:38 »
A ta wystawa za bardzo nic nie dała, tylko że o nim gadają i tyle...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #62 : 2007-11-11, 14:38 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #63 : 2007-11-11, 15:55 »
Cytuj
Z tego cytatu wynika,że nie wszyscy się biernie przyglądali...

tak naprawde to to samo co biernosc - co z tego ze prosili? skoro prosby nic ie daja to sie cos robi - a jakos cala afera dotyczy tego ze koles zrobil z psa w ciezkim stanie kspoat - a nie tego, ze w czasie wystawy doszlo do awantury. Co z tego ze prosili - skoro nikt nawet tylka nie ruszyl by cokolwiek psu do zrcia dac. Gosciu nie pozwalal nakarmic? No i?  W takiej sytuacji sie olewa takie zakazy, a jesli to nic nie daje - to daje sie mu w pysk - i mamy przecudna afere.

Cytuj
A ta wystawa za bardzo nic nie dała, tylko że o nim gadają i tyle...

no wlasnie - gadaja o nim - a o wszystkich, ktorzy plezli na wystawe i nie ruszyli palcem zeby pomoc psu - nie.

to natomiast skad sie wzial pies i co sie z nim stalo - wie tylko ten koles.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #64 : 2007-11-11, 16:23 »
Cytuj
Gosciu nie pozwalal nakarmic? No i?  W takiej sytuacji sie olewa takie zakazy, a jesli to nic nie daje - to daje sie mu w pysk

...Ech....Iras - widocznie,nie było tam takich osób,którzy odważyli by się na coś takiego - może,uważali że w galerii,nie wypada robić afery? - oczywiście,myśleli źle,ale ludzie po prostu się biją,lub myślą,że zrobi to ktoś inny,lub....po prostu są znieczuleni - i tacy są,najgorsi...
Trochę mi to przypomina,tę sytuację z psem,który leżał trzy dni na chodniku,a obok ludzie chodzili do kościoła...

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #65 : 2007-11-11, 16:27 »
Jakby ten gościu [nie wiem czy tam sa kluby sportowe] miał szalik z przeciwnej drużyny, niż ci ludzie oglądający, to każdy an niego by się rzucił...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #66 : 2007-11-11, 16:37 »
Iras to samo chciałam napisać. on jest 'artystą' czyli przypuszczam ze nei jest wysportowany. jakby 3 ludzi sie zebrało pies by żył. a przynajmiej nie umierałby powoli z głodu :/

IBDG może kiedys :roll: :oops: bewnie an geografi bedziemy brać, oby nie bo znowu sprawdzian  :D

czytałam o kolesiówie która kupiła konia, psa i chyba kota, napewno był koń. zdarła z nich skóre wypchała i postawiłą w galeri, nie wiem czy do końca tak byłó. wiem że zabiła zwierzęta tylko po ty by je wypchać i postawić jako eksponat
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #67 : 2007-11-11, 17:07 »
Ludzie... Przecież o to im chodzi żeby wywołać skandal. Wasze reakcje są takie jakie "artyści" sobie zamierzyli.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #68 : 2007-11-11, 17:07 »
Cytuj
Iras to samo chciałam napisać. on jest 'artystą' czyli przypuszczam ze nei jest wysportowany. jakby 3 ludzi sie zebrało pies by żył. a przynajmiej nie umierałby powoli z głodu Confused

nie chodzi mi o to, ze ow koles powinien zostac sprany (choc przydaloby sie lanie... kijem bejsbolowym - nie przecze) ale o to, zeby ktokolwiek, zrobil cokolwie w trakcie owego pokazu - a nie po fakcie. Mozna to porownac do syuacji ze ktos pojdzie na walki psow, a pare gdzin pozniej zglosi ze takowe gdzies tam sie odbywaly

Cytuj
...Ech....Iras - widocznie,nie było tam takich osób,którzy odważyli by się na coś takiego - może,uważali że w galerii,nie wypada robić afery?

a wypada jako eksponat wystawic umierajacego psa? To moze nastepnym razem jako eksponat wystawic gowno pod kloszem, albo zwloki jakiegos zwierzecia zeskrobane z jezdni - estetyka ta sama...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #68 : 2007-11-11, 17:07 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #69 : 2007-11-11, 17:21 »
nie chodzi mi o to, ze ow koles powinien zostac sprany (choc przydaloby sie lanie... kijem bejsbolowym - nie przecze) ale o to, zeby ktokolwiek, zrobil cokolwie w trakcie owego pokazu - a nie po fakcie. Mozna to porownac do syuacji ze ktos pojdzie na walki psow, a pare gdzin pozniej zglosi ze takowe gdzies tam sie odbywaly
eh, chodziło mi o to ze jeśli nie pozwolił psa zabrać, nakarmić to trzeba byłó to zrobić siłą. jedna lub dwie osoby trzymają kolesia a trzecia bierze psa i ratuje mu życie :roll:

co do kija bejsbolowego to jeszcze nie ejst za późno zeby go zlać, psa siejuz nie uratuje, niestety ale jemu przydałaby sienauczyka bo watpie ze zostanie o cos oskarżony, a co dopiero poniesie jakąś kare :(
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #70 : 2007-11-11, 17:22 »
Cytuj
a wypada jako eksponat wystawic umierajacego psa?

Iras - ja ( tak samo,jak Ty i reszta na forum ),wiem że nie wypada,ale ludzie są różni: odważni,tchórzliwi,obdarzeni empatią,lub nie...
Ja,np.nie odważyłbym się,mu ( artyście ) przyłożyć,bo jestem nikłej postury i pewnie by to się dla mnie źle skończyło - na pewno,bym zareagował w inny sposób - chociaż,to jest artysta,więc też może być wątłej postury... :P

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #71 : 2007-11-11, 17:55 »
Cytuj
co do kija bejsbolowego to jeszcze nie ejst za późno zeby go zlać, psa siejuz nie uratuje, niestety ale jemu przydałaby sienauczyka bo watpie ze zostanie o cos oskarżony, a co dopiero poniesie jakąś kare : (

no coz... istnieje pare teorii ze w 2012 ma nastapic "koniec swiata" - co ja uwazam za cofniecie sie ludzkosci do ostatniego miejsca w lancuchu pokarmowym (tam gdzie ich miejsce)  - gdy to nastapi i jesli przezyjemy - daj znac :P pojdziemy kolesia odwiedzic z czyms wiecej niz kij :P

Cytuj
eh, chodziło mi o to ze jeśli nie pozwolił psa zabrać, nakarmić to trzeba byłó to zrobić siłą. jedna lub dwie osoby trzymają kolesia a trzecia bierze psa i ratuje mu życie Rolling Eyes

a mi nie do konca o to - bo widzisz - gdyby choc jedna osoba zareagowala, to ow tlum ktory palcem nie ruszyl stalby sie glownym "zlem" - tyle, ze owych ludzi by bylo mniej.  nie wiem jak to opisac - ale tak po prostu jest - ze jsli nikt nie reaguje - to nikt, jednak wystarczy jedna osoba zeby to zmiennic...  Mozna to porownac do jakiegokolwiek stadnego gatunku - stoi sobie stado - jeslli jedno zacznie uciekac - cala reszta tez zacznie, jesli jedno zaatakuje - reszta idzie w jego slady. Przyklad? byla sobie kotka, ktora trafila do naszej lecznicy w stanie skrajnego niedozywienia, po trzech miesiacach nagle znalazl sie ktos kto teoretycznie ja wziac - byly wlasciciel. Pomine pare faktow, jednak sprawa wygladala tak, ze prawnie kot nalezal do lecznicy - ale zostal zabrany. Byl zastanawianie sie co robic - wzywac toz, straxz miejska, policje? palcem by nie ruszyli - no to jedna z lekarek stwierdzila ze tam pojdzie - do lekarki dolaczylam ja, jeszcze jedna techniczka i recepcjonistka - i o 23 w nocy nalot na pijacka meline... nie udalo sie kota odbic, ALE - na drugi dzien przyjechala policja spisac lekarke za "najscie" przy okazji sciagneli straz miejska i od razu pojechali zabrac kota, a zaraz potem TOZ zabral im drugego kota i jeszcze psa, ktory tam byl... wystarczylo by jedna osoba postanowila cos zrobic, a nie tylko gadac...

Cytuj
Ja,np.nie odważyłbym się,mu ( artyście ) przyłożyć,bo jestem nikłej postury i pewnie by to się dla mnie źle skończyło

lisie - w takiej sytuacji postura przestaje miec znaczenie :P - patrz sytuacje opisana wyzeji wyobraz sobie jak moze wygladac nalot 4 dziewczyn na pijacka meline... (czyt: doszlo do rekoczynow)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #72 : 2007-11-11, 18:10 »
A skąd pewność, ze "artysta", przewidując, ze nie każdemu musi sie spodobać bierna obserwacja umierajacego psa, nie zatrudnił kliku rosłych kolesi, pilnujących, by nikt nie zakłócił "artystycznego wydarzenia'? :roll: W takiej sytuacji tylko ekipa z naszego forum, złożona ze zdesperowanych ludzi z kijami bejsbolowymi mogłaby coś zdziałać :P Nie było nas tam, nie znamy wszystkich szczegółów... Tak, czy siak, "artystę" uważam za zwichrowanego palanta, którego wartoby naprostować kijem... 
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #73 : 2007-11-11, 18:47 »
Cytuj
A skąd pewność, ze "artysta", przewidując, ze nie każdemu musi sie spodobać bierna obserwacja umierajacego psa, nie zatrudnił kliku rosłych kolesi, pilnujących, by nikt nie zakłócił "artystycznego wydarzenia'?

a skad pewnosc, ze gdyby ktos zamiast poprosic zazadal uwolninia psa to tak by sie nie stalo?

Cytuj
Nie było nas tam, nie znamy wszystkich szczegółów...

to bylo juz w moim pierwszym poscie - tak naprawde to nie wiemy nawet czy ow pies rzeczywiscie nie zyje... jedni pisali ze dzien po pokazie, inni ze podczas - tyle, ze jakos dowodow na to niet. Tak naprawde nie wiadomo nawet skad sie ow pies wzial - rownie dobrze moglby to byc pies z kolekcja nowotworow i roznych newydolnosci nalezacy do owego kolesia...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #74 : 2007-11-11, 19:02 »
a skad pewnosc, ze gdyby ktos zamiast poprosic zazadal uwolninia psa to tak by sie nie stalo?
To wydaje mi się zupełnie nieprawdopodobne... Nie po to koleś wysilił się na zrobienie wystawy, żeby zrezygnować, bo ktoś tego żąda... Ludzie bezlitośnie wykorzystujący zwierzęta, ustąpią tylko pod groźbą sankcji prawnych, gdy te im nie grożą, mają gdzieś żądania...
to bylo juz w moim pierwszym poscie - tak naprawde to nie wiemy nawet czy ow pies rzeczywiscie nie zyje... jedni pisali ze dzien po pokazie, inni ze podczas - tyle, ze jakos dowodow na to niet. Tak naprawde nie wiadomo nawet skad sie ow pies wzial - rownie dobrze moglby to byc pies z kolekcja nowotworow i roznych newydolnosci nalezacy do owego kolesia...
Niczego nie wiemy ze stuprocentową pewnością, poza tym, że umierający pies był eksponatem na wystawie. I to wystarczy.
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #74 : 2007-11-11, 19:02 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #75 : 2007-11-11, 19:18 »
...A wiecie,że istnieje jeszcze taka ewentualność,że to był tylko heppening/mistyfikacja/prowokacja - pamiętacie coś takiego,że gdzieś w tv miał być tok show,w którym chore kobiety miały walczyć o nerkę umierającej kobiety? - program,wywołał wielkie krzyki na całym świecie i okazał się prowokacją,mającą na celu zwrócenie uwagi na sytuację z przeszczepami.
...Jednak przyznam,że w tym wypadku jest to mało prawdopodobne,gdyż cała akcja nie była by nagłośniona,gdyby nie jej efekt - śmierć psa...

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #76 : 2007-11-11, 19:33 »
Cytuj
Niczego nie wiemy ze stuprocentową pewnością, poza tym, że umierający pies był eksponatem na wystawie. I to wystarczy.

tak napprawde to nie wiemy nawet czy ow pies rzeczywiscie byl umierajacy - jedyne co mozna powiedziec "dostalismy" to zdjecia chudego psa z choroba skory rzywiazanego do jakiejs sciany + kilka osob w tle nawet niepatrzacych sie na niego.

Cytuj
..Jednak przyznam,że w tym wypadku jest to mało prawdopodobne,gdyż cała akcja nie była by nagłośniona,gdyby nie jej efekt - śmierć psa...

no wlanie - prbllem polega na tym, ze tak nprawde to nam tylko powiedziano ze ow pies zszedl - zadnych zdjec, nic.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #77 : 2007-11-11, 19:44 »
...Są tylko te fotki,do których link,dała Karen ....
http://wiadomosci.onet.pl/64479,21,0,pokaz.html

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #78 : 2007-11-11, 19:58 »
Cóż, dla mnie chudy jest mój Toffik, a pies ze zdjęć jest prawie szkieletem :/

Widzę, Iras, że jesteś skłonna uwierzyć w humanitarne przesłanie wystawy, mnie jakoś trudno się do tego przekonać :/
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #79 : 2007-11-11, 20:12 »
Cytuj
Cóż, dla mnie chudy jest mój Toffik, a pies ze zdjęć jest prawie szkieletem Confused

pies ze zdjec w porownaniu z niektorymi, ktore do lecznicy przychodza jest spaslakiem... Owszem, jest wychudzony, jego stan na pewno jest daleki od "dobrego" - jednak nie wyglada na psa w stanie krancowym- chociazby z tego powodu, ze jest w stanie stac o wlasnych silach, owszem, ma zaniki miesniowe  ale tez nie tak straszliwe jak czasem widuje.

Cytuj
Widzę, Iras, że jesteś skłonna uwierzyć w humanitarne przesłanie wystawy, mnie jakoś trudno się do tego przekonać Confused

szczerze? do kogos o nastawieniu optymistycznym jest mi daleko - jednak tu sklaniam ssie ku teorii ze mogla to byc prowokacja - za malo faktow, zbyt wiele sprzecznosci.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #80 : 2007-11-11, 20:27 »
A nie mogło być tak,że pies zszedł po kilku dniach? - bo,że następnego od zrobienia fotek,to raczej nie...:mysli:
Iras - Mogłabyś,zajrzeć na chwilkę do lisów? :prosze: - mam tam małe pytanko... :VoV:

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #80 : 2007-11-11, 20:27 »

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #81 : 2007-11-11, 22:29 »
ele sie rozmowa rozkręciłą :roll:

wystawa trwala zapewne kilka dni, zdjecie mogłó być robione na poczatku, pies po kolejnym tygodniu nie dostawania nic do jedzenia i picia mógł odejść. lub to prowokacja, albo moja wymysłona dziwna teoria (prezd chwila sobie to pomyślałam) nie jeste pewna jak to jest, ale gdy zwierze jest wychudzone nie daje mu sieodrazu jedzenia, jakos tam stopniowo. moze ktoś gdy nikt nie patrzył rzucił mu coś co mu zaszkodziło, nie wiemy i sie nie dowiemy. sekcji napewno nie zrobia, nawet nie wiadomo czy jest na czym (chodzi o to czy pies naprawde zdechł)

Iras ty masz porównanie, ja takie psy widziałam tylko na animal planet, nigdy na żywo i nie wiem czy on był do odratowania. moze był wychudzony przez chorobe plus nie dawano mu nic do jedzenia. mieśni tam nie widze, widze cień psa, który mógłby miec kochajacych właścicieli, jeśłi ten koleś zamiast realizowac swoje chore wizje wysiliłby sięi poszukał dla psa domu :(
« Ostatnia zmiana: 2007-11-11, 22:30 autor Iras »
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #82 : 2007-11-11, 22:52 »
Cytuj
wystawa trwala zapewne kilka dni,

owszem - mogla trwac kilka dni, jednak jest tu pewien "haczyk" - pies - nawet jesli od dluzszego czasu nie jadl i nie pil, bedzie sie zalatwial, odwodnienie natomiast powoduje, ze mocz staje sie bardziej zageszczony, jest w nim wiecej kwasow moczowych itp. w zwiazku z czym po jednej nocy w pomieszczeniu wonialoby tak, ze naprawde - za bardzo taki "milosnik sztuki" by tam nie wytrzymal.

Czy pies by przezyl - tez trudno powiedziec - jesli jedynym jego problemem drowotnym bylo wychudzenie - to tak.

Cytuj
który mógłby miec kochajacych właścicieli, jeśłi ten koleś zamiast realizowac swoje chore wizje wysiliłby sięi poszukał dla psa domu Sad

nie wiemy czy pies rzeczywiscie nie zyje- jak juz pislam, nie ma na to zadnych dowodow (na to ze zyje tez nie ma) pies moze juz dawno lezec pod ziemia - ale rownie dobrze moze wlasnie lezec sobie pod kroplowka. Kto wie... moze za jakis czas okaze sie ze jednak zyje... albo sie okaze albo nie. Tak czy inaczej - malo faktow, wiele domyslow - nawet  w tym dlaczego na owej wystawie bohomazow pojawil sie pies, jest sprzecznosc.

Cytuj
ele sie rozmowa rozkręciłą Rolling Eyes

no bo wszyscy gadja "jak on mogl, taki nie taki" to to moze tez pokazac inny punkt widzenia - nieco rozny od tego, ktory ogolnie panuje, a rownie mozliwy. A nawet dwa inne punkty - jeden to inna intencja, drugi - prowokacja....

ach - wlasnie, co jeszcze moze sugerowac ze to jednak prowokacja? zwroccie uwage na taki jeden "malutki szczegol" - wybobrazcie sobie ze idziecie na jakas wystawe i robicie zdjecia - zzwyczaj do czegos takiego bierze sie cyfrowke, no nie? zwroccie uwage na zdjecia na tej stronie - tylko i wylacznie jedno (zblizenie pyska lezacego psa) jest wyrazne - cala reszta jest lekko rozmazana....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #83 : 2007-11-11, 23:02 »
Tam jest,chyba z pięć fotek - jedno mi tu,jednak nie pasuje: - to pomieszczenie,nie wygląda mi na żadną galerię - można to tłumaczyć tym,że to biedny i zacofany kraj,ale...coś tu jest,nie tak...:mysli:

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #84 : 2007-11-11, 23:12 »
Iras dlatego pisze o sekcji, jesli wogóle jest na czym ja robić :roll:

zdjęcia dziwne, jak przeczytałam do "zwróćcie uwage na ..." to pomyslałam o tym zblizeniu na pysk psa. mozna byłó tak wokół niego chodzić?

jest pełno źródeł które podaja ze była wystawa, był wychudzony pies, i pies zmarł + 3 zdjecia. nic więcej nie wiemy.

Iras ty masz większą wiedze, o to ze mosz itp. jesli to prawda ze mocz tak śmierdzi ( a skoro to piszesz to zapewne prawda) to kolejna niejasność w całej opowieści.

mysłe ze tu trzeba zwrócić uwage nie an to ze pies był głodzony przez psychopate, ze został wystawiony jako eksponat, tylko na to że nikt z ludzi oglądających to mu nie pomógł, to jest ważne że ludzie nic złego w tym nie widzieli, a jeśli widzieli to milczeli i nic nie zrobili

Lis
zobacz jaka tam podłoga jest, na scianach nic nei wisi, widać kilka ludzi w tle i nic wiecej
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #85 : 2007-11-12, 19:55 »
Cytuj
Z bloga Rodrigo P.

Pies zdechł następnego dnia z głodu.. Pies był ścigany(łapany) w biednej dzielnicy Managua.
Piątka dzieci która pomogła mu złapać psa otrzymała 10 cordobas (waluta Nikaragui) za współpracę.
W czasie wystawy niektóre osoby prosiły o uwolnienie psa.
Artysta odmówił.
Pies miał na imię Natividad(Boże Narodzenie), pozwolono mu umrzeć z głodu na oczach wszystkich Jak gdyby śmierć biednego psa była widowiskiem w którym nikt nie robi nic więcej poza oklaskiwaniem i patrzeniem .

cytat z tego co wkleila agamika - i tu pojawia sie takaie male pytanie - kim do diabla jest "rodrigo p." ?
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #86 : 2007-11-12, 21:07 »
i to jest sztuka???
proszę pana <artysty> czy pan wie ze zabił pan psa?!!!! :motz:
 :shock:

czytałam to dzisiaj w gazecie Dziennik. 
nic nie jest rowne temu co pan zrobil! tak prosze pana! :killer:
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #87 : 2007-11-12, 21:22 »
pira - wyluzuj, poczytaj sobie troche poprzednich wypowiedzi i przemysl sobie itp.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedz #87 : 2007-11-12, 21:22 »

Pira

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 740
  • <3
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #88 : 2007-11-12, 21:25 »
hm. czytalam ale i tak jakos nie moge tego pojac :)
dla mnie jest to poprostu...zło. :(
Zapisane
Włosy me pochwycił wiatr. Dziesięć pięter i ciemność.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: zabili psa w imie sztuki. podpisz petycje.
« Odpowiedź #89 : 2007-11-12, 21:34 »
Cytuj
hm. czytalam ale i tak jakos nie moge tego pojac Smile

no widzisz - i wlasnie chodzi o to, ze tak naprawde nie ma zadnych dowodow na to ze pies nie zyje - pisze o tym tylko jakis "rodrigo p.", ta cala wystawa z deka dziwna jest (czyt - brak eksponatow) zaledwie kilkoro ludzi itp. itd.  - nic tu nie trzyma sie kupy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?
Strony: 1 2 [3] 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.117 sekund z 28 zapytaniami.