Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: wychowywanie kotka  (Przeczytany 11678 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

barbiegirl23

  • Gość
wychowywanie kotka
« : 2005-01-01, 17:34 »
w książce dla chodowców wyczytałam ostatnio, że dobrą metodą, żeby nauczyć kota odrobiny dyscypliny jest używanie spryskiwacza z wodą. trzeba sprawiać futrzakowi zimny prysznic, za każdym razem, kiedy robi coś niedozwolonego
co o tym myślicie??
moja mama zaczęła stosować w stosunku do mojej kotki, żeby przekonać ją, że "kwiaty to kumple, nie żarcie" ;), ale jak na razie jedynym efektem są mokre dywany, a kota i tak gryzie kwiaty, tyle, że czeka aż mama wyjdzie z  pokoju  :roll:
jak macie jakeś "patenty" to się podzielcie
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #1 : 2005-01-01, 19:04 »
Moja kotka jest bardzo inteligentna. Bardzo szybko sie uczy i świetnie zrozumiała czego jej nie wolno robić ..................................w obecności właścicielki ;)  :lol:

Ja rzucam w moją kapciem jak rozrabia, spokojnie bo kapeć jest lekki. Bo klaskanie nie skutkowało wcale  :roll:
A kotka śledzi tor lotu kapcia i ewentualnie, łaskawie odsuwa się jeżeli kapeć ma w nią trafić. Jeżeli nie to ignoruje i dalej rozrabia. W sumie pomaga tylko kiedy wstanę i idę w jej kierunku. Kot wtedy ucieka, napewno zrobi to w nocy, albo kiedy mnie nie będzie w domu  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #2 : 2005-01-01, 20:00 »
Cytat: Ekoteczka
Moja kotka jest bardzo inteligentna. Bardzo szybko sie uczy i świetnie zrozumiała czego jej nie wolno robić ..................................w obecności właścicielki ;)  :lol:


też to znam  ;)
w ten sposób pozbyłam się drzewek avokado i papirusów. sposób na ocalenie roślin jeden. ustawić tak by kot się nie dostał (a to nie jest łatwe)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

wychowywanie kotka
« Odpowiedz #2 : 2005-01-01, 20:00 »

barbiegirl23

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #3 : 2005-01-01, 22:13 »
Cytuj

lepiej nie miej kwiatkow na dole

hehe moje malenstwo bez rozbiegu wskakuje na metrowej wysokosci kwietnik:(
a co do obecnosci wlascicielki, to jest szybka jak blyskawica. dzis zdazyla wejsc na kwiat i wygrzebac pol ziemi z doniczki w czasie kiedy z mama nosilysmy obiad z kuchni do pokoju. byla sama moze ze 30 sekund - kwiaty chyba nie maja szans:(
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #4 : 2005-01-01, 22:17 »
Czasami trzeba wybrać, kwiatki czy kotki ;) Wole te drugie bo mruczą ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #5 : 2005-01-01, 22:23 »
albo zasiej kocimiętkę. na niektóre koty to działa ;)
właściwie to dzieła na wszystkie koty z tym, że niektóre mając swoja roślinkę do obgryzania daja spokój innym.
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Syjamka

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #6 : 2005-01-01, 22:29 »
Ja niestety nie pamiętam jak to było z moją kotką, bo jest już dość wiekowa i spokojna, ale myślę, że nawet jak spryskiwacz zacznie działać, to przecież nie można cały czas siedzieć i kociaka pilnować - koty to indywidualiści. Tak jak napisaliście - jak nie zrobi czegoś jak my jesteśmy to zrobi jak nas nie będzie.
Natomiast z presem nie mam zadnych problemów, nie interesują go ani kwiatki, ani inne niedozwolone rzeczy. Mimo iż ma niecałe 2 lata, to śpi lub wyleguje sie 22/24 :)
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #7 : 2005-01-01, 22:40 »
Syjamko, nie ma jak dywanik ;)
tylko go nie nadepnij ani nie usiądź...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #8 : 2005-01-01, 23:16 »
U mnie też już z kwiatkami jest spokój, ale za to zeżarła mi taśmę z kasety i potem wymiotowała  :?
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

wychowywanie kotka
« Odpowiedz #8 : 2005-01-01, 23:16 »

Syjamka

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #9 : 2005-01-01, 23:43 »
Cytuj
tylko go nie nadepnij ani nie usiądź...

Bez obaw ;) kociak ma specjalne miejsce na krześle wsuniętym pod stół. Jest rudy, takiego samego koloru mam obicie sofy i krzeseł, z daleka kota nie widać więc jakby leżał gdzie indziej byłby bardziej narażony.
Zapisane

barbiegirl23

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #10 : 2005-01-02, 00:48 »
na czym polega kocimietka? czy to nie sa jakies kocie drugi?? kupilam jej jakas kocimietke, ale jest sproszkowana. na opakowaniu napisali, ze jak posypie sie nia zabawki to kot sie chetniej bedzie nimi bawil... akurat - posypany pluszak jest jedyna rzecza, ktorej Bryt nie tyka w calym domu   :roll:

Cytuj

koty to indywidualiści

swiete slowa Syjamka  :lol:
Zapisane

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #11 : 2005-01-02, 10:35 »
Cytuj

Moja kotka jest bardzo inteligentna. Bardzo szybko sie uczy i świetnie zrozumiała czego jej nie wolno robić ..................................w obecności właścicielki  

no wlasnie :lol:
dlatego jak juz pryskac, to tak zeby kotek myslal ze to "spadlo z nieba"- nie ze wlascicielka psiknela, tylko ze kazdemu kotkowi ktory je kwiatki sie to przytrafia a wlasciciel nie ma z tym nic wspolnego :P
Zapisane

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #12 : 2005-01-02, 10:45 »
co do kocimiętki, to polecam zasiać. żywą roślinkę milej jest obgryzać niż jasieś proszki ;)
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

***KITKA***

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3794
    • WWW
Re: wychowywanie kotka
« Odpowiedź #13 : 2005-01-02, 12:35 »
Cytat: barbiegirl23
w książce dla chodowców wyczytałam ostatnio, że dobrą metodą, żeby nauczyć kota odrobiny dyscypliny jest używanie spryskiwacza z wodą. trzeba sprawiać futrzakowi zimny prysznic, za każdym razem, kiedy robi coś niedozwolonego
co o tym myślicie??
moja mama zaczęła stosować w stosunku do mojej kotki, żeby przekonać ją, że "kwiaty to kumple, nie żarcie" ;), ale jak na razie jedynym efektem są mokre dywany, a kota i tak gryzie kwiaty, tyle, że czeka aż mama wyjdzie z  pokoju  :roll:
jak macie jakeś "patenty" to się podzielcie

Bzdury!!!!!!!!!  :?  :?  :?  :?
Zapisane
"Pragnienie bycia kimś innym to marnowanie osoby którą się jest." - Kurt Cobain

Maxim

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #14 : 2005-01-02, 14:39 »
"
Cytuj
barbiegirl23"]na czym polega kocimietka? czy to nie sa jakies kocie drugi?? kupilam jej jakas kocimietke, ale jest sproszkowana. na opakowaniu napisali, ze jak posypie sie nia zabawki to kot sie chetniej bedzie nimi bawil... akurat - posypany pluszak jest jedyna rzecza, ktorej Bryt nie tyka w calym domu   :rol


Kocimiętka działa na koty właśnie tak jak drugi, z tym że jest nie szkodliwa. Wyczytałam też , że nie wszystkie koty na nią reagują i niektórym jest ona zupełnie obojętna. Barbiegirl23, chyba tak jest właśnie twoim kotem  :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

wychowywanie kotka
« Odpowiedz #14 : 2005-01-02, 14:39 »

Eli

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #15 : 2005-01-02, 15:53 »
Cytuj

Moja kotka jest bardzo inteligentna. Bardzo szybko sie uczy i świetnie zrozumiała czego jej nie wolno robić ..................................w obecności właścicielki  

dokładnie..

wątpie czy nauczysz kota nie gryźć kwiatków :lol: jak widzisz gryzie jak mama wychodzi z pokoju :-) u mnie jest tak z wchodzeniem na stół. Oli wie że przy mnie nie moze bo cos w jego strone poleci (jakaś poduszka :lol: ) ale jak wychodze z pokoju i zajże za pare minut to co robi kot? siedzi  na stole :lol:
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #16 : 2005-01-02, 22:38 »
Może poswięc jeden kwiatek który wolno kotu gryźć a od reszty odganiaj, albo postaw w trudno dostępnym miejscu (czy wogóle takie można znaleźć dla kota  ;)

Moja kotka dostała zieliskę którą sobie bezkarnie obgryza kiedy chce, reszta kwiatów stoi na półkach wysoko, a kotu w słusznym wieku już nie chce się łazić po półkach jeżelima pod noskiem smakowity kwiatek :)
Zapisane
BC + koci podrostek

barbiegirl23

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #17 : 2005-01-02, 23:44 »
Cytuj

Moja kotka dostała zieliskę którą sobie bezkarnie obgryza

a moja niestety po zielistce wymiotuje:( dlatego tak walczymy z tym zwyczajem. chyba rzeczywiscie musimy przestawic kwiaty (poza mieszkanie  :roll: )
Zapisane

Sal

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #18 : 2005-01-03, 09:24 »
Psikanie działało na Krawatka, jak był mały i niszczył bluszcza. Teraz stosuję na Ptysia, bo demoluje choinkę.

Kwiatów u nas jest strasznie dużo (hobby mojej mamy), ale koty nawet dają im spokój. W lecie miały rwaną trawe, a teraz wysiewam im kocią trawkę. I to wystarcza.
Zapisane

Eli

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #19 : 2005-01-03, 16:58 »
A ja nie moge kociej trawki podaWAĆ Olimpowi bo wymiotuje po niej...
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #20 : 2005-01-03, 22:17 »
Moja w sumie rzadko kiedy zjada tą zielistkę, czasami tylko jej odbija ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

Forum Zwierzaki

wychowywanie kotka
« Odpowiedz #20 : 2005-01-03, 22:17 »

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #21 : 2005-01-03, 22:33 »
Cytat: Ekoteczka
Może poswięc jeden kwiatek który wolno kotu gryźć a od reszty odganiaj, albo postaw w trudno dostępnym miejscu (czy wogóle takie można znaleźć dla kota  ;)  


strzał w dziesiątkę Ekotko. w ten sposób nauczyłam Tequilę, że nie można drapać innych rzeczy poza jednym pufem. myślę, że podobnie działa odrębna "kocia" roślinka. działa pod warunkiem, że konsekwentnie bedziemy gonić od tych "niedozwolonych" :wink:
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #22 : 2005-01-03, 22:42 »
Moja kotka tez ma jeden odrębny pufek do drapania (jak widzi właścicielka), bo jak nie widzi to wszystko mozna drapać  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek

Sal

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #23 : 2005-01-04, 08:33 »
Cytat: Eli
A ja nie moge kociej trawki podaWAĆ Olimpowi bo wymiotuje po niej...


Bardzo wymiotuje? :mysli: Bo właśnie trawa pomaga kotom zwrócić kłaczki wylizane podczas taolety. Nalezy się spodziewać wymiotów, ale służą one zdrowiu kota.
Zapisane

myszka

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #24 : 2005-01-04, 09:08 »
Heh, właśnie miałam to napisać, że do tego dokładnie służy trawka, aby pogilgotała kotka w przełyk i kotek zwymiotował kłaczki, tak że wszystko jest w porządku ;)
Zapisane

dzika

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #25 : 2005-01-04, 09:41 »
a moze warto zwrocic uwage ktore kwiatki kicus obgryza i zainewstowac w inne , z doswiadczenia wiem ze nie jadaja wszystkich ,mojej znajomej kocur obgryza namietnie tylko dracene acha i obgryzl do czysta noline( dla tych co nie wiedza co to za roslina to dodam ze bardzo wytrzymala, ma twarde i ostre na brzegach liscie) ale pozatym reszty kwiatow nie jada .  zauwazylam ze wogole zadko koty zabieraja sie do roslin grubolisciennych wiec moze zamiast zielistek inne roslinki  :roll:  :D
pozdrawiam milosniczka kotow i roslinek

ps. naszczescie moj kot nie obgryza kwiatkow tylko czasem jak go glupota napadnie to sie chce jakims pobawic
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #26 : 2005-01-04, 14:31 »
Zielistka jest właśnie polecana dla kotów, ja pozwalam bo i tak mam dziki busz z kwiatów w domu ;)
Zapisane
BC + koci podrostek

dzika

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #27 : 2005-01-04, 16:11 »
a muj cri-kee kocha sie bawic papirusem(cibora) jak mi jakis lisc uschnie to ucinam i mu daje potrafi godzinami sam sie bawic  , nodsic w zebach i podrzucac

gozej ze jak ostatnio nieopacznie postawilam papirusa na stole to po powrocie do domu moj kwietek mial zlamany najladniejszy lisc :cry:
ale co robic  wrocil na swoje poprzednie miejsce i leczy rany ( nie ucielam liscia tylko usztywnilam jak zlamana noge i czekam az wypusci nowe listki bo to biedny kwiatuszek i po przejsciach ( ma narazie tylko dwa listki :cry: )
Zapisane

Forum Zwierzaki

wychowywanie kotka
« Odpowiedz #27 : 2005-01-04, 16:11 »

Eli

  • Gość
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #28 : 2005-01-04, 16:26 »
Cytat: Sal
Cytat: Eli
A ja nie moge kociej trawki podaWAĆ Olimpowi bo wymiotuje po niej...


Bardzo wymiotuje? :mysli: Bo właśnie trawa pomaga kotom zwrócić kłaczki wylizane podczas taolety. Nalezy się spodziewać wymiotów, ale służą one zdrowiu kota.


No w sumie głupia jestem  :oops:  :oops:  :oops:
Ale po prostu myslałam ze to pomaga w trawieniu i wychodzi drugą stroną :oops:  a jak zaczął wymiotować na zielono to sie wystraszyłam i zabrałam trawke.. bo sie bałam że coś może być nie tak
Zapisane

Ekoteczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2948
  • Kocham koty :)
wychowywanie kotka
« Odpowiedź #29 : 2005-01-04, 20:43 »
To moja uwielbia się bawic słomkami  :lol:
Zapisane
BC + koci podrostek
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.091 sekund z 32 zapytaniami.