Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie  (Przeczytany 2212 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Miss Lukusia

  • Gość
Rozdział I.
Zadzwonił budzik. Wstałam z łóżka niechętnie. Spojrzałam na kalendarz. Dziś miałam iść z Bomblem do lasu. „Że też ten pies sam nie może się wyprowadzić” – mruczałam pod nosem. Umyłam się, ubrałam, zjadłam śniadanie, wzięłam psa i wyszliśmy. Bombel gonił wróble i motylki. Ja tylko włożyłam ręce w kieszenie i patrzyłam pod nogi.
Gdy tak szłam i szłam, nie widziałam, że Bombel oddalił się o wiele metrów. Wreszcie spojrzałam na zegarek. „Bombel, wracamy!” – krzyknęłam, ale nie było żadnej odpowiedzi. Zmartwiłam się. Zaczęłam iść szybkim krokiem w stronę gdzie zmierzał Bombel. „Bombel, Bombeluś!  Do nogi! Dam ci kosteczkę!”, krzyczałam, omal nie straciłam głosu. Wreszcie doszłam do jaskini. Obok Bombel szczekał na jakiś przedmiot. „Bombel! Co ty wyprawiasz! Wiesz, jak się o ciebie bałam? Wracamy!”, bardzo głośno krzyknęłam, że aż wszystkie ptaki z okolicy spłoszyły się i odleciały. Bombel nie zwracał uwagi. Szarpnęłam go, on tylko na mnie zawarczał. „Bombel, co się z tobą dzieje? Jeszcze nigdy nie byłeś dla mnie agresywny!” Tu mój wzrok utknął na wspomnianym przedmiocie. „A co to?.....”, pomyślałam, wzięłam go do ręki. „Jajko! Ciekawe, czyje?... Pewnie jakiegoś ptaka. Wezmę je z sobą. Bombel, idziemy”, powiedziałam, schowałam jajko za pazuchę i wyruszyliśmy ku domu.
Gdy byliśmy na ganku, powiedziałam do Bombla: „Pamiętaj, ani słowa o jajku mamie!”, a on spojrzał na mnie, jakby mówił „Dobra, ale jak dasz mi kosteczki”. Dałam mu dwie i weszliśmy.
Zaczęłam skradać się do swojego pokoju. O tej porze mama już była w kuchni.
-Marzenko, to ty? Och, jak dobrze, że wróciłaś. Martwiłam się. Zjadłaś śniadanie? – usłyszałam głos z kuchni. Warknęłam pod nosem.
-Tak, mamo, zjadłam pożywną kanapkę z sałatą, jak chciałaś.
-Wspaniale. A co tam ukrywasz?
-Kto, ja? Nic. A co miałabym ukrywać?
-Jakieś nowe zwierzątko? Wiesz, że Bombel nie lubi innych psów i kotów.
-Nic nie ukrywam!!! – ryknęłam i wpadłam do pokoju. Zamknęłam drzwi. Słyszałam, jak ktoś drapie w drzwi. – Dobra, Bombel, wejdź. – Potem zamknęłam drzwi ,ale już na klucz.
Ciekawe, jakie zwierzę się z tego wylęgnie? – Wyciągnęłam ręcznik, położyłam jajo na nim i włączyłam lampkę na biurku tak, żeby oświetlało jajo. – Tak szybciej się wylęgnie – potaknęłam pomysłowo – A ty – tu mój wzrok padł na Bombla – Jak powiesz coś mamie, pożegnaj się z domem! Ja idę spać. Dobranoc – warknęłam i położyłam się.
Zapisane

polna_mysza

  • Gość
fajne ,ale po śniadaniu odrazu idziesz spac ;)
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
popieram myszę... :D troche smiesznie...

PS: Jak pies moze o czyms komuś powiedziec? :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Forum Zwierzaki

corn

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 495
nie jest zle, ale troche bym poprawila .. przewidywalne .. raczej wiem , co bedzie w jaju .. ;)
Zapisane
Nic nie dodaje otuchy bardziej niż fakt, że wszystko toczy się jak zwykle.

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
W jaju będzie smok? Oglądałam taki film...

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
corn ja strzelam ze dinozaur :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

corn

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 495
a nie, bo kaczka :lol:
Zapisane
Nic nie dodaje otuchy bardziej niż fakt, że wszystko toczy się jak zwykle.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
corn chyba jednak popieram taigan to bedzie smok.... wystarczy spojrzec na popis i avatar Miss Lukusi...
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

polna_mysza

  • Gość
może żółwik

P.S napewno smok ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

corn

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 495
przeciez wiem ;) wlasnie tym sie kierowalam w moim pierwszym poscie w tym temacie ;d
Zapisane
Nic nie dodaje otuchy bardziej niż fakt, że wszystko toczy się jak zwykle.

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #10 : 2005-06-05, 01:14 »
heh... mysle ze miss miala zamiar umieszczeniatam smoka, ale widząc ze my tak myslimy da tam coś inego :P
PS: Może to nie jajo tylko poke ball :lol: tam może być bulbasaur :lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #11 : 2005-06-05, 10:54 »
Rozdział II.
Gdy obudziłam się, jajko było rozklaskane i leżało na podłodze. „Bombel, czy to ty zrobiłeś?”, spytałam. On kiwnął mordką, że nie. Nagle usłyszałam świst pod biurkiem. - A więc już stało się – pomyślałam i wstałam. – Cip, cip, maleńki! Chodź! – zachęcałam istotkę do wyjścia. Gdy zajrzałam pod biurko, omal nie zemdlałam. – Bombel! To jest smok! – krzyknęłam i zasłoniłam sobie buzię. – Co ja wyprawiam? Jak mama się dowie to... wolę nawet nie myśleć, co zrobi – powiedziałam szeptem, wzięłam ręcznik i położyłam małego na nim. Zaczął RYCZEĆ. – Mały, cicho bądź! Inaczej będę musiała ciebie zaprowadzić do lasu i zostawić... Bądź grzeczny! – Nagle usłyszałam, że ktoś porusza klamką. – Marzenko? Wpuść mnie! – „O, nie... Wyda się...” – pomyślałam, zwinęłam małego w ręcznik i włożyłam pod poduszkę. Podeszłam do drzwi, westchnęłam i obróciłam klucz. – No, wreszcie. Marzenko, co się z tobą dzieje? – spytała i położyła mi dłoń na ramieniu. – Nic się ze mną nie dzieje! I nie mów na mnie „Marzenka”! Nie jestem już dzieckiem! – ryknęłam i odwróciłam się. – Och, Marzen... Marzena, przecież widzę. Coś musi się dziać.
-Tiaa... Dzieje się, bo ciągle mówisz na mnie „Marzenka”. Nie jestem dzieckiem. Nie mam ośmiu lat!
-Wybacz. Dla mnie zawsze byłaś i jesteś moją małą Marzenką.
-Ta, ta, ta. Dobra, koniec – powiedziałam i siłą wyciągnęłam ją z pokoju. Zamknęłam drzwi na klucz. Podeszłam do smoczka. – Co tam?... A fuuuj, co tak śmierdzi?... – spojrzałam na smoczka – Ach, ty wstrętny mały kabanosie! Musiałeś zrobić tą k**ę na mojej kołdrze??? Bezczelność! – zdenerwowałam się nie na żarty. – Koniec zabawy!!! – warknęłam i zabrałam kołdrę. Wzięłam smoczka na ręce i otworzyłam okno. Chcesz tam skoczyć? Nie? Więc bądź grzeczny – powiedziałam i zamknęłam okno. – Idziesz spać, ja idę się uczyć – położyłam go obok Bombla. – DOBRANOC.
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #12 : 2005-06-05, 11:20 »
Lolowo :D to jednak nie bulbasaur :cry: :lol: i znowu sie obudziliscie a Bombel juz ma isc spac? rozkoszne jest to: ( :lol: )

Cytuj
cip, cip

:lol: lolowo :lol:

Dobija mnie tez to rozmawianie ze zwierzetami :lol:

ale ogólnie to nawet fajne...

Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

polna_mysza

  • Gość
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #13 : 2005-06-05, 11:57 »
fajne :lol: :lol22: :lol:
"cip, cip " jest piękne
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #14 : 2005-06-05, 12:17 »
 :lol: a jednak! smok :lol:

Forum Zwierzaki

corn

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 495
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #15 : 2005-06-05, 15:29 »
te wspomnienia :lol:

cip cip cip tas tas tas! :lol:

dawaj dalej :lol:
Zapisane
Nic nie dodaje otuchy bardziej niż fakt, że wszystko toczy się jak zwykle.

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #16 : 2005-06-06, 00:00 »
 Rozdział III.
 Rozmyślałam, jak nazwać małego smoczka. „Teodor?... Nie, zbyt głupie.” Uczyłam się angielskiego. Na kartce brudnopisu rysowałam sobie.  ,,Coś z ogniem... Tak!” – myślałam. „Mru...” – usłyszałam spod kołdry. – Bombel? To ty? – odkryłam kołdrę. Bombel spał. Obok smoczek sobie „śpiewał”.
- Nazwę cię Sapek. - przytulił się do mnie - Jaakiii słodkiii! – a tu się Sapek SPIERDZIAŁ. – O, fuuuuuuuuujj! Ty niedoszły smoku!! Idziemy na dwór!! – spojrzałam na Bombla – Idziesz z nami? – Bombel wstał – No to idziemy.
Wyszliśmy z pokoju. – Mamo, idę z Bomblem na spacer!
-   Dobrze, Marzena, tylko uważaj, o tej porze już ruch na ulicach. – mruknęłam tylko pod nosem i wyszliśmy. – Wreszcieee... Sapek, możesz się wyku**** i wysiu****. Bombel, ty też. Poszliśmy na łąkę.
fajne ,ale po ¶niadaniu odrazu idziesz spac ;)
Poszła drzemać. :lol:
« Ostatnia zmiana: 2005-07-03, 00:18 autor Miss Lukusia »
Zapisane

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #17 : 2005-06-06, 19:45 »
nie moge... wybacz ale ten ostatni odcinek był do kitu :/ ale polewny :lol: smok sie spierdział....:lol:
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Psiara

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1816
    • WWW
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #18 : 2005-06-06, 22:34 »
Ja mam pytanie.... czy ty to piszesz tak na serio tzn zeby cos fajnego wyszło czy to jakis zart? jesli zart to troche ci nie wyszedł.... jesli normalne pisanie to...hmmmm no cóż....
Zapisane
Czy jest cos lepszego od teriera? Oczywiście! Dwa teriery!

Odcięta od neta na czas nieokreślony :( Kocham was i nigdy nie zapomnę :( Zawsze byliście moją drugą rodziną... :(

Jaśka

  • Gość
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #19 : 2005-06-07, 07:14 »
chwilami śmieszne :lol:
Ale wiesz co?? Takie jakieś chamskie te dialogi :P
najlepsze było ''cip,cip'' :lol: albo ze smok sie spierdzial :lol:
Ogolnie- dziwne...
Zapisane

Kelpie

  • Gość
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #20 : 2005-06-07, 15:05 »
Eee, nie podoba mi się. Ale żeby nie było że się bezpodstawnie czepiam:
Po pierwsze- Długość rozdziałów, albo wklejaj po kilka kawałków ale jako jeden rozdział, albo poczekaj aż Ci się trochę nazbiera.
Po drugie- Dialogi, nienaturalne i takie trochę...prostackie.
Po trzecie- Zachowanie Marzeny, strasznie niemiła ona jest. Drze się na mamę, na psa, i na smoka niewiadomo za co.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Kaczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2579
  • R x S
    • WWW
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #21 : 2005-07-02, 15:30 »
No nawet fajne, chwilami jest takie śmieszne :lol: pisz dalej ;)
Zapisane
Kamijo x Sanaka

Ima koko ni futari no kinenhi wo tatete
moshi sekai ga owaru to shite mo koko de mata aou
yakusoku dayo tatta hitotsu no ansorojii

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #22 : 2005-07-02, 17:17 »
fajne opowiadanie :) Najpierw myslaalm ze bedzie o zaginionym psie ;)
Zapisane

Miss Lukusia

  • Gość
Odp: Opowiadanie o... przeczytajcie II rozdział a się dowiecie
« Odpowiedź #23 : 2005-07-05, 15:49 »
Zmieniłam treść ostatniego rozdziału. Fires to jakoś obleśnie :P
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.086 sekund z 27 zapytaniami.