Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: ŻÓŁW  (Przeczytany 3072 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kasia

  • Gość
ŻÓŁW
« : 2003-01-26, 13:36 »
i w końcu mam tego żółwia...
...karmię go pokarmem dla żółwi....ale co jeszcze mogę dać żółwiowi czerwonolicemu?....jakieś warzywa?  :?:
Zapisane

Emilka

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #1 : 2003-02-03, 02:15 »
cos tak slyszalam..ale nie jestem pewna ze daje sie tym zowikom ogorki zielone..ale od razu mowiez e nie jestem pewna, poszukaj moz ejakis info w sieci
Zapisane

Basia

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #2 : 2003-02-20, 12:34 »
Ja mojemu żółwiowi stepowemu przygotowuję mieszankę: starta marchewka, stare jabłko; winogrono (ewent. rodzynki);brzoskiwnia lub kiwi, do tego sałata, dodaje jeszcze Vitakraft dla żółwi lądowych i raz w tygodniu specjalny preparat witaminowy, ach , no i oczywiście gotowane żółtko lub żółty ser.
Zapisane

Forum Zwierzaki

ŻÓŁW
« Odpowiedz #2 : 2003-02-20, 12:34 »

kasia

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #3 : 2003-02-22, 14:59 »
dzięki... Żółwik ma się dobrze, chociaż jakoś nie chce jeść owoców ani warzyw. W końcu każdy ma swój gust  :lol:
Zapisane

Basia

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #4 : 2003-02-24, 11:13 »
Potestuj trochę, Gusto też nie przepada za wszytkimi rzeczami , dlatego do brzoswinki dotzucam po troszku całej reszty i szamię , aż miło patrzeć, no a pozatym ubóstwia wprost vitakraft
Zapisane

Edi

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #5 : 2003-02-24, 12:55 »
Witam
Hmmm,to Kasiu chodzi Ci o żółwia czerwonolicego czy stepowego :?:
Pozdrawiam
Zapisane

kasia

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #6 : 2003-02-27, 17:28 »
Ludzie... mój żółw nie chce jeść ( a właściwie nie mój tylko szkolny)  :cry:
podobno to normalne i niegroźne, ale on nie je juz od prawie dwóch tygodni...
Tylko nie myślcie, że ja sie nad nim znęcam i dopiero po dwóch tygodniach sie martwię... Ja go wczoraj dostałam (i powędrował do szkoły) i dowiedziałam się, że nie chciał jeść...
Zapisane

Basia

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #7 : 2003-02-28, 14:30 »
Skontaktuj się w wetem , najlepiej ze specjalistą ( u mnie w wet. nazywa się to specj.od zwierząt egzotycznych ;-)  ). Wydaje mi się m, ze ciutke za długo to się ciągnie, mój żłów kiedyś nie chciał jeść , bo zapchał sobie jelita. A szkodaby było żółwika.
Zapisane

harpia

  • *
  • Wiadomości: 2480
    • WWW
ŻÓŁW
« Odpowiedź #8 : 2003-03-16, 23:41 »
Kasiu to normalne że niechce jeść, w tym okresie żółwie zasypiają, w mieszkaniu powinno dać u usnąć i przestawić razem z terarium w chłodne miejsce, nie ogrzewać i nie dawać pokarmu, lepiej jednak osobie początkującej nie polecam tego sposobu (brak wprawy) w takim wypadku zrób żółwiowi ciepłą kąpiel.        
ZOLwie czerwonolice są tylko i wyłącznie MIĘSOŻERNE I NIEWOLNO PODAWAĆ IM OWOCÓW BO PADNĄ!!! kawałek ryby, chuda wołowina to można, ja wpuszczałam do jego akwarium gupiki, zawsze jakiś nie zdąrzył uciec, a żółw miał gimnastyke. (wyjaśniam gupiki chore lub kalekie)
Zapisane

Forum Zwierzaki

ŻÓŁW
« Odpowiedz #8 : 2003-03-16, 23:41 »

kasia12

  • Gość
Kupie
« Odpowiedź #9 : 2004-08-10, 13:09 »
kupie zolwia step. prosze o kontakt na gg (2722294) lun mail (kasia_11_b@interia.pl)
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
ŻÓŁW
« Odpowiedź #10 : 2004-08-12, 14:19 »
A moj zolw ( stepowy ) jak wyjechalam na wakacje , to przestal jesc , tylko spi i chodzi . Moja mama wypuszczala go na balkon ( oczywiscie zabezpieczyla wszystkie katy i dziurki ) , to ona ( bo to zolwka , Klepcia sie nazywa ) chwile spacerowala i zasypiala . Nie pomogly nawet jej ulubione rarytasy . Czy ktos moglby dac mi jakies porady dotyczace zywinia zolwia stepowego ? Dodam , ze Kleopatra ( jej imie w pelnym brzmieniu ) nie jada nic procz marchewki , salaty i mandarynki , pomimo , ze od razu jak ja przywiozlam do domu zaczelam dawac tez jej inne rzeczy ( mieso , jajko na twardo , inne owoce i warzywa ) , wiec kwestia przyzwyczajenia odpada . W sklepie , w ktorym ja kupilam , dostawala mieso i inne rzeczy , a u mnie przestala je jesc . Wiec prosze o porade ! Moze jakis dodatek smakowy ??? Pozdrawiam wlascicieli i milosnikow  super zwierzatek jakimi sa zolwie !
Zapisane

olimpia1400

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #11 : 2004-08-12, 18:12 »
a balkon macie osloniety?? moze po prostu bylo jej goraco na sloncu... salaty sie nie poleca bo zawiera duzo dziadostwa krótko mówiac. spróbuj dac mlecz, tylko nie zrywaj go przy drodze. niestety nie mam pojecia co zólwie stepowe jedza. a czy wogóle sie zalatwia??
moze ma jakies zaparcie albo co...
Zapisane

Edi

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #12 : 2004-08-12, 19:13 »
O żywieniu żółwi stepowych(i innych lądowych) można przeczytać bardzo wiele.Niestety,w większości są to dane błędne,nieaktualne,przepisywane z jednej książki do drugiej...sam do niedawna nie byłem pewien co tak naprawdę podawać swoim pupilom by w pełni zaspokoić ich potrzeby.
Żółwie stepowe to roślinożercy,podawanie im pokarmu pochodzenia zwierzęcego jest nieodpowiednie.A więc odpada wszelkie mięso,jaja,ser biały,chleb z mlekiem itp.Podstawą są mlecze(mniszek lekarski) i inne liście i kwiaty roślin łąkowych(koniczyna,babka itp.).To podstawa.Do tego można podawać różnego rodzaju kiełki(szczególnie zimą).Do tego marchewka,jabłko(i inne owoce ale nie za dużo),pomidor,ogórek[i inne warzywa(uwaga na szczypiorek,por,kapustę kalafior)],cykoria.Z sałaty lepiej zrezygnować w ogóle.Do takiego pokarmu można dodać również preparaty witaminowe,choć na temat ich stosowania zdania są podzielone.Ja podaje swoim żółwiom "Reptimineral H" firmy Sera.Dodatkowo co jakiś czas pokarm można posypać sepią(można ją kupić w sklepie zoologicznym,m.in. jako pokarm dla papóg).

Cytat: Alya
A moj zolw ( stepowy ) jak wyjechalam na wakacje , to przestal jesc , tylko spi i chodzi . Moja mama wypuszczala go na balkon, to ona chwile spacerowala i zasypiala . Nie pomogly nawet jej ulubione rarytasy .


Miałem podobną sytuację,niedawno.Jeden z moich żółwi cały czas spał.W tej chwili jednak obudził się na dobre,ma apetyt i od rana do wieczora jest bardzo aktywny.Żółwie stepowe żyjące w warunkach naturalnych często zapadają w dłuższy sen,mogą nawet przespać większą część roku.Więc czasami u żółwi jest to normalne.Jeśli jednak taka sytuacja będzie się przedłużać może to oznaczać,że żółw nie jest zdrowy.Jak długo żółw jest u Ciebie?Jeśli niedługo to może to stres wywołany zmianą otoczenia lub jest zarobaczony?Może,tak jak mówi Olimpia,żółw ma zaparcie.Spróbuj ciepłych kąpieli(żółw nie umie pływać,więc poziom wody niski).Jeśli nic nie pomoże lepiej by obejrzał go weterynarz.
Pozdrawiam
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
ŻÓŁW
« Odpowiedź #13 : 2004-08-12, 23:26 »
Edi , ale w mojej ksiazce o zolwiach stepowych pisze , ze nalezy dawac pokarmy pochodzenia zwierzacego , ale nalezy pamietac , ze stanowia one maly procent w zywiaeniu zolwia . Facet w zoologicznym tez tak powiedzial . W ogole bylam u weta i powiedzial , ze trzeba czekac i dawac jej ulubione jedzonko , ale nie ma sie czym martwic , bo jest w bardzo dobrej kondycji  . A co do mleczy i innych roslin lakowych , to juz probowalam jej zbierac i wypuszczalam , zeby sama sobie pojadla , a ona nic . Pozdrawiam :)
Zapisane

Edi

  • Gość
ŻÓŁW
« Odpowiedź #14 : 2004-08-14, 14:27 »
Cytat: Alya
Edi , ale w mojej ksiazce o zolwiach stepowych pisze , ze nalezy dawac pokarmy pochodzenia zwierzacego , ale nalezy pamietac , ze stanowia one maly procent w zywiaeniu zolwia . Facet w zoologicznym tez tak powiedzial .


Zgadza się.W każdej(przynajmniej w tych,które czytałem) książce piszą to samo.Że roślinność jest podstawą,pokarm poch. zwierzęcego dodatkiem.Ale są to informacje błędne i stare.Nie jest to moje zdanie(ani wymysł) ale tak twierdzą hodowcy żółwi.Pokarm jak ser biały,jajko czy mięso jest wręcz dla żółwi stepowych szkodliwy.Nie od razu widać skutki ale pokarmy te nie wpływają korzystnie na zdrowie żółwia.W książkach często pojawiają się błędne informacje i nie dotyczy to tylko żywienia(przykładem może być polecany piasek jako podłoże,co jest dobre tylko w przypadku gdy żółw nie podjada tego piasku.Większość żółwi tak robi,co może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia[zatkanie przewodu pokarmowego].O tym w książkach nie wspominają nawet a piasek uważany jest za najlepszy rodzaj podłoża...).Internet ma tą przewagę,że tu wszelkie nowe informacje podawane są od razu,stąd dużo błędów,dzięki internetowi, jest poprawianych.

Cytuj
ale W ogole bylam u weta i powiedzial , ze trzeba czekac i dawac jej ulubione jedzonko , ale nie ma sie czym martwic , bo jest w bardzo dobrej kondycji


W takim razie nie ma powodu do obaw.Tylko z podawaniem ulubionego jedzenia bym uważał.Zbyt przyzwyczajony żółw do danego pokarmu niechętnie(o ile w ogóle) sięgnie po coś innego,a dieta żółwia powinna być urozmaicona.Nie zniechęcaj się,jeśli żółw nie chce jeść to co mu podajesz.Spróbuj ciepłych kąpieli,możesz oszukać żółwia(dajesz mu do spróbowania to co lubi i chce jeść,kiedy otwiera "dziób",Ty szybko podajesz mu inny pokarm-powinien to zjeść) lub ewentualnie przez 1 dzień nie podawać nic a na drugi dzień podaj to czego nie chciał jeść.Przede wszystkim cieerpliwości  :)
Pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

ŻÓŁW
« Odpowiedz #14 : 2004-08-14, 14:27 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 26 zapytaniami.