Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2]   Do dołu

Autor Wątek: Wyrok za śmierć psa  (Przeczytany 9448 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wyrok za śmierć psa
« Odpowiedź #30 : 2007-05-08, 17:15 »
jakiś czas temu (sporo lar, bo to lata 90 były, tak pierwsza połowa) idąc sobie spacerem (ot taka wędrówka z prawobrzeża na lewobrzeże szczecina (12 km i więcej)) trafiłam na psa. sunia była potrącona, początkowo myślałam że szczenna, ale okazało się ze nie.

nikt nie zainteresował się i jedynie jeden taksówkarz sie zatrzymał i zorientował sie przez radio gdzie najbliżej można psa donieść. najbliżej schronisko, taxiarz pojechał a ja psa zawinęłam w swój sweter i poszłam z nim na piechotę do schroniska. To kawałek od centrum i to w przeciwnym kierunku, zatem nie dość ze spacer miałam długi, to jeszcze z psiakiem na rekach.

reakcja weta: i po co było to przynosić?

po prostu ręce opadają... psiak nie miał poważnych obrażeń, niemniej małe miałby szanse gdyby go pozostawić na drodze. przeżył i to bynajmniej nie dzięki lekarzowi...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wyrok za śmierć psa
« Odpowiedź #31 : 2007-05-08, 18:13 »
Pao - wielki plus za to,że pomagasz zwierzakom.  :spoko:A co do wetów,to różnie to bywa...w lisach,Iras kiedyś przetłumaczyła z niemieckiego,że do weta ludzie przynieśli malutkiego liska,a wet do nich,że wystarczyło o ścianę żucić i kłopotu by nie było...  :(  :roll: Na innym forum jest taki weterynarz-myśliwy - ktoś mu napisał,że polujący wet,to tak,jakby ginekolog,który po pracy przeprowadza aborcję - może zbyt mocne określenie,ale w tym wypadku chyba na miejscu... :roll:

pao

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6471
  • Sakazuki-ya yamaji-no kiku-to kore-o hosu
Odp: Wyrok za śmierć psa
« Odpowiedź #32 : 2007-05-08, 18:40 »
jak dla mnie wcale nie mocne...

z tym że ginekolog pośród rzeczy których jest uczony ma aborcje ale wet nie ma myślistwa (ma usypianie), zatem nawet tak dosadny przykład jest za mało prawdziwy...
Zapisane
jeśli piszesz do mnie wiedz, że nie lubię bezsensownych zaczepek, braku kultury i gadania o niczym.

za to z przyjemnością spędzam czas na twórczej dyskusji :)

Forum Zwierzaki

Odp: Wyrok za śmierć psa
« Odpowiedz #32 : 2007-05-08, 18:40 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wyrok za śmierć psa
« Odpowiedź #33 : 2007-05-08, 18:51 »
dla mnie porownanie tez nie jest zbyt mocne.... predzej mozna to porownac do lekarza, ktory w czasie wolnym bierze karabin i bawi sie w snajpera...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Wyrok za śmierć psa
« Odpowiedź #34 : 2007-05-08, 21:01 »
Mnie ten hmmm...weterynarz b.denerwóje - otwarcie przyznaje,że poluje dla mięsa i,że to,co robi sprawia mu też przyjemność...Mówi też,że jako wet ma wystarczającą wiedzę o anatomi zwierząt i wie,gdzie i jak trafić,żeby zwierzę sie nie męczyło...ja bym się taką wiedzą nie chwalił...Pisał,że polujących wetów jest w Polsce kilka tysięcy i,że każdy ma prawo do jakiegoś hobby.A jak się chwali swoim psem-norowcem.
Strony: 1 [2]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.057 sekund z 23 zapytaniami.