Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Royal Canin  (Przeczytany 17696 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Estera

  • Gość
Royal Canin
« : 2005-05-14, 17:32 »
witam. od kiedy dowiedzialam sie, ze whiskas nie jest tak wspanialy, jak slyszalam od innych, zaczelam karmic mojego kota RC. do tego dostawal raz na jakis czas surowe miesko :-) ale tak mnie przed chwilka naszlo aby sie zapytac: czy jest RC z puszki, w saszetkach???chodzi mi o tzw. mokre jedzenie. jesli nie to co dajecie swoim kotkom??? pozdrawiam
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #1 : 2005-05-14, 18:53 »
Royal Canin nie ma mokrej karmy,no chyba ze walthama ale tego nie jestem pewna,napewno tej firmy sa saszetki dla rekonwalestentow i lecznicze.

Dobre puszki to takie z duza zawartoscia miesa z tych ktore ja podaje kotom to Animonda (wiele smakow,od miesnych kawalkow do pasztecikow) i la chat (nie wiem czy dobrze napisalam nazwe)


Moje koty tez obecnie wcinaja suche RC i od czasu do czasu surowe,taka dieta bardzo im sluzy :wink:
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #2 : 2005-05-14, 19:44 »
a w jakiej cenie jest puszka Animonda??? i czy moge kota karmic jak dotychczas??? tzn. caly czas suchy RC  do tego raz na jakis czas surowe miecho. czy lepiej aby kupowac mi te puszki Animondy??? pozdroffka
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #2 : 2005-05-14, 19:44 »

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #3 : 2005-05-14, 20:57 »
Lepsze jest surowe miesko bo puszki tak czy siak sa przetwarzane.
Nie wiem dokladnie ile kosztuja ale sa mniej wiecej w cenie whiskasow czyli ok.4 zlotych
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #4 : 2005-05-14, 21:56 »
aha :) dzieki za informacje :) pozdroffka
Zapisane

Ax

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #5 : 2005-05-14, 22:21 »
jak pisala Emilka- sa walthamy lecznicze , ale wetka mi mowila ,ze raz na czas, naprawdę na "rusi rok" mozna dac jakas taka,nie wiem, jak się nzawya, ale z czyms fioletowym na opakowaniu jest. Animonda jest dobra, lecz chyba ostatnio się pogorszyła (?) . Jak pisala Emilka, surowe mięso 100% jest the best :) dla zrowia kota i dla portfela wlasciciela :)
Ax
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #6 : 2005-05-14, 23:07 »
a w takim razie ile razy w tyg. powinnam podawac Kacperkiowi miesko???i jakie jest najlepsze??? dotychczas dostawal raz na tydzien. pozdr.
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #7 : 2005-05-14, 23:09 »
z ta animonda to zauwazylam ze jest roznie,jeden rodzaj ma tego miesa wiecej inny mniej ale nie orientuje sie w dokladnych nazwach bo nie karmie tym kotow regularnie.

Estera nie ma reguly skoro codziennie dostaje odpowiednia ilosc dobrej jakosciowo suchej karmy,mozesz karmic miesem kiedy chcesz jako dodatek do diety,smakolyk lub mozesz podawac regularnie czyli codziennie podajac przy tym pol porcji suchej karmy.
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #8 : 2005-05-14, 23:28 »
dziekuje bardzo. dowiedzialam sie wszystkiego co chcialam. dzieki wielkie. pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #8 : 2005-05-14, 23:28 »

Karka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #9 : 2005-05-20, 10:10 »
Moja Maja je wyłącznie surowe mięsko przegryzane RC.
Mniej więcej 70 % surowizny 29 % RC i whiskas 1% (jak nie mam pod ręką surowizny raz na jakieś 2 tygodnie)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #10 : 2005-05-20, 19:25 »
Nie chce zakładać nowego tematu, więc tu sie spytam(Estera mam nadzieje że nie masz nic przecziwko)
czy słyszał ktos o karmie Class'Preference ? Widze że jest tania, ale czy dobra(nigdy o niej nie słyszłam)
Novafoods, też pierwszy raz słysze, czy ktos może coś o niej wie?
Chciałam się jeszcze spytać czy glipa i puszki sheba są dobre.
Jakie karmy jeszcze polecacie?
Nie mam jeszcze kota, ale może będę miała, wiec orientuje się w produktach i  cenach ;)
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #11 : 2005-05-20, 19:36 »
Aha, chciałam sie jeszcze spytać ile kosztuje miesięcznie wyżywienie kota(dachowca)
Czy mleko whiskasa jest dobre dlka kotów, bo z tego co czytam to wszystko z whisksa nie nadaje się do jedzenia...
« Ostatnia zmiana: 2005-05-20, 20:12 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Ax

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #12 : 2005-05-20, 20:23 »
Olu- tych trzech karm nie znam [Glipa, Novafoods i cos jeszcze]. Ja osobscie bym nie ryzykowala. Tacki Sheby nie są dobre, bo zawierają tylko 4% mięsa. Ja polecam RC, Hill's'a, Euanubę. Ile kosztuje miesieczne wyzywienie? coz, musisz sama policzyc. Bo to zalezy od karmy, miesa, zwiru... :)
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #13 : 2005-05-20, 21:05 »
tak, miesieczny koszt wyzywienia zalezy od tego jak bedziesz karmic swojego kota. Ciezko jest mi powiedziec ile przypada miesiecznie na jednego kota gdyz mam trzy plus psa. Na cale to towarzystwo miesiecznie wydaje ok.100zl  czasem mniej czasem wiecej czyli z tego wynikaloby ze miesiecznie na jednego zwierzaka wydaje ok.25zl. uzywam najtanszego zwirku jaki istnieje ;) 5zl=5litrow , koty jedza sucha karme royal canin od czasu do czasu surowizne.
Zapisane

Estera

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #14 : 2005-05-20, 22:55 »
Ola14- jasne, zen ia mam nic przeciwko :-) pytajcie sie o co chcecie w tym temacie (oczywiscie zwiazene z karmami dla kotkow :-) ) nie znam tesh zadnej z tych karm co napisalas.slyszalam, ze Gilpa dla psow jest bardzo dobra, ale o kotach nie slyszalam...
czyli mowicie, ze hill`s tesh jest dobry??? chcialabym tesh jego sprobowac. z tego co mi wiadomo jest tanszy od RC???pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #14 : 2005-05-20, 22:55 »

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #15 : 2005-05-21, 08:01 »
dobra, minely 2 tyg karmienia Royalem.. Pumol ma takie cudne futerko teraz.. miodzio. ciekawe jakie bedzie miec za pare miesiecy (moze mi pers urosnie?) ;)
Olu, jesli kupisz raz wieksza paczke karmienie wychodzi tansze (25zl/miesiac) a chyba to jest najwiekszym wydatkiem (no, mozna liczyc tez srodki przeciw kleszczom ale to sezonowe i tylko dla wychodzacych kociulow).. ;)

Naomi151

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #16 : 2005-05-21, 08:36 »
Ja teraz daję mojemu kociakowi Purinę, czy jest to dobra karma??? Bo właśnie tak się zastanawiać czy mu nie zmienić na Royala. A jak się daje suchą karmę, to nie trzeba dawać kotu np. gotowanej marchewki, kaszy czy czegoś takiego nie mięsnego, bo ja do suchej karmy daję mu surowe mięsko, czasami jajko (surowe lub gotowane). I właśnie nie wiem czy nie powinnam mu dawać czegoś pochodzenia roślinnego. Bo przecież jedząc samo mięso może mu brakować jakichś składników, czy one są już w gotowych karmach??
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #17 : 2005-05-21, 10:06 »
to zalezy jaka Purina karmisz kota.Zdecydowanie Purina (jakakolwiek by nie byla) jest gorsza karma niz np. Royal Canin wiec radze ci przestawic kotka na Rc.
Suche karmy sa tak zbilansowane ze nie trzeba juz do nich NIC dodawac,zadnych kasz,zadnych witaminek itp wlasciwie to jezeli decydujemy sie na karmienie kota sucha karma nie powinno sie znajdowac w jego diecie nic oprocz chrupek. Ale miesko od czasu do czasu nie zaszkodzi ;)
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #18 : 2005-05-21, 20:46 »
Szkoda że nic nie wiecie o tych karmach, podaje linki wiec moze ze składu mi cos powiecie
http://www.aszti.com/index.php?id3=C&id4=aszti_Karmy_1&id5=INDEX_161&pokaz=1&sid=61c616ce0b40f23dc58192d25ebb4bb0     Class Preference(chyba beznajdziejna?)

http://www.aszti.com/index.php?id3=C&id4=aszti_Karmy_1&id5=INDEX_165&pokaz=1&sid=61c616ce0b40f23dc58192d25ebb4bb0  nowafoods

http://www.aszti.com/index.php?id3=C&id4=aszti_Karmy_1&id5=INDEX_2&pokaz=1&sid=61c616ce0b40f23dc58192d25ebb4bb0 glipa

Ostatnie pytanie czy whiskasa mleko jest dobre dla kotów?
A tak poza tym dzięki za odpowiedzi :)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-21, 20:47 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #19 : 2005-05-21, 20:47 »
Olu, nie ma potrzeby dawania kotu mleka - natura juz tak zrobila ze matka odstawia kociaki od cycuchow w odpowiednim momencie i mleko staje sie poprostu zbedne

Ax

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #20 : 2005-05-21, 20:57 »
co do RC- teraz, jak sa te 4 grupy- indoor, in&outdoor, special i growth, dodaja takie bardzo fajnie wiadereczka-puszki na suche :) dzis kupilam :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #20 : 2005-05-21, 20:57 »

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #21 : 2005-05-21, 21:36 »
widzialam w sklepie ale stwierdzilam ze mi to nie potrzebne :P
a dodaja te wiaderka do 400g opakowan czy do wiekszych tez?
Zapisane

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #22 : 2005-05-21, 21:43 »
Namawiam cały czas mame na kota, ale nie chce sie zabardzo zgodzić :(
chociaż jest jeszcze szansa bo mojej cioci się kotki urodziły :D
Juz cyyba wszystko wiem na temat karmienia, wielkie dzięki :)
« Ostatnia zmiana: 2005-05-22, 11:49 autor Ola14 »
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #23 : 2005-05-22, 11:22 »
eh a ja wlasnie zauwazylam ze mi nie dali... chamy wredne :lol:
Emilka, chyba tylko do wiekszych

Ax

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #24 : 2005-05-22, 11:38 »
Yassue- nie , do 400g na pewno dodaja, a czy do wiekszych-nie wiem... moze niedlugo pojawi sie jakies info na ten temat na ich stronie
Zapisane

yassue

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 884
  • by Wind
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #25 : 2005-05-22, 17:05 »
moze nie o tym samym mowimy? ja na opakowaniu 2kg mam naklejke z takim srebrno-szarym pojemniczkiem.. (choc nie dostalam go) o to wam chodzi? ;)

Ax

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #26 : 2005-05-23, 14:57 »
mi chodzi o wiadereczko z pokrywką na 0,5 kg suchej karmy, ze zdjeciami kotow
Zapisane

filipj70

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #27 : 2005-05-25, 08:40 »
ja daję swoim kotom karmę Trainer firmy Novafoods.jest naprawdę dobrej jakości, wcześniej dawałem inne typu Whiskas, kitekat, ale przestały im te karmy smakować.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Royal Canin
« Odpowiedz #27 : 2005-05-25, 08:40 »

Rincevind

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #28 : 2005-05-26, 07:16 »
Co do mleka to w zasadzie jest nie zalecane dla doroslych kotow bo nie maja enzymow w zoladku zeby je trawic, inna sprawa ze je lubia bo jes slodkie i tluste. Inne karmy jak RC, Eukanuba Hills itd to koty same wybieraja ktora lubia. Moj Rusek wcina RC i bardzo sobie chwaali,  czasem z mokrego to o dziwo whiskas. Animonda tez jest ok, tylko droga jak diabli. Rodzajow RC jest od metra. Od swojsko i przyjemnie brzmiacej oral (na zeby i przeciw kamieniowe) do emerytów. Wbrew wszelkim szkola weterynaryjnym zastosowalem metode karmienia do woli czyli caly czas jest w misce cos do zjedzenia, bo pare razy mialem inwazje, zglodnialego wsieklego kota, w wyrku, ktory z wrzaskiem i i tupaniem po twarzy domagal sie jedzenia o trzeciej, czwartej rano. Teraz mam spokoj, kot zadowolony. Miecho jak juz to tylko przemrozone stosuje. Ponoc takie najzdrowsze, ale co konowal to opinia. Pozdrawiam R
Zapisane

Emilka

  • Gość
Odp: Royal Canin
« Odpowiedź #29 : 2005-05-26, 12:08 »
ja bym sie tak nie dziwila ze koty chetnie jedza whiskasa. oto wlasnie chodzi producentom tej karmy,podobno sa w niej roznego rodzaju uzalezniacze przez co kotom smak whiskasa bardzo smakuje i domagaja sie go wiecej oczywiscie z ogromna szkoda dla organizmu.

Mimo ze kotu smakuje lepiej mu tego ,sa innie dawacne lepsze i smaczniejsze smakolyki ;)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 29 zapytaniami.