Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 3 [4]   Do dołu

Autor Wątek: Pedegree, Chapi, Frolic.....  (Przeczytany 10906 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #90 : 2004-05-22, 12:30 »
Asiu - przede wszystkim maluszek został gwałtownie odstawiony od maminego cycka. Podejrzewam, że jeszcze rano doił mamusię. Potem długo nie jadł. Gwałtownie został przestawiony na inne żarcie. Stąd sraczka. Psiak był niedożywiony, prawdopodobnie odwodniony, osłabiony. Niewykluczone, że ma skazę genetyczną, a pedigree pomoże - na krótko. Potem objawy mogą wrócić ze zdwojoną siłą. Na suchą karmę psiaczek jest stanowczo za mały. Tym bardziej, że w wieku 4 tygodni dopiero zaczyna interesować się czym innym niż mamin cycek. Mleko matki to podstawa. Dlatego szczenięta odstawia się od matki najwcześniej jak mają 6-7 tygodni.

Po drugie - pies pochodzi od rozmnażacza - produkcja masowa szczeniaków, suka rodzi dwa razy do roku, wykończona, kryta byle psem (nie masz gwarancji, że z piesia wyrośnie bokser). To niestety osłabia organizm zarówno matki, jak i szczeniąt. Plus dość częste, niestety, u boksów i boksopodobnych alergie. Sporo z nich jest uczulonych na nadmiar białka w karmie. Sama mu zafundowałaś nadmiar zapodając ser, kefir. To tylko moje podejrzenia.

Teraz wet - jeśli dowiedział się, że po białym serze psiak miał sraczkę, powinien się zastanowić, zanim polecił kefir. Spróbuj iść do innego na konsultacje, dopytaj o testy alergiczne - w dziale o wetach powinni być podani również ci z trójmiasta. Zajrzyj do wątku o bokseromaniakach - z tego co pamiętam, Marta!!! ma alergika.


A zamiast puszek spróbuj z gerberem dla niemowląt ;) Plus dobre witaminy od weta.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Roxette

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #91 : 2004-05-22, 12:45 »
A co myślicie o PURINIE-DARLING-jest zła :?: Czy też jest naładowana chemikaliami :?:
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #92 : 2004-05-22, 12:53 »
Roxette - sprawdź skład. I nie Purina-Darling , tylko albo Purina albo Darling. To dwie różne karmy.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #92 : 2004-05-22, 12:53 »

Roxette

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #93 : 2004-05-22, 13:01 »
A to nie aby PURINA jest producentem DARLINGA :D

W składzie znajdują się i barwniki i konserwanty-zatwierdzone przez Unię Europejską :roll:  :roll:
Zapisane

Asia83

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #94 : 2004-05-22, 13:05 »
Chciałam spróbować mleko zastępczego ale na to podobno jest za "stara". Dobrze że przypomniałaś. Ten kurczak z ryżem był mieszany z gerberem. Jutro kupię tą puszkę a w poniedziałek ide do weterynarza na szczepienia to się wszystkiego dopytam. Aa tak nawiasem masz racje z tym zapładnianiem 2 razy do roku, ale ma swoje boksery. Sukę i psa. Mam jego adres i tel (sprawdzony) także wiem co z psa wyrośnie. No i ona bez wątpienia wygląda jak miniatura boksera. W albumie jest jej jedno zdjęcie jak śpi pod kocem, za jakiś czas prześlę jej zdjęcie w całej okazałości.

Koleś jest nieodpowiedzialny to bez wątpienia ale jak już je w tym wieku sprzedawał to dobrze że trafiła do mnie. Chociaż z tego się teraz cieszę.

Pozdrówka
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #95 : 2004-05-22, 13:12 »
To ładnie. Tylko się załamać :roll: Dobrze, żeby była pod stałą kontrolą weta i uważaj na stawy.

Aha - a z jedzenia - spróbuj, jeśli po gerberku miała sranie, sam ryżyk - dobrze rozgotowany z piersią z kurczaka i marchewką. Ryżyk zatwardza kupkę. Zamiast kurczaka, możesz wołowinkę. Też lekko stabilizuje kupkę. I popytaj dokładnie weta, dlaczego ma rozwolnienie.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Asia83

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #96 : 2004-05-22, 13:18 »
Ona nie chce tego jeść. Jak widzi ryż, marchewke i kurczaka to woli głodować. Jak widzi każdą ztych rzeczy razem i osobno. Uwierz naprawde nie chce tego jeść. Jest zołza wybredna ale nie będę szczeniaka głodzić. Jest na to za mała. Tak myśle. Już raz się prawie odwodniła wolę nie ryzykować. A co myślisz o tych innych puszkach bewi dog i ten sei bellcando czy jakoś tak?? Warto spróbować??
O kupe zapytam  ;)
Zapisane

Aagata

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #97 : 2004-05-22, 20:22 »
Cytat: Myszka.xww
np. boscha, purinkę, nutrę. Są zdrowsze, a może małej podejdą.


Którą Purinę najlepiej kupować? bo przecież ona też jest z 'rodziny' Frieskies :hmmm:
Zapisane

myszka

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #98 : 2004-05-22, 20:39 »
Najlepiej tę Pro Plan. A co do rodziny, Myszka.xww przytaczała już analogię - restauracja Wierzynek i pomyje z tejże ;)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #98 : 2004-05-22, 20:39 »

pola

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #99 : 2004-05-22, 21:02 »
Pro Plan i my kupujemy i jesteśmy zadowoleni :)
Zapisane

Siersc

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #100 : 2004-05-23, 10:08 »
No ja przyznam ze wogole karmienie sucha karma to wygoda dla wlascicieli nie dla psa.....niestety ale taka prawda...bo pies wolalby jedzenie zrobione przez nas niz cos suchego....pozniej pecznieje to w zolodku duzo chce sie pic i zaczyna go to bolec....przez co sa pogryzienia w domu albo zalatwianie....czesto watroba jest narazona na urazy a nie wspomne ze siersc traci czesto polysk bo karma ta odwadnia czesto organizm.....stwierdze ze ze czesto zmiana karmy daje duzo aby nie byla sucha i pies robi sie idealny ;-) ale to tylko moje skromne zdanie z doswiadczenia... :)
Zapisane

Roxette

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #101 : 2004-05-23, 11:35 »
Ja wyłożyłam niezły wykład na temat szkodliwości suchych karm-bardzo podobny do twojego :D To było na www.pies.pl-i dostałam niezły opieprz w drugą stronę :grr: Już się nie opowiadam za karmieniem psa gotowanym jedzeniem;tzn.nikogo do tego nie namawiam :twisted: Nie mam ochoty;dziękuję :grr:
Zapisane

pola

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #102 : 2004-05-23, 12:57 »
Cytuj

No ja przyznam ze wogole karmienie sucha karma to wygoda dla wlascicieli nie dla psa.....
eeeh... my musieliśmy Tinę karmić suchym żarciem bo byłą chora na babeszjoze i była na diecie :roll: ... wybacz ale to nie była nasza wygoda :roll: wcześniej ją karmiliśmy suchym i było dobrze ... to nie było od nas zależne :roll: teraz jak Tina może "normalnie" jeść to dostaje na obiadek np. suche z ryżem i sosikiem albo coś w tym rodzaju :roll: ....
Cytuj

czesto watroba jest narazona na urazy a nie wspomne ze siersc traci czesto polysk bo karma ta odwadnia czesto organizm..

my leczyliśmy Tinę na wątrobę i na nerki suchym .. co praawda takim specjalistycznym ale ... :roll: a co do sierści : nie skarżę się na tracenie połysku na suni :roll: ....
Zapisane

Siersc

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #103 : 2004-05-23, 14:49 »
Tak ale weterynaryjne sa inne karmy..ja mowie o tych popularnych co byly w temacie...a zadna z tych karm nie jest lecznicza...zapewaniam....

pozdro.
Zapisane

pola

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #104 : 2004-05-23, 15:21 »
mój pies jadł suche firmy Eukanuby .... jakiś tam vet2 ... czy jakoś tak :roll: ......
Cytuj

a zadna z tych karm nie jest lecznicza...zapewaniam....
noo Purina ProPlan nie..... ani Eukunaba w normalnej formie nie vet ;) ... ale jednak nie mogą być takie złe jeśli polecał je weterynarz ..... i mówił że to będzie najlepszy wybór oprócz domowego ... :]
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #104 : 2004-05-23, 15:21 »

Siersc

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #105 : 2004-05-23, 17:02 »
kasa istnieje na swiecie nie... :> proplan to lepsze jakosci jak i eukanuba...ale mowa byla o tych w temacie :> a purina nie wydaje mi sie w temacie :P

pozatym szlam po 100 wetach i mniejwiecej polecano mi eukanuba proplan i canin :> ale ja mowilam zreszta o karmieniu samym granuatem :P a nie o mieszaniu z jedzeniem :D :P
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #106 : 2004-05-26, 21:04 »
nie mogłam znaleźć tematu o Purinie ale i tak już temat trochę odbiegł... Patrzcie co znalazłam na forum Karuska... :?
Wysłany: Wto Maj 25, 2004 2:37 pm    Temat postu: Purina  

--------------------------------------------------------------------------------
 
Cytat: Efcia
moja pani wet. uważa, że to dość dobra karma...nie tak jak Royal Canin ale nie najgorsza...lepsza nią popularne dostępne w zwykłych sklepach..
Pozdrawiam


Zmień panią doktor, czym prędzej., Purina to najsłabsza z karm typu Premium i w zasadzie każda - z wyjatkiem polskich - jest od niej lepsza. W podobnej cenie masz ARIONA, karmę o dwa nieba lepszą, i CHICOPEE czy NUTRA NUGGETS - również niezłe, choć droższe.  
 


co o tym sądzicie?? ja jestem lekko... zszokowana  :?
Zapisane

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #107 : 2004-05-28, 20:40 »
dobra a powiedzcie mi taka rzecz
bewi dog jest dobre i  royal canin to dlaczego jest między nimi spora różnica cenowa?
Zapisane

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #108 : 2004-05-28, 22:54 »
jeđli to bylo do mnie/nie rozumiem
a nawet jesli nie to i tak to nie zmienia faktu, ze nie rozumiem postu emyli  :lol:  HELP!
Zapisane

Mlody

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #109 : 2004-05-29, 09:41 »
Cytat: emyla
dobra a powiedzcie mi taka rzecz
bewi dog jest dobre i  royal canin to dlaczego jest między nimi spora różnica cenowa?


Reklama ?
Zapisane

aneta

  • Gość
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #110 : 2004-05-29, 17:28 »
Na pewno nie w TV.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedz #110 : 2004-05-29, 17:28 »

emyla

  • *
  • Wiadomości: 1311
Pedegree, Chapi, Frolic.....
« Odpowiedź #111 : 2004-05-29, 19:08 »
ananas to do wszystkich
a czego tu nie rozumieć?
a powiedzcie mi jeszcze czy Chow Dog jest dobre?
Zapisane
Strony: 1 2 3 [4]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.167 sekund z 27 zapytaniami.