Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3 4   Do dołu

Autor Wątek: znowu :(  (Przeczytany 9169 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
znowu :(
« : 2005-01-17, 19:09 »
Tyson od tygodnia kulał na tylnią, prawą łapę, wiec dziś z moją mamą poszłyśmy z nim do weta i zdrobiłyśmy prześwietlenie. Okazało sie, że Tyson ma dwustronną dysplazje biodrową. Operacja by nie pomogła, jak by sie zoperowało jedną nogę, to by trzeba było i drugą, a pies by na 90% nie mógł chodzić, a nawet mogła by kość ze stawu wypaść. Wet powiedział, że teraz co 2 pies dużej rasy, szybko rosnący ma dysplazje. Cholernie sie wkurzyłam z tą dyplazją. jak usłyszałam, że Tyson jest chory to mi zaczeła tam w gabinecie taka gula w gardle narastać, że szok. Jest nawt możliwość, że nie długo może nie wstać. Jak wracałysmy samochodem to tak sie zpłakałam, że cały rekaw od kurtki miałam mokry. Jedyne wyjście to uśpienie, żeby pies sie nie meczył i to już nie długo. jestem załamana :(
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

^kora^

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5706
  • www.sznaucer-kora.dog.pl
    • WWW
znowu :(
« Odpowiedź #1 : 2005-01-17, 19:34 »
Przykro mi

mafinia

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #2 : 2005-01-17, 19:43 »
bardzo mi przykro
jezeli pies cierpi najlepszym rozwiazaniem bedzie jego uspienie, a teraz wykorzystaj kazda wolna chwile z nim... niedlugo bedzie rok jak stracilam moja 1 ukochana donke.... zginela tragicznie nie moglam byc z nia w jej istatnich chwilach zycia zaluje bo wolalam jechac na lyzwy....
3maj sie trzymam kciuki
Zapisane

Forum Zwierzaki

znowu :(
« Odpowiedz #2 : 2005-01-17, 19:43 »

KaLa

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #3 : 2005-01-17, 20:03 »
Naprawdę mi przykro.
Zapisane

Agaria

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #4 : 2005-01-17, 20:13 »
Ulciu ile ma Twój pies?
Jak bardzo kuleje, jak się ogólnie czuje, czy widać po nim, żeby się męczył?
Psy dysplastyczne mają bardzo często porządnie wyrobione mięśnie, które podtrzymują staw i trzymają go w miare w kupie. Znam psa, który ma najcięższa z możliwych dysplazji, do tego problemy ze stawami kolanowymi w obu łapach, wygląda to koszmarnie, jednak po psie nie widać, żeby się męczył (z pewnością nie jest mu łatwo), nawet biega.
Nie chcę Ci dawac złudnych nadziei ale może warto czegoś popróbować?
Pływania w basenie? Środków wzmagających wytwarzanie mazi międzystawowej?
Znam także przypadek psa, który okreslony na E, w tej chwili ma B (tutaj jednak najprawdopodobniej oszukał ludzi weterynarz, który chciał szybko psa pokroić-to ostatnio czesty przypadek!). Czy nie można przeprowadzić zabiegu odnerwiania u Twojego psa?
Rzeczywiście jest tak, jak piszesz, że w przypadku psów z najcięższą dysplazją operacja grozi po prostu tym, że pies nie wstanie :?
Jest mi bardzo przykro.
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
znowu :(
« Odpowiedź #5 : 2005-01-17, 20:23 »
Tyson ma 9 miechów, jest jeszcze młody :( Tak odczuwa ból. Popiskuje, nie chce jeść, ze zwawego pieska stał sie osowiałym, tak jakby przybyło mu kilka lat. Gdyby sie go nie uśpiło tp by cały czas musiał być na lekach przeciw bólowych, co mogło by spowodować zapalenie krwotoczne zełądka :( a on jest bardzo wrażliwy na tym punkcie. jedynym wyjściem jest uśpienie, chce zeby ze mną został, ale też chce mu ulżyć i to bardzo. Wiem, że później juz nie bedzie sie męczył.
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
znowu :(
« Odpowiedź #6 : 2005-01-17, 20:26 »
Jejku... po raz drugi... naprawdę bardzo mi przykro :(. Musisz się koszmarnie czuć :(.

Ale może, tak jak pisze Agaria, jeszcze da się coś zrobić? Jeśli ten weterynarz nie daje nadziei, skonsultujcie to jeszcze z innym... trzymam za Was kciuki!

a tak btw., gdzie kupiliście oba pieski?
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
znowu :(
« Odpowiedź #7 : 2005-01-17, 20:27 »
JejQ...to tragiczne :( Nie wiem jak to wytrzymujesz, ale bądź dzielna. Na pewno będzie mu lepiej...
Mam tylko pytanie: Czy Tyson jest rodowodowy?
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
znowu :(
« Odpowiedź #8 : 2005-01-17, 20:39 »
Cytuj

 Czy Tyson jest rodowodowy?

tan tak, poprzedni nie był. naprawde koszmarnie sie czuję, jakaś taka przygaszona jestem... Ta dysplazja jest jeszcze gorsza od tamtej (porzedniego Tysona), a tam już nadzieji nie dawali, a byłam chyba u 10 wetów :(
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Forum Zwierzaki

znowu :(
« Odpowiedz #8 : 2005-01-17, 20:39 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
znowu :(
« Odpowiedź #9 : 2005-01-17, 20:51 »
a czym był karmiony ? kurde.. cholernie przykra sytuacja..  :(  trzymam kciuki, cuda sie  zdarzają  :D
Zapisane

Malka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8682
    • WWW
znowu :(
« Odpowiedź #10 : 2005-01-17, 20:52 »
JejQ, Ulciu :( Tak Ci współczuję :cmokkk: Przeżyłam śmierć psa. Chociaż ze starośći, też bolało...do tej pory boli. Jak widzę afgana na ulicy, to aż mnie bierze :( Trzymaj się słońce :cmok:
Zapisane

AgaŚ

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #11 : 2005-01-17, 20:57 »
Ula trzymaj sie :cmokkk: moze w jakis sposob da sie malucha uratowac... trzeba wierzyc! Przykre ale musisz wierzyc  :(
Zapisane

Karletka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3339
  • . . . : : :})i({: : : . . .
    • WWW
znowu :(
« Odpowiedź #12 : 2005-01-17, 21:03 »
Ojejjj :( Ja już ci to pisałam w innym temacie ...bardzo mi przykro,bardzo :( Trzymaj sie...
Zapisane

Nanami

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #13 : 2005-01-17, 21:22 »
Ojejku... Strasznie mi smutno Ulcia...  :(

Niestety przypadki dysplazji zdarzają sie i u rasowych psów... Koniecznie zgłos hodowcy o zachorowaniu Tysona, by wiedział jakie skojarzenie jest niepożądane, bo wywołuje ciezką dysplazje... Na jaki stopien jest oceniona jego dysplazja? I tak trzymam kciuki, ze zdarzy sie cud...  :tuli:
Zapisane

Ulcia

  • *
  • Wiadomości: 903
znowu :(
« Odpowiedź #14 : 2005-01-17, 21:22 »
Cytuj
a czym był karmiony ?

Ananas tu to nie ma znaczenia, ale był karmiony gotowanym jedzeniem.
dzieki dziewczyny za wsparcie, kochane jesteście  :cmok:
Zapisane
Sumienie nie powstrzymuje od grzechów, przeszkadza tylko cieszyć się nimi. [Jean Cocteau]


gg:1428362

Forum Zwierzaki

znowu :(
« Odpowiedz #14 : 2005-01-17, 21:22 »

anutka

  • *
  • Wiadomości: 238
    • WWW
znowu :(
« Odpowiedź #15 : 2005-01-17, 21:34 »
Ulcia bardzo współczuje.
Jednak radziłabym jeszcze wybrać się do innego weterynarza.
Nie wiem czy znasz dr Dembele jest uważany przez wielu za cudotwórcę.  Ja też go cenię.
Może spróbuj jeszcze u niego.
www.bialobrzeska.waw.pl - tutaj wszystko jest podanie.
Dr nazywa się Kourou Dembele
Trzymaj się!
Zapisane
Anutka i matylda pozdrawiają :) :)

zapraszam na stronę o buldogach francuskich - www buldozka.prv.pl

norris

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3741
  • ;>
znowu :(
« Odpowiedź #16 : 2005-01-17, 21:36 »
nazywanie kolejnego psa imieniem poprzedniego, który umarł tragicznie jest chyba pechowe :( miałam dwie suczki Diany, obie wcześnie zakończyły swój żywot :(
Zapisane

koniulka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2541
znowu :(
« Odpowiedź #17 : 2005-01-17, 21:52 »
I znowu sytuacjia sie powtarza :( Jak przeczytałam w innym temacie to od razu tu przybiegłam... Może da sie jednak coś zrobić :(
Zapisane
Na zawsze w naszych sercach...

_Karolina_

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #18 : 2005-01-17, 23:19 »
Ulcia .. to jest straszne .. dysplazja jest okropna choroba .. bardzo Ci wpsółczuje

Czy u owczarków niemieckich przeswietlenia w kierunku dysplazji jest konieczne do rozmnazania?
Nie wiesz czy rodzice mieli zrobione te badania?
Zapisane

Aszka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3553
  • klient w krawacie jest mniej awanturujacy sie.. :P
znowu :(
« Odpowiedź #19 : 2005-01-17, 23:46 »
Ulcia,nie masz pojecia jak mi przykro :( niedawno to przerabialas ,a tu znowu :(
Znam pana,ktory ma ONka  z "odzysku",wlasnie takiego,ktory mial byc uspiony z powodu dyspazji.Enzo ma 3 lata i jest nieco powolniejszy od innych psiakow,ale czasem nawet pobiega,jest super przytulasny.W Niemczech operacja jednego biodra kosztuje (zaleznie oczywiscie od stopnia dysplazji,ale wiadomo,ze operuje sie te ciezke)ok.2000 euro.Nie sadze,zeby Enzo byl po operacji,ale moge przy okazji tego pana powypytywac.
Ucia,znam tez takie,ktore byl operowane i zyja i maja sie dobrze,sa oszczedzane,nie powinny skakac i sie przemeczac,ale nie zostaly uspione.
Ulcia,nie poddawajcie sie.
Zapisane
w przeciwienstwie do Megi ( Szlachetnej Cholery) pozdrawiam...tylko nie wiem kogo...tzn. wiem, ze pozdrawiam Szlachetna Stara Karton i Szlachetna Kluche oraz Szlachetnego Milczacego z Wilkami. Podpisano: Szlachetna Jedza

Ula_la

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #20 : 2005-01-18, 08:08 »
Droga imienniczko, łączę się z Tobą w smutku. Miej nadzieję...
Baaardzo pozdrawiam
Zapisane

Forum Zwierzaki

znowu :(
« Odpowiedz #20 : 2005-01-18, 08:08 »

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
znowu :(
« Odpowiedź #21 : 2005-01-18, 08:30 »
Tak mi przykro... :(

K***e... tylko walić głową w mur, że też takie rzeczy się dzieją... :cry:  :grr:
Zapisane

pacuszka7

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #22 : 2005-01-18, 09:44 »
ja sie poryszłam jak to czytalam :( normalnie se wyonraziłam co ja bym zrobiła gdyby moja Łapa tak cierpiała :cry: przecież jak ona miała łapke troszke przeciętą to już był ryk wileki a co dopiero jak miałaby być uśpiona :( przykro mi że zdazyło się to akurat tobie :(
Zapisane

Nanami

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #23 : 2005-01-18, 12:31 »
Karolina, tak ONki muszą miec przeswietlenia na dysplazje i dopuszcza sie do hodowli tylko psy z A i B. No ale czasem jakos sie te geny skumulują, ze potomek ma taką feralną dysplazje...  :(

Moze to Cie pocieszy Ulciu, ale nie dawno tez była taka sprawa, ze pewna pani zakupiła 6-miesiecznego ONa z czeskiej hodowli Hodowla Avaxhof, od miedzynarodowego sedzi kynologicznego, tez sie okazało ze ma dysplazje po paru miesiacach, a hodowca jeszcze wyrzucił im, ze zaniedbali psa ze nabył dysplazje...
Zapisane

Dalmafreciak

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #24 : 2005-01-18, 12:35 »
Matko... nie znam chyba słów, które wypowiedziane przeze mnie mogły Cię pocieszyć... :cry: Nie wiem nawet co Ci powiedzieć... :(
Tak strasznie mi przykro.................. :(

Walczcie... poszukajcie jeszcze innego weta, poleconego przez kogoś... nawet gdyby to miało kosztować więcej pieniążków... można się starać je uzbierać... spróbuj.......... :(

Dalma & Maja
Zapisane

Nokia05

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #25 : 2005-01-18, 12:59 »
Wiellllllllllkie współczucia.
Ja miałam kiedyś psa, ale ciągle uciekał i został zawieziony do schroniska...

Chlip Chlip  :cry:
Zapisane

Karooola

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2232
znowu :(
« Odpowiedź #26 : 2005-01-18, 13:03 »
Ojej, tak mi przykro  :(  :cry:

Ale miej nadzieję, wiara czyni cuda... I spróbuj do innego weta, może on pomoże...  :(

Pozdrawiam i mocno tulę  :cmokkk:

EDIT:

Nokia, zawiozłaś psa do schroniska bo "ciągle uciekał"?  :grr:  :shock:
Zapisane

mdp

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #27 : 2005-01-18, 13:04 »
Rany Boskie!
Dlaczego od razu spisujecie tak młodego psa na straty?!
Dysplazję się leczy! http://www.vetserwis.pl/dysplazja.html
Moja suczka też ma zmiany dysplastyczne, ale przez myśl mi nie przeszło, żeby ją uśpić  :shock:
Zapisane

Forum Zwierzaki

znowu :(
« Odpowiedz #27 : 2005-01-18, 13:04 »

ananas

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2182
  • Fanatyk Łóżka Sprężynowego
znowu :(
« Odpowiedź #28 : 2005-01-18, 13:09 »
napisałaś że nie można jaj zoperować... czemu ?
Zapisane

Nokia05

  • Gość
znowu :(
« Odpowiedź #29 : 2005-01-18, 13:13 »
Nie chciał wracać do domu, więc co miałam zrobić???? :?:  :?:  :?:
Zapisane
Strony: [1] 2 3 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 28 zapytaniami.