Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 2 [3] 4   Do dołu

Autor Wątek: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw  (Przeczytany 13937 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

vioaoiv

  • *
  • Wiadomości: 9883
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #60 : 2005-02-10, 15:49 »
Cytuj

Jesli trzymane ozdobnie i towarzysko, nie uzytkowo, to po co?


no jesli nieuzytkowo to i tak jak juz mowilam pin ma dosc delikany ogon, a na uszach niekopiowanych moga robic sie mu rozne choroby.

Co do mojego pina- raczej bedzie "caly" ;)
Zapisane

zakla

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #61 : 2005-02-10, 15:51 »
To milo Viao:)
Zapisane

Myszka.xww

  • *
  • Wiadomości: 4497
  • A kuku
    • WWW
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #62 : 2005-02-10, 15:54 »
Cytat: VioaoiV
Cytuj

Jesli trzymane ozdobnie i towarzysko, nie uzytkowo, to po co?


no jesli nieuzytkowo to i tak jak juz mowilam pin ma dosc delikany ogon, a na uszach niekopiowanych moga robic sie mu rozne choroby.


Moga - tak samo jak u jamnika - ta sama struktura ucha. Ta sama struktura ogona. Jakos nikt go nie chlasta. Glupio by wygladal  :lol:
To samo, jesli chodzi o uszy, dotyczyc moze bassetow - z tym, ze uszy maja dluzsze i tendencje do ciagniecia ich po ziemi. Tez nikt nie tnie.


Manchester terrier jest niemal identyczny z pinem srednim. Pomijjac charakter. Tez nikt mu nic nie tnie.
Zapisane
podpisano: Starszy Goovienny

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #62 : 2005-02-10, 15:54 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #63 : 2005-02-10, 15:54 »
vio - wielu myśliwskich ras nigdy się nic nie obcinało (chociażby jamniki, czy setery) co do pinczerów - dlaczego? bo ja jakoś nie widzę potrzby obcinania...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Florencja

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #64 : 2005-02-10, 15:55 »
Cytat: Karooola
Jeśli natura coś daje, nie robi tego bez powodu  :roll:


Ja nie chcę być tu opozycją, ale wyrostek tez natura dała, a więcej z niego problemu niż pożytku.

Co to ogonów i uszu zgadzam się z olc!a, chociaż np ałabaje pozbawiano uszu w okropny sposób.
Zapisane

kavainka

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #65 : 2005-02-10, 15:56 »
troche nie na temat a jednak o ogonach ;)

kiedyś wszystkie psy na swiecie dostały zaproszenie na impreze do nieba; ale u bram nieba musiały zostawić swoje ogony - taki niebiański przepis.
Imprezka była świetna ale jak to psiaki - psoty im w  głowach - zaczęły rozrabiać. Zrobiły taką rozróbę że św. Piotr musiał je wszystkie wygonic.
Kiedy uciekały w popłochu zabierały ogony nie patrząc czy własny czy nie.
od tej pory pies obwąchuje psa żeby sprawdzić czy to on może ma jego ogon.
;)

a wracając do tematu
Cytuj

słyszałam ze niektóre psy maja tak ciezki ogon ze moglby nadwyrezac kregosłup.. i dlatego sie go obcina


słyszałam to odnośnie rasy rotweiler - ja tez nie bardzo w to wierzę. Też jestem przeciwna takim zabiegom jesli są robione tylko dla zachcianki własciciela.
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #66 : 2005-02-10, 16:00 »
U rottwielerów obcinanie było "czysto" kaprysem ludzi bo jako pies obronny miało być nie widać że okazuje np. przyjaźń.

Florencja - wyrostek u ludzi to organ szczątkowy, jednak u zwierząt roślinożernych jest on dobrze rozwinięty i konieczny.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kavainka

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #67 : 2005-02-10, 16:05 »
ludzie potrafią być okropni...:(
Zapisane

zakla

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #68 : 2005-02-10, 17:14 »
Wyrostek to pozostalosc po "zoladku roslinnym":P Wystepowal on dawno temu u "praludzi", kiedy jeszcze nie umieli polowac=nie jedli miesa, wiec zywili sie roslinami:)

POzdrO:)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #68 : 2005-02-10, 17:14 »

Jamniczka

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #69 : 2005-02-10, 17:16 »
Jak widać wielu ludzie jest przeciw obcinaniu "radości" :)
Ja nigdy bym swojemu psu czegos takiego nie zrobiła. :P
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #70 : 2005-02-10, 17:51 »
Ja swoim też nie, kiedyś zdaje się że jakieś 9 lat temu, gdy chcieliśmy rozmnożyć rottkę "bo suka musi miec przynajmniej raz szczeniaki" planowaliśmy ze zostawimy ogony. na szczęście do rozmnożenia nie doszło bo dosyć szybko zmadrzeliśmy
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #71 : 2005-02-10, 17:55 »
Cytat: VioaoiV
Cytuj

Chwilka, chwilka - kopiowanie NIE JEST GŁUPIM WYMYSŁEM. Przynajmniej nie u większości ras.
Np ałabaje miały kopiowane uszy i ogony, żeby uniknąć groźnych ran podczas walki z wilkami [te psy broniły stad, jakby ktoś nie wiedział]. Po prostu żeby przeciwnik 'nie mial za co złapać'. To nie był wymysł jakiegoś snoba, który uznał, że 'z krótkim ładniej'.
Tak samo u psów myśliwskich - podczas polowania ogon często doznawał urazów, więc zaczęto go kopiować, żeby tych urazów uniknąć. Nie miało to nic wspólnego z urodą.
Oczywiście w tej chwili jets to już niepotrzebne, ale nie mówcie, że kopiowanie zostało wymyślone 'z kaprysu', bo to nieprawda

zgadzam sie w 100%. z tym ze przy niektorych rasach jest to nadal potrzebne.


Też się zgadzam. Kiedyś psy były w dużo większym stopniu użytkowe i obcinano im ogon i uszy. Większość ludzi przyzwyczaiła sie do tego, ze niektóre rasy nie mają ogonów i obcięte uszy i teraz trudno jest ten stereotyp zmienić. Teraz tylko nieliczne psy wykożystywane są do polowań czy innych zadań. Więc obcinanie uszu i ogonów stało sie tylko upiększaniem psów.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

charon

  • *
  • Wiadomości: 9875
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #72 : 2005-02-10, 18:00 »
Cytuj

Ja nie chcę być tu opozycją, ale wyrostek tez natura dała, a więcej z niego problemu niż pożytku.


Poza tym co mówiły poprzedniczki, to tak na pradę nie wiadomo, wychodzi się z założenia że wyrostek to reszteczka do niczego nie potrzeba, ale na prawdę nie udało się tego ocenić na 100%... Możliwe, że do czegoś słurzy... :)

Wiecie, kiedyś, kiedyś, na innym forum kiedy ludzi pisali na ten sam temat, tam były fajne głosy... np. kolo pisał że obciął swojej bokserce ogonek, i jej to nie przeszkadza bo już następnego dnia (czy jakoś tak) skakał radośnie, bla, bla i wciąż go kocha... :roll: A ktoś porównywał z kolei do obrzezania, że tych dzieci tez nikt o zdanie nie pyta czy coś... W każdym razie było dużo ludzi ZA... :?
Zapisane

mira

  • Gość
Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #73 : 2005-02-10, 18:19 »
Cytuj
Moga - tak samo jak u jamnika - ta sama struktura ucha. Ta sama struktura ogona. Jakos nikt go nie chlasta. Glupio by wygladal  :lol:
To samo, jesli chodzi o uszy, dotyczyc moze bassetow - z tym, ze uszy maja dluzsze i tendencje do ciagniecia ich po ziemi. Tez nikt nie tnie.

Psy typu basset czy jamnik i tak wystarczajaco zostały skrzywdzone przez człowieka aby ten miał jeszcze cokolwiek im przycinać. Wystarczy że mają skrócone do granic możliwości kończyny które pod wpływem ciężaru i nieumiejętnego prowadzenia psa ulegają mocnym skrzywieniom, tak że pies z ledwością chodzi. Nie mówiąc o chorobach kręgosłupa. Jakos nie widzę w tej materii protestów.
Przy każdej z takich dyskusji powinniśmy pamietać że psy rasowe nie tworzy natura.To człowiek ma wpływ na wygląd danej rasy psa. To że zdecydował się kopiować psom uszy czy ogony nie było myślę tak do końca zwykłym widzi mi się albo przejawem sadyzmu. Musiały tu zaistnieć jakieś praktyczne względy, pisze tu i o zdrowiu i wygladzie.
Wcześniej gdy psy raczej były traktowane użytkowo, kopiowanie mogło służyć zapobieganiu pewnym schorzeniom lub urazom.Zapewne nikt az tak starannie nie dbał o psy więc stosowano radykalne środki. Myślę że nad pocharatanymi psami myśliwskimi też się nikt nie litował.  Kiedy nastała epoka wystaw, kopiowanie pomagało w ukryciu żle noszonych ogonów lub uszu. Do takiego wizerunku przywykliśmy. I niestety trudno jest się od niego odzwyczaić tym bardziej że zmiana jego nie jest taka prosta.Ponieważ nikt wcześniej nie selekcjonował psy pod względem wyglądu naturalnego ucha a wręcz przeciwnie kładziono nacisk na ucho sztywne i wysoko osadzone, często żle noszone uszy bardzo niekorzystnie wpływaja na wygląd głowy ogólnie. Bo nie zapominajmy ze psy rasowe na wystawie muszą przede wszystkim wyglądać. Jeżeli myślimy inaczaj wystawy psów rasowych mijają sie z celem. Wystawa to show i musi nim pozostać. Nie są również tak do końca przeglądem hodowlanym. Właściwie aby hodować psy rasowe moglibyśmy się ograniczyć tylko do przeglądu hodowlanego gdzie rzeczywiscie sprawa estetyki wyglądu psa nie jest tak ważna.
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #74 : 2006-03-23, 17:34 »
jestem w szoku, moja koleżanka ma od niedawna pieska i okazało sie że kopiowali mu ogonek :( ona nawet niewiedziała że nie wolno, weterynarz im to bezproblemu zrobił, na dodatek ten piesek ma 3 mc, czyli już za duży na takie kaleczenie! sama niewiem co trzeba robić, może ludzie nie wiedzą że nie wolno bo prawie nic nie ma o prawach zwierząt, trudno cokolwiek znaleść, dziwi mnie postawa wetów..
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #74 : 2006-03-23, 17:34 »

blacky

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #75 : 2006-03-23, 18:09 »
Jeśli natura coś daje, nie robi tego bez powodu  :roll:

Niestety w rasach psów ciężko mówić o tym co daje natura, ponieważ człowiek w nią zdecydowanie ingerował.

kolo pisał że obciął swojej bokserce ogonek, i jej to nie przeszkadza bo już następnego dnia (czy jakoś tak) skakał radośnie, bla, bla i wciąż go kocha... :roll:

To ze ktoś kopiuje uszy wcale nie oznacza, że nie kocha swojego psa.
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #76 : 2006-03-23, 18:11 »
Ogólnie to dużo ludzi nie wie o tym zakazie, albo i nie wie o nim 'do końca' - pare miesięcy temu , podczas rozmowy z kimś kto chciał pozbawić swojego dobermana uszu, usłyszałam coś takiego "wiem,że prowadzono zakaz, ale ten weterynarz ma specjalne pozwolenie " ...
..tya, a świstak siedzi i zawija w te sreberka, no nie ? ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

kate8828

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #77 : 2006-03-23, 18:17 »
Ale ja sie dziwie tym weta wiedza i jest zakaz i mimo wszystko to robią, moja wetka\ znaczy moich psów jak raz byłam i facet z amstafem przyszedł chciał skopiować uszy powiedziała że jest wprowadzony zakaz i ona tego nie zrobi ale są weci i weci...
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #78 : 2006-03-23, 18:21 »
Każdy z was powołuje się na zakaz, a czy mógłby mi go ktoś zacytować?
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #79 : 2006-03-23, 18:28 »
no bo jak zakaz to zakaz :P jaks ie to robi w polsce to kara! iech wreście Polska sie zmobilizuje, ale narazie to nic nie daje.. :(
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #80 : 2006-03-23, 18:32 »
Niestety musze Ci mysha z wielka przykroscia przyznac racje ile psów na wsiach głoduje bo  ludzie nie maja za co im dać, ludzie na wsi jak siadą na kanapie i gadaja to nawet zapomna że pies jest a pies nie ma wody wiem bo sama widziałam pies stał na słońcu pilnował a wody nie widział......
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #80 : 2006-03-23, 18:32 »

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #81 : 2006-03-23, 18:49 »
Każdy z was powołuje się na zakaz, a czy mógłby mi go ktoś zacytować?
a no właśnie... ustawa nie mówi wprost o zakazie .

Cytuj
Przepis art. 27 ust. 1 ustawy z dnia 21 sierpnia 2005 r. o ochronie zwierząt (Dz. U. z 2003 r. Nr 106, poz. 1002 ze zm.) stanowi, że: »Zabiegi lekarsko-weterynaryjne na zwierzętach są dopuszczalne dla ratowania ich życia lub zdrowia oraz dla koniecznego ograniczenia populacji «.
i


Cytuj
Artykuł 6.2  :
Przez znęcanie się nad zwierzętami należy rozumieć zadawanie albo świadome dopuszczanie do zadawania bólu lub cierpień, a w szczególności:
1) umyślne zranienie lub okaleczenie zwierzęcia, nie stanowiące dozwolonego prawem zabiegu lub doświadczenia na zwierzęciu"

Powiem szczerze,że mój stosunek do kopiowania jest nieco złożony... Jestem przeciw, swojego psa nigdy bym tym zabiegom nie poddała, jesli ktoś ma takie plany wobec własnego psa staram się go od tego odwiesc, ale jeśli już ktoś podda psiaka zabiegowi to akceptuję to...nawet czasem jestem w stanie dostrzec,ze sylwetka,czy głowa psa zyskały na tym, ale i w tym są wyjątki ;)-  jeśli chodzi o terriery typu bull -cięte uszy u amstaffa zniosę. Ale obcięte ucho u pita to już dla mnie profanacja.. :D
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

ESIO

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #82 : 2006-03-23, 18:53 »
Też jestem przeciw obcinaniu uszów i ogonów ,,dla urody"
Zapisane

mysa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5659
  • ♥♥♥
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #83 : 2006-03-23, 19:18 »
a jaka kara grozi tym jak weterynarz jak i właściciel zwierzęcia przyczynia się do kopiowania?
Zapisane

Vizsla

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #84 : 2006-03-23, 19:20 »
Mysha zapewne po interwnecji kara pieniężna, a dla osoby należacej do Związku Kynologicznego zapewnie wydalenie z niego ;) Moz ei kara
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #85 : 2006-03-23, 19:21 »
Też tak mysle napewno kara pieniezna <tylko jeżeli chodzi o Polskie prawo to pewnie niska>
Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #86 : 2006-03-23, 19:23 »
a no właśnie... ustawa nie mówi wprost o zakazie .

A żyjemy w takim kraju, że jezeli nie jest napisane:"Zabronione jest kopiowanie i obcinanie ogonów". To zakazu nie ma.

W tej chwili jeśli się spotka szczeniaka z obcietymi uszami/ogonem mozna być pewnym że jest to pies z "pseudohodowli".
Iras przepraszam, ale przesadziłaś! To że niektórzy ludzie decyduja sie na kopiowanie to nie znaczy, że są pseudohodowcami. Znam wielu hodowców, którzy uwielbiaja swoje psy, a przy tym pomagają biedakom, którzy mieli pecha trafić do nieodpowiedzialnych ludzi.

A to sa m.in. psy którym pomagli twoi "pseudohodowcy", którzy wyciągnęli je z "raju na ziemi", gdzie nie kopiuje sie psom uszu:





Zapisane

blacky

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #87 : 2006-03-23, 19:24 »
Mysha zapewne po interwnecji kara pieniężna, a dla osoby należacej do Związku Kynologicznego zapewnie wydalenie z niego ;) Moz ei kara

Vizsla jeżeli czegos nie wiesz, to nie pisz.
Ze ZK nie zostanie wyrzucowny, ponieważ jeden z najlepszy weterynarzy specjalizujacych sie kopiowaniu jest sędzia kynologicznym.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedz #87 : 2006-03-23, 19:24 »

Vizsla

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #88 : 2006-03-23, 19:26 »
Blacky jesli bede uwazala to napisze, wiec daj sobie spokoj z tego typu postami :|
Napisalam przypuszczenie, a forum jest od tego by sie wypowiadac, nie tylko Ty masz takie prawa.

Zk nie jest najsprawiedliwsze, ponieważ zarządca w jednym z miast Śląskich ma hodowlę jamników, w której warunki są wprost katastrofalne, a psy są trzymane w klatkach  włazienkach. i jakoś nadal ze stoickim spokojem grzeje tam miejsce. A to tylko mała cząstak tego co się tam dzieje.
Wszystko, a przynajmneij większość, zależy od rangi jaką zajmujesz w tym cąłym kynologicznym świecie.
Zapisane

kate8828

  • Gość
Odp: Przycinanie uszu i ogonow "dla urody" - przeciw
« Odpowiedź #89 : 2006-03-23, 19:28 »
Zgodze sie z blackym co do wypowiedzi iras o tym że każdy szczeniak z kopiowanym ogonem\uszami ma być z pseudohodowli, ponieważ ja ostatnio weszłam na strone hodowli SASQUEHANA wiem że ta hodowla ma u jednych takie a u innych inne zdanie ale chodzi mi o sam fakt jej włascicielka sędzia kynologiczny a szczeniaki rasy sznaucer miniatóra czrano srebrne obie suki z kopiowanymi ogonami.....niby nie wolno a jednka jeżlei hodowcy tego nie przestrzegaja to ja juz nie wiem....
Zapisane
Strony: 1 2 [3] 4   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.084 sekund z 28 zapytaniami.