Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Zapal wirtualną świeczkę  (Przeczytany 1593 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Zapal wirtualną świeczkę
« : 2005-11-03, 11:04 »
http://www.zaduszki.com/


Cytuj
Dla tych, którzy nie mają czasu na odwiedzenie grobów bliskich, uruchomiono serwis internetowy. Na stronie zaduszki.com można uczcić pamięć zmarłych i zapalić wirtualną świeczkę.

"Zdajemy sobie sprawę, że w świecie tak pełnym obowiązków nie zawsze mamy czas i możliwość, by odwiedzić groby naszych bliskich tak często, jak byśmy tego chcieli" - napisała na stronie www.zaduszki.com psycholog mgr Ewa Ostrowicz.

Na stronie można zapalić świeczkę zmarłej osobie i złożyć wirtualne kwiaty. Za złotówkę świeczka będzie się palić przez tydzień, ale już za 9 zł - pół roku. Można ją zapalić także przy zdjęciu znanej postaci.

Zarejestrowani członkowie serwisu mogą ponadto wystawić bliskiej osobie wirtualny nagrobek, gdzie mogą znaleźć się jej zdjęcie, życiorys, a nawet nagranie z jej głosem.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #1 : 2005-11-03, 11:25 »
bosz ...bosz...BOSZ..... :shock:
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #2 : 2005-11-03, 14:50 »
Ja zapaliłam dla Szymona Jędrzejaczak. A wy?
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedz #2 : 2005-11-03, 14:50 »

dziul

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3621
    • WWW
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #3 : 2005-11-03, 17:32 »
Idiotyzm. To już jak nie mamy niby czasu to co robimy przed komputerem? Już ludzie naprawdę nie mają na czym kasy zarabiać :roll:
Zapisane
...ama, como si nunca te hubieran herido...

shogomad

  • Gość
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #4 : 2005-11-03, 19:31 »
Mi sie neichciało zapalać... wole chodzić na cmentarz.. :roll:
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #5 : 2005-11-03, 21:24 »
Internet i ogolna informatyka to swiat wirtualny. Odmienny od zycia codziennego. Ludzie w dobie internetu zaczynaja zyc podwojnie. Dzieki technice tworzy sie druga, mozna powiedziec, rownolegla rzeczywistosc... Dlaczego wiec i w niej nie zbudowac czegos, co moze nam zastapic swiat realny w chwilach pracy i nauki?

aby obyczaje, zwyczaje i obrzędy, które tworzą naszą kulturę, wyznaczają naszą tożsamość i świadczą o naszej przynależności do tej a nie innej grupy  nie zaginęły.
Aby ludzie nie zapomnieli czym jest przyjemnośc spotkania, rozmowy, wspólnego siadania przy piwku czy dobrym jadle.
Abyśmy nie zapomnieli jak się rozmawia z drugim człowiekiem i nie zastąpili mowy ludzkiej słowem pisanym na klawiaturze.
I aby wiecej było na świecie ludzi , którzy potrafią rozmawiać z sąsiadką spotkaną na schodach, potrafią usmiechnąć się do kogoś na ulicy i potrafią pogawędzić w sklepie ze sprzedawcą, zamiast uciekać do wirtualnego świata i chować swe kompleksy i strach przed światem za monitorem i klawiaturą.
I aby spotkać na cmentarzu ciotkę, wójka, i tę ciotkę o której już nie pamietalismy...spytac o zdrowie i powspominac zmarłych w tej chwili skupienia i bliskości rodziny,dla  której własnie nie potrafimy znaleźć czasu przez cały rok. ;)
« Ostatnia zmiana: 2005-11-03, 21:26 autor Nefra »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #6 : 2005-11-04, 01:59 »
ale dzień Wszystkich Świetych to święto nie tylko katolickie, nie tylko usankcjonowane obrzędem i tradycją ale takze kalendarzowe. A to oznacza ze jest dniem wolnym od pracy. Nie ma więc powodu aby na cmentarz się nie udac.
Tym bardziej że na każdym z nich jest krzyż - miejsce przeznaczone do postawienia symbolicznych lampek  za osoby, których grobów nie mozna odwiedzic. I jestem przeciwniczką przenoszenia tego typy obrzędów do neta..są to własnie takie ruchy, które powoduja zanikanie tradycji.

Od tego to już tylko krok do spożywania wigilii w wirtualnym swiecie, spotykania sie rodziny w pierwsze święto...na gg na przykład , albo na czacie. A potem pouczestniczymy sobie we mszy czytając liturgię na onecie i klęcząc przed monitorem, na którym zamiast tapetki bedzie Chrystus frasobliwy. I poswięcimy wirtualnie palmę wielkanocną a potem pomalujemy pisanki w correlu :))))
Jestem prze-ciw-na
« Ostatnia zmiana: 2005-11-04, 02:02 autor Nefra »
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #7 : 2005-11-04, 09:45 »
Dla osób mieszkających w Australii gdzie  nie ma kościoła w promieniu 300km i dla obłoznie chorych - tak. A zresztą...Tobie wykładów o kulturze i tradycji robić nie bedę a inni zrozumieja co miałam na mysli.;)
« Ostatnia zmiana: 2005-11-04, 20:31 autor Nefra »
Zapisane

Orange

  • Gość
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #8 : 2005-11-04, 16:21 »
Ja tam za to nic nie płaciłam :roll:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedz #8 : 2005-11-04, 16:21 »

Kucyk_Hermiona.

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3865
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #9 : 2005-11-19, 11:21 »
Idiotyzm. To już jak nie mamy niby czasu to co robimy przed komputerem? Już ludzie naprawdę nie mają na czym kasy zarabiać :roll:

Racja.
Zapisane

Grzesiek89

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2178
  • "Dogi to psia arystokracja"
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #10 : 2005-12-08, 21:06 »
Idiotyzm. To już jak nie mamy niby czasu to co robimy przed komputerem? Już ludzie naprawdę nie mają na czym kasy zarabiać :roll:

Ja zapaliłem świeczkę licealistą którzy zgineli w wypadku autokarowym, nic za to nie zapłaciłem, a myślę, że wsparłem duchowo.
Zapisane
Tak bardzo chciałbym, abyśmy zwariowali
Tak bardzo chciałbym, lecz tak nas wychowali


Orange

  • Gość
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #11 : 2005-12-08, 22:20 »
Uważacie to za idiotyzm, tak?
Nie no bo łatwiej polecieć na drugi koniec Polski żeby komuś zapalić świeczke?
Ech...
Zapisane

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #12 : 2005-12-08, 23:33 »
a po co na drugi koniec Polski...wg tradycji świeczki za zmarłych palono zawsze pod krzyżem...czy to na dziedzińcu kościoła, czy na najblizszym cmentarzu...
Czy taka wirualna sświeczka, też daje ten płomień, ogień, który oczyszcza z grzechów i  pomaga znaleźć drogę do nieba???
« Ostatnia zmiana: 2005-12-09, 16:25 autor Nefra »
Zapisane

Al-Zahara;)

  • Gość
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #13 : 2005-12-09, 16:15 »
Oczywiście że nie zastąpi, nawet w najmniejszym stopniu. Można zapalić taką świeczkę w zaduszki, gdy jest się np. chorym i nie może się wyjść z domu, ale to nie równa sie z zapaleniem znicza czy świeczki w domu przey krzyżu chociażby.
Zapisane

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedź #14 : 2005-12-09, 17:48 »
Jeśli ktoś uważa, że zapalenie świeczki w necie wystarczy, i już nie ma potrzeby pójścia na cmentarz, to coś tu nie gra. Ale przecież jedno nie wyklucza drugiego. Są też szczegolne sytuacje: ktoś mieszka na innym kontynencie, inny chce zapalić światełko człowiekowi znanemu tylko z telewizji, gdzie ma to zrobić? Przecież nie pojedzie na jego grób, a do kościoła nie każdy chodzi... A w ten sposób można publicznie wyrazić żal, tak właśnie robiliśmy po śmierci Papieża. Byleby nie zapominać o realnym świecie i nie zamykać się wyłącznie w wirtualnym...
Zapisane
IBDG Wrocław

Forum Zwierzaki

Odp: Zapal wirtualną świeczkę
« Odpowiedz #14 : 2005-12-09, 17:48 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.113 sekund z 26 zapytaniami.