Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?  (Przeczytany 2061 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

futrzaki

  • Gość
Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?
« : 2005-12-01, 21:09 »
 :uklon:
Mam pytanie tym razem związane z ptaszkiem :)
Wczoraj ptaszek chyba wróbelek wpadł do miski z jedzeniem mojego psa. Jest cały umazany tłuszczem ma posklejane piórka wygląda jak strach na wróble. Jak go wyczyścić i czym żeby nie zrobić mu krzywdy?
Wróbelek jest zdrowy, bardzo ruchliwy i je ziarenka, okruszki chleba i trochę słoninki.
Zapisane

Joanna

  • Gość
Odp: Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?
« Odpowiedź #1 : 2005-12-02, 14:30 »
Posypac mąką. Posypywać tyle razy az tłuszcz zejdzie. Mocniejsze zabrudzenia trzeba umyć wodą z delikatnym mydełkiem dla niemowlat. Niestety po takim myciu nie można ptaszka wypuscić na zewnątrz. Tłuszcz zniszczył warstwe ochronną i teraz ptaszek będzie marzł. Bedzie też problem, bo po kilku dniach w mieszkaniu nie można już wypuścić na zimno.

Pozdrawiam,
Joanna
Zapisane

futrzaki

  • Gość
Odp: Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?
« Odpowiedź #2 : 2005-12-02, 21:07 »
Mąka? Spróbuję :) Umyłam go w samej ciepłej wodzie ale nie wszystko zeszło więc jutro posypię. Musi dobrze wyschnąć bo inaczej klusek z wróbelka wyjdzie :). Właściwie to pomysł z mąką może być bardzo dobry, bo nie trzeba ptaszka trzymać w ręku a jeśli już to dużo krócej niż przy myciu.
Ptasiek w klatce siedzi, więc jak będzie trzeba to do wiosny go przetrzymam :).
Dziękuję za poradę w tak nietypowej sytuacji każda się przydaje :)   :tuli:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?
« Odpowiedz #2 : 2005-12-02, 21:07 »

Nefra

  • *
  • Wiadomości: 5592
Odp: Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?
« Odpowiedź #3 : 2005-12-02, 22:47 »
u mnie też kiedyś wpadł ...kowalik. Pies wściekłym waleniem w drzwi i wezwaniem mnie w ten sposób uratował mu życie. Jak wyszłam to juz tylko diób było widać i kawałek skrzydła.
Wytarłam go porządnie kilka razy...papierem toaletowym. Wystarczyło. Jak wysechł, powygłupiał się troche w domu siadając mi na głowie i poleciał. :lol:
Zapisane

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14182
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Jak wyczyścić ptaszka z tłuszczu?
« Odpowiedź #4 : 2005-12-03, 09:28 »
Moja kanarczyca raz wleciała do ...śledzi :? Niestety wtedy o czyszczeniu mąką nie wiedziałam, wiec wsadzałam Puśkę siłą ;) do ptasiej wanienki, i czyściłam jej pióra paluchem :P  Szczególnie zestresowana nie była, bo moje ptaszeta są przyzwyczajone do brania do ręki(pomocne przy obcinaniu pazurów ;) )
Ale śledzikiem pachniała jeszcze tak z 2 tygodnie.... :lol:
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 23 zapytaniami.