Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 [2] 3 4 5   Do dołu

Autor Wątek: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences  (Przeczytany 10391 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Fatty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 14183
  • Tyle Twojego zostało z nami.
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #30 : 2006-02-01, 20:29 »
tajgan no to gratulacje  :) u mnie zastój, podejrzewam,że LD doczekam sie dopiero na wakacjach ;) Teraz nawet dziennika snów nie mam jak prowadzić bo nic mi sie nie śni-ciągle niedosypiam,stres , martwię sie nawet najmniej istotnymi rzeczami, ehhh... a na wakacjach to człowiek wyluzowany , więc łatwiej idzie ;)
Zapisane
Never give up hope,
if someone burst your bubble
mix up some more soap.

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #31 : 2006-02-02, 17:24 »
 Jak jest u was jak tracicie kontrole lub tło się rozmazuje to jakiej metody używacie do podtrzymaniu snu? Pocieranie rąk jest słabe krzyczenie kontrola tez (próbowałam ale zaraz po tym się obudziłam więc nic nie dało) najlepsze moim zdaniem jest wirowanie przedłużyło mi sen . Co robicie w LD? Ja jak narazie to pastwę się nad moimi nauczycielami heheheheh  ale też próbuj ę latać chociaż u mnie jest tak że jak podskakuję to normalnie jest a jak skaczę gdzieś to nic nadzwyczajnego może tylko tak troche bardziej w spowolnieniu.

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #32 : 2006-02-02, 18:04 »
Ja ostatnio własnie próbowałam latać, ale też skończyło to się jedynie na skokach w spowolnionym tępie i wymachiwaniu rękami :lol:
Jak traciłam kontrolę to próbowałam pocierania rąk i kręcenia się. Co prawda, kręcenie przedłużyło mi sen, ale już reszta po tym była nie świadoma ;( A o "kontrolce!" zapomniałam, a w dzień własnie o niej głównie myślałam, ze może być skuteczna.

Fatty, uda się! :P Napewno prędzej się doczekasz!


Data wysłania: 2006-02-02, 15:46
A mi ostatnio w nocy coś ciągle przeszkadza w spaniu! Najpierw kot zwalający klawiaturę, potem szczur zwiał z akwa i łaził mi pod łóżkiem, a dzisiaj komuś zachciało się SMS pisać po 1.00 w nocy! :[ I co chwila koma piszczała, a isć się nie chciało bo aż na holu leżała... o 5.00 rano jednak się zmusiłam do tego :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedz #32 : 2006-02-02, 18:04 »

0Aisha0

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 436
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #33 : 2006-02-02, 20:16 »
napoczątku myślałam że w LD normalnie sobie skocze i naturalnie sobie polatam lub coś w tym stylu a tu nic. Normalnie jak na jawie tylko że powolniej. Jak zmienić tło w śnie? Jeżeli chodzi o przedmioty to jak się skupię to się zmieniają ale wtedy tło się miesza i muszę wirować a co dopiero zmienić całe tło- no kiepsko musze jeszcze popracować :(

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #34 : 2006-02-04, 13:17 »
W jednym z moich pierwszych LD [kiedy to jeszcze nie znałam tego skrótu :P ] byłam na jakiejś małej wyspie i tańcowałam w kółko z kumpelą z przedszkola [bo to było w tamtych latach :P ] i o czym tylko sobie pomyślałam to to się pojawiało na wodze [jakieś skrzynie ze skarbami i takie tam]. Ogólnie cały sen na tym polegał, żeby stworzyć co mi przyszło na myśl i wychodziło mi to bez większych trudności. Ale tamten LD taki realistyczny bardzo był i wogóle b. dobrze go pamietam, a ten mój ostatni... pfff, taki se :P Dość często śniła mi się sala gilmnastyczna w naszej sql [ :hmmm: ] i jak po raz kolejny ją zobaczyłam to się zorientowałam :lol:
Albo w innym- co do zmieniania przedmiotów [też gdzieś w okolicach tamtych lat co tamten LD :P ] to śniło mi się, ze prowadzę jakiegoś białego konia i miałam go wziąć do domu, ale przeciez był taki duży. Moja mum nie zgodziłaby się go trzymać w domu... :lol: No i nagle olśnienie [bo skąd mi tu się koń wziął? :P ], no to myślę sobie, zeby go zmniejszyć no i... efekt zamierzony- zrobił się malutki jak taki zabawkowy. Też bez większych problemów :P
A zmieniać tła chyba nie próbowałam... chociaż może w tym ostatnim... :mysli: chciałam przenieść się do innego snu, bo ten był strasznie nudny, ale tam nic mi nie wychodziło, więc się nie liczy :lol:

Dziś mi się nie udało, bo całą noc nie mogłam spać :P Ogólnie jakoś tak ferie to w kratkę chodzę- raz śpię do 16.00, wyśpię się i nie chce mi się potem w nocy spać, potem jestem zmęczona bo nie spałam i znowu cały dzień :lol: Muszę ustabilizować sobie ten rytm spania :/

A co myślicie o OoBE? [Out of Body Experience - doświadczenie wyjścia z ciała]

Pozdr.
« Ostatnia zmiana: 2006-02-04, 13:21 autor taigan »
Zapisane

Sche-Wa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1143
  • Your soul stinks like shit
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #35 : 2006-02-04, 13:59 »
Wiecie, jak chcecie latać, to wejdźcie na jakiś najwyzszy punkt w waszym śnie i skoczcie. Można wtedy spróbowac polecieć, a jak nie wyjdzie, to i tak spadanie jest przyjemne :P A zmienianie krajobrazu mi wychodzi czasem, ja po prostu zaczynam wirować, zamykam oczy i staram się zmienić krajobraz. A co siądzie o OOBE? :P Narazie nie próbuję, najpierw chcę opanoać całkiem to całe LD :P
Zapisane
zobaczysz kiedyś prawde

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #36 : 2006-02-04, 17:00 »
Przed snem nawet planowałam sobie z czego fajnie byłoby skoczyć, ale jak przyszło co do czego to... :lol: Pusta sala gimnastyczna, nisko położona, zmienić krajobrazu coś nie idzie to weź i skacz jak nie ma z czego... :lol:

Podobno z LD można łatwiej wejść w OoBE. Może to być ciekawe, ale jeszcze nigdy nie miałam. Pewnie z moją 'płochliwością' nie prędko tego doświadczę, bo trzeba się totalnie wyluzować [a jak wyobrażę sobię jakiegoś syfa astralnego, którego mogłabym spotkać to coś mi nie wychodzi... :lol: ]. Ale jak opanuję LD to i OoBE się uda! :P
Pozdr.

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #37 : 2006-02-04, 18:44 »
a co to OoBE ?? :P :P
Zapisane
emocjonalne kanapki

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #38 : 2006-02-08, 00:19 »
Cytuj
a co to OoBE ?? 

No... wychodzisz sobie z ciała [ale to brzmi :lol: ] i mozesz latać po różnych miejscach, po kumplach, podróżować w czasie, po wymiarach i takie tam bajery :lol: 


Data wysłania: 2006-02-04, 18:03
Nieno, prześladują mnie te... sale gimnastyczne! :lol:
Jak ostatnio po którymś tam śnie w sali w mojej sql poznałam, ze to sen to dzisiaj musiała mi się przyśnić inna sala- z mojej byłej sql :lol: niestety nie poznałam, ze to sen :lol:

Forum Zwierzaki

Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedz #38 : 2006-02-08, 00:19 »

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #39 : 2006-02-08, 19:04 »
Bardzo chcialabym sprobowac LD. Zalozylam dziennik snow, chociaz narazie nie mam ani jednego ;P. Przewaznie to ja nie pamietam snow, ok. 1 sen na miesiac potrafie zapamietac ;/. A co do OOBE, tez chcialabym sprobowac, ale po LD.
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #40 : 2006-02-09, 20:09 »
Przed zaśnięceim 'wmów' sobie zapamiętanie snu, np. pomyśl: "dzisiaj zapamiętam swój sen" itp. - autosugestia - często działa. Rano zanim coś zrobisz sprubój przypomnieć sobie co Ci się śniło, chociaż we fragmentach- które rozwiną się same :)
Powodzenia
Ja ostatnio mam takie głupie, nudne i wogóle przymulaste sny :/ lol
Pozdr.


Data wysłania: 2006-02-09, 18:06
A co do OoBE zaczęłam czytać książkę R.A.Monroe- "Podróże poza ciałem" - świetna książka, polecam :) Bardzo fajnie się ją czyta, nawet jeśli to jak w moim wypadku jest e-book
Pozdr.

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #41 : 2006-02-09, 21:05 »
Dzis pamietalam, akurat zeby wpisac pierwszy sen do dziennika :). Wlasciwie mialam dwa sny, ale nie jestem pewna czy ten drugi to faktycznie sen... Obudzilam sie w nocy (swiadoma wszystkiego), pomyslalam o mandarynce i zasnelam ;P. I wydawalo mi sie, ze powtorzylo sie to jeszcze pare razy. Ale rano, mialam watpliwosci czy naprawde sie budzilam. To chyba jeszcze nie LD.
Zapisane

Arya

  • Gość
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #42 : 2006-02-09, 21:20 »
Aaa.. ja latałam XD Ale tak jakoś dziwnie, podskoczyłam sobie do góry, zamachałam parę razy rekami w powietrzu i co chwila upadałam, ale potem mi się udało XD chociaż wyglądało to trochę jak pływanie :P

pees: nie zwracajcie na mnie uwagi.. ze mną jest dzsiaj coś nie tak xDDD
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming
« Odpowiedź #43 : 2006-02-10, 16:01 »
Cytuj
To chyba jeszcze nie LD.
Chyba niet :P

Czasem nawet ze 4 sny uda mi się zapamiętać [albo wydaje mi się, ze to 4, a to był jeden tylko jakiś przerywany? eee... raczej ne], ale ostatnio takie głupoty mi się śnią, że nawet pamiętać i zapisywać się nie chce [Ale nie poddam się! Zapisuję... :lol: ]
Pewnie narazie nie mam LD, bo coś opuściłam się z robieniem RT. Trzeba się wziąć za siebie! :P Ja jeszcze latać nawet nie umiem :oops:

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #44 : 2006-02-10, 19:39 »
ja patrze se na rece i sie zastanawiam czy powiedziec "czy ja snie?" czy moze "ja snie"? ;P Dzis wyproboje metode z kartami i e... taka, ze w nocy pieniazek spuszczam i sie budze we snie xD.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedz #44 : 2006-02-10, 19:39 »

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #45 : 2006-02-10, 22:15 »
Znam metodę z rękami, ale tej z kartami i pieniążkiem coś nie kojażę chyba? :mysli:

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #46 : 2006-02-11, 09:05 »
http://jola.comm.pl/obe_ld/karty.htm


linku do tej z moneta nie moge znalesc, ale trzeba wziasc do lozka monete a kolo lozka miske. Ulozyc reke tak, aby podczas snu moneta wpadla do miski (gdy zasniesz sama upuscisz monete). Narobi troche halasu i obudzisz sie we wlasnym snie. Wlasciwie na mnie to nie zadzaialo, ale zamiast monety wzielam... kompas ;P. Doszlam do wniosku, ze narobi glosniejszego dzwieku lol.
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #47 : 2006-02-11, 16:08 »
Trzeba będzie wypróbować

Cytuj
Dzis wyproboje metode z [...]
I jak? Udało się?

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #48 : 2006-02-11, 16:50 »
nie
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #49 : 2006-02-11, 19:32 »
hmm ja umiem decydować czasem, co chcę robić we śnie, ale tylko wtedy, jak przestanę być jego obserwatorem .. zagmatwane :P
chodzi o to, że zwykle jesteśmy obserwatorami naszych snów (o Was, LD-owcach , nie mówię :P), a ja czasem zdaję sobie sprawę, że przecież mogę robić co chcę, ale nie wiem, że to sen, więc to nie LD :P
a ponieważ mnie to fascynuje, od dzisiaj zaczynam prowadzić dziennik snów i próbować.. :P dzisiaj spróbuję z monetą chyba ;)
a OoBE to się, khem, boję.. :P nie wiem czemu ale jakoś tak..
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #50 : 2006-02-11, 19:53 »
Eee ja ostatnio o niczym nie śnie... A z monetą by nie wyszło bo musiałabym spać na krawędzi łóżka a ja nie luuubie xD
Zapisane
emocjonalne kanapki

Forum Zwierzaki

Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedz #50 : 2006-02-11, 19:53 »

Ola14

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3582
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #51 : 2006-02-11, 20:34 »
Chetnie bym sprobowala, ale jest drobny szczegol, od kilku miesiecy nic mi sie nie sni :roll:
Zapisane
"Każdy błąd kobiety jest winą mężczyzny" :>

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #52 : 2006-02-12, 13:00 »
A mi dzieki dziennikowi snow polepszyla sie znacznie pamie do snow. Teraz potrafie zapamietac 2 sny w kazda noc :)
Zapisane

Veronica

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 8067
  • ^______^
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #53 : 2006-02-12, 13:25 »
Moze to dziwne, ale odkad przeczytalam o LD to jakos wreszcie zapamietuje sny, nawet 3 z jednej nocy :P Wczesniej jakos niczego nie pamietalam, max. 1 sen albo wogole... :O
Zapisane
"Popatrz jeszcze raz, psia dusza większa jest od psa.
A kiedy się uśmiechasz do niej, ona się huśta na ogonie.
A kiedy się pożegnać trzeba i psu czas iść do psiego nieba,
To niedaleko pies wyrusza, przecież przy tobie jest psie niebo,
Z tobą zostaje jego dusza."

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #54 : 2006-02-12, 15:00 »
Cytuj
a ponieważ mnie to fascynuje, od dzisiaj zaczynam
Witamy w gronie Oneironautów 8)

Cytuj
jak przestanę być jego obserwatorem
Tzn. nie bierzesz tak jakby udziału w śnie / widzisz siebie jakby z kamerki, z innej perpektywy / jesteś kimś innym?

Cytuj
a OoBE to się, khem, boję
Ja trochę jeszcze też, muszę więcej poczytać, ale czasem jak mam odwagę to próbuję [ale narazie bez specjalnych wyników :P ]

Cytuj
nic mi sie nie sni
Zawsze chyba się coś śni, tylko nie zawsze to zapamiętujemy. U mnie działa sposób na autosugestię i przez dziennik [jak nie zapamiętam, to nie zapiszę].

Próbowałam sposobu z monetą i wodą [tylko zamiast monety wzięłam metalową temperówkę, a zamiast wody- podłoga :P ], ale nie mogłam zasnąć i chyba w końcu rzuciłam tą temperówkę i zasnęłam. Spałam z kotem. No i mi się śni:

Leżę sobie w łóżku, jest wcześnie rano. Kot leżał obok, ale zaraz zeskoczył i położył się na podłodze. No to ja wstałam z łóżka, pewna, że normalny dzień się zaczął :lol: Przechodzę obok kota, chwilkę się z nim bawię i myśle: Kiedy to ja zasnęłam? :mysli: Szkoda, ze nie miałam LD <gleba> :hahaha: Słyszę, że mama coś robi w sypialni. Idę i patrze, że szykuje się gdzieś, chyba do pracy. Spojżałam na zegarek - 8.00 [jeszcze moja mum pyta- co tak wcześnie wstałam?]. No nic, idę do kuchni. W tle gra muza, tak jakby z TV [taaa, tylko niby jak została tam wsadzona płyta... pomyślałam, że w DVD, które jest odłączone :lol: ]. Dobra... w kuchni widzę jajko na miękko- "pewnie mum na śniadanie". Kieruję sie do lodówki, w tym czasie kończy sie jedna piosenka, ale jakoś inaczej niez powinna. Otwieram lodówkę i patrzę, że jogurciki są i wzięłam Fantazję z chrupeczkami :lol:  Stojac dalej tak przed lodówką słucham muzy i myślę, ze teraz powinna wedłóg mojej playlisty lecieć inna piosenka niż zaczęła. Chyba zaczynało mnie przez to olśniewać powoli i... TRACH- się obudziłam w środku nocy :lol: kot w tej samej pozycji dalej, a ja tak się zdziwiła, że to jednak był sen  :shock: Bo byłam pewna, że wszystko jesty normalnie... :lol:
To chyba nazywa się ta "Fałszywa Pobudka" :LOL:

Julias

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 5330
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #55 : 2006-02-12, 15:32 »
woda? coz to za sposob?

tez czasami mam falszywe pobudki ;P
Zapisane

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #56 : 2006-02-12, 18:07 »
Taigan - widzę siebie, jakbym leciała albo szła krok za sobą :P
a co do tej monety.. to było straszne :shock: leżę sobie i ograniają mnie ciemności - moment zasypiania :P - no i nagle takii dźwięk z tej monety.. :shock: i tak leżałam przez kilka minut bez ruchu, w końcu wzięłam tę miseczkę , odsunęłam i zasnęłam normalnie.. a śniło mi się, że były wakacje i był wf i spotkałam kolegę z klasy i projektowałam domek dla Simów :P i znowu mogłam robić, co chciałam, ale nie wiedziałam , że to sen.. mało tego, ja byłam pełna radości, bo śniło mi się, że kupiłam 2 uwiązy dla koni :lol:
Zapisane

taigan

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1695
    • WWW
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #57 : 2006-02-12, 21:01 »
A ja z regóły jestem sobą, nawet w takich zwykłych snach :) Rzadko gram 'kamerkę'

Cytuj
woda?
Chodzi o sposób z monetą. Pisze, że musi wpaść do miski z wodą jak sie zaśnie. No to u mnie była temperówka [większe to to i głośniejsze] i odgłos jej spadania i uderzenia o podłogę, zamiast plusku w wodzie :P

Alya, nieźle :lol:
Cytuj
2 uwiązy dla koni
A konie były? :P

A czy w waszych snach jest coś, co często się pojawia?

Forum Zwierzaki

Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedz #57 : 2006-02-12, 21:01 »

Arya

  • Gość
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #58 : 2006-02-12, 21:03 »
Cytuj
A czy w waszych snach jest coś, co często się pojawia?


taa.. ja prawie w kazdym swoim snie widze wilka, czanrego -_-'

chyba dzisiaj sprobuje z tymi kartami.. wyglada ciekawie :P
Zapisane

Kostka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 13550
Odp: Lucid Dreaming i Out of Body Experiences
« Odpowiedź #59 : 2006-02-12, 21:23 »
 nawet nie bede próbować sie budzić we śnie bo prędzej mame obudze niż siebie :P
Ja raz miałam taki sen że goniłam kolege ze szkoły chciałam go kopnąć, zamachłam się i kopnęłam w tablice korkowa która mi na łeb spadła xD i często mam prorocze sny
Zapisane
emocjonalne kanapki
Strony: 1 [2] 3 4 5   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.188 sekund z 28 zapytaniami.