Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kastracja  (Przeczytany 1482 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nokija

  • Gość
Kastracja
« : 2006-06-18, 22:38 »
Jutro zabieram mojego kocurka na kastracje bo już nie mogę wytrzymać ciągłych jego wypadów wieczornych i jak rano wraca to jest pogryziony śmierdzący i w ogóle ble. Mam wielką nadzieje że to wszystko się zmieni i teraz będzie sobie leżał spokojnie i nie będzie już latał za kotkami ani szedł się gryźć z kocurami. Jak tam wasze koty po kastracji się miewają? Ja się denerwuję że może coś się mu stanie bo mój kotek to moje oczko w głowie. 
Zapisane

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Kastracja
« Odpowiedź #1 : 2006-06-19, 20:24 »
Moje po pół godzinie już próbowały łazić.Próbowały bo samo chodzenie im tak siobie wychodziło.To kocurek także będzie lajcikowo,utną co trzeba i koniec.Kocury lepiej znoszą kastracje niż kotki sterylke (przynajmniej u mnie tak było).Nie masz się czym martwić :) Napewno wszystko będzie dobrze....
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kastracja
« Odpowiedź #2 : 2006-06-19, 20:29 »
Kastracja jest, można powi4edzieć zabiegiem - jedyne ryzyko, to narkoza (notabene taka sama narkoza jest podawana przy usuwaniu kamienia z zebow wiec... no coz) jeśli masz obawy moge ci dokładnie opisać jak wygląda kastracja. Co do zachowania po niej - to w pierwszy dień i drugi kot może się zachowywać co nieco "dziwnie" - są to jeszcze skutki narkozy, może wrzeszczeć itp - jednak nie bedzie to oznaczalo ze go boli(narkoza ma dzialanie przeciwbolowe...) Co do ogolnego zachowania po - to zalezy od kota, i jesli kot ma juz kilka lat lepiej nie liczyc na to ze cos sie zmiei (na poczatku sa to hormony - potem juz nawyki, a nawyku sie ie wytnie...)
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Kastracja
« Odpowiedz #2 : 2006-06-19, 20:29 »

kareena

  • Gość
Odp: Kastracja
« Odpowiedź #3 : 2006-06-22, 14:17 »
Nie tak dawno temu kastrowałam Bamba wiec moge opisac co i jak..

a wiec kastracja bezwzględnie musi być wykonywana na czczo (dlatego lepiej rano niż po południu ) a i po kastracji kot nie może jeść - dopiero następnego dnia może dostać posiłek. To tyle jesli chodzi o "techniczne" sprawy.

Po kastracji kot powinien miec spokoj - bedzie jakis czas leżał i dochodził do siebie, może chcieć się czołgać a nawet mimo wszystko wejsc na parapet. Niestety mój Bambo dochodził do siebie właśnie na parapecie bo tylko tam chciał być (niezdarnie się wdrapywał na parapet). musialam z nim tam posiedzieć bo po narkozie nie mógł złapać równowagi i bałam sie ze zleci..  Wazne jest by nie karac kota jesli nabrudzi (zsika się i/lub zrobi kupę poza kuwetą..), bo to normalny objaw po operacji. Dlatego lepiej nie sadzajcie go przez cały dzień na nowej kanapie.. :)

Jesli wszystko pojdzie dobrze to na nastepny dzien kot juz powinien byc prawie normalny. Ale to nie znaczy ze mozna go odrazu podnosic za tyłek - wykazcie troche taktu, w końcu musi minąć troche czasu zanim sie na dobre zagoi nawet jesli kot hasa jak wcześniej ;)

PS
zachowanie kota raczej się nie nie zmienia diametralnie :P Ale moze zmniejszy sie mu chętka na pogoń za kotkami :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.049 sekund z 24 zapytaniami.