Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Wiszący brzuszek Kota  (Przeczytany 13501 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Andzia159

  • Gość
Wiszący brzuszek Kota
« : 2007-04-10, 11:11 »
Witam. Mój 6miesięczny Kotek ma wiszący brzuszek.Wygląda to jakby sadełko sie odkładało. Ale tam chyba się zbiera jakis płyn, w dotyku to takie galaretowate jest.Kotek jest szczupły i kiedyś słyszałam,że takie coś  sie u kotów wycina, ale nie wiem na pewno.Nie jest tego jeszcze dużo,ale widać jak chodzi. Jest bardzo żywy, normalnie je, pije itd. Wybieram się z nim do weterynarza,ale chciałam najpierw zasięgnąc porady, czy mam się czym przejmować?Dzieki za odpowiedzi, bo się martwię.
« Ostatnia zmiana: 2007-04-16, 11:10 autor Andzia159 »
Zapisane

suicune94

  • Gość
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #1 : 2007-04-11, 09:11 »
Mój kotek który ma już 3 tygodnie jest sam wyżywiany.
Jest strasznie tłusty ale cóż poradzić skoro jest sam z rodzeństwa które zdechło.
Po jakimś czasie mu zniknie, bo tak było z czarnulką.
Zapisane

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #2 : 2007-04-11, 20:50 »
mojemu kotu też coś tam wisi. najleprzy bedzie weterynarz. nie przejmuj się napewno nic mu nie jest<uśmiech>
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedz #2 : 2007-04-11, 20:50 »

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #3 : 2007-04-13, 20:26 »
U kotów tłuszcz odkłada sie własnie w postaci wyszącej fałdy na brzuchu.
Mój kot je bardzo mało i tylko suchą karmę. Ma gruby brzuchol, ale kosci biodrowe, łopatki kłują przy głaskaniu.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #4 : 2007-04-14, 22:46 »
Ma gruby brzuchol, ale kosci biodrowe, łopatki kłują przy głaskaniu.
wydaje mi się że każdemu kotu łopatki odstają. mój je sporo ale tłusty nie jest a czuje niktóre kości:D
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #5 : 2007-04-15, 20:48 »
znam koty całe otłuszczone, a wszystko zaczyna sie od brzuchola.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Ninek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2860
    • WWW
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #6 : 2007-04-22, 15:33 »
Moim dachowcom wisi taki brzuchol, Mysza chociaż jest obecnie bardzo chuda też ma taki "woreczek" ale to sama skóra jest, u Karmela to wielki zwał tłuszczu który aż mu sie o łapy ociera i przez to prawie nie ma tam futra :roll: Wydaje mi sie że ma też przy tym znaczenie to czy kot wychodzi na dwór, wiadomo że te podwórkowe mają więcej ruchu, dużo skaczą, wspinają sie. U mnie koty podwórkowe nie mają takiego brzuchola chociaż niektóre są dość tłuściutkie.
Zapisane
Psy: Fox, Majka i Vega
Koty: Karmel i Mefisto
Szczury: Mia, Pcheła, Weszka, Zambia, Trufla, Mała Mi, LeeLee i Lilia

"Zarozumiałością oraz bezczelnością człowieka jest mówienie, że zwierzęta są nieme, tylko dlatego że są nieme dla jego tępej percepcji." Mark Twain
http://szczury.dzs.pl - Klik ;)

kareena

  • Gość
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #7 : 2007-04-23, 20:22 »
podohbno kotom wykastrowanym łatwiej o brzuchol :) ale dieta/ruch tez maja znaczenie..
Zapisane

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #8 : 2007-05-01, 13:17 »
to oczywiste, że kastraty nie tracą tyle energii na uganianie sie za atrakcyjnymi kotkami co koty nie kastrowane i stąd u kastratów tendencje do tycia. :)
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedz #8 : 2007-05-01, 13:17 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #9 : 2007-05-02, 17:28 »
Cytuj
to oczywiste, że kastraty nie tracą tyle energii na uganianie sie za atrakcyjnymi kotkami co koty nie kastrowane i stąd u kastratów tendencje do tycia. Smile

dodatkowo organizm traci zapotrzegowanie na energie do zasilenia ukladu rozrodczego - wiele osob nie bierze na to poprawki przy zywieniu i stad potem zwalaja wine za otylosc na kastracje -
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Pańcia Loli

  • Gość
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #10 : 2007-05-31, 11:45 »
Moja Kinia świętej pamięci miała obwisły bebzunek ale to jej zostało po dzieciakach...właściwie to były obniżone cycuchy...i jak biegła to jej się tak cium cium majtały na boczki ale nic poważnego to to nie było...no ale przy małym kociaku to nie wiem co to jest
Zapisane

Lola

  • Gość
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #11 : 2007-05-31, 15:19 »
Hm... wydaje mi się, że może to być jakś guzek... choć nie jestem pewna. Jeśli jest ona jeszcze mały, i bardzo nie widoczny, nie musisz się niczym przejmować, bo nawet jeśli kociak jest chory, napewno guzek/woda/płyn da się usunąć. Jednak powinnać iść naj najszybciej do lekarza. Pozdroawiam :*
Zapisane

psia kocurka

  • Gość
Odp: Wiszący brzuszek Kota
« Odpowiedź #12 : 2007-05-31, 18:07 »
u moich dwoch kotow tez sa male zwisy, choc oby dwa sa szczuple, tak po prostu maja, powiedzial mi wet, moze to faktycznie troche wina za malej dawki ruchu, bo rudasek, ktory jest bardziej zywy czasami pozbywa sie tego zwisku :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.079 sekund z 24 zapytaniami.