Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Pierścień śmierci  (Przeczytany 8190 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Justynka_

  • Gość
Pierścień śmierci
« : 2007-07-31, 18:35 »
To nie bedzie dlugi watek... :) Chcialabym sie dowiedziec, w jaki sposob mozna uchronic zwierzaka (dokladnie samca szynszyli) od pojawiania sie tzw. pierscienia z wlosow wokol penis(k)a... Czy sa sposoby, zeby w ogole sie nie pojawial czy trzeba jedynie stosowac profilaktyczne sprawdzanie co jakis czas?? Bylabym wdzieczna jesli ktos by mi w tym temacie pomogl :) Dzikusek pewnie tez...
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #1 : 2007-07-31, 19:49 »
Jedynym sposobem jest systematyczne sprawdzanie, nic innego nie da się zdrobic ;)
Zapisane
;)

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #2 : 2007-07-31, 20:55 »
Szkoda... jest sprawdzany i myslalam ze bedzie jakis inny sposob (mniej drastyczny i stresujacy dla zwierzaka)... oczywiscie nie chodzi tu o "wygolenie" podbrzusza... :) juz kiedys mialam taka propozycje... Masz slicznego szylka na avatarze :)
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedz #2 : 2007-07-31, 20:55 »

Retriva

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #3 : 2007-07-31, 21:06 »
Przepraszam, ale muszę zadać pytanie ;) w czym szkodzi taki "pierścień" ? jest to coś poważnego?
Zapisane

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #4 : 2007-07-31, 21:12 »
Wlosy zbieraja sie w worku napletkowym i otaczaja penis... zaciesniaja sie coraz bardziej (oczywiscie powoduje to dyskomfort zwierzecia)... w przypadku niesprawdzenia moze spowodowac niedokrwienie narzadu i martwice.... :( prowadzi do zmian i obrzekow (widok nieciekawy) i niedopilnowanie powoduje smierc zwierzecia... :(
Zapisane

Retriva

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #5 : 2007-07-31, 21:19 »
:/ a jak to 'wyleczyc' tzn usunac te wlosy?
Zapisane

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #6 : 2007-08-01, 17:41 »
No wiesz... (musisz wysilic wyobraznie :/) bierzesz zwierzaka w rece (najlepiej przy pomocy drugiej osoby), odracasz na grzbiet (nie lubia tego... zwierzaki oczywiscie), musisz "sciagnac" worek napletkowy z penisa (sorry za takie opisy ale inaczej sie raczej nie da) i usuwasz wloski... Nastepnie nalezy posmarowac mascia (np wazelina) zeby ewentualne podraznienia za bardzo "nie przeszkadzaly" zwierzakowi... Jest to dosc stresujace dla niego, dlatego chcialabym sie dowiedziec czy sa inne, mniej stresujace, sposoby zeby zabezpieczyc przed tym pierscieniem...
Zapisane

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #7 : 2007-08-03, 20:30 »
Masz slicznego szylka na avatarze :)
Dzięki ;)

Ja raz na tydzień odwracam chłopaków podwoziami do tyłu i spradzam czy wszystko w porządku :)

Justynka_ masz jednego szynszyla czy więcej ? ;)
Zapisane
;)

renia3399

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6576
  • "zwierzaki górą" Timothy Treadwell...
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #8 : 2007-08-04, 21:59 »
a wszystkim szynszylą sie tak robi, czy to taka niby choroba i jeden to ma inny nie?
Zapisane
dwie rzeczy sa nieskonczone ..wszechswiat i ludzka glupota
"Hitler traktował ludzi "tylko" tak, jak ludzie traktują zwierzęta" Charles Patterson
"Gdyby zwierzę zabiło z premedytacją, byłby to ludzki odruch." Stanisław Jerzy Lec
"największe zło to tolerować krzywdę" Platon

Forum Zwierzaki

Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedz #8 : 2007-08-04, 21:59 »

Iza13

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 563
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #9 : 2007-08-05, 19:21 »
Pierścień jest zagrożeniem dla samców, które nie mieszkają same.
Tworzy się podczas kopulacji, więc samotne szynszyle nie są narażone ;) .
Nie ma jednak reguły, że każda kopulacja kończy się pierścieniem , niektóre kulki są narażone bardziej, a niektóre mniej ;)
Zapisane
;)

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #10 : 2007-08-11, 13:36 »
No wlasnie ja mam tylko jednego samca... jednego zwierzaka... Juz slyszalam rozne rady na ten temat ale niestety nie bylo takiej, ktora by zadowolila mojego Dzikusa :) nawet taka, zeby zalatwic mu towarzyszke, ale widzialam, ze takie kopulujace samce (posiadajace wlasny harem) maja czesciej i grozniej wygladajace obrzeki przez pierscienie... ja swojego tez sprawdzam co tydzien...
a wszystkim szynszylą sie tak robi, czy to taka niby choroba i jeden to ma inny nie?
to nie jest choroba tylko przykra przypadlosc i spotyka samce... jak Dzikus byl mlodszy to nie mial problemow z pierscieniem (jego ojcu w ogole pierscienie sie nie robily) takze nie wiem, czy to spotyka kazdego osobnika plci meskiej czy "losowo"...
Iza13 czy Twoi chlopcy sa chetni do sprawdzania? ;)

Chcialabym wszystkim bioracym udzial w tym watku serdecznie podziekowac za rozmowe (bo pewnie i tak nie wymyslimy nic jesli chodzi o temat watku) i prosze, zeby ktorys z moderatorow zamknal ten watek, by nikomu nie przeszkadzal :)
« Ostatnia zmiana: 2007-08-14, 19:46 autor Justynka_ »
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #11 : 2007-10-17, 20:48 »
CZy to tylko sie odnosi do szynszyli czy takze do innych gryzoni?

PS: Przepraszam ze wtrocam sie.
Zapisane

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #12 : 2007-10-19, 19:19 »
Z tego co wiem to chyba tylko do nich... takze jesli nie masz takiego zwierzaka to nie masz tez tego problemu :)
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #13 : 2007-10-19, 19:27 »
A jak sobie radza z tym dzikie szynszyle?
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #14 : 2007-10-20, 08:55 »
Moze same sprawdzajo :P :P
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedz #14 : 2007-10-20, 08:55 »

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #15 : 2007-10-20, 16:44 »
To jest wlasnie ciekawe... :) ale specjalnie na wolnosci (tej prawdziwej) juz nie ma szynszyli... jedynie w rezerwatach... Ale mojemu juz coraz rzadziej sie robi... takze coraz rzadziej mu robie przykrosc :) ale i tak jestem ciekawa jak sobie z tym lepiej poradzic... i jak to robily dzikie szynszyle... :)
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #16 : 2007-10-20, 17:46 »
Moze dlatego juz nie ma ich na wolności, bo coś się z powodu......... wiadomego....... zrobiło i DEAD!
Zapisane

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #17 : 2007-10-20, 17:50 »
To niestety bylo przez nas... ludzi :) wssystko dlatego ze maja takie piekne fuferko...
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #18 : 2007-10-20, 17:55 »
A w Andach ich nie ma?
Sorki bo ja się tam nie znam za bardzo ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #19 : 2007-10-20, 18:04 »
Na takiej typowej wolnosci?? To jak juz to chyba tylko szynszyla mala (lub nizinna) bo gorska (lub duza) to TYLKO w rezerwacie w Chile a krolewskiej juz dawno nie ma... ale nawet tej nizinnej nie bylabym pewna... zreszta za wiele i tak nie zrobisz nawet jak sa na wolnosci, bo sa pod ochrona i nawet dostaly sie na liste CITES :) cale szczescie bo byloby z nimi kruchutko... na szczescie sa fermy...
Zapisane

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #20 : 2007-10-21, 20:46 »
Można sie tego zpodziewać po ludziach........ czego by nie zrobili dla pieniedzy..... zabijaj siebie nawzajem :lol: i jeszcze niszczo przyrode wk*rwwiajo mnie tacy ludzie :grr:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedz #20 : 2007-10-21, 20:46 »

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #21 : 2007-10-21, 21:02 »
To dobrze że stają się coraz popularniejsze w hodowli :)
Oczywiście jako zwierzątko domowe, a nie na futro...
Zapisane
Podpis bez przekazu.

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #22 : 2007-10-22, 19:25 »
A słuchaj co byś mi powiedziała gdybym chciał sobie kupić takiego szynszylka lub króliczka?
Aha i czy to praewda ze szynszyla sika ja cos sie jej nie podoba? bo usłysałem kiedyś cos takiego od kkogos. Razz Razz Razz Razz Razz Razz
\
kuki - jestes tu juz dosc dlugo, wiec powinienes wiedziec ze MODYFUKUJE SIE POSTY!!!!
« Ostatnia zmiana: 2007-10-23, 08:55 autor Iras »
Zapisane

Kar

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2962
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #23 : 2007-10-22, 21:38 »
KuKi ty wiesz już nie chciej żadnego zwierzaka..........chcesz za dużo. Ja chcę konia..... i go mieć nie będę, nie mam warunków, czasu.

Też bym chciała szynszyla, mogłabym mieć wszystkie zwierzaki jakie są dostępne, ale nie mam warunków, czasu, niektóre żyją bardzo długo...
Zapisane
"Słowo nie dym a gęba nie cholewa"
"Głupich nie sieją, sami się rodzą"

KuKi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1066
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #24 : 2007-10-23, 16:44 »
Chodzi mi o konkrety, przepraszam za te dwa posty, czy móglby mi ktos odpowiedziec na moje pytanie? 2up :o
Zapisane

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #25 : 2007-10-23, 21:44 »
przepraszam że się wwalam na ten wątek z innym pytaniem, ale czy może ktoś zna jakąś dobrą stronę o szynszylach?
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!

Justynka_

  • Gość
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #26 : 2007-10-24, 18:27 »
Jesli chodzi o "obsikiwanie" przez szynszyle to jest to prawda :) jesli szynszyla jest na kogos zla (np. bo robil jej cos, czego nie lubila - w ramach zlosliwosci) to potrafi go obsikac... Moje zwierze bedac u mnie na rekach obsikalo mojego brata :lol: male diablatko
storm a co dokladnie Cie interesuje??
Zapisane

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #27 : 2007-10-24, 20:03 »
niektóre żyją bardzo długo...
No to chyba dobrze... według mnie.

Justynka- xD I co na to twój brat? ;p
Zapisane
Podpis bez przekazu.

Forum Zwierzaki

Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedz #27 : 2007-10-24, 20:03 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #28 : 2007-10-24, 20:11 »
Cytuj
No to chyba dobrze... według mnie.

wiesz - z jednej strony to zaleta, z drugiej, znajac zmiennosc trybu ludzkiego zycia moze to byc problemem.  wlasnie dlugosc zycia jest np. jednym z glownych przyczyn dlaczego nigdy nie bede miala szynszyli - a potrafia one duzyc nawet 30 lat.
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

storm

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 154
  • Skalary i skalarki, hodowla i rozmnażanie. ;)
Odp: Pierścień śmierci
« Odpowiedź #29 : 2007-10-24, 23:16 »
no dokładnie to bym chciał coś o karmieniu i chorobach
Zapisane
Życie jest piękne szczegolnie pod wodą!!!
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.071 sekund z 29 zapytaniami.