Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Do dołu

Autor Wątek: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)  (Przeczytany 134764 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #840 : 2010-04-21, 08:30 »
Z punktacji wynika, że Betty wymieniła aż 16 nielotów... :o Mam zrobić poprawkę i dopisać u niej +16? ;) Niechby każdy widział, jaką imponującą odpowiedź wysłała :D
Zapisane
IBDG Wrocław

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #841 : 2010-04-21, 23:49 »
Z punktacji wynika, że Betty wymieniła aż 16 nielotów... :o Mam zrobić poprawkę i dopisać u niej +16? ;) Niechby każdy widział, jaką imponującą odpowiedź wysłała :D

;> wlasnie mnie zmylilo ze nie bylo plus iles tam punktow i myslalam  ze Zoolog mnie pomylil :) tak, troche wymienilam :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #842 : 2010-04-22, 14:26 »
Z punktacji wynika, że Betty wymieniła aż 16 nielotów... :o Mam zrobić poprawkę i dopisać u niej +16? ;) Niechby każdy widział, jaką imponującą odpowiedź wysłała :D
Tak poproszę o poprawkę IBDG.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #842 : 2010-04-22, 14:26 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #843 : 2010-04-23, 18:41 »
Nazbierało się trochę uwag do Waszych odpowiedzi. Ale po kolei. Gepardy nigdy nie atakują ludzi z przyczyn o których już pisałem. Nie ma takiego gatunku kota jak puma śnieżna. Są natomiast pantery śnieżne zwane także irbisami. Lamparty nazywane są czasami panterami, to jednak ten sam gatunek wielkiego kota. Wy moi drodzy tworzycie z niego dwa gatunki.
Najczęstsze ataki wielkich kotów na ludzi są związane z ich jedzeniem. Tu na pierwsze miejsce wysuwa się tygrys. Lwie ataki również nie należą do rzadkości. Zdecydowanie rzadziej ludojadami są lamparty. Jeszcze rzadziej to zjawisko występuje u jaguarów. Niektórzy badacze w ogóle kwestionują ich ludożerstwo. Puma atakuje człowieka niezwykle rzadko, nie w celach konsumpcyjnych, lecz obrony terytorium, siebie lub młodych. Mogą zaatakować drażnione rysie, pantery śnieżne i mgliste.

Punktacja            IBDG         244,5 pkt  (+4)
                         Lis            231,5 pkt  (+4)
                         Estel         208,5 pkt  (+5)
                         renia 3399   81,5 pkt  (+4)
                         Meg            73   pkt
                         zoolog         68,5 pkt
                         Betty          45    pkt (+6)
                         zwierzakowa  6    pkt

Który z gatunków ptaków jest najliczniejszy? Dozwolone korzystanie z różnych źródeł. Czas odpowiedzi do środy. Wyniki w czwartek.
Odpowiedzi na pw.
« Ostatnia zmiana: 2010-04-24, 08:51 autor zoolog »
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #844 : 2010-04-23, 18:49 »
Pamiętam o tym, że gepardy atakują tylko biegnącą ofiarę, ale jakby człowiek pogalopował przed siebie, to teoretycznie gepard mógłby go ubić chyba ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #845 : 2010-04-23, 19:01 »
Chyba podobnie jaguar - widziałem coś takiego co prawda tylko na filmie fabularnym ale odtwarzającym styl życia i kulturę Majów,więc skoro taka scena się tam znalazła to zdarzenie takie może być prawdopodobne ;)

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #846 : 2010-04-23, 23:05 »
pozwolę dodac od siebie troche :)

 Ostatni program na animal planet pokazal ze niektóre lwy , w niektorych częściach Afryki potrafią atakować ludzi, zakradając sie nawet do wiosek i zagryzać śpiących ludzi. Nauczyły sie tego, ponieważ ludzie sa łatwym łupem. Potrafia rowniez zaatakowac czlowieka na drodze, po ktorej jezdza rowerami.
Inne przyklady pokazały że pewna grupa lwów atakuje ludzi- a powodem jest starość zwierząt, psujące się zęby, trudności w poruszaniu się. Tym samym faktem ludzie tu tez sa latwym łupem.
Jednak w pierwszym wypadku lwy mają wybór na co chcą polowac bo są w stanie ubić zwierzynę szybszą od ludzi.

Tygrysy- w jednym z programow pokazywali atak tygrysa syberyjskiego na dwoch ludzi. Przyczyną było to, że tygrys z tygrysica spółkowały w pobliżu i uznały ludzi za zagrozenie. Samiec zaatakował, broniąc dostęp do samicy. Ludzie rpzezyli, wypowiadali sie ze wiele lat uczęszczali do lasów i nic sie nie działo. Traf chciał że znaleźli sie w poblizu zwierzat.

Natomiast tygrysy w indyjskich lasach potrafia atakowac czlowieka z premedytacją. Ludzie wymyslili tam pewien sposób- stawiaja atrapy przypominające ludzi i obłożone drutem pod napieciem mające na celu odstraszenie tygrysy atakujące lokalnych rybakow i drwali.
Drugi sposob- zakladaja na tyl głowy maski z ludzką twraza co ma hamowac tygrysy przed atakiem, poniewaz maja miec swiadomosc ze czlowiek idąc nawet tylem ma na nie oko.

Gepardy- gdy zaczynaja gonic ofiare , i zadają w końcu śmiertelny uścisk, -robia to za jednym zamachem. Czytalam, ze jeśli cos im przerwie pogoń czy nie zaatakuja z pelnego biegu ofiary, juz tego nie zrobia w tym polowaniu.  Taki gepard może stać przy ofierze i nie tknąć jej już. Poza tym kot ten odejdzie od ofiary gdy tylko pojawi sie rywal-hiena czy lew. Woli glodowac niz narazać sie na spotkanie z innym przeciwnikiem.
 Wiec atak na człowieka widze tutaj bardzo czarno-zwłaszcza taki atak z premedytacją.

Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #847 : 2010-04-23, 23:19 »
Cytuj
Inne przyklady pokazały że pewna grupa lwów atakuje ludzi- a powodem jest starość zwierząt, psujące się zęby, trudności w poruszaniu się. Tym samym faktem ludzie tu tez sa latwym łupem.

Przygotowując się do odpowiedzi czytałem ze ludzi atakują najczęściej zwierzęta stare,chore,okaleczone lub słabe,często wiąże się to z utratą pełnych zdolności,sprawności łowieckich - zapewne bywają też osobniki wyspecjalizowane w atakach na ludzi: słynne dwa lwy-ludojady z Tsavo które w 1898 roku zabijały robotników kolejowych którzy budowali tory i bodajże most.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #848 : 2010-04-23, 23:46 »
Przygotowując się do odpowiedzi czytałem ze ludzi atakują najczęściej zwierzęta stare,chore,okaleczone lub słabe,często wiąże się to z utratą pełnych zdolności,sprawności łowieckich - zapewne bywają też osobniki wyspecjalizowane w atakach na ludzi: słynne dwa lwy-ludojady z Tsavo które w 1898 roku zabijały robotników kolejowych którzy budowali tory i bodajże most.

a tak, tu masz racje ze to byly te lwy z Tsavo-dwa samce ktore przewodzily grupie. Próbowano je długo złapać, po drodze w klatke łapały sie hieny i lapmarty-hieny puszczano luzem, lamparty zabijano ( :( ) o uznano ze tez moga byc ludojadami...
W koncu udalo sie zlapac jednego z samcow. Ale drugiego wlasnie nie pamiętam czy złapali.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #848 : 2010-04-23, 23:46 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #849 : 2010-04-24, 00:04 »
Swego czasu powstał film opowiadający tę historię / pewnie z punktu widzenia Hollywoodu ;) / - " Ghost and the Darkness "
http://www.filmweb.pl/f574/Duch+i+Mrok,1996
o ile pamiętam,w filmie lwy/lew zabija/ją myśliwego, Remingtona a chyba drugiego lwa pokonuje bohatersko architekt i jednocześnie żołnierz - John Patterson - budowano tam most przez rzekę Tsavo aby utworzyć jedną z najdłuższych linii kolejowych w Afryce - przygnębiający jest fakt że kolej napędzała później handel drogocenną kością słoniową ... :roll:

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #850 : 2010-04-24, 01:02 »
Swego czasu powstał film opowiadający tę historię / pewnie z punktu widzenia Hollywoodu ;) / - " Ghost and the Darkness "
http://www.filmweb.pl/f574/Duch+i+Mrok,1996
o ile pamiętam,w filmie lwy/lew zabija/ją myśliwego, Remingtona a chyba drugiego lwa pokonuje bohatersko architekt i jednocześnie żołnierz - John Patterson - budowano tam most przez rzekę Tsavo aby utworzyć jedną z najdłuższych linii kolejowych w Afryce - przygnębiający jest fakt że kolej napędzała później handel drogocenną kością słoniową ... :roll:

rety.. co za paranoja! podobno jak byl zakaz polowania na słonie z powodu kości słoniowej-zaczęto tepic nosorożce-produkt zamienny czyli róg :/
wkurza mnie takie coś.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #851 : 2010-04-24, 08:59 »
Potrafia rowniez zaatakowac czlowieka na drodze, po ktorej jezdza rowerami.
Rety :shock: Lwy na rowerach? ;)

Cytat: betty
Wiec atak na człowieka widze tutaj bardzo czarno-zwłaszcza taki atak z premedytacją.
No ja też nie myślałam, że gepardy masowo zabijają ludzi, raczej, że może się to zdarzyć w wyjątkowych okolicznościach ;)
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #852 : 2010-04-24, 09:00 »
Nie jest to możliwe IBDG nawet gdyby ów człowiek, był mistrzem świata w biegu na 100 m. Dla geparda jest o wiele za wolny. Szerzej o tym w moich opowieściach.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #853 : 2010-04-24, 09:04 »
No własnie o jakimś sprinterze myślałam, nie wiedzącym o gepardzich obyczajach i postanawiającym dać nogę ;p

Wróciłam teraz do Twojej opowieści o gepardach... Zapamiętałam strach gości dyrektora ZOO przed gepardzicą i to, co pisałeś o niemożności zaatakowania nie uciekającej ofiary... A zapomniałam, co pisałeś o szybkości człowieka, zbyt małej, by zachęcić zwierzę do pościgu... No to teraz mi się utrwali ;p
Zapisane
IBDG Wrocław

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #854 : 2010-04-28, 00:57 »
Rety :shock: Lwy na rowerach? ;)


hihi tak, zmutowane lwy na rowerach :D
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #854 : 2010-04-28, 00:57 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #855 : 2010-04-29, 19:09 »
Najliczniejszym gatunkiem ptaków jest wikłacz czerwonodzioby (Quelea quelea). Jego populacja szacowana jest na około 1,5 mld! osobników.


Punktacja           IBDG        249,5 pkt (+5)
                        Lis           236,5 pkt (+5)
                        Estel        208,5 pkt
                        renia 3399  81,5 pkt
                        Meg          73   pkt
                        zoolog       68,5 pkt
                        Betty        45   pkt
                        zwierzakowa 6  pkt

Który gatunek ptaka drapieżnego jest najcięższy? Dozwolone korzystanie z różnych pomocy naukowych. Czas odpowiedzi-wtorek. Wyniki w środę.
Odpowiedzi na pw.         
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #856 : 2010-05-05, 15:07 »
Najcięższym ptakiem drapieżnym jest kondor wielki (Vultur gryphus). Masa ciała samców dochodzi do 14 kg. Tymczasem bieliki osiągają 3-6 kg.


Punktacja            IBDG          255,5 pkt (+6)
                         Lis             242,5 pkt (+6)
                         Estel          214,5 pkt (+6)
                         renia 3399     87,5 pkt (+6)
                         Meg              73   pkt
                         zoolog           68,5 pkt
                         Betty            45   pkt
                         zwierzakowa    6   pkt

Jakie możecie wymienić z pamięci gatunki należące do rodziny łaszowatych (Viverridae)?
Czas do niedzieli, wyniki w poniedziałek.
Odpowiedzi na pw.       
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #857 : 2010-05-10, 15:40 »
Moja lista łaszowatych jest następująca: linzang afrykański, łasza palmowa, łaskun chiński, łaskun trójpręgi, fossa, falanruk, fanaloka (cyweta madagaskarska), kunołaz pręgowany, kunołaz kalimantański, galidia kasztanowata, mangusta brązowoogoniasta, mangusta paskowa, paskówka malgaska, żeneta zwyczajna, mampalon, surykatka, kuzimanze, mangusta błotna.

Punktacja           IBDG        256,5 pkt (+1)
                        Lis           246,5 pkt (+4)
                        Estel        217,5 pkt (+3)
                        renia 3399   87,5 pkt
                        Meg           73   pkt
                        zoolog        68,5 pkt
                        Betty         64 pkt (+19) wyrazy uznania!
                        zwierzakowa 6 pkt

Jakie możecie wymienić z pamięci gatunki węży (pomijam żyjące w naszym kraju).
Czas odpowiedzi do soboty. Wyniki w niedzielę.
Odpowiedzi na pw   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #858 : 2010-05-10, 23:52 »
dziekuje dziekuje :) warto sie keidys bylo uczyc z ksiazek o gatunkach :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #859 : 2010-05-16, 09:54 »
Jestem zbudowany pozytywnie Waszymi odpowiedziami. IBDG nie policzyłem Ci węża Eskulapa ponieważ jest gatunkiem występującym w Polsce.
Moja lista węży jest taka: ślepucha robakowata, Typhlops punctatus (obydwa z grupy węży zwanej ślepuchowatymi), cylindrowiec koralowy (przedstawiciel węży ryjących), pyton rombowy (Australia), pyton tygrysi (Indochiny, Sri Lanca, Chiny, podnóże Himalajów), pyton skalny (zachodnia oraz środkowa Afryka), strzelec stepowy (w Europie spotykany w Rumunii, Grecji, Turcji i na Korfu), boa dusiciel, anakonda, wąż ziemny (z grupy węży ziemnych), wąż brodawkowaty jawajski, zaskroniec żmijowy, Coluber hippocrepis, wąż jajożer, wąż smugowy, wąż żarłoczny, malpolon, kobra indyjska, wąż koci, kobra egipska, kobra czarnobiała, zdradnica śmiercionośna, wąż tygrysi, żmija iberyjska, żmija żebrowana, żmija nosoroga, żmija łańcuszkowa, żmija rogata, mokasyn błotny, grzechotnik diamentowy, grzechotnik pospolity, grzechotnik brazylijski, grzechotnik rogaty, grzechotnik straszliwy.

Punktacja          IBDG          271,5 pkt (+15)
                       Lis             262,5 pkt (+16)
                       Estel          217,5 pkt
                       renia 3399    87,5 pkt
                       Betty           84   pkt (+20)!
                       Meg             73 pkt
                       zoolog          68,5 pkt
                       zwierzakowa   6    pkt

Kogo uważa się za ojca współczesnej kryptozoologii? Dla utrudnienia można korzystać jedynie z własnych szarych komórek.
Czas odpowiedzi do piątku. Ogłoszenie wyników w sobotę.
Odpowiedzi na pw.   
                       
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #860 : 2010-05-16, 11:23 »
..znowu zapomniałam  :/
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #860 : 2010-05-16, 11:23 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #861 : 2010-05-16, 15:53 »
to też ładnie odpowiedzieliście :) gratulacje. ja mało i tak znam węży-mało kojarzę na to co istnieje w przyrodzie.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #862 : 2010-05-22, 10:01 »
Chodziło o belgijskiego zoologa Bernarda Heuvelmansa.

Punktacja          IBDG         271,5 pkt
                       Lis            262,5 pkt
                       Estel         227,5 pkt (+10) brawo!
                       renia 3399   87,5 pkt
                       Betty          84   pkt
                       Meg            73   pkt
                       zoolog         68,5 pkt
                       zwierzakowa  6    pkt

Gdzie odbywa się rozwój kijanek u żaby Darwina? Dozwolone jest korzystanie z różnych źródeł. Termin odpowiedzi do czwartku, wyniki w piątek.
Odpowiedzi na pw.     
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #863 : 2010-05-28, 18:52 »
Samiec żaby Darwina spotykanej w Chile oraz Patagonii po zabraniu jaj do pyska lokuje je w swoim worku rezonacyjnym biegnącym od szyi przez boki ciała aż po nasady ud jego tylnych kończyn. Po zakończeniu rozwoju młode żabki są wypluwane do środowiska życia tego płaza. IBDG oraz Betty musiałem obniżyć punktację za połykanie kijanek.

Punktacja          IBDG          275,5 pkt  (+4)
                       Lis             268,5 pkt  (+6)
                       Estel          233,5 pkt  (+6)
                       Betty           88   pkt   (+4)
                       renia 3399     87,5 pkt
                       Meg              73   pkt
                       zoolog           68,5 pkt
                       zwierzakowa    6    pkt

Niestety jesteśmy na bakier z systematyką roślin i zwierząt. Tymczasem moim zdaniem jest to istotny element ogólnego wykształcenia.
Zatem jakie możecie wymienić z pamięci rzędy należące do gromady ssaków (Mammalia)?
Czas odpowiedzi do środy, wyniki w czwartek.
Odpowiedzi na pw.   
 
                                 
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #864 : 2010-05-28, 19:11 »
IBDG oraz Betty musiałem obniżyć punktację za połykanie kijanek.
                 
Ja żadnej kijanki nie połknęłam... :lol:
Zapisane
IBDG Wrocław

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #865 : 2010-05-28, 21:46 »
ja nic nie napisalam o polykaniu kijanek :-o jesli juz uzylam tego slowa mialam na mysli chowanie ich do gardla. Po co mialabym wymyslac ze chcac odchowac potomstwo zaba polyka je? 
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #866 : 2010-05-28, 22:19 »
Chodzi o to że samiec bierze " do pyska " ;) jaja / zwykle dwa / a nie kijanki ;) - młode wykluwają się w workach rezonacyjnych i przechodzą przemianę w kijanki a owe worki opuszczają już jako ok.centymetrowej długości żabki - kijanki nie mają szans na normalny rozwój w wartkim nurcie górskich potoków.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #867 : 2010-05-28, 22:55 »
aha w tym rzecz. To przeoczylam. przepraszam ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #867 : 2010-05-28, 22:55 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #868 : 2010-05-29, 09:35 »
Ja żadnej kijanki nie połknęłam... :lol:
Niestety tak to jest IBDG, gdy stosuje się niefortunne skróty myślowe.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #869 : 2010-05-29, 13:36 »
Fajnie wyszło... ;)

No dobrze, tylko czemu znalazłam info, że samiec połyka jaja, kiedy te zaczynają się poruszać w galaretowatej otoczce? Jakby już wykluwały się z nich kijanki... :/
Zapisane
IBDG Wrocław
Strony: 1 ... 27 28 [29] 30 31 ... 34   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.116 sekund z 28 zapytaniami.