Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Do dołu

Autor Wątek: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)  (Przeczytany 134871 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #870 : 2010-05-29, 20:11 »
Fajnie wyszło... ;)

No dobrze, tylko czemu znalazłam info, że samiec połyka jaja, kiedy te zaczynają się poruszać w galaretowatej otoczce? Jakby już wykluwały się z nich kijanki... :/

co ciekawsze tez tak znalazlam :D
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #871 : 2010-05-30, 09:42 »
Samiec żaby Darwina połyka jaja znajdujące się w różnych stadiach rozwoju. Jednakże to jeszcze nie są kijanki.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #872 : 2010-06-03, 09:35 »
W gromadzie ssaków wyróżniamy następujące rzędy: stekowce (Monotremata), torbacze (Marsupialia), szczerbaki (Edentata), owadożerne (Insectivora), ryjówki nadrzewne (Scandentia), latawce (Dermoptera), nietoperze (Chiroptera), naczelne (Primates), drapieżne (Carnivora), płetwonogie (Pinnipedia), walenie (Cetacea), syreny (Sirenia), trąbowce (Proboscidea), nieparzystokopytne (Perissodactyla), góralki (Hyracoidea), mrówniki (Tubulidentata), parzystokopytne (Artiodactyla), łuskowce (Pholidota), gryzonie (Rodentia), zajęczaki (Lagomorpha), ryjkonosy (Macroscelidea).

Punktacja            IBDG         287,5 pkt (+12)
                         Lis            279,5 pkt (+11)
                         Estel         246,5 pkt (+13)
                         Betty           94  pkt (+6)
                         renia 3399     87,5 pkt
                         Meg              73   pkt
                         zoolog           68,5 pkt
                         zwierzakowa    6   pkt

Do zadawania pytań powraca Betty.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #872 : 2010-06-03, 09:35 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #873 : 2010-06-03, 12:59 »
oj, nie patrzcie na moja punktacje, tam przeciez brakuje jedynki z przodu :P

;)

zaraz cos wymysle :D
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #874 : 2010-06-03, 13:07 »
Pytanie dla Was.

Człowiek i inne ssaki posiadają trzy precyzyjne składowe ucha wewnętrznego, ktore pozwalaja mu odbierac dźwięki. Jest to młoteczek, kowadełko i strzemiączko.
Określ skąd wywodza sie te trzy kosteczki słuchowe- jaka maja drogę ewolucyjną; czyli od jakiego zwierzęcia (grupy zwierząt) powstały.
Oraz w jakiej formie były (i nadal są) te kosteczki wcześniejszych (znanych nam) kręgowców.

Odpowiedzi do wtorku, wyniki w środę .

Max pkt 8.

powodzenia :D
« Ostatnia zmiana: 2010-06-03, 16:27 autor betty »
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #875 : 2010-06-08, 22:29 »
yy dlaczego tylko lis odpowiedzial? az takie trudne? ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #876 : 2010-06-08, 23:09 »
A bo jeszcze czas :P
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #877 : 2010-06-09, 22:26 »
No i gdzie ta odpowiedź? ...  :?: :mysli: :?:

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #878 : 2010-06-10, 11:33 »
wczora nie mialam netu w pracy a po powrocie do domu nie wlaczalam sprzetu. Zaraz sie postaram ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #878 : 2010-06-10, 11:33 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #879 : 2010-06-10, 16:03 »
Odpowiedz do pytania i punktacja.

Cytuje z książki:
"Zacznijmy od pierwszego łuku , a ujrzymy uderzające podobieństwo: i u nas , i u rekina zakończeniem procesu rozwojowego są szczęki. Jest jednak różnica: z naszego pierwszego łuku powstają też kosteczki ucha środkowego, z rekiniego- nie. Trudno się dziwić, że nerwem czaszkowym, który łączy się ze szczękami zaróno u ludzi, jak i rekinów jest ten sam nerw pierwszego łuku skrzelowego: trójdzielny.

Komórki drugiego łuku dzielą się, zmieniają i daja początek prętowi z chrząstki oraz mięśniom. U człowieka pręt ten rozrywa się i przekształca się w trzecią kosteczkę słuchową(strzemiączko) oraz parę małych kostek u podstawy głowy i gardzieli. Jedna z tych kostek - gnykowa -pomaga nam w połykaniu. Gdy słuchasz muzyki, popijając drinka, możesz podziękować kostkom, które powstały z drugiego łuku skrzelowego.
U rekinów drugi łuk rozpada się na dwie struktury służące do podtrzymywania szczęk: dolną, odpowiadającą naszej kości gnykowej, i górną, wspierającą górną szczękę. Jeśli obserwowałeś kiedys próbującego pożreć coś żarłącza białęgo, zauważyłeś zapewne, że górna szczęka rekina wysuwa się i chowa podczas ataku. Górna kość drugiego łuku stanowi tu część ukłądu dźwigni, którgo ruchy umożliwiają ten wyczyn. Kość ta, ma jeszcze jedną nadzwyczają cechę -jest odpowiednikiem strzemiączką w naszym uchu. A więc kości wspomagające szczęki u rekina nam pomagaja w połykaniu i odbieraniu dźwięków!"

Jeszcze w ramach ciekawostek dam dokończenie opisu dalszych pozostałych dwóch łuków skrzelowych:
"Przechodząc do trzeciego i czwartego łuku, zauważymy, że wiele ze struktur, których używamy podczas mówienia i połykania, u rekinów stanowi część aparatu skrzelowego. Mięśnie i nerwy aktywne u nas podczas mowy i połykania u rekinów i innych ryb służą do poruszania skrzelami."

Punktacja            IBDG         287,5 pkt (+8) 295,5pkt
                         Lis            279,5 pkt (+8) 287,5pkt
                         Estel         246,5 pkt
                         Betty           94  pkt
                         renia 3399     87,5 pkt
                         Meg              73   pkt
                         zoolog           68,5 pkt
                         zwierzakowa    6   pkt


czekamy na pytanie zoologa. z pewnoscia łatwiejsze ;)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #880 : 2010-06-10, 19:05 »
Jakie możecie wymienić z pamięci przykłady świadomego myślenia zwierząt?
Czas odpowiedzi do środy, wyniki z omówieniem w czwartek.
Odpowiedzi na pw.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #881 : 2010-06-10, 22:39 »
Jakie możecie wymienić z pamięci przykłady świadomego myślenia zwierząt?
Czas odpowiedzi do środy, wyniki z omówieniem w czwartek.
Odpowiedzi na pw.

tzn konkretne jakies przypadki?

Zoologu czy moje pytanie bylo zbyt trudne dla Ciebie?
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #882 : 2010-06-13, 09:10 »
tzn konkretne jakies przypadki?

Zoologu czy moje pytanie bylo zbyt trudne dla Ciebie?
Zgadza się konkretne przypadki. To pytanie nie było oczywiście za trudne dla mnie. Tak się jednak złożyło, że miałem do podpisania szereg ważnych petycji internetowych.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #883 : 2010-06-17, 19:17 »
Przeczytałem z uwagą i wielką ciekawością Waszych odpowiedzi. Jeżeli chodzi o słonie to wcale nie reagują one z przerażeniem na widok kości przedstawicieli swojego gatunku. Wręcz przeciwnie budzą one ich niezwykłe zainteresowanie.
Mój przykład świadomego myślenia będzie dotyczył wielkiego sercem i duchem Mohra Mendoga. Bardzo szybko nauczył się otwierać wszelkie rodzaje drzwi. Jak tego dokonywał? Skakał na ich klamki. Niezwykle szybko zorientował się obserwując mechanizm działania klamek, że kluczem do otwarcia drzwi są właśnie one.

        Punktacja          IBDG         310,5 pkt (+15)
                               Lis            302,5 pkt (+15)
                               Estel         246,5 pkt
                               Betty        109   pkt (+15)
                               renia 3399   87,5 pkt
                               Meg            73   pkt
                               zoolog         68,5 pkt
                               zwierzakowa  6    pkt

Ciekawe jakie pytanie wymyśli Betty?         
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #884 : 2010-06-17, 19:21 »
Otwieranie drzwi przez psy poprzez skakanie na klamkę również obserwowałem u kilku psów.

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #884 : 2010-06-17, 19:21 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #885 : 2010-06-17, 19:39 »
Sama miałam takiego 'otwieracza'... ;) Na wszystkich klamkach były ślady jego zębów :roll:
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #886 : 2010-06-17, 19:41 »
Mój Miki drapie w drzwi żeby mu je otworzyć a właśnie jego poprzednik skakał na drzwi - przez pewien okres nie miałem klamki w drzwiach do pokoju i nauczył się że jak na nie skoczy to się otworzą ;)

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #887 : 2010-06-19, 00:34 »
Moje pytanko.
[/color]

Podaj różnice między organizmami prokariota a eukariota- między ich budową, oraz specyfiką bytowania w środowisku. Jakie organizmy zaliczamy do prokariota, a jakie do eukariota? te pytania za 7pkt.

pytanie dodatkowe za 5pkt: które organizmy należące do eukariotycznych (obecnie) można zaliczyć z postępowania do prokariotycznych, i dlaczego ? :>  :wink:

czas odpowiedzi do środy, wyniki w czwartek.

powodzenia :)

Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #888 : 2010-06-24, 23:14 »
Do organizmow procariotycznych zaliczamy bakterie(uznane za archabakterie), oraz sinice uznane za właściwa grupe bakterii.
Te organizmy jednokomórkowe nie zawierają jądra, wakuoli, siateczki endoplazmatycznej, aparatu Golgiego, centrioli, wrzeciona podziałowego, mitochondriów i chloroplastów, czyli struktur charakterystycznych dla eukariotów. DNA prokariotów nie jest połączony z histonami i występuje w postaci długiej podwójnej nici zwanej genoforem (czasem określanej też mianem pojedynczego chromosomu), splątanej w kłębek w obszarze jądrowym (nukleoid), który nie jest ograniczony i oddzielony od cytoplazmy błoną jądrową.

W cytoplazmie prokariotów znajdują się: mezosomy, rybosomy, a u form fotosyntetyzujących dodatkowo jeszcze chromatofory lub tylakoidy. W cytoplazmie mogą występować koliste struktury zbudowane z DNA i zwane plazmidami. Dodatkowymi elementami, w które mogą być zaopatrzone powłoki komórek bakteryjnych są rzęski i fimbrie (inaczej pile); u większości występuje też mureinowa ściana komórkowa, zazwyczaj otoczona z zewnątrz warstwą śluzu.

Prokarioty rozmnażają się bez udziału procesu płciowego, przez podział komórki, jednakże obserwuje się u nich procesy o charakterze paraseksualnym, w trakcie których dochodzi do wymiany lub transferu DNA (koniugacja, transdukcja i transformacja).

Organizmy eukariotyczne (Eucaryota, Eukarya), określane też jako jądrowce, jądrowe, organizmy jądrowe, karioty, kariota (Karyobionta) – organizmy zbudowane z komórek posiadających jądro komórkowe z chromosomami, co jest jednym z elementów odróżniających je od prokariotów. Nukleus odgraniczony jest od cytoplazmy podwójną błoną białkowo–lipidową.

Pytanie dodatkowe(na ktore starał sie odpowiedziec TYLKO Lis i dostal za to 3pkt, ale nikt nie zgadl o co mi chodzilo :D )

Trzeba tu nadmienic bardzo istotną ceche u organizmów procariotycznych- która zapewnia im sukces przetrwania-pomimo ograniczonej i wciąż tej samej formy fizycznej; nieewolującej formy prostych organizmów, a jednak maja zapewniony sukces przetrwania, poniewaz potrafia przekształcić środowisko do swych potrzeb.
Przykład- kiedy wrzucimy bakterie normalnie żyjące w środowisku kwąsnym-do środowiska zasadowego- zaczną to zasadowe środowisko zmieniac na swój kształt- tzn wytworzą dzieki reakcjom chemicznym takie substancje zmieniajace owe zasadowe środowisko w kwaśne.

Człowiek jako jedyny typ organizmu eukariotycznego, dzieki ewolucyjnemu wykształceniu mózgu, który to zastąpił ostre pazury, zęby i siłę fizyczną - może dzieki temu cudownemu wynalazkowi robić co mu sie podoba ze środowiskiem, podstosowując go pod swoją korzyść. Moze zmieniac krajobrazy, ujednolicać ekosystemy, zmieniać klimat...itd. A to wszystko dla jego wygody. Czyli, ze człowiek nie postępuje jak inne zwierzęta- nie przystosowuje sie do środowiska w którym zyje, tylko podstosowuje i kształtuje środowisko pod swoje potrzeby.
  Punktacja          IBDG         310,5 pkt (+7) 317,5 pkt
                               Lis            302,5 pkt (+10) 312,5pkt
                               Estel         246,5 pkt (+7) 253,5pkt
                               Betty        109   pkt
                               renia 3399   87,5 pkt
                               Meg            73   pkt
                               zoolog         68,5 pkt (+4,5) 73pkt
                               zwierzakowa  6    pkt
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #889 : 2010-06-25, 08:48 »
A kto by wpadł na to, co autorka pytania miała na myśli :P
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #890 : 2010-06-25, 09:48 »
Nie byłbym sobą, nie komentując odpowiedzi Betty na zadane przez nią pytanie. Mianowicie do Procaryota należą wszystkie bakterie, nie tylko te najbardziej pierwotne. Sinice (Cyanophyta) natomiast nie są żadną grupą bakterii. Ekologicznie możemy je umieścić wśród glonów.

Jakie możecie wymienić z pamięci rzędy należące do gromady ptaków (Aves)?
Czas odpowiedzi do środy, wyniki w czwartek.
Odpowiedzi na pw.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #890 : 2010-06-25, 09:48 »

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #891 : 2010-06-25, 12:40 »
A kto by wpadł na to, co autorka pytania miała na myśli :P

hmm a to nie jest logiczne? :> co napisalam?

Zoologu wedlug tego co czytalam, i dlas pewnosci przeczytalam przed chwila raz jeszcze, to sinice sa obecnie zaliczane do Procariota. Niegdys faktycznie uważano je za roąliny poniewaz maja zdolność do fotosyntezy, jednak sa cechy stanowiące o ich przynależności do Procariota.

cytuje z Wikipedii:

"Sinice, cyjanofity, cyjanobakterie, cyjanoprokariota (Cyanobacteria) – gromada organizmów samożywnych, dawniej uznawanych za rośliny, według nowszej taksonomii zaliczanych do Procaryota (prokarioty, królestwo bakterii). Nazwa tradycyjna Cyanophyta (końcówka -phyta – roślina), stosowana w taksonomii wcześniejszej, kładzie nacisk na te właściwości, które upodabniają sinice do organizmów roślinnych – zdolność do tlenowej fotosyntezy oraz obecność chlorofilu. To podobieństwo jest o tyle naturalne, że chloroplasty roślin powstały w wyniku endosymbiozy z sinicami – są po prostu uwstecznionymi sinicami."

"Sinice mają budowę prokariotyczną. W peryferyjnej części komórki znajdują się tylakoidy, które zawierają tylko chlorofil a. Występują w nich również inne barwniki takie jak: niebieska fikocyjanina, czerwona fikoerytryna, żółty karoten. Barwników tych zazwyczaj jest więcej niż chlorofilu a, toteż sinice mają charakterystyczne sino-zielone zabarwienie. Materiałem zapasowym są polisacharydy glukozowe przypominające amylopektynę i glikogen[4] nazywane potocznie skrobią sinicową, a także cyjanoficyna i wolutyna[5]. Nieliczne gatunki sinic nie posiadają barwników asymilacyjnych – są heterotrofami.

Materiał genetyczny zlokalizowany jest w nukleoidzie. W budowie wyróżnia się ścianę komórkową (delikatną), a na zewnątrz błonę zewnętrzną jak u innych bakterii Gram-ujemnych. Dookoła zewnętrznej błony komórkowej wytwarzane są grube pochwy śluzowe."

i ze strony http://portalwiedzy.onet.pl/73012,,,,sinice,haslo.html

"Sinice (Cyanophyta, Cyanobacteria), typ zaliczany do królestwa bakterie."
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #892 : 2010-06-25, 18:17 »
Logiczne, logiczne, tylko trudno było na to wpaść nie mając kompletnie żadnej wskazówki :P
Zapisane
IBDG Wrocław

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #893 : 2010-06-26, 09:57 »
Oczywiście, że sinice należą do Procaryota. Nie mogę się jednak zgodzić z tym, że są one zaliczane do królestwa bakterii. Tak samo jak z królestwem bakterii. Po prostu takie królestwo nie istnieje. Istnieje natomiast królestwo Procaryota (bezjądrowe). Nawiasem mówiąc w skład tego królestwa wchodzą również wirusy.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #894 : 2010-06-26, 10:32 »
Oczywiście, że sinice należą do Procaryota. Nie mogę się jednak zgodzić z tym, że są one zaliczane do królestwa bakterii. Tak samo jak z królestwem bakterii. Po prostu takie królestwo nie istnieje. Istnieje natomiast królestwo Procaryota (bezjądrowe). Nawiasem mówiąc w skład tego królestwa wchodzą również wirusy.

a no i teraz juz zrozumialam o co chodzi :) dziekuje za wyjasnienie :)
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #895 : 2010-07-01, 19:23 »
Znowu nie byłbym sobą, gdybym nie pokusił się o parę uwag. IBDG nie ma rzędu ptaków nurkujących. Są natomiast nury (Gaviiformes). Betty kolibry zaliczamy do rzędu krótkonogich (Apodiformes), natomiast dudki i dzioborożce do kraskowych (Coraciiformes).
Rzędy ptaków: bezgrzebieniowce, kusaki, rurkonose, pingwiny, nury, perkozy,pełnopłetwe, brodzące, czerwonaki (flamingi), drapieżne, blaszkodziobe, kuraki, żurawiowate, siewkowate, gołębiowate, papugi, kukułkowate, sowy, lelkowate, krótkonogie, czepigi, trogony, kraskowate, łaźce, wróblowate.

         Punktacja            Lis          327,5 pkt (+15)
                                  IBDG       325,5 pkt (+8)
                                  Estel       271,5 pkt (+18)
                                  Betty      139   pkt  (+30)
                                  renia 3399 87,5 pkt
                                  Meg         73   pkt
                                  zoolog      73  pkt
                                  zwierzakowa 6 pkt

Czekamy na Betty.   
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #896 : 2010-07-02, 18:27 »
Wymień zwierzęta zyjące w Australii uznane za najbardziej jadowite i niebezpieczne dla czlowieka. Nie tylko ssaki.
Opisz przy kazdym z nich w jaki sposób moga zadać bolesny lub śmiertelny cios.

odpowiedzi do środy. Wynilki w czwartek.
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #897 : 2010-07-08, 23:35 »
Odpowiedz

Niebezpieczne zwierzeta Australii (z pamieci)

-dziobak należący do rzędu stekowców. Samiec tego gatunku posiada na tylnych kończynach ostrogi-kolce jadowe, służące głównie do obrony terytorium i walki o samice z innymi samcami. Jad może uśmiercic mniejsze zwierzęta. Człowiek ukłuty ostroga odczuwa ogromny ból-jednak jad go nie zabija.
Dziobak atakuje tylko gdy czuje sie zagrozony. Jesli umiejętnie go podnieść jest spokojny.

-węże- do najbardziej niebezpiecznych węży Australii należy
Mulga, tajpan oraz wąż tygrysi - węże wszystkie należące do zdradnicowatych. Były wypadki smiertelne. Węże te nie unikaja kontaktu z ludźmi jesli dochodzi do spotkania. Potrafia zaatakować.

-ropucha Agga sprowadzona na kontynent Australijski w celu wytepienia szkodników upraw- malych chrabąszczY. Płazów przywieziono 100 i wypuszczono na pola uprawne. Jednak ropuchy nie wywiązały sie z umowy, i nie pomogły rolnikom. Natomiast okazało sie ze bardzo szybko zaadoptowały sie w nowym środowisko. Oraz ze mlode wykazują wysoka przezywalność. Sukces płazy te zawdzięczaja swojemu śluzowi ktory jest jadowity. Nawet skrzek i kijanki sa smiertelnie trujące- dlatego żaden drapieznik ich nie przełknie.. Jesli dorosłą ropuchę probuje zjeść wąż płaz pieni sie cały .

-Ośmiornica blue ringed. Morski mięczak, mniejszy od zaciśniętej dłoni. Pięknie ubarwiony, na żółtym tle, niebieskie kółka. Przyciąga uwage. Jednak barwy te maja za zadanie odstraszać intruzów i potencjalnych wrogów. Jaskrawy wzór na ciele ma oznaczać ze mięczak posiada jad zdolny zabić nawet człowieka. Macki przecinaja skóre i szybko nastepuje paraliz.

-czarna wdowa -pająk bardzo niebezpieczny. Czarny z charakterystyczna czerwoną plamka na odwłoku. Zawiera jad zdolny uśmiercić człowieka. Przed smiercia występuje staszliwy ból mięśni. Ma sie uczucie jakby mięśnie przyciskaly sie do ciała. Jest na do antidotum-ktore musi byc podane odpowiednio wcześnie.
Pajak ten kryje sie w domostwach, może byc wszędzie. Wiec nawet nieopatrzne przesuniecie reka w zakamarek np półki jest ryzykowne. Czarna wdowa moze siedziec tez w butach.

Ciekawostka- w muzem przyrody w Anglii gdzie niegdyś bylam- wśród róznych zwierzat była czarna wdowa. Byla ona w podwojnym akwarium, a obok stała apteczka w razie czego ;)

-Ryba z rodziny szkaradnicowatych- zwana rybą kamieniem- zyje na dnie morskim-głównie przy brzegach wód. jej ciało jest w kolorze dna i kamieni- szaro-czarne pokryte czerwonawymi plamkami. Lubi zakopywac sie na dnie pod warstwa mułu i piasku. W ten sposob poluje na ofiary. Gdy taka ofiara podpływa otwiera szeroka paszcze i wciąga zdobycz.
Ta ryba ma jednak swoja obrone na grzbiecie posiada rząd ostrych kolcow polączonych błona(to jest przeksztalcona pletwa grzbietowa) ktore zawieraja jad. Wiec gdy człowiek beztrosko spaceruje sobie pod nie, moze nieświadomie nadpenąc na taka rybe. Ból jest okropny utrzymujący sie przez kilka dni. Jednak to ie jest cios śmiertelny.

-meduza Zwana osa morska jest bardzo niebezpieczna. Jest odpowiedzialna za wiele wypadkow śmiertlenych. Posiada dlugie ok metrowe macki, ktore zawieraja silny jad. Meduza ie atakuje celowo, jednak latwo mozna sie poparzyc, chodząc i plywajac nawet przy brzegach wód.
Nawet obciete macki potrafia odrstac w kilka dni.

-kolejna meduza z rodziny kostkomeduz zwana irukandżi- jest nie wieksza niz centymetr. Pomimo swoich rozmiarów jest szczegolnie inebezpieczna, poniewaz ine jest widoczna. Ma natomista tak silny jad, ktory moze zabic. Nie ma na ta toksyne jeszcze odtrutki. Jesli szybko hospitalizuje sie pacjenta ma sznase przeżyc jednak w ogromnych męczarniach. Meduza ta powoduje wypadki smiertelne.

- żarłacz biały wystepuje m.in w wodach australijskich . Jest zwierzeciem niebezpiecznym przy blizszych kontaktach. Rekiny potrafia zaatakowac gdy slsyza szamotanie w wodzie, wyczuja krew.
Ciekawostka jest fakt ze atakuja głównie młode niedoświadczone zwierzeta, ktore ucza sie ktora zdobycz jest smaczna i jadalna a ktora nie. Wiec potrafia tez zaatakowac czlowieka, niestety czesto smakując go uszkadzaja na tyle ze powoduja smierc przez wykrwawienie itd.

Dorosle rekiny, juz doswiadczone ludzi unikaja. Jest wiele filmow przyrodnicznych gdzie nurkowie swobodnie plywaja z tymi zwierzetami-dowód ze nie sa az tak niebezpieczne jesli  tego chcą.

-Kolejnym rekinem na ktorego atak mozemy byc narażeni to rekin tygrysi. Atakuje z tych samych pobudek co rekin biały(zarlacz biały). Zwierzeta te wola unikac kontaktu z ludzmi.

-Krokodyl słonowodny- występowały ataki na ludzi. Zwierzeta te potrafia byc bardzo niebezpieczne. Poniewaz potrafia sie zaczaić pod woda na nawet bardzo długi okres zcasu i obserwowac swoją ofiare, oraz następnie wybrac odpowiedni moment na skuteczny atak. Ofiare zabijaja głównie rpzez wciągniecie pod wode i utopnienie.


Punktacja                     Lis          327,5 pkt (+13) 340,5pkt
                                  IBDG       325,5 pkt (+18) 343,5 pkt
                                  Estel       271,5 pkt (+12) 283,5 pkt
                                  Betty      139   pkt 
                                  renia 3399 87,5 pkt
                                  Meg         73   pkt
                                  zoolog      73  pkt
                                  zwierzakowa 6 pkt
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/

Forum Zwierzaki

Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedz #897 : 2010-07-08, 23:35 »

zoolog

  • *
  • Wiadomości: 2879
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #898 : 2010-07-09, 18:58 »
Betty jestem pod wrażeniem :wink:
Jakie możecie wymienić rasy psów należące do molosów? Czas odpowiedzi do środy, wyniki w czwartek.
Odpowiedzi na pw.
Zapisane
Świat bez zwierząt byłby bardzo smutny.
Dian Fossey na zawsze w mojej pamięci i sercu.
Puszcza Białowieska umiera.
Dowody z różnych dziedzin nauki wskazują,że teoria ewolucji jest pewna jak szwajcarski bank.
Moja Dalmacijo serce mi buczy.

betty

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1676
  • Kochane pieski............. :*
    • WWW
Odp: Betty oraz Zoolog zadają pytania :)
« Odpowiedź #899 : 2010-07-09, 23:01 »
Betty jestem pod wrażeniem :wink:
Jakie możecie wymienić rasy psów należące do molosów? Czas odpowiedzi do środy, wyniki w czwartek.
Odpowiedzi na pw.

dziekuje za uznanie :)

moje pytanie :D
Zapisane
I LOVE DOGS : *
JaK WySzKoLiC PsA? MaSz KloPoTy Z pSeM ? -ZaJrZyJ
http://www.dogs.gd.pl/kliker/
Strony: 1 ... 28 29 [30] 31 32 ... 34   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.272 sekund z 28 zapytaniami.