Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: Rozbil sie samolot prezydencki  (Przeczytany 10880 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Rozbil sie samolot prezydencki
« : 2010-04-10, 10:17 »
Przed chwila w wiadomosciach - zginelo co najmniej 87 osob. W tym Lech kaczynski z zona oO

Nigdy nie byla jego fanka, ale powiem szczerze - ze jestem w szoku....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #1 : 2010-04-10, 11:20 »
Powiedzieć o mnie, że nie byłam jego fanką, to mało... Ale i ja jestem zszokowana, tyle ludzi zginęło... Pani Kaczyńska, jej szczególnie mi szkoda...
Zapisane
IBDG Wrocław

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #2 : 2010-04-10, 11:29 »
zastanawia mnie jak teraz bedzie z rzadem - bo polowe szlag trafil...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #2 : 2010-04-10, 11:29 »

IBDG

  • Globalny Moderator
  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 12527
  • Zawsze będziemy Cię kochać, piesku... (*)
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #3 : 2010-04-10, 11:30 »
Będzie niezły chaos...
Zapisane
IBDG Wrocław

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #4 : 2010-04-10, 12:09 »
Fanem Kaczyńskich,zwłaszcza męża nie byłem,ale był to ten spokojniejszy,łagodniejszy Kaczyński,ten który łagodził Jarosława - oboje Kaczyńscy byli też miłośnikami zwierząt - Lech psów a Maria -kotów / ostatnio w dzień kota pani prezydentowa otwierała lecznicę dla bezdomnych kotów,chyba bezpłatna sterylizacja / i choćby za to należy się Im szacunek,prezydent Kaczyński nie lubił też myśliwych / mówił że postrzelałby ale do nich ;) / a boli to tym bardziej że teraz na polu boju został sam hrabia Komorowski - jak go już nazywają koledzy,pierwsza strzelba rzeczpospolitej ... :roll:
« Ostatnia zmiana: 2010-04-10, 17:29 autor lis »
Zapisane

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #5 : 2010-04-10, 12:27 »
Cytuj
Publikujemy film z rosyjskiej telewizji z miejsca dzisiejszej tragedii pod Smoleńskiem.
    http://niezalezna.pl/article/show/id/32873



Lista osób na pokładzie Tupolewa
Tragiczne informacje napływają ze Smoleńska, gdzie rozbił się rządowy samolot z prezydentem Lechem Kaczyńskim na pokładzie.
Wraz z prezydentem na pokładzie samolotu było wiele najważniejszych osób w państwie polskim, między innymi: prezes NBP, wiceszef MSZ, wicemarszałek Sejmu Jerzy Szmajdziński, szef IPN, posłowie, biskupi, szef światowego związku AK.

Według programu Rady Ochrony Pamięci Walk i Męczeństwa, na liście pasażerów prezydenckiego samolotu TU-154 powinni znajdować się:

Lech Kaczyński

Maria Kaczyńska

DELEGACJA OFICJALNA

1. Pan Ryszard KACZOROWSKI b. Prezydent RP na Uchodźctwie

2. Pan Krzysztof PUTRA Wicemarszałek Sejmu RP

3. Pan Jerzy SZMAJDZIŃSKI Wicemarszałek Sejmu RP

4. Pani Krystyna BOCHENEK Wicemarszałek Senatu RP

5. Pan Jerzy BAHR Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej 6. Pan Władysław STASIAK Szef Kancelarii Prezydenta RP

7. Pan Aleksander SZCZYGŁO Szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego

8. Pan Jacek SASIN Sekretarz Stanu, Zastępca Szefa Kancelarii Prezydenta RP 9. Pan Paweł WYPYCH Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

10. Pan Mariusz HANDZLIK Podsekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta RP

11. Pan Andrzej KREMER Podsekretarz Stanu w Ministerstwie Spraw Zagranicznych

12. Pan Stanisław KOMOROWSKI Podsekretarz Stanu w MON

13. Pan Tomasz MERTA Podsekretarz Stanu w MKiDN

14. Gen. Franciszek GĄGOR Szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego

15. Pan Andrzej PRZEWOŹNIK Sekretarz ROPWiM

16. Pan Maciej PŁAŻYŃSKI Prezes Stowarzyszenia „Wspólnota Polska”

17. Pan Mariusz KAZANA Dyrektor Protokołu Dyplomatycznego MSZ

PRZEDSTAWICIELE PARLAMENTU RP

1. Pan Leszek DEPTUŁA Poseł na Sejm RP

2. Pan Grzegorz DOLNIAK Poseł na Sejm RP 3. Pani Grażyna GĘSICKA Poseł na Sejm RP

4. Pan Przemysław GOSIEWSKI Poseł na Sejm RP

5. Pan Sebastian KARPINIUK Poseł na Sejm RP

6. Pani Izabela JARUGA – NOWACKA Poseł na Sejm RP

7. Pan Zbigniew WASSERMANN Poseł na Sejm RP

8. Pani Aleksandra NATALLI – ŚWIAT Poseł na Sejm RP

10. Pan Arkadiusz RYBICKI Poseł na Sejm RP

11. Pani Jolanta SZYMANEK – DERESZ Poseł na Sejm RP

12. Pan Wiesław WODA Poseł na Sejm RP

13. Pan Edward WOJTAS Poseł na Sejm RP

14. Pani Janina FETLIŃSKA Senator RP

15. Pan Stanisław ZAJĄC Senator RP

OSOBY TOWARZYSZĄCE

1. Pan Janusz KOCHANOWSKI Rzecznik Praw Obywatelskich

2. Pan Sławomir SKRZYPEK Prezes Narodowego Banku Polskiego

3. Pan Janusz KURTYKA Prezes Instytutu Pamięci Narodowej

4. Pan Janusz KRUPSKI Kierownik Urzędu do Spraw Kombatantów i Osób Represjonowanych

PRZEDSTAWICIELE KOŚCIOŁÓW I WYZNAŃ RELIGIJNYCH

1. Ks. Bp. gen. dyw. Tadeusz PŁOSKI Ordynariusz Polowy Wojska Polskiego

2. Abp gen. bryg. Miron CHODAKOWSKI Prawosławny Ordynariusz Wojska Polskiego

3. Ks. płk Adam PILCH Ewangelickie Duszpasterstwo Polowe

4. Ks. ppłk Jan OSIŃSKI Ordynariat Polowy Wojska Polskiego

PRZEDSTAWICIELE RODZIN KATYŃSKICH I INNYCH STOWARZYSZEŃ

1. Pan Edward DUCHNOWSKI Sekretarz Generalny Związku Sybiraków

2. Ks. prałat Bronisław GOSTOMSKI

3. Ks. Józef JONIEC Prezes Stowarzyszenia Parafiada

4. Ks. Zdzisław KRÓL Kapelan Warszawskiej Rodziny Katyńskiej 1987-2007

5. Ks. Andrzej KWAŚNIK Kapelan Federacji Rodzin Katyńskich

6. Pan Tadeusz LUTOBORSKI

7. Pani Bożena ŁOJEK Prezes Polskiej Fundacji Katyńskiej

8. Pan Stefan MELAK Prezes Komitetu Katyńskiego

9. Pan Stanisław MIKKE Wiceprzewodniczący ROPWiM

10. Pani Bronisława ORAWIEC - LOFFLER

11. Pani Katarzyna PISKORSKA

12. Pan Andrzej SARIUSZ – SKĄPSKI Prezes Federacji Rodzin Katyńskich

13. Pan Wojciech SEWERYN

14. Pan Leszek SOLSKI

15. Pani Teresa WALEWSKA – PRZYJAŁKOWSKA Fundacja „Golgota Wschodu”

16. Pani Gabriela ZYCH

17. Pani Ewa BĄKOWSKA wnuczka Gen. bryg. Mieczysława Smorawińskiego

18. Pani Maria BOROWSKA

19. Pan Bartosz BOROWSKI

20. Pan Dariusz MALINOWSKI

PRZEDSTAWICIELE SIŁ ZBROJNYCH RP

1. Gen. broni Bronisław KWIATKOWSKI Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP

2. Gen. broni pil. Andrzej BŁASIK Dowódca Sił Powietrznych RP

3. Gen. dyw. Tadeusz BUK Dowódca Wojsk Lądowych RP

4. Gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI Dowódca Wojsk Specjalnych RP

5. Wiceadmirał Andrzej KARWETA Dowódca Marynarki Wojennej RP

6. Gen. bryg. Kazimierz GILARSKI Dowódca Garnizonu Warszawa


http://wiadomosci.onet.pl/2153159,11,lista_osob_na_pokladzie_tupolewa,item.html
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #6 : 2010-04-10, 12:57 »
Cytuj
PRZEDSTAWICIELE SIŁ ZBROJNYCH RP

1. Gen. broni Bronisław KWIATKOWSKI Dowódca Operacyjny Sił Zbrojnych RP

2. Gen. broni pil. Andrzej BŁASIK Dowódca Sił Powietrznych RP

3. Gen. dyw. Tadeusz BUK Dowódca Wojsk Lądowych RP

4. Gen. dyw. Włodzimierz POTASIŃSKI Dowódca Wojsk Specjalnych RP

5. Wiceadmirał Andrzej KARWETA Dowódca Marynarki Wojennej RP

6. Gen. bryg. Kazimierz GILARSKI Dowódca Garnizonu Warszawa

cosik nam dowodcow ubylo...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #7 : 2010-04-10, 13:15 »
Jestem w szoku...

Dowiedziałam się o tej tragedii w pracy. Pracuję na lotnisku, więc dla mnie jest to dodatkowo przykre, ponieważ często się zastanawiam, co by było gdyby u nas wydarzył się taki wypadek.

Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

meg

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1231
  • mam bzika na punkcie jamnika ;p
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #8 : 2010-04-10, 17:01 »
ja rowniez przezylam szok ja rowniez fanka prezydenta nie bylam, ale jako Polka czuje ogromny zal i smutek , Pani Kaczyńska byla cieplą osoba i powiemwam szczerze ze jako malzenstwo to byli godni nasladowania, no i reszta ofiar po prostu tragedia [ * ]
Zapisane
...Pies do niczego nie potrzebuje szpanerskich samochodów, wielkich domów i markowych ciuchów...
pies nie osądza nikogo po kolorze skóry, wierze i pochodzeniu, ale na podstawie tego kim są w środku...
John Grogan " Marley i ja "

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #8 : 2010-04-10, 17:01 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #9 : 2010-04-10, 19:18 »
mnie dziwi tylko czemu wszyscy byli w jednym samolocie?
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

ogryzek

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 4120
  • drugs are bad mkay? :>
    • WWW
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #10 : 2010-04-10, 19:23 »
mnie dziwi tylko czemu wszyscy byli w jednym samolocie?
to samo powiedziałam dzisiaj.
Zapisane
nie interesuj się, nie pytaj się o nic! nie zgubimy się, nie zbłądzimy przecież..
l gg 3474439 l www.mamojestembaklazanem.fbl.pl

3.07-31.07 - w Kletnie ;)

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #11 : 2010-04-10, 19:38 »
I dlaczego piloci nie zareagowali na ostrzeżenia przed złą pogodą?,nie wylądowali,np.w Moskwie / choć strona Rosyjska proponowała jeszcze inne lotniska zastępcze / i dlaczego pilot/piloci podchodzili dwa / a ponoć cztery / razy do lądowania,gdy już po pierwszym nieudanym lądowaniu nie podejmuje się kolejnej próby?.

Alyszek

  • *
  • Wiadomości: 4752
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #12 : 2010-04-10, 19:39 »
no cóż, na zagranicznych stronach można przeczytać spekulacje, jakoby to rosja..

osobiście jestem w szoku, tym bardziej że dowiedziałam się o tym w dość specyficzny sposób.

Estel, ogryzku - to chyba dziwi wszystkich, tym bardziej, że po katastofie samolotu CASA zarządzono, że dowódcy wojskowi nie mogą podróżować na jednym pokładzie..
Zapisane

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #13 : 2010-04-10, 19:43 »
Nie,w to raczej nie wierzę ... co by Rosjanie na tym zyskali? - zwłaszcza że ostatnio stosunki między Polską a Rosją ulegają powolnemu acz ciągłemu ociepleniu.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #14 : 2010-04-10, 20:25 »
Cytuj
Estel, ogryzku - to chyba dziwi wszystkich, tym bardziej, że po katastofie samolotu CASA zarządzono, że dowódcy wojskowi nie mogą podróżować na jednym pokładzie..

widac jaki odnioslo to zarzadzenie skutek... wszyscy najwyzszi poooszli....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #14 : 2010-04-10, 20:25 »

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #15 : 2010-04-10, 20:37 »
a co z czarną skrzynką?
-----------------------------------------

http://wiadomosci.onet.pl/2153357,11,polskie_samoloty_i_smiglowce_rzadowe,item.html
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #16 : 2010-04-10, 21:02 »
Znaleziona / lub znalezione obie,jak wcześniej podawano / i jest / są obecnie analizowana / e - ponoć zidentyfikowano też już ciało prezydenta Kaczyńskiego ...

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #17 : 2010-04-11, 01:48 »
Obie czarne skrzynki polskiego samolotu, który rozbił się w sobotę pod Smoleńskiem, zostały odnalezione - poinformował dziennikarzy szef rosyjskiego Ministerstwa ds. Sytuacji Nadzwyczajnych Siergiej Szojgu. Rozpoczęto ich ekspertyzę.
- Odnaleziono skrzynki. Samolot został całkowicie zniszczony. Około 500 metrów od sztabu operacyjnego znajduje się skrzydło samolotu - powiedział Szojgu. - Trajektoria lotu samolotu świadczy o tym, że odchylenie od pasa startowego nastąpiło nie tylko w poziomie, ale także w pionie, na odległość nie mniejszą niż 150 metrów - dodał szef resortu.

- Ciała ofiar są zbierane i umieszczane w trumnach i myślę, że w ciągu najbliższych dwóch godzin zostaną wysłane do Moskwy. Był pożar, ale został on szybko ugaszony - dodał rosyjski minister. Podkreślił, że już w niedzielę będzie można dokonywać identyfikacji ciał.

Szojgu poinformował, że strona rosyjska pracuje nad tym, aby rodziny ofiar mogły dostać się do Moskwy na identyfikację ciał. Pierwsze ciała - mówił - zostaną przeniesione do trumien w sobotę po południu. Podkreślił, że samolot, którym leciała m.in. prezydencka para, rozbił się podczas drugiego podejścia do lądowania. Zaznaczył, że wówczas nad lotniskiem była wielka mgła.

Według najnowszych danych rosyjskiego resortu ds. kryzysowych, w katastrofie zginęło 97 osób.

Polski Tu-154 z delegacją rządową na pokładzie rozbił się w sobotę rano pod Smoleńskiem w czasie podejścia do lądowania. Przedstawiciele polskich władz mieli wziąć udział w obchodach 70. rocznicy masakry katyńskiej.

W katastrofie samolotu pod Smoleńskiem zginął prezydent Lech Kaczyński, jego małżonka Maria oraz ponad 90 innych osób, które leciały na uroczystości 70. rocznicy zbrodni katyńskiej.

http://wiadomosci.onet.pl/2153241,11,odnaleziono_obie_czarne_skrzynki_tu-154,item.html
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #18 : 2010-04-11, 02:32 »
Jarosław Kaczyński już zidentyfikował ciała pary prezydenckiej,kwiaty na miejscu tragedii złożyli też premier Donald Tusk i premier Rosji,Putin,który wystąpił też z krótkim orędziem do polaków / podobnie jak i Rosyjski prezydent / - poniedziałek 12 kwietnia będzie dniem żałoby narodowej w Rosji.

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #19 : 2010-04-11, 10:49 »
Zawsze jest tak, że w przypadku niesprzyjających warunków atmosferycznych zanim samolot poleci na inne lotnisko podejmuje się kilka prób wylądowania. Tylko dlaczego zahaczył o drzewa? :roll: Co się działo na pokładzie? całej prawdy chyba się nigdy nie dowiemy.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Estel

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1610
  • "...Nie zatrzymuj wilków, bo jest ich coraz mniej"
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #20 : 2010-04-11, 11:22 »
podobno była gęsta mgła
Zapisane
"Wilk nie jest zwierzęciem ziejącym nienawiścią, ani też nie jest maskotką do przytulania, nie jest ani niebezpieczny, ani sympatyczny. Jest po prostu jednym z  wielu interesujących gatunków prześladowanych przez człowieka od stuleci, który potrzebuje miejsca  do życia."
http://stobnica.wolf.wild.art.pl/       "Jest pewna przyjemność w lasach bez ścieżek; Jest upojenie na samotnym wybrzeżu;Jest społeczność gdzie nie ma intruzów,
http://www.wolfpunk.most.org.pl/ulve/       Przy głębokim morzu i muzyce jego szumu;Nie człowieka kocham mniej, lecz naturę bardziej"- Lord Byron

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #20 : 2010-04-11, 11:22 »

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #21 : 2010-04-11, 14:54 »
kkaassiiaa - w tv specjaliści wypowiadali się w ten sposób że po pierwszej nieudanej próbie lądowania nie podejmuje się kolejnych prób,więc nie wiem ...
A co do drzew - samolot leciał bardzo nisko / ponoć nawet łamiąc prawo / i miał przechył zarówno w poziomie jak i w pionie - był przechylony na lewą stronę.

Jedna rzecz mnie teraz zastanawia ... nie wolno źle mówić o zmarłym i źle go wspominać ale nie ukrywam że nie byłem zwolennikiem polityki Lecha Kaczyńskiego,pamiętam że bardzo ubodła mnie wypowiedź na wiecu w stoczni Gdańskiej / bodajże w czasie kampanii wyborczej do parlamentu UE / o tym że my stoimy tu a oni / PO / tam,gdzie stało ZOMO - zastanawia mnie jedno:
czy ta wielka tragedia zbliży polityków do siebie,ponad podziałami i spowoduję pewną normalizację języka politycznego?
czy wręcz przeciwnie,jak twierdzą co niektórzy specjaliści,dziennikarze,że czeka nas zaognienie tego języka politycznego i bardzo brutalna kampania prezydencka?
ja wierzę że spełni się raczej ten pierwszy scenariusz i ta tragedia zbliży do siebie nie tylko Polaków ale i polityków,że zaczną się oni w końcu zajmować sprawami ważnymi,poważnymi a nie pierdołami,hakami,pomówieniami,itp.
« Ostatnia zmiana: 2010-04-11, 17:47 autor lis »
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #22 : 2010-04-11, 19:17 »
Kiedys, pamietam byla sytuacja ze ponoc kaczynski zjechal jakiegos pilota za to ze nie chcial ladowac - moze tu byla powtorka z rozrywki...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #23 : 2010-04-11, 19:28 »
Też mam taką myśl że Prezydent i inni politycy,wojskowi mogli wywierać presję na pilotów - wszak gdyby zrezygnowano z lądowania i wylądowano w Moskwie lub na innym proponowanym przez stronę Rosyjską lotnisku to delegacja Polska nie pojawiłaby się w Katyniu,a na pewno nie na głównych uroczystościach - a przecież wszyscy czekali na to co Lech Kaczyński tam powie ...

ppx

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7246
  • 2 króliki i 1 pies
    • WWW
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #24 : 2010-04-11, 20:05 »
Kiedys, pamietam byla sytuacja ze ponoc kaczynski zjechal jakiegos pilota za to ze nie chcial ladowac - moze tu byla powtorka z rozrywki...
Wczoraj jeszcze był filmik na YT i taki gość też o tym wspominał, naśmiewał się ludzi, którzy teraz stali się fanami Lecha itd. Ale został już usunięty.
Zapisane
Podpis bez przekazu.

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #25 : 2010-04-11, 21:59 »
Ciekawe,bo teraz mówią że była podobno tylko jedna próba lądowania i ona zakończyła się tragicznie - najpierw mówiono o 4 próbach,potem o dwóch / druga miała łamać prawo i obowiązujące normy bo samolot poleciał bardzo nisko / ... myślę że nie dowiemy się więcej dopóki,dopóty nie odczytają treści czarnych skrzynek.

Loleczka

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1866
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #26 : 2010-04-11, 23:06 »
Na każdym kanale mówią co innego, więc różne informacje przenikają się i tworzą się nieziemskie, liczne mixed-information i już nie wiadomo, która wersja jest "tró". Ja znam wersję: lecieli starym samolotem, w większości krajów wyłączonym z użytkowania, była zła pogoda, kazali im awaryjnie lądować, podchodzili 4 razy do lądowania i przy ostatnim podejściu z powodu bardzo gęstej mgły samolot zahaczył o drzewo i rozbił się 2 km od płyty lotniska, odnaleziono 2 z 4 czarnych skrzynek, ciało prezydentowej nie zostało rozpoznane...
BTW: irytuje mnie, że ludzie, którzy do tej pory krytykowali prezydenta i jego działania teraz nie mogą przestać płakać i uświęcają wręcz postać Lecha Kaczyńskiego. Ja osobiście popieram PO, ale prezydent to prezydent, odczuwam pewien żal, gdyż był on głową państwa a w życiu prywatnym (tak slyszalam) wspaniały człowiek i kochający mąż, jednak naprawdę takie nagłe "zakochanie się" w osobie prezydenta tylko dlatego, że odszedł - ehh, dalej nie skomentuję.
Zapisane
Beep, beep, beep, beep...
"Tak wiele słów mi przychodzi na myśl, lecz żadne nie oddadzą mnie ani mych uczuć...
Uczucia to nie najlepsze co spotkało człowieka, choć często sprawiają radość, potrafią zadać ostatecznie ból nie do zniesienia..."

Let's have some fun, this bit is sick...

>Cherry Cherry - BooM BooM<

Let's play a love game, play a love game...

Lady no more GaGa? Let's check it...''

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #27 : 2010-04-12, 00:01 »
Hmm ... piloci wypowiadający się w TVN24 bardzo wychwalali ten samolot,mówili że wszyscy ich podziwiali za to że mają umiejętności i potrafią latać na sprzęcie który jest już wycofany z użytku i którego obsługa jest o wiele trudniejsza od nowych samolotów ...
Na temat ilości prób lądowania wypowiadał się Rosyjski kontroler lotów - że pilot/ piloci odmówili lądowania na zapasowym lotnisku i powiedzieli ze jeśli pierwsza próba lądowania się nie powiedzie to zawrócą ...
sam już nie wiem,co jest prawdą ...

Co do Kaczyńskiego i tej nagłej " miłości " do niego - odbieram to na dwóch płaszczyznach:
pierwsza to Prezydent Polski
druga to Lech Kaczyński
i choć zapewne wielu ludzi płacze po Lechu Kaczyńskim to zapewne równie wiele osób opłakuje Prezydenta Polski,nieważne kto by nim nie był - pamiętajmy że jest to wielka tragedia,chyba największa we współczesnej historii Europy i nieporównywalna z niczym innym - żaden inny kraj Europejski / i nie tylko / nie stracił za jednym zamachem aż tylu mężów stanu,pary Prezydenckiej,polityków,parlamentarzystów / sejm i senat /,wojskowych / dowódcy wszystkich sił zbrojnych /,duchownych i ważnych osobistości / szef NBP,Rzecznik Praw Obywatelskich,ostatni prezydent na obczyźnie,itp. /,szefów kancelarii prezydenta ...

Moim zdaniem opłakiwanie Lecha Kaczyńskiego,niezależnie od jego przekonań politycznych i przynależności partyjnej jest naszym,patriotycznym obowiązkiem - ja sam jestem zwolennikiem PO ale nie jestem miłośnikiem obecnego Marszałka Sejmu / Bronisława Komorowskiego / i głównego obecnie kandydata na Prezydenta Polski.

Forum Zwierzaki

Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedz #27 : 2010-04-12, 00:01 »

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #28 : 2010-04-12, 00:14 »
jedna proba, czy cztery - wieza kontrolna byla przeciwko ladowaniu - a odmowa ze strony pilotow w sumie by potwierdzala to co twierdze - ze bali sie tego jak zostal potraktowany kiedys pilot za niewypelnienie polecenia przydenta (sad, utrata pracy i zdaje sie ze "wilczy bilet" na kolejne prace w tym zawodzie...). Dla kraju - owszem, tragedia bo zginelo wiele waznych osob. Czuje pewien zal - jednak nie wobec tych ktorzy zgineli. Czuje zal wobec ich bliskich - stracili czlonkow rodzin, przyjaciol, z tego co mowiono calkiem sporo osob odstapilo swoje miejsca innym. Wspolczuje jaroslawowi w szczegolnosci - bo nie dosc ze stracil brata blizniaka, to jeszcze musial ogladac jego zmasakrowane zwloki, a i tym, ktorzy wciaz czekaja na to by ich bliscy zostali zidentyfikowani. Biorac pod uwage to ze samolot jednak sie rozpadl caly, palil sie itp - nic dziwnego, ze w wielu przypadkach pozostaja testy DNA, bo nawet po zebach sie nie da...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

lis

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 16231
  • red fox and dog fanatic
Odp: Rozbil sie samolot prezydencki
« Odpowiedź #29 : 2010-04-12, 00:57 »
Moim zdaniem chodziło nie tyle oto,jak zostaną potraktowani piloci przez prezydenta tylko oto,że prezydent bardzo chciał być na tych obchodach a nie wylądowanie w tym miejscu praktycznie przekreślało jego obecność w Katyniu w tym dniu...

Cóż,ja tam lubiłem co poniektóre osoby z pośród tych,którzy zginęli,niezależnie od ich partyjnej przynależności,chyba tylko jednej osoby nie lubiłem,pana Gosiewskiego - ale nikomu bym śmierci nie życzył ...
Tak naprawdę trochę trudno jest nam czuć żal nawet wobec osób medialnych bo tak naprawdę nikt z nas nie znał nikogo z nich osobiście,gdyby ktoś z nich / poza parą prezydencką / odszedł nagle to zapewne byłby to temat na dzień,dwa - ale tutaj największą rolę odgrywa skala tej tragedii i fakt że tyle znanych i ważnych dla Państwa osób straciło życie naraz,nagle,w jednej chwili - nawet podczas działań wojennych takie rzeczy nie miały miejsca ...

P.S:
" Pan Jerzy BAHR Ambasador RP w Federacji Rosyjskiej "

pan ambasador żyje - czekał na samolot prezydencki na miejscu uroczystości w Katyniu.
« Ostatnia zmiana: 2010-04-12, 04:20 autor lis »
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.312 sekund z 27 zapytaniami.