Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2 3   Do dołu

Autor Wątek: Co myslicie o wolontariacie???  (Przeczytany 7467 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« : 2002-08-25, 11:33 »
Intrersuje mnie to bo chce zaczac prace wolontariusza w schronisku i chce zobaczyc ile osob takze sie tym interesuje a moze juz nawet zajmuje.
Prosze jak ktos juz sie tym zajmuje to niech napisze jak to przebiega dokladnie.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #1 : 2002-08-25, 11:48 »
Ja nie pracuje tak, ale też myślałam o takiej pracy na wakacje, ale już niestety się kończą :(
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #2 : 2002-08-25, 14:45 »
Ja niestety w wakacje nie moge bo schronisko w Olsztynie jest na drugim koncu miasta no i bym musiala kupywac codziennie bilety, a w roku szkolnym musze dojezdzac do szkoly i rodzice kupuja mi sieciowke i bede mogla swobodnie dojechac do schroniska.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedz #2 : 2002-08-25, 14:45 »

Ann

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #3 : 2002-08-25, 15:21 »
Ja też bym chciała pomagać w schronisku, ale najbliższe takie jest za daleko... :(
Może niedługo się przeprowadzę... jeśli będę miała wtedy blisko do schroniska, to będę w nim pomagać! ^^
A pomysł cool!
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #4 : 2002-08-26, 16:01 »
Praca wolontariacka, jest to piękna rzecz. Nie zarabiasz w niej pieniędzy, ale najwyższe wynagrodzenie jest wtedy kiedy coś zrobisz, do czegoś się przydaż i to całkiem bezinteresownie. Namawiam Was wszystkich, abyście dołaczyli do szerokiego grona wolontariuszy jeśli ktoś z Was zechce pracować jako wolontariusz dla OOPZ. Serdecznie Was zapraszam.  :wink:
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #5 : 2002-08-26, 17:27 »
Grzesio a jak wyglada praza wolon. w OOPZ. Co dokladnie trzeba robic itp. Prosze napisz, bo jestem zainteresowana.
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #6 : 2002-08-27, 10:07 »
Milko odpowiedź na Twoje pytanie wysłałem na pm. Wszystkich chcących przystąpić do OOPZ i stać się wolontariuszami organizacji zapraszam na pm, aby nie zmieniać tematu wątku.
Zapisane

Elfka Nenar

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #7 : 2002-08-27, 10:35 »
co to pm?
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #8 : 2002-08-27, 11:03 »
;) pm to to samo co pw. Inaczej prywatna wiadomość. Jedni nazywają ją tak, a inni tak.  :idea:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedz #8 : 2002-08-27, 11:03 »

Aleksja

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #9 : 2002-08-29, 10:36 »
Ja też bym chciała być wolontariuszką ale w moim miescie nie ma schroniska  :cry: chociać po ulicach biegaja bezdomne pieski  :cry:  Za to pomagam wysyłając pieniądze do schroniska w Celestynowie. Wy też cos wyślijcie  :wink:

Schronisko dla Bezdomnych Zwierząt w Celestynowie:
Celestynów, ul. Prosta 3, tel. 789-70-61
Konto: PKO BP S.A. XV o/Warszawa 06 10201156 123110334
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #10 : 2002-08-30, 09:33 »
Aleksja wolałbym namawiać ludzi i Tobie też bym radził wysyłać paczki z jedzeniem itp. rzeczami niż pieniędzy. Nie chcę nikomu nic zarzucać, wierzę w uczciwość pracowników schroniska w Celestynowie, ale spotkałem się już z tym, że w niektórych schroniskach pieniądze były wykorzystywane na inne rzeczy i sprawy nie dotyczące bezposrednio zwierząt. Przykre, ale prawdziwe. :(  :lol:  :oops:
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #11 : 2002-08-30, 11:53 »
:)  :)  :)  :)  :)  :D  :D  :D  :)  :D  :D  :D  :D
Jak sie ciesze!!!!!!!!!!
W koncu znalazlam kolezanke ktora jest pewna ze bedzie jezdzic ze mna do schroniska. Niedlugo pojedziemy tam razem i zapytamy sie czy przyjmuja wolontariuszy. Wiem ze przyjmuja ale lepiej zapytac, no i czy nas przyjma, ale nie chce sobie narazie zaprzatac glowy zlymi rzeczami, pojedziemy zobaczymy, a jak nie beda chcieli nas przyjac to bebe tam tyle razy jezdzic az w koncu bede musieli to zrobic :lol:  :lol:
 :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D  :D
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #12 : 2002-08-30, 12:57 »
:?: Ale przesyłaka kosztuje ok. 5 zł. Wysyłając pieniazde płacę 3 zł. Zresztą sama nie wiem, myślę że to uczciwi ludzie.  :?
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #13 : 2002-08-30, 12:59 »
Chyba jednak masz rację
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #14 : 2002-09-02, 21:43 »
Och!!!!!!!!!!
Jak sie ciesze!!!!!!!!!!!!!!
Dzisiaj bylam w schronisku i pytalam sie o prace no i powiedzieli nam ze w sobote mozemy przyjechac!!!!!!!!! I to na 7.00   No ale co tam pewnie ze przyjedziemy!!!!!!! Tylko szkoda ze bedzie trzeba zaczac od grabienia lisci mycia naczyn i boksow, no ale powiedzieli nam ze dadza nam jakies trzy pieski do towarzystwa!!!!!!!!!! Juz nie moge sie doczekac soboty!!!!!
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedz #14 : 2002-09-02, 21:43 »

Grzesio

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #15 : 2002-09-03, 07:52 »
Wierzę w to co czujesz, bo wiem jak kochasz zwierzaczki. Pomyśl, ze te grabienie liści itp. to praca dla tych zwierzaczków, aby miały ładniej i czyściej. Oby więcej takich osób jak Wy na świecie, a los tych istot niesamowicie by był lepszy. Napisz w sobotę po powrocie jak tam było.
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #16 : 2002-09-04, 20:58 »
Och Milka! Jak ja Ci zazdroszczę... Ja też bym chciała pomagać, nawet przy zamiataniu liści. Życzę powodzenia  ;) 3maj się  :wink:
Zapisane

AniaS

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #17 : 2002-09-05, 14:09 »
Jestem pod wrazeniem... Pisz jak tam jest i jak sie pracuje... Czekamy na relacje! Pozdrawiam i powodzenia :wink:
Zapisane

LimLim

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #18 : 2002-09-05, 17:15 »
Praca wolontariuszy to wspaniała sprawa, czy z dziećmi, chorymi ludźmi czy biednymi zwierzakami. Nie wszyscy potrafią dzielić się sercem - to wspaniały dar. :)

Natomiast jeżeli chodzi o pracownikóe schroniska to trzeby okazać ludziom zaufanie, bo inaczej trudno wspierać zwierzaki.
 Jak ktoś jest złym człowiekiem to także dary rzeczowe sprzeda na lewo i tyle. :(  :grr:
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #19 : 2002-09-07, 13:52 »
Juz nie moge od 10.30 ciagle placze!!!!!!
To takie nie sprawiedliwe!!!!!!
Najpierw dowiedzialam sie ze moja kolezanka nie moze jechac to potem czekalam na tate do 9 zeby nas zawiozl ale Natalia i tak nie mogla, to pojechalam sama(no z tata samochodem) i ten sam facet co wczesniej powiedzial nam ze mozemy przyjechac to powiedzal mi ze jestem za mala!!!!!!!!!! Nie rozumiem tych doroslych!!!!!!!!! I jak by jeszcze bylo malo to tata zabronil mi jezdzic do schroniska bo od drogi gdzie sie zatrzymoje autobus trzeba isc lasem ok. 3 km i on mowi ze jest nie bezpiecznie.
A tak czekalam na ta sobote i co mnie spotkalo???? To jest nie sprawiedliwe. I ten facet powiedzial ze bede mogla przychodzic tylko z starsza kolezanka, tylko ktora bedzie chciala w sobote wstawac o 6 i o 6.20 isc na autobus??????? I potem jeszcze isc przez las.
To jest takie nie sprawiedliwe!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! A tak bardzo chcialam pomagac tym zwierzetom!!!!!!! Nienawidze tego faceta!!!!!! Najpierw narzekaja ze jest malo pieniedzy i nie mozna zatrudnic dobrych pracownikow, a jak ktos chce pomoc to mu nie pozwalaja!!!!!!!! A tam bylo tyle pieskow i kotkow ktore byly takie samotne...czemu??????!!!!!!!!!!
Zapisane

Grzesio

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #20 : 2002-09-07, 14:42 »
Milko ja też nie rozumiem starszych. Podobna sytuacja była z nami. Jak zadzwonił dziennikarz do dyrektora schroniska w Radomiu to powiedział, ze cieszy się że będzie mógł z nami współpracować, a później powiedział jak przyjechaliśmy, że oni mają swoich pracowników i że nasza pomoc jest zbyteczna. Widzisz, też ludzie dorośli tak traktują ludzi dorosłych. Wiesz wydaje mi się, że oni nie chcą aby ktokolwiek wiedział z zewnątrz co się tam naprawdę dzieje. Milko wierzę, że się zawiodłaś, ale pomyśl, że możesz tym zwierzaczkom pomóc też w inny sposób np. pojedź z tatą tam i porób tym pieskom zdjęcia, później umieszczę je na stronce OOPZ i może uda nam się wyrwać kilka tych psiaczków z tego okropnego miejsca. W szkole u siebie możesz założyć koło przyjaciół zwierząt, możecie też działać pod naszym patronatem (będzie nam bardzo miło), a wierzę, że ze swoim zapałem i miłością do zwierząt przenosisz i będziesz zawsze przenosić góry. Nie przejmuj się. Jestem z Tobą i wierzę, że uda Ci się pomagać zwierzaczkom w inny sposób. Jak masz jakieś pomysły lub propozycje napisz. Przedyskutujemy. Pozdrawiam i uśmiechnij się  :D
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedz #20 : 2002-09-07, 14:42 »

Aleksja

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #21 : 2002-09-11, 16:07 »
Jest mi naprawde bardzo, bardzo przykro... Jak czytałam to mi się chciało płakać, dleczego ludzie są tacy okropni!?
Zapisane

Aleksja

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #22 : 2002-09-11, 16:16 »
Ja od pewnego czasu mam pomysł. No więc w moim mieście jest kilka sklepów zoologicznych. Pomyślałam że można w nich sprzedawać koperty z gazet a w środku , pomyślałam sobie, że tak będzie ciekawie, kilka informacji o węzach:żmii i zaskrońcu, jak je odróżnić itp. Koperty zrobiłabym z koleżankami. Słyszałam, że w moim mieście ludzie często spotykają i bezmyslnie zabijają węże myśląc ze to strasznie jadowite stwory. Co prawda żmija jest jadowita ale nie atakuje bez zaczepki. A do tego cierpią na tym inne węże min: zaskrośce a nawet padalce, które wcale nie są wężami! Koperty byłyby po 50 gr, zresztą jeszcze nie wiem. Za zebrane pieniądze kupiłabym karmę dla psów i kotów ze schroniska. Co o tym myślicie?
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #23 : 2002-09-11, 19:31 »
To jest wspanialy pomysl!!!!!!!!!!!
Tylko nie wiem czy u nas ktos kupi cos takiego no i np. jakie by jeszcze mozna przygotowac gazetki?????
Zapisane

Amelia

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #24 : 2002-09-14, 23:23 »
W MOIM SCHRONISKU NIE MOZNA WYPROWADZAC PSOW NA SPAERY I SIE NIMI ZAJMOWAC, GDYZ WTEDY NIBY SIE PSY ZAGRYZAJĄ.
NO ALE PRZYGOTOWYWANIE JEDZENIA TEZ JEST DOBRYM UCZYNKIEM.
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #25 : 2002-09-15, 12:00 »
Cytat: Amelia
W MOIM SCHRONISKU NIE MOZNA WYPROWADZAC PSOW NA SPAERY I SIE NIMI ZAJMOWAC, GDYZ WTEDY NIBY SIE PSY ZAGRYZAJĄ.
NO ALE PRZYGOTOWYWANIE JEDZENIA TEZ JEST DOBRYM UCZYNKIEM.


Jak to nie mozna?????
W Olsztynie w schronisku jest specjalne pole treningowe ktore jest ogrodzone i tam mozna wychodzic z psami. A psy zagryzc moga sie jak nie sa w jednym czasie wyprowadzane wszystkie psy z boksu bo te ktore zostana potem czuja inne zapachy i moga byc naprawde agresywne.
Zapisane

Shemetsu

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #26 : 2002-09-17, 18:48 »
No tak bywa... ale u mnie w niedaleko szkoły jest takie małe schronisko założone przez moich rówieśników pod opieką dorosłych... pracaje tam i bardzo się ciesze  :o
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #27 : 2002-09-18, 17:28 »
A mozesz napisac co dokladnie tam robicie, jak to jest zorganizowane, czy trzymacie tam psy z ulic czy tez nie chciane psiaki od wlascicieli??????
Jak je trzymacie w budach w domu???????
Zapisane

Forum Zwierzaki

Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedz #27 : 2002-09-18, 17:28 »

Shemetsu

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #28 : 2002-09-18, 20:52 »
Niestety nie możemy tam trzymać zwierzątek chyba, że jakiś się przypałeta to rozwieszamy uulotki o znalezieniu itp. Dzialamy przede wszystkim pomocą schroniskom. I dbamy o znalezione psiaczki (ale jest cih malutko bo nie mozemy  :( )
Zapisane

milka004

  • Gość
Co myslicie o wolontariacie???
« Odpowiedź #29 : 2002-09-19, 15:47 »
No ale to tez duzo dal tych biednych psiaczkow!!!!!!! :)  ;)  ;)  :)
Zapisane
Strony: [1] 2 3   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.05 sekund z 26 zapytaniami.