Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1] 2   Do dołu

Autor Wątek: MM  (Przeczytany 5644 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

psotka

  • Gość
MM
« : 2004-03-03, 10:55 »
a moze sa tu jacys milosnicy metody montignac?;)
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #1 : 2004-03-03, 10:59 »
fajne jest to, ze nie jest to kolejna dieta... ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

yashima00

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2702
MM
« Odpowiedź #2 : 2004-03-03, 11:39 »
No niestety... Ale mi jakoś nie bardzo smakuje :?
Zapisane
-

Forum Zwierzaki

MM
« Odpowiedz #2 : 2004-03-03, 11:39 »

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
MM
« Odpowiedź #3 : 2004-03-03, 13:08 »
A czy ktoś mógłby mi wytłumaczyć, co to takiego :P?
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #4 : 2004-03-03, 13:11 »
w skrocie i to wielkim...


Metoda Montignac nie jest trudna, wystarczy zapamiętać zaledwie kilka reguł.

Myślą przewodnia  Metody Montignac jest minimum zakazów i maksimum rozkoszy kulinarnych.

Jedzenie powinno być przyjemnością, cząstką naszego życia a nie udręką obarczona tylko zakazami.

Zasady te dotyczą wszystkich, nie tylko ludzi pragnących bezbolesnego rozstania z nadwagą.

Metoda Montignac, zaleca uznane i sprawdzone do tej pory zalecenia zdrowego żywienia, dotyczące np. stosunku przyjmowanych białek do węglowodanów oraz tłuszczów, jak również ilości przyjmowanych witamin i pierwiastków śladowych.

Dla szczupłych jest drogowskazem do diety zdrowej, eliminującej błędy dietetyczne obciążające niepotrzebnie możliwości adaptacyjne naszego organizmu.

Stosowanie „metody” odbywa się dwuetapowo.

 Etap pierwszy, najważniejszy przy odchudzaniu ma na celu obniżenie wagi.
 Etap drugi ma na celu utrzymanie stabilizacji wagowej.

Podstawa metody to taki dobór pokarmów, który nie powoduje nadmiernego wzrostu stężenia cukru we krwi, przy jednoczesnym zachowaniu równowagi w odżywianiu i normalnym spożywaniu węglowodanów.

Hipoteza będąca kamieniem węgielnym metody mówi że otyłość może być tylko i wyłącznie skutkiem nadmiaru insuliny we krwi. Nadmiar ten jest efektem znacznie podwyższonego poziomu cukru we krwi. Z kolei podwyższony poziom cukru we krwi jest skutkiem nadmiernego spożywania węglowodanów o podwyższonym indeksie glikemicznym.

Pełnowartościowe posiłki powinny składać się z wielu różnych rodzajów pokarmów. Niektóre z nich mogą podnieść poziom cukru we krwi, inne zaś przyczyniają się do jego obniżenia. Tak więc naprawdę istotna jest więc wypadkowa poziomu cukru po posiłku.

Jest tak dlatego, że to ona ustala końcowe stężenie cukru we krwi oraz pośrednio (jeśli jest ono podwyższone) zbyt wysoki poziom insuliny, który będzie odpowiedzialny za nadmierne magazynowanie tłuszczów.

Metoda Montignac nie ogranicza ilości pokarmu i kalorii, ale uczy nas, czego powinniśmy unikać,
a spożywanie czego powinniśmy zwiększyć - jeśli zrozumiesz jej podstawowe zasady, liczenie tradycyjnych kalorii będzie należało do przeszłości, jako największa pomyłka dietetyczna naszego stulecia.

Dlaczego liczenie kalorii nie ma sensu?- otóż ilość kilokalorii podana na pokarmach to wartość statyczna uzyskana po spaleniu danego pokarmu w tzw. "bombie kalorymetrycznej". W odniesieniu do żywego organizmu na wartość energetyczna danego pokarmu maja wpływ wiele czynników takich jak:

a/ duża zmienność w składzie naszego pokarmu np. schabowy zjedzony z kapusta, będzie miał inną wartość energetyczna niż ten sam schabowy zjedzony z pokarmem pozbawionym włóknika pokarmowego, spowoduje, ze nawet będziemy chudnąć, niestety kosztem niechybnie czekającego nas zawału serca.
b/ sposób przygotowania pokarmu wpływa na zmianę jego przyswajalności np. gotowana marchewka podniesie poziom naszego cukru we krwi dwukrotnie więcej niż surowa. Również smażenie nawet na tak zdrowych tłuszczach jak roślinne powoduje jego utlenianie i powstawanie kwasów tłuszczowych nasyconych, które nie są już dla nas tak zdrowe-( mówi się nawet o powstawaniu cyklicznych związków aromatycznych mających działanie rakotwórcze..)
c/ stan metaboliczny i stopień utylizacji naszego organizmu - pamiętacie to jest przyczyna efektu jo-jo po znacznej utracie wagi ciała wskutek diety hypokalorycznej, tyjemy od "byle czego".
d/ stosowanie diet opartych na liczeniu kalorii doprowadza szybko do niedoborów witamin, minerałów, a czasem także białek.
e/ diety hypokaloryczne często prowadzą do poważnych zaburzeń jedzenia jak bulimia lub anorexia.
f/ pora przyjmowania posiłków ma olbrzymie znaczenie na stopień przyswajania pokarmu
g/ teorie liczenia kalorii wychodzi z założenia, ze każdy "grubasek" za dużo je. Tymczasem wiele badań zarówno wśród dzieci jak i dorosłych wykazało ze otyli jedli mniej niż szczupli.
Co się okazało –otyli jedli "źle".
h/ stosowanie diety hypokalorycznej spowoduje, ze najpierw zużyjemy zapasy energetyczne takie jak glikogen następne będą białka ( zwiotczenie skóry) a potem dopiero tłuszcze, jednocześnie dojdzie do spowolnienia naszych procesów metabolicznych. Będziemy się czuli ospali, spadnie szybkość procesów myślenia, będziemy bardziej wrażliwi na zmiany temperatury, głownie zimna.

 Metoda Montignac nie ogranicza ilosci pokarmu i kalorii, ale uczy nas czego powinnismy unikac, a spozywanie czego powinnismy zwiekszyc - jesli zrozumiesz jej podstawowe zasady, liczenie tradycyjnych kalorii bedzie nalezalo do przeszlosci.
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

cholka

  • *
  • Wiadomości: 2582
MM
« Odpowiedź #5 : 2004-03-03, 13:16 »
Aha, dziękuję LFree :prosze:
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #6 : 2004-03-03, 13:19 »
prosze Cie bardzo :wink: :)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

psotka

  • Gość
MM
« Odpowiedź #7 : 2004-03-03, 14:06 »
rany boskie ales sie rozpisal:> przepisales caly rozdzial z ksiazy czy jak?:))

ja moge powiedziec tylko tyle ze jedzonko jest smaczne, mozna jesc naprawde prawie wszystko tylko uwazac z czy to laczymy, unikamy cukrow, bialych mak i ogolnie wszystkich weglowodanow o wysokim indeksie glikemicznym, nie laczymy wegli z tluszczami ;)

jesli jednak ktos nie potrafi sobie wyobrazic obiadu bez ziemniakow czy kotleta bez panierki w bulce tartej to musze powiedziec ze chyba nie jadl nigdy kotleta w parmezanie mmmmmm pycha!

aha i zapomnialam dodac jeszcze jednego;) to cos dziala ;)
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #8 : 2004-03-03, 14:07 »
nie rany boskie tylko fachowo chcialem tak no... ;)

i potwierdzam to dziala ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Forum Zwierzaki

MM
« Odpowiedz #8 : 2004-03-03, 14:07 »

psotka

  • Gość
MM
« Odpowiedź #9 : 2004-03-03, 14:16 »
no i gdzies byl jak mojej ciotce instrukcje do MM pisalam bo sie jej ksiazki czytac nie chcialo! ;P
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #10 : 2004-03-03, 14:22 »
no tu bylem ;) wystarczylo przytuptac ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

psotka

  • Gość
MM
« Odpowiedź #11 : 2004-03-03, 14:34 »
:D a ja nie wiedzialam  :D
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #12 : 2004-03-03, 14:35 »
a widzisz :wink: :)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

Zwierzaczek

  • Gość
MM
« Odpowiedź #13 : 2004-03-03, 20:32 »
Cytat: psotka
rany boskie ales sie rozpisal:>
 



no  :Oo:  :lol:  :lol:  trochę tylko troszkę  :lol:  :lol:  :P
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
MM
« Odpowiedź #14 : 2004-03-03, 20:39 »
zerznal wszystko ze strony Montignaca  :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

MM
« Odpowiedz #14 : 2004-03-03, 20:39 »

psotka

  • Gość
MM
« Odpowiedź #15 : 2004-03-03, 21:50 »
a to poczwara jedna... ;P  ale w sumie na jedno wychodzi tam wszystko jest z ksiazki;)
Zapisane

pat

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2630
  • oby do przodu byle nie na czworaka;)
MM
« Odpowiedź #16 : 2004-03-03, 22:56 »
LFree  eheh to ma byc w skrucie ehhe :P
Zapisane
To piekło nie raj :)

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #17 : 2004-03-04, 08:40 »
Cytat: Wiedźma
zerznal wszystko ze strony Montignaca  :lol:


jeszcze mnie nie  :stupid: zeby przepisywac pol ksiazki ;) trza se w zyciu radzic...

Cytat: Psotka
a to poczwara jedna...


dziekuje ;)
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

emir

  • Gość
MM
« Odpowiedź #18 : 2004-03-04, 09:57 »
Cytat: LFree
Cytat: Wiedźma
zerznal [...] Montignaca  :lol:


jeszcze mnie nie  :stupid:



nie ma jak to CYTOWANIE SELEKTYWNE ;)


zanim Cię Wiedźma rozszyfrowała (tzn. doczytałem do tego momentu) to chciałem napisać/zapytać - czy miałeś ściągę, czy jesteś po prostu nawiedzony :P
Zapisane

LFree

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 2360
MM
« Odpowiedź #19 : 2004-03-04, 10:04 »
Cytat: Emir

nie ma jak to [...] Cię Wiedźma [...] do tego momentu


mi sie tez cytowanie selektywne podoba...  :lol:  :P
Zapisane
Tylko dwie trwałe rzeczy możemy przekazać w spadku swym dzieciom. Jedna z nich to korzenie, druga to skrzydła.

LFree - Lifeform Fabricated for Repair and Efficient Exploration

emir

  • Gość
MM
« Odpowiedź #20 : 2004-03-04, 10:08 »
ooo...
też dobre...

Wiedźma!!! Wiedźma!!! gdzie jesteś? ;) :lol: bo LFree mnie tu ;) :lol: i sprawdzić trzeba :lol:
Zapisane

Forum Zwierzaki

MM
« Odpowiedz #20 : 2004-03-04, 10:08 »

psotka

  • Gość
MM
« Odpowiedź #21 : 2004-03-04, 10:48 »
Cytat: emir
czy miałeś ściągę


nie... zgage  :lol:  :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
MM
« Odpowiedź #22 : 2004-03-04, 12:54 »
no jestem! i co widze?! ha!
CYTOWANIE SELEKTYWNE! tez cos!
Zapisane

emir

  • Gość
MM
« Odpowiedź #23 : 2004-03-04, 13:16 »
no niezupełnie o to chodziło...
bo widzisz :mysli: LFree  :? tak delikatnie :mysli: zasugerował... no i...  :? w związku z tym... :roll: no i dlatego chciałem zapytać :)
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
MM
« Odpowiedź #24 : 2004-03-05, 13:03 »
zasugerowal, zasugerowal, ale przez cytowanie selektywne
no chyba, ze ja juz nic nie rozumiem
chyba za trzezwa jestem i musze  :alkoholik:
eeech...
Zapisane

emir

  • Gość
MM
« Odpowiedź #25 : 2004-03-08, 11:17 »
Wiedźma pij... pij... to pewnie się domyślasz co jest dalej :P :lol:
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
MM
« Odpowiedź #26 : 2004-03-08, 20:21 »
Pij, pij! A postawil bys cos chociaz z okazji swieta  :chytry:
Zapisane

emir

  • Gość
MM
« Odpowiedź #27 : 2004-03-09, 08:56 »
o tej porze to ja leżałem pod stołem... :P

:piwosz: Wiedźma, 8)
Zapisane

Forum Zwierzaki

MM
« Odpowiedz #27 : 2004-03-09, 08:56 »

Ash

  • Gość
MM
« Odpowiedź #28 : 2004-03-09, 09:40 »
Zagladam ja tutaj w poszukiwaniu informacji mogacych mnie przekonac do mm, tymczasem tu chlanie regularne odbywa sie  :shock:  :roll: Jak nie to nie, nie bede sie przestawiala na "monciniaka" :ogien: - niech zyje pizza, nalesniki i mocna kawa z cukrem :jupi: :diabelek:
Zapisane

psotka

  • Gość
MM
« Odpowiedź #29 : 2004-03-09, 10:44 »
Ash na www.montignac.prv.pl wejdz sobie w forum, tam sa przepisy i ogolne dyskusje o montim, laski przedstawiaja swoje menu w watku dieta zuzla  8)
Zapisane
Strony: [1] 2   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.073 sekund z 27 zapytaniami.