Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!  (Przeczytany 9495 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

marcinliwiusz

  • *
  • Płeć: Mężczyzna
  • Wiadomości: 8

Moi drodzy. Pirania ostatnio rozmakowała się w mięsie (surowe, gotowane), dawałem małe porcje, ale teraz oprócz mięsa nic nie chce zjeść. Przyrządzam pyskowi kleik, kaszę, ryż, gotowane warzywa, mieszam to w różnych proporcjach, dosypuję suchego, czasem podam z tym sery biale, żółte, Powącha i kręci pyszczkiem. Próbuję przygłodzić, to chodzi futro i miałczy, nie ruszy, chociaż karmę suchą jeszcze zje (Friskes dla kociaków). Prosiak jest dość sprytny i jak nie je to więcej pije. Puszkowego żarcia nie kupuję, wolę sam lepsze przyrządzić. Zawartość kuwety w porządku, regularnie skręca twardego murzyna i oddaje sik.

O co chodzi? Jak skłonić darmozjada do wsuwania kocich i zdrowych dań?
Zapisane

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #1 : 2008-07-12, 10:13 »
Kot jest zwierzeciem miesozrnym - wiec co sie dziwisz, ze roslin nie chce jesc? Poza tym sera sie nie daje! Koty maja tezto do sibei, ze przeglodzic kota nie wolno - jesli nie bedzie jadl przez kilka dni, dochodzi do stluszczenia watroby - a wtedy to sobie mozna dolek kopac.

Co do puszek i suchego - zainwestuj w zarce z wyzszych polek.

http://www.zwierzaki.org/index.php/topic,31381.0.html
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

pituophis2

  • *
  • Wiadomości: 269
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #2 : 2008-07-12, 18:27 »
Friskies sie nie nadaje do zywienia kotow, skad pomysl, zeby go dawac.

Ja BARF-uje koty, jedza glownie surowe jedzenie - szyjki drobiowe, mieso wolowe i drobiowe, serca wolowe, cale ryby, podroby drobiowe. Mniej wiecej srednio 40-50% to szyjki bez skory, 30% mieso bez kosci, reszta ryby/jaja/podroby. Diete urozmaicam, zmieniam, nie daje raczej tylko 1 rodzaju miesa dziennie, ani codziennie tego samego. Ser bialy chudy, jogutr naturalny, kefir, w malych ilosciach nie zaszkodzi, zolty tylko jako okazyjne smakolyki- kostka 1 x 1 cm co kilka dni.

Daje tez sucha Acane, Orijena, Royala, Nutro.

Jak czasem nie mam co dac innego, daje oplukanego z zalewy tunczyka w sosie wlasnym z dodatkiem ugotowanego ryzu - lyzka ryzu na puszke tunczyka.
Zapisane

Forum Zwierzaki

Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedz #2 : 2008-07-12, 18:27 »

ruphee

  • *
  • Wiadomości: 9
    • WWW
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #3 : 2008-10-13, 17:39 »
Friskies sie nie nadaje do zywienia kotow, skad pomysl, zeby go dawac.

Ja BARF-uje koty, jedza glownie surowe jedzenie - szyjki drobiowe, mieso wolowe i drobiowe, serca wolowe, cale ryby, podroby drobiowe. Mniej wiecej srednio 40-50% to szyjki bez skory, 30% mieso bez kosci, reszta ryby/jaja/podroby. Diete urozmaicam, zmieniam, nie daje raczej tylko 1 rodzaju miesa dziennie, ani codziennie tego samego. Ser bialy chudy, jogutr naturalny, kefir, w malych ilosciach nie zaszkodzi, zolty tylko jako okazyjne smakolyki- kostka 1 x 1 cm co kilka dni.

Daje tez sucha Acane, Orijena, Royala, Nutro.

Jak czasem nie mam co dac innego, daje oplukanego z zalewy tunczyka w sosie wlasnym z dodatkiem ugotowanego ryzu - lyzka ryzu na puszke tunczyka.

Twój kot to ma dobrze :D
Co do karmy zgadzam się z poprzednikami, zacznij kupować kotu suchą karmę z prawdziwego zdarzenia i urozmaicaj ją puszkami, ograniczaj stopniowo spożycie mięsa, jeżeli kupisz dobrej jakości karmę, kotu na pewno zasmakuje.

Marcel

  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #4 : 2008-11-10, 18:29 »
W 100% zgadzam się z poprzednikiem. Ja miałem ten sam problem. Zacząłem jej dawać mniej mięsa, urozmaiciłem jej dietę o lepszą karmę Proformance Kitten, następnie przerzuciłem się na same ryby i tą karmę. W końcu odstawiłem ryby całkowicie. Ten sposób skutkuje ;)
Zapisane
wicko.com.pl - karmy dla twojego psiaka i kotków. Szkolenia

Olinka

  • *
  • Wiadomości: 56
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #5 : 2009-06-05, 22:40 »
mój też nie jest słodki jeśli chodzi o jedzenie
surowe mięsko - owszem ale tylko swieże
mógłby pracować w kontroli jakości
jak za stare - machnie łapą i do widzenia
a będzie łaził i męczył o nową miskę z zapałem godnym tygrysa
ja rozwiązałam sprawę w ten sposób
że mieszam jedzonko
ale trafiłam na saszetki z jedzonkiem w galarecie - które też uwielbia
gotuje trochę mieska
mieszam z galaretą
i jakoś doszliśmy do porozumienia
Zapisane

malinowa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #6 : 2013-04-07, 18:01 »
Napisze to po raz kolejny..jak to osoba w jednym poście napisała kota nie wolno głodzić bo potem są problemy. Trzeba mu dogodzić. Musisz zainwestować w karmy weterynaryjne Royal itd pełno jest obecnie ich na rynku. Weterynarze często mają próbki tych karm więc można taką nabyć, dać kotu i zobaczyć czy będzie to jadł. Takie karmy mają więcej zawartości mięsa od tych tanich więc powinny mu zasmakować.
Zapisane

diuna

  • *
  • Wiadomości: 2363
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #7 : 2013-04-07, 20:16 »
Skoro lubi surowe , niech je surowe, wie co robi. Surowe mieso ma odpowiednia dla kota zawartośc tauryny/ bez niej siada serce/ , jest łatwoprzyswajalne, smakowite i taniej wychodzi od suchej karmy. Moje lubią jeszcze sparzona rybe. Sucha karme traktuja jak przekąske miedzy prawdziwymi posiłkami. Kota sie nie gloddzi bo szybko wtedy podupada na zdrowiu.
Zapisane
"Nie bierz uwielbienia swojego psa za ostateczny dowód na to, że jesteś super" - Ann Landers

GlodnyZwierzak_pl

  • *
  • Wiadomości: 95
Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedź #8 : 2014-01-10, 15:15 »
Dobra sucha karma będzie dla kota wskazana na wszystko i potrzeba czasu i kotek tez musi się stopniowo przestawić na inną dietę,to akurat normalna sprawa.
Zapisane
www.GlodnyZwierzak.pl - KARMY I AKCESORIA DLA PSÓW I KOTÓW.

Forum Zwierzaki

Odp: Kot nie chce jeść niczego innego niż mięso. Help!
« Odpowiedz #8 : 2014-01-10, 15:15 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.119 sekund z 26 zapytaniami.