Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Praca z koniem który stracił z dania na dzien widzenie w jednym oku:(( - zdjęcia  (Przeczytany 10095 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Wczoraj po południu moja Rudzia zakuła sobie oko  :(zrobił się jej wielki wrzód na rogówce i straciłą całkowicie widzenie w tym oku  :cry:. Był doktor dostała niezła dawke antybiotyków domięśniowo, maści do oka ale ten wrzód jest wielki i lekarz mówił ze jeżeli pęknie i ropa wyleci na zewnątrz to jest możliwosc że będize słabo widzieć ale jeśli wyleje się do środka oka zostanie ślepa.
Wszyscy jesteśmy strasznie zmartwieni młoda klacz i takie nieszczęście żeby to ona jeszcze zwiewała z łaki i szlajała się po okolicy ale Rudzia grzeczna nawet pod drzewa nie chodziła.
Jeździłam nie raz na koniach ślepych na jedno oko ale były to starze konie przyzwyczajone już do jednostronnej ślepoty a teraz nie bardzo wiem co tu z nią robić czy normalnie będzie chodzić na lonży w strone z której jest chore oko, zastanawiam się czy będzie bezpiecnzie zostawiać ją na noc na pastwiskach, kurcze ale kłopot. Weźcie coś poradźcie.
« Ostatnia zmiana: 2005-07-03, 21:47 autor moki »
Zapisane

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Współczuje :-( mam nadzieje, że wszystko się dobrze skończy.
Może Rudzia nauczy się radzić sobie w nowej sytuacji.
Zapisane

Kamelia

  • Gość
wiesz co ja już to przerabiałam koleś powiedział mi że mój koń nigdy w życiu nie skoczy żadnej przeszkody ani nie pojedzie na żaden rajd. Rajd ukończyliśmy z baaardzo dobrym wynikiem a 3 dni temu skakał 120 z kłusa wiec wiesz nie wiem jakie macie stosunki z wetem ale ja tam był traktowała to co on mówi troche z przymróżeniem oka tzn. to że już nie bedzie widziała itp.

a jeszcze można wiedzieć co dostała do oka i jakie zastrzyki ??
Zapisane

Forum Zwierzaki

k_cian

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 3545
    • WWW
oj to strasznego pecha mieliście z rudzią :( może jeśli nie daj boże będzie coś nie tak z tym oczkiem na amen na jakiś czas zostawiać ja na ogrodzonym niewielkim terenie przy stajni żeby nie zrobiła sobie krzywdy a dopiero jak zobaczycie że dobrze sobie radzi z jednym oczkiem sprawnym to zacząć pozwalać spędzaćjej dnie tak jak kiedyś...przecież zdaje się joker morsztyna też ślepy na jedno oko a jakie konkursy chodził...myślę że to kwestia przyzwyczajenia się dla rudej i będzie ok, poradzi sobie dziewczyna

Wiedźma

  • Gość
Biedna Rudzia :(

Ja tez mysle, ze musi miec czas na przyzyczajenie sie, jak sie nauczy funkcjonowac w tej nowej dla niej sytuacji, to powinno byc dobrze. To prawda, konie z jednostronna slepota chodza w sporcie i rekreacji z powodzeniem.

A moze nie bedzie az tak zle? Nie trac nadziei! Trzymam kciuki za Rudzie i zycze jak najszybszego powrotu do zdrowia.

Acha, byl kiedys na Volcie watek o niewidzacych koniach, o tym, jak sobie radza, ale nie pamietam, czy na obecnej wersji forum, czy w archiwum.
Zapisane

Euphoria

  • Gość
okropna sprawa... u nas była prw.kobyła całkowicie ślepa...na 2 strony. ozywiście nie była użytkowana do jazdy ale tak mi jej zal zawsze bylo.......jak sie ja czyscilo to trzeba ciagle cos gadac, bo jak sie stalo cicho i np nagle dotknelo szczotka w innym miejscu niz przed chwila to sie bala.
i to jak skonczyla sie jej historia tez jest straszne..... :( niestety, baaardzo biedna i neiszczesliwa kobyla, przez cale zycie...
Zapisane

Zuzika

  • Gość
a ostatnio Pufa ma jakieś problemy z oczami, strasznie jej łzawią i taką troche mętną cieczą, wczoraj byłam u weta, kupiłam kropelki i zakropliłam jej rano i wieczorem dzis jade zobaczyć jak to się teraz ma mam nadzieje ze juz lepiej :) Oj ale współczuje, dbajcie o to oko moze jeszcze nie wszystko stracone i jakos sie wyliże. Biedny zwierzak :(
Zapisane

Wiedźma

  • Gość
Biedna ta kobyla, o ktorej piszesz, Euphoria... ale sa tez przypadki, ze calkowicie slepe konie radza sobie jakos i sa uzytkowane do rekreacyjnej jazdy...
Zapisane

Euphoria

  • Gość
biedna...ona dala u nas 2 zrebaki ,sprzedali jednego na służewcu a drugi stal w "slynnym Trybulowie" i wspominali w tych kłotniach o niej- klaczka Didiga... jej wlasciciel mial tez druga folblutke- z przetraconym na treningu (ponoc)kregoslupem. dala tylko jednego zrebaka bo oczywiscie problemy z kregolupem byly powazne ;/
Zapisane

Forum Zwierzaki

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
Właśnie wróciłąm ze stajni z oczkiem kiepsko leków dostaje pełno no ale to dopiero 3 dzień nasza pani Hela biega do Rudzi chyab z 10 razy dziennie, dogląda, leki podaje przemywa oczko oby było dobrze będziemy zadowoleni jak Damaszka będzie widzieć chociaż zarysy :)

Kesi

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 1705
    • WWW
Moki i jak z oczkiem ?
Lepiej ?
Zapisane

Kamelia

  • Gość
a co dostaje ??
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
oj nie pamiętam wiem ze na odbudowe rogówki solkoserty i antybiotyk chyba na D i wczoraj skończł się jej antybiotyk omięśniowy.
troszke lepiej ale widzieć nadal nie widzi ten paskudny wrzód troche się zmniejszył ale zaćma jest nadal :(

Vizsla

  • Gość
moki mam nadzieje, ze wasza czula opieka i zaangazowanie zaaowocuja odzyskaniem wzroku, a przynajmniej, ze bedzie slabo widziec. licze, ze tak sie stanie...
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
dzisiaj zrobiłąm zdjęcie Rudzi oka jest troche lepiej ale widzieć nie widzi.
Dzisiaj też pierwszy raz pojechałam na niej od czasu jak nie widzi w teren była bardzo grzeczna tylko raz się przestraszyła samochodu bo go nie zauważyła gdyż zapatrzona byłą na psa który nas obszczekiwał. Naprawde miło mnie kobyła zaskoczyła ładnie szła w lesi chętnie galopowała nie było odskoków w bok stoicki spokuj pozwalałąm jej kręcić główką i nieśc ją wysoko żeby sobie wszystko obserwowała.

A to chore oczko.


Forum Zwierzaki

Wiedźma

  • Gość
A ona moze juz tak szalec? ;) Tzn. czy nic sie nie stanie, np. ten wrzod nie peknie?
Zapisane

moki

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 353
  • Domestosowa kosmitka - Madziarko ;-)
    • WWW
ten wrzó wygląda jak by już cos z niego wyleciało tzn już nie ma takiego wielkiego wybrzuszenia na oku, ale chyba to bielmi jej zostanie oby było go jak naj mniej

Kamelia

  • Gość
chyba solkoseryl :) a próbowaliście do oka z biodacyną ?? bo mój jak miał plamkę to dostawał i jedno i drugie i biodacyna super pomogła wiec moze zapytajcie weta
Zapisane

lucarus

  • *
  • Wiadomości: 1
Witam! Odnawiam stary wątek ponieważ jestem w podobnej sytuacji jak opisano w tym wątku. Mam pytanie co jest teraz z tym koniem którego zdjęcia są zamieszczone wyżej? Co z tym okiem? Bardzo proszę o odpowiedź, pozdrawiam!
Zapisane

MrOcZnA

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 251
  • GrEeN DaY
mój koń nie widzi na jedno oko również w wyniku uszkodzenia mechanicznego, na środku oka również ma taką białą plamke i zmętnienie dookoła. radzis obie swietnie tylko trzeb uważać w boksie zeby wszystko było odpowiednio umieszczone zeby sie nie poobijał i dajac np siano dajemy je zdala od "odstających" przedmiotów, pracuje pod siodlem jak normalny koń tylko czasem jak jade w teren to daje mu luźna wodze by móg sie rozejżeć obracajac glowe. skacze i chodzi w ujeżdżeniu. trzeba duzo pracować nad równowaga takiego konia bo na starość mogą byc problemy, pozatym nie ma zadnych. jak ide po niego na pastwisko to mówie jak jestem jeszcze daleko zeby go nie zaskoczyć a przy czeszczeniu cos tam zawsze nuce by wiedział gdzie jestem. jeśli chodzi o lonże to na niewidząca strone chodzi o wiele lepiej bo ma wiekszy respekt i swietnie reaguje na głos :) trzeba tylko na początku pilnowac zeby nie wpadał do środka :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 27 zapytaniami.