Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Nie chce jeść!  (Przeczytany 7763 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Clickerka

  • Gość
Nie chce jeść!
« : 2002-10-30, 15:45 »
Mam chomisia mandżurskiego-- Szarusię. Szrusia dostaje bardzo urozmaicony pokarm , warzywa owoce. Ale jedyne co je to słonecznik , jogurt albo twarożek. Nie ma zadługich zębów , ale co najdziwniejsze ona jest gruba!

Pozdrowionka Clickerka i Szarusia
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #1 : 2002-10-30, 16:36 »
Hejka! Może Ci sie tylko zdaje, że Twój chomik je tylko to co widzisz. te kochane stworzonka jak wiesz zyja trybem nocnym i wtedy tez jedzą. O grubość, mój też był grubiutki, a wcale duzo przy mnie nie jadł :) Taka natura tych małych cukiereczków :)
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #2 : 2002-10-31, 15:08 »
Ale z miski nic nie ubywa! :cry:
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie chce jeść!
« Odpowiedz #2 : 2002-10-31, 15:08 »

Saba

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #3 : 2002-10-31, 15:16 »
Czy to młody zwierzak? Jak długo go masz?
Jeśli się bardzo niepokoisz i trudno ci dojść przyczyn jego zachowania to zawsze najlepszym wyściem jest pójście do weterynarza.
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #4 : 2002-10-31, 15:23 »
Ona ma dwa miesiące, wydaje mi się, że taka sprawa nie jest aż taka ważna by pójść z nią do weta. Chciałabym zachęcić ją w jakiś sposób do jedzenia innych rzeczy, pokazać że inne rzeczy też są dobre. Mój drugi chomiś je wszystka beż zastanowienia. Chociaż też mam z nim mały problem, on sika do domku. Potem strasznie to śmierdzi. Nie lubię wywalać jej tego z domku, bo wiem że to ją denerwuje. Jak nakłonić ją aby sikała do słoika?
Zapisane

Clickerka

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #5 : 2002-10-31, 15:25 »
Ona ma dwa miesiące, wydaje mi się, że taka sprawa nie jest aż taka ważna by pójść z nią do weta. Chciałabym zachęcić ją w jakiś sposób do jedzenia innych rzeczy, pokazać że inne rzeczy też są dobre. Mój drugi chomiś je wszystka beż zastanowienia. Chociaż też mam z nim mały problem, on sika do domku. Potem strasznie to śmierdzi. Nie lubię wywalać jej tego z domku, bo wiem że to ją denerwuje. Jak nakłonić ją aby sikała do słoika?
Zapisane

Saba

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #6 : 2002-10-31, 16:54 »
Poobserwuj ją dokładniej, może zauważysz, że niektóre rzeczy jej poprostu nie smakują, a innych je więcej bo bardziej je lubi.
Z tym chomiczkiem to pewnie będzie trudna sprawa. Moje świnki też sikają w domku, ale z tego co się orientuje chomiki są 'porządniejsze'. No ale nie będę się wypowiadać bo nie mam chomika. Trzeba poczekać na rady od lepiej poinformowanych. :wink:
Zapisane

Gerda

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #7 : 2002-10-31, 16:56 »
Może Szarusi wyżynają się nowe ząbki stałe !?!?!?!  ;)
Zapisane

milka004

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #8 : 2002-10-31, 17:15 »
Gerda przeciez gryzoniom zabki rosna przez cale zycie.
A co do siusuania do sloika to ja mojemu poprosy wlozylam sloik i sam sie do niega zacza zalalatwiac lecz z czasem sloik odgrwal diwe role: toalety i spirzarni wiec terzeba bylo go wyjac bo on jadl te jedzenie ze sloika no a to nie watpliwie szkodzi...
Zapisane

Forum Zwierzaki

Nie chce jeść!
« Odpowiedz #8 : 2002-10-31, 17:15 »

Clickerka

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #9 : 2002-10-31, 19:21 »
Szarusia od razu skapneła się, że do słoika trzeba sikać. Puśka raz na jakiś czas nasika do słika. Ale kiedyś jak wyjechałam na weekend i zostawiłam Puśkę, to on tak tam nasikał, że aż pojawiły się robaki! :?
Zapisane

cyyytrynka

  • Gość
Re: Nie chce jeść!
« Odpowiedź #10 : 2002-11-01, 12:28 »
Cytat: Clickerka
Mam chomisia mandżurskiego-- Szarusię. Szrusia dostaje bardzo urozmaicony pokarm , warzywa owoce. Ale jedyne co je to słonecznik , jogurt albo twarożek. Nie ma zadługich zębów , ale co najdziwniejsze ona jest gruba!

Pozdrowionka Clickerka i Szarusia
Mam identycznie!!Mam chomika dzungarskiego i tez tylko i wylacznie slonecznik jogurt woda i mleko..Czasem skrobnie sobie troszke mlecza..Ale nie przejmuje sie tym bo chomik jest zdrowy ladnie wyglada, siersc slniaca..Sprobuj eszcze jakies inne rzeczy podawac..Jak np. zolty i baily ser..mlecz..herbatniki..;)Pozdrawiam i powodzenia.. :wink:
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #11 : 2002-11-01, 13:11 »
Sprooboj zrobic tak, że poprostu potrzyj marchewkę, jabłko - daj to do miseczki. Ale razem z tym słonecznik, który lubi. Może wtedy zacznie jeść ze względu na słonecznik :)... Ale najlepiej go oszkub, bo chomik zajmie się oszkubywaniem go ze skorupki ;) i przestanie się skupiać na tym co dobre :)...A jak nie trzeba zdać się na suchy pokarm. Kolby sa witaminowe, witaminy można też kupić osobno :)...

Powodzenia
Zapisane

Vana

  • Gość
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #12 : 2002-11-01, 20:34 »
mialam kilka chomiczkow i kazdy lubil co innego ...to zupelnie tak jak ludzie niktorzy lubia to a nie lubia tego hehe ....mozesz mu probowac po troszku wszystkiego dawac...moje wszystkie chomiczki lubily marchwke i twarozek a takze jabluszko...;ptrzeba troszke poeksperymetowac;p :)  :)  :)
Zapisane

madz

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 2333
Nie chce jeść!
« Odpowiedź #13 : 2002-11-01, 20:44 »
Ja raz zrobiłam z ktoryms moim chomiczkim test. Dalam na domek jablko i marchewke. Wybral jablko :)
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.167 sekund z 26 zapytaniami.