Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Papużka falista.  (Przeczytany 3709 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

CherryBlood

  • *
  • Wiadomości: 6
Papużka falista.
« : 2011-08-20, 20:34 »
Witam!

Dostanę od cioci papużkę falistą. Ciocia bardzo chciała mi ją dać. Ja też chciałam papużkę. Nigdy wcześniej nie miałam żadnych ptaszków i nie za bardzo się na nich znam. Tzn. czytałam dużo w internecie ale chciałabym bardziej takie porady 'z życia'. Mam kilka pytań: ile razy dziennie daje się papudze jeść?, czy można dawać jej codziennie warzywa i owoce (oczywiście w małej ilości)?, jak chronić papugę i co zrobić żeby nie chorowała i po prostu mi nie zdechła?

Z góry dzięki za odpowiedzi.

PS  nie mogę zapytać się cioci o rady, bo zmarła nie dawno ;(    [ * ]
Zapisane

malinowa,mamba

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 538
  • "Ile warte jest życie? Dlaczego ze sobą wciąż wojny toczycie? Czemu trudny styl życia ciągle prowadzicie? Miłość to rozwiązanie... Czemu tego nie widzicie?"
Odp: Papużka falista.
« Odpowiedź #1 : 2011-08-20, 20:51 »
Bardzo przykro mi z powodu twojej cioci...miałam kiedyś taką papużke więc myślę że trochę ci pomogę. Po pierwsze kuchnia i łazienka...klatka nie może tam stać. Opary i różne zapachy mogą zaszkodzić. Po drugie przeciągi są bardzo szkodliwe. Po trzecie zanim podasz jej do jedzenia coś co sama uznasz za stosowne sprawdź czy napewno jej nie zaszkodzi. Myślę że owoce można dawać dość często. Moja papuga miała w klatce taki "karmniczek"i dosypywalam jej jeść jak go opróżniala. Pomyśl o jakiejś karmie z witaminami   
Zapisane
"Jedynym całkowicie bezinteresownym przyjacielem,którego można mieć na tym interesownym świecie jest pies. Pocałuje rękę,która nie będzie mogła mu dać jeść, wyliże rany odniesione w starciu z brutalnością świata... Kiedy wszyscy inni przyjaciele odejdą,on pozostanie"
          George G. Vest

kkaassiiaa

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 6070
Odp: Papużka falista.
« Odpowiedź #2 : 2011-08-21, 11:26 »
Przede wszystkim dawaj jej ziarna do jedzenia (moje uwielbiały proso), musi być stale w karmniku. warzywa i owoce tak na deser. Woda też stale - często trzeba zmieniać.

poczytaj forum, na pewno znajdziesz dużo ciekawych i przydatnych informacji.
Zapisane
pozdrawiam wszystkich,
Kasia & Magia & Nero & Rudy & Ramzes
oraz
Raptus & Figa & Elfik & Kiki & Riki & Mysia Pysia & Parszywek & Bambus & Foks (za Tęczowym Mostem) [']

Forum Zwierzaki

Odp: Papużka falista.
« Odpowiedz #2 : 2011-08-21, 11:26 »

mistrz8031

  • *
  • Wiadomości: 5
    • WWW
Odp: Papużka falista.
« Odpowiedź #3 : 2014-05-22, 11:30 »
dokładnie przede wszystkim proso moje też to uwielbiały
Zapisane
życie zaczyna sie po 30stce stajemy się tacy dojrzali wtedy wszystko jest takie inne
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.065 sekund z 24 zapytaniami.