Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?  (Przeczytany 2827 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

mysia

  • Gość
JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« : 2003-08-09, 17:28 »
CZY KTOŚ WIE JAK JEST Z TYM OBRĄCZKOWANIEM KATARZYNEK CZY NIEROZŁĄCZEK? Gdzie można zdobyć coś takiego? Czy trzeba się zapisać do jakiegoś klubu hodowców tych papug?
Zapisane

Essi

  • Gość
JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« Odpowiedź #1 : 2003-08-09, 20:29 »
Obrączki zaciskowe importuje z Niemiec firma Columbex z Opola. Kupowałam u nich różnokolorowe (mają 7 albo 8 kolorów) obrączki zaciskowe dla drobnicy, kosztowało to niedużo, bo laseczka 20 obrączek - jakieś 4,50 zł. Najwięcej za przesyłkę...
Czy mają obrączki dla papug, tego nie wiem, ale możesz zadzwonić i zapytać. Musisz jednak znać rozmiar takich obrączek, a jeżeli nie znasz to zapytaj na forum.gery.pl.

Obrączki zamknięte zakłada się wyłącznie kilkudniowym pisklętom.

Columbex,
ul. Grudzicka 70, 45-432 Opole
Tel.: (0-77) 45 50 841
Fax.: 0048 774 581 141
Powodzenia!
Zapisane

mysia

  • Gość
JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« Odpowiedź #2 : 2003-08-11, 17:01 »
Właśnie myślałam o obrączkach zamkniętych 4,5. Czy ta firma importuje także obrączki zamknięte bo o takie mi głównie chodziło (średnica 4,5mm) ale te otwartę może też. Które są lepsze? Ile mogą kostować obrączki zamknięte?

Na razie tylko się rozglądam.
Zapisane

Forum Zwierzaki

JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« Odpowiedz #2 : 2003-08-11, 17:01 »

Monika zeberki:)

  • Gość
JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« Odpowiedź #3 : 2003-08-11, 19:38 »
By obrączkowac takimi normanymi zamknietymi, musisz należeć do związku hodowców, będziesz miała tam swój numerek i symbol. Ale jak pisała Essi, dorosłych ptaków tak nie zaobrączkujesz, a plastikowe? Wydaje mi się, że zostały by rozdziobane…
Zapisane

Kayla

  • Gość
JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« Odpowiedź #4 : 2003-08-12, 15:33 »
Obraczki zaciskowe sa o tyle lepsze, ze w razie problemow z nogami mozna je latwo zdjac.

Oczywiscie porownujemy tylko takie amatorskie obraczki, ktore wkladamy ptaszkom zeby je latwiej rozrozniac. Profesjonalne obraczki z inicjalami wlasciciela, data wyklucia i numerem ptaszka mozna jedynie zamowic w Polskiej Federacji Ornitologicznej (zdaje sie, ze zostajac czlonkiem, ale nie znam szczegolow), nie mozna ich nigdzie kupic.
Zapisane

mysia

  • Gość
JAK ZDOBYĆ OBRĄCZKI I OBRĄCZKOWAĆ?
« Odpowiedź #5 : 2003-08-16, 14:46 »
Dzięki za posty. To co nieco już wiem.
Zapisane
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.046 sekund z 22 zapytaniami.