Zaloguj się lub zarejestruj.

Zaloguj się podając nazwę użytkownika, hasło i długość sesji
Szukanie zaawansowane  

Aktualności:

Strony: [1]   Do dołu

Autor Wątek: Gry (nie)tylko komputerowe  (Przeczytany 1080 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Ripper768

  • Gość
Gry (nie)tylko komputerowe
« : 2004-09-04, 05:32 »
Na poczatku tego postu chce tylko powiedziec ze nie ma tutaj nic dla fanow The Sims (chociaz kto wie). Chodzi mi mianowice o roznego rodzaju eRPeGi. Chialbym wspomniec co nieco o kilku najpopularniejszych systemach.

Pierwszym z nich bedzie (napewno wieel osob o tym slyszalo) Dungeons&Dragons (w wolnym tlumaczeniu Lochy&Smoki). Jest to becnie najpopularniejszy system RPG oparty na zasadach D20. Czyli taki do ktorego uzywa sie takich smiesznych wielosciennych kostek (dla nie wtajemniczonych nie chodzi tutaj o zwykle kosci szescioscienne). Gatunek to eRPeGie to Heroic Fantasy. Jesli chcielibyscie zaczac grac w "cos" takiego to polecam ten system na poczatek. Ma latwe i przejrzyste zasady podreczniki sa w pelni spolszczone. W razie problemow z ich kupnem, nizej podam linka do wydawnictwa...

Kolejnym systemem ktorym sie zajme jest Warhammer: Fantasy Role Play (jest tez wele innych gier z serii Warhammer). Jest to system nieco prostszy od D&D i wedlug wielu (starszych) graczy lepszy niz wczesniej wspomniany Dungeons&Dragons. Jednak jest jedna wada ktora bardzo utrudnia, wrecz uniemozliwia gre... Chodzi mi mianowicie o to ze podreczniki do WFRP zostaly juz wycofane ze sprzedazy. Ale dla chcacego nic trudnego popytajcie w sklepach czy ktos moglby uzyczyc wam podrecznika do skerowania (np. w Szczecinie taki sklep miesci sie przy ul. Rayskiego i nazywa sie Fenix). Ewentualnie jesli chcielibyscie mien oryginal to mozecie poszukac na aukcjach internetowych. Pamietam ze na Allegro bylo kilka takich ofert. Jedna z kilku rzeczy ktora odroznia WFRP od D&D jest gatunek. Otoz D&D to Heroic Fantasy, a WFRP to Dark Fantasy. Nie bede tutaj pisal roznic miedzy tymi dwoma gatunkami, poprostu zachecam do grania.

Jest jeszcze wiele systemow, ktore sa godne polecenia (L5K, Monastyr, Cyberpunk 2020, Neuroshima, Star Wars i wiele wiele innych). Ale nie chce mi sie juz o tym wszystkim tutaj pisac. Postanowilem wymienic tylko dwa najpopularniejsze systemy, ze wzgledu na liczbe graczy. Ciezko bedzie nam znalezc kogos do gry w niektore systemy, ale z D&D i WFRP nie bedziecie mieli problemow.

I tak jak mowilem wczesniej zamieszczam tutaj adres strony internetowej na ktorej mozecie troszke poczytac o RPG, BITEWNIAKACH, KARCIANKACH, itd.

www.isa.pl
Zapisane

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #1 : 2006-03-16, 21:14 »
Ja będę grała (zaczynamy za tydzień) w Dungeons and Dragons (Lochy i Smoki). Ja będę elfką, łowcą. Będę grała pierwszy raz... A może jest tu ktoś, kto grał w to? Mamy 7osobową drużynę.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #2 : 2006-03-16, 21:32 »
Ines - jeśli grasz pierwszy raz, to radzilabvym człowiekiem - łatwiej sie wczuc w postac, o i co do liczebnosci druzyny - jeśli nie macie mistrza nad mistrze - bedzie ciezko... bardzo...

A co do mnie - warhammer - moje drugie zycie. od jakiś 5 lat istniejemy w jednym składzie - a dokładniej, - trzy osoby , ja i dwóch kolegów, kilka razy dochodzilyosoby i odchodzily - szczerze mowiac ich odejscie witalismy z ulga... w tej chwili gramy w dosc jako dosc dziwne osobniki - czeladnik i ja - aptekarka, umiejetnosci walki - marne, oj marne...  - ale za to jakie ciekawe sa walki, gdy nie potrafiac walczyc probujemy przezyc... ogólnie - mistrzu wkopał nas w oskarżenie o morderstwo jakiegoś dosc ważnego gościa (ehhhmm... moze nie waznego, ale majacego wplywy)  i musielismy uciekac z imperium - wyszło na to, ze przymycamu dla paru kolesi kilka worków jakiś ziół (moja postać wierzuy, że jest to herbata - co to naprawde jest - bogowie wiedza) na jakims statku, na ktorego widok, nasz przewodnik zareagowal... ehhmmm... paniką... a dokąd płyniemy? Do Kitaj - czeka nas niezły szok  kulturowy...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Forum Zwierzaki

Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedz #2 : 2006-03-16, 21:32 »

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #3 : 2006-03-16, 22:09 »
Ja gram elfem. Naszym MG będzie jeden chłopak, który już w to grał, a czasem będzie nam pomagał kuzyn chłopaka, który to organizuje, który nie raz w to grał i był MG.

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #4 : 2006-03-16, 22:28 »
Cytuj
Naszym MG będzie jeden chłopak, który już w to grał, a czasem będzie nam pomagał kuzyn chłopaka, który to organizuje, który nie raz w to grał i był MG.

nie wystarczy "nie raz grać i nie raz być" mistrzem gry by byc dobrym graczem i MG - wierz mi, nie jest to łatwe. Sama jestem zarówno graczem jak i MG - od jakiś trzech lat mistrzuje - i nie podjelabym sie prowadzenia druzyny skladajacej sie z wiecej niz z 4 osob, a i to byloby sporym wyzwaniem...
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #5 : 2006-03-24, 20:30 »
Dzisiaj była pierwsza sesja. Było całkiem fajnie. Nasz mistrz potrafi nas wciągnąć do gry, zawikłać tak, że podejrzany będzie ktoś całkiem inny... W każdym razie, jak wszyscy się nie znali a 2, których grało znajdowali trupy ludzi z takiej sekty ze strzałami elfickimi przebitymi przez głowę wszyscy patrzeli na mnie (nikt nic nie wiedizal poza MG), a tymczasem to elfy z pobliskiej osady, potem pojawilam się ja, wykonywałam misję, śledziłam tą sektę, prawie zginęłam. A MP był naprawdę spoko dzisiaj. Szłam z nim i jeszcze jednym do tego chłopaka, u którego graliśmy, wziął ode mnie reklamówki (żarcie i podręcznik gracza), a jakoś w szkole nie jest tak miły, podczas gry też był całkiem spoko. Możliwe, że on coś do mnie, bo jakoś innych tak nie faworyzował!

Iras

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 7221
  • technik weterynarii Przyszły ratownik medyczny :P
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #6 : 2006-03-24, 20:56 »
to z tym "prawie zginieciem" - nawet sobie nie wyobrazasz jakie potrafia byc akcje... u mnie po kilkunastu sesjach cała nasza grupa wyglądała... ehhmmm podejrzanie - przy czym jakimś cudem byłam najmniej poharatana (albo raczej poharatana byłam w miejscach mało widocznych) jakos miała zawsze taki niefart ze co najmniej 5 razy porzadnie oberwalam w prawa reke - co skonczylo sie oczywiscie niedowladem....
Zapisane
http://www.youtube.com/watch?v=ayI3I-SdRPc  Obejrzyj zanim rozmnożysz...

Jeśli zadajesz pytanie, a ja odpowiadam pytaniami - odpowiedz na WSZYSTKIE. inaczej uznam, ze ci nie zależy i oleję twój problem.

Moje "diagnozy" - to tylko PODEJRZENIA - nie zwolnia cie od obowiązku wizyty u weta!

"Nie sprzeczaj się z idiotami. Ściągną cię na swój poziom i pokonają doświadczeniem."

HMMMM powrot?

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #7 : 2006-03-24, 21:10 »
U nas zapowiada się ciekawie. Wprawdzie nasz MP grał w Warhammera, ale był MG, więc wie jak zaciekawić ludzi, lecz niestety osoby akurat nie włączone do akcji zwykle przeszkadzały. No więc, nagle jakaś elfka wyszła z lasu (to byłam ja) cała poraniona, połamane palce, gorączka, zemdlałam, no i jakoś mnie uratowali, chociaż z medycyny oni kiepscy - musiałam im mówić, żeby okłady robili na głowę... W każdym razie drużyna zna się już cała. Historia jest taka: jest tam jakieś miasto, wręcz wiocha, w tym kraju panuje wojna domowa, są różne sekty wyznajace różnych bogów walczące ze sobą, nikomu nie można ufać. Ile było sytuacji dzisiaj, kiedy jakieś elfki były, oczywiście każdy myślał, że to ja, a moja postać pojawiła się w najmniej oczekiwanym momencie. MP potrafi trzymać nas w napięciu, przynajmniej mnie i pozostałych, jedna dziewczyna jakoś trochę olewała sprawę. Prawdopodobnie skład się zmieni, jej się znudzi albo my ją wykopiemy...

Ines

  • *
  • Płeć: Kobieta
  • Wiadomości: 692
    • WWW
Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedź #8 : 2006-03-31, 21:54 »
Dzisiaj była druga sesja... Było jeszcze lepiej niż poprzednio - klimat, były świeczki, muzyka, przyciemnione światło... Ogólnie znacznie lepiej, nawet żarty nie psuły tego klimatu. Było pełno tajemnic, ja ogólnie byłam "mózgiem drużyny" i wpadałam na wiele tropów, rozwiązań, ostrzeżeń, za to dostałam dodatkowe PD pod koniec.

Forum Zwierzaki

Odp: Gry (nie)tylko komputerowe
« Odpowiedz #8 : 2006-03-31, 21:54 »
Strony: [1]   Do góry
 

Strona wygenerowana w 0.068 sekund z 24 zapytaniami.